Şimdi Ara

BTK, 11 farklı telefon ve telsiz modelinin yasaklanmasına karar verdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Üstteki postumu da sildirmişsiniz, tebrikler. Apple ile bu çin markasını aynı kefeye koymak gibi yanılgıya düşen çayna tutkunları yüzünden biraz da alay konusu oluyor Xiaomi. Düzgün bir testten, son aşamada da kalite kontrolden geçilse tahmini %20-25 arası hurdaya yakın defolu ürünler çıkardığı tespit edilebilir. Savunulacak hiçbir tarafı yok. Daha radyasyon kısmına değinmiyorum.

Daha iki üç ay önce zannedersem, bu Xiaomi'ye ne kadar rahat IMEI klonlandığının övülen bir konusunda kloncu efendiye bir Kadıköy'de faaliyet gösteren bir tamircinin yazdığı cevap vardı. Çin mallarının içi hepsi birbirine benziyor diyordu. Apple, Motorola, Sony'nin içleri uzay mekiği gibi diye yazmıştı.

Daha dün bir üye çaynalının içi uhu ile tutturulmuş gibi adi diye yazdı. Herkes biliyor, ama bu ağır fanboyluk sizleri kör etmiş. Her malın bir bedeli vardır. Ar-ge yok, herşey kopya veya çalıntı. Standart yok. Bazı ürünler iyi, bazıları iki günde elde kalıyor. Ekran leş, yazılım yok, kararsız enerji sarfiyatı. En son patlayan sensörler olayı. 155'i arayamadığı için Xiaomi'ye isyan eden üyenin yardımına neden gitmediniz?

Özetle çaynalı şayomi'ye para verilmez. En azından belirli standartlara uygun oluncaya dek.
    Üstteki mesajın hakaret içerdiği için silindi. Hatta ben kendi yazdığım cevabı da sildim. Senden patlayan samsung note 8'ler için yorum istiyordum. Fanboyluk yapacak olsam bu mesajı lg g7 den değil mi 8 den atmam gerekirdi. İddia ettiğin onca şeyi kendin araştırabilirsin. İnternette tüm bu cihazların teardown videoları var ve içlerinin kalitesi belli. Zaten kimse apple ile kıyaslama derdinde değil. Hattahttps://forum.donanimhaber.com/xiaomi-konu-olunca-donanimhaber--141082258 şu konuya da yazmıştım 10 bin liralık cihazla 2 bin liralık cihazı kıyaslıyorlar diye. Yani senin algılarına göre dh'nin xiaomi öven bir videosunu görüyoruz ve reklama inanıp koşa koşa alıyoruz demi? Bu ülkede düzgün bir telefon 7 bin liradan başlıyorsa sorumlusu sensin.

Öyle şeyler yazmışsın ki yok ekran leş yok bilmemne. Bu telefonlar da iphone dahil diğer tüm telefonlar gibi toplama. Mesela mi 5s jdi panel, senin fanboyluğunu yaptığın Apple iphone 8 den beri Samsung'un amoled panelini kullanıyor. Şuan Xiaomi de amoled kullanıyor çoğu modelde. Hepsi Sony lens kullanıyor, hepsi qualcomm veya mediatek kullanıyor. İphoneyi ayıran kullandığı farklı işlemci mi oluyor? Bence ios oluyor ama sen bilrisin. İlla bazı özelliklerde ucuza kaçılıyor ve Xiaomi'nin kar marjı düşük. Yani apple da istese rahatlıkla bu paralara cihaz satar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRK Sigorta -- 8 Aralık 2019; 11:50:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Üstteki postumu da sildirmişsiniz, tebrikler. Apple ile bu çin markasını aynı kefeye koymak gibi yanılgıya düşen çayna tutkunları yüzünden biraz da alay konusu oluyor Xiaomi. Düzgün bir testten, son aşamada da kalite kontrolden geçilse tahmini %20-25 arası hurdaya yakın defolu ürünler çıkardığı tespit edilebilir. Savunulacak hiçbir tarafı yok. Daha radyasyon kısmına değinmiyorum.

Daha iki üç ay önce zannedersem, bu Xiaomi'ye ne kadar rahat IMEI klonlandığının övülen bir konusunda kloncu efendiye bir Kadıköy'de faaliyet gösteren bir tamircinin yazdığı cevap vardı. Çin mallarının içi hepsi birbirine benziyor diyordu. Apple, Motorola, Sony'nin içleri uzay mekiği gibi diye yazmıştı.

Daha dün bir üye çaynalının içi uhu ile tutturulmuş gibi adi diye yazdı. Herkes biliyor, ama bu ağır fanboyluk sizleri kör etmiş. Her malın bir bedeli vardır. Ar-ge yok, herşey kopya veya çalıntı. Standart yok. Bazı ürünler iyi, bazıları iki günde elde kalıyor. Ekran leş, yazılım yok, kararsız enerji sarfiyatı. En son patlayan sensörler olayı. 155'i arayamadığı için Xiaomi'ye isyan eden üyenin yardımına neden gitmediniz?

Özetle çaynalı şayomi'ye para verilmez. En azından belirli standartlara uygun oluncaya dek.
    Hiçbir şekilde mesajınızı şikayet etmedim ve sildirmedim.Şikayet etsem ettim diye buraya yazarım; ama kim sildirmişse iyi yapmış.Sizin üşenmeyip burada yazdıklarınızın ilk posunuzda "sizin gibiler yüzünden bu ürünleri alıyor " diye insanlara hakaret etmeniz ile en ufak bir ilgisi yok sadece ürünü eleştirde eleştir, hedef saptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 8 Aralık 2019; 17:49:36 >

• BTK.. bi de kendi fişini çeksen ne güzel olur hee...

• DRK Sigorta kullanıcısına yanıt
    Yanlız patlayanlar note 7 idi , sonradan note fan edition diye düzeltilip tekrar piyasaya sürüldü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.