Şimdi Ara

BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu açıklamadan önce bir de herkesi tehdit ediyorlardı. Kendilerine bugün zararımın tazmini için dava açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 18 Mayıs 2021; 19:10:6 >
  • aynen kardeşim Allah korur bekle BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti yoksa çekerim diyor ya başına iş geldikten sonra dene bakalım çekiliyor mu BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti 

BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti
  • binance varken bu dandik siteyi kullananlara müstehak

• direk kapatın gitsin zaten burada arada sırada çıkıp konuşuyordu adamın ta ozamanlarda kameraya bakacak yüzü yokmuş hiç bakmazdı kameraya sanki 3.şahıs çaycı ahmet varda karşıda öyle birşeye bakardı

• Ceza da almıyor demi bu firmalar şimdi , oh ne ala memleket.

• Ben varım. 2014 de wow oynarken çinliler bitcoinle gold satıyorlardı. ucuza gelsin diye bitcoin alayım dedim ama bu adamların borsasına göre türk oyun sitelerinden almaktan daha pahallıya geliyordu. Ha birde banka problemleri vardı, banka değiştirip duruyorlardı. Çalışacak banka bulamıyoruz diye yakındıklarını hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 18 Mayıs 2021; 21:8:24 >
  • tekin-71 kullanıcısına yanıt
    daha kaç şirket kazık atacak, zaten iki şirket kazığın alasını attı..

• Şifreleri kaptırmamışlar afferin lan alkışlayım bir de.

Binlerce kripto para yatırımcısının ad soyad adres belki de tel numaraları kimlerin elinde belli değil. Gayette tehdit,şantaj adam kaçırma için kullanılabilir veriler.

• Türkiye'de para çekmek için paribu btcturk gibi sitelere malesef ihtiyaç var

• iyi yönünden bakın bunlar da kaçmadı

• nasıl selfiler yok? databasein sızdırıldığı forum sitesinde var linkleri.

• bu memlekette en yaygın şey yalan...

• Ulan kimlik fotkopisine kadar aldılar kayıt olurken şimdi dolandırıcıların elinde bütün bilgileriniz köyünüze kadar biliyor artık adamlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bugün iclouduma afyondan giriş yapıldı çift faktörlü doğrulama sayesinde kurtuldum

• bazıları işi kripto paralara bile bağlamış işiniz gücünüz yok mu. telefon numaralarımız ele geçirilmiş reklam yapacaklar. zaten herkesin elinde numaralarımız var Yemeksepetin de de aynı durum yaşandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madurlar toplanıp bi avukat tutup dava etsinler firmayı arkadaşım birisi şimdi çıkar yok seçimlerdede çalındı der ona lafım olsun onla bu bir değil burda insanların parası olduğu belli o kişiler direkt hedef

alınıcak

Btc-e de daha masumu başıam eldi btc-e hacklendi ve bilgiler çalındı haberim olmadı sonra wez.com mu ne açıldı geçenlerde mailimi kontrol ediyordum btc-eden gele sahte maillerle karşılaştım

Ledger.com hacklendi bilgilerimiz çalındı

Nereye girse hackleniyor çıkıyorum buradan BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mayıs 2021; 2:28:14 >
  • Parola koruması gibi olmasa da tüm veriyi şifrelemeniz gerekmiyor mu? Sadece BTCTürk değil bütün şirketlerin bunu yapması gerekiyor. Basit bir şifreleme olsa bile tüm kullanıcı bilgilerinin veri tabanınızda şifreli saklanması gereklidir. Hacker'in bilemeyeceği kullanıcı parolasıyla ad soyad tcno adres gibi bilgiler Xnor işlemine tabi tutularak veri tabanına kaydedersiniz. Ancak parolayı bilen xnor işlemini tersine çevirebilir!
    Biraz daha basit şekilde açayım ama kolay olsun diye ikili sayı sisteminde anlatacağım:
    Örneğin:
    TC numaram: 11111111
    Parolam: 11100011
    Olsun.
    Kaydedilecek olan veri :00011100 olur. Hacker sadece bu veriyi görür. Parolada daha kuvvetli bir şifreyle kaydedildiği için örneğin bitcoinin kullanıldığı sha-256 ile asla kırılamaz. (Kırmak isteyenin kuantum bilgisayarı olmadıkça yaşı yetmez :D )

Kullanıcı TC nosunu görmek istediğinde ise İşlem tersine çevrilir yani.
    Kaydedilen veri: 00011100
    Parola : 11100011
    Xnor işlemi uygulanınca bu işlemin sonucu olarak Tc numaram: 11111111 ortaya çıkmış olur.
    Yani sağlam korunan bir bilginiz var ise, diğer verilerde bu bilgi sayesinde sağlam korunabilir. Hacker bruteforge (deneme yanılma) yöntemiyle yeterince uzun bir parola için yıllarca uğraşır durur!.

XNOR işlemini anlatmak gerekirse; donanımsal olarak xnor kapılarıyla ikili sistemde yapılır (Bilgisayar daha karmaşığını rahat yapabilir). xnor kapısının iki girişi 1 çıkışı vardır. iki girişlerden biri 1 diğeri 0 olursa çıkış 0. iki girişte bir biri ile aynı olursa çıkış 1 olur. Çıkışı girişlerden biriyle xnor işlemine tabi tutarsanız diğer girişin değerini alırsınız.
    A=0 , B=1 ise Sonuç=0 olur.

Sonuç=0 ,A=0 ise B=1 olur.

Sonuç=0 , B=1 ise A=0 olur.

Bu mantık aynı zamandan Raid5'in temelini oluşturur. 2 diske veri 3. diske ise parite değeri kaydedilir. İşte o parite değeri xnor işleminden elde edilen sonuçtur.

Çok uzattım ama bu işlemi program yazanlar benim anlatmaya çalıştığımdan daha kolay entegre edeceklerdir sistemlere!...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.