Şimdi Ara

BTCE ingilizce sınavı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar böyle bir sınav var ama etrafta hiç örnek falan yok nedir ne değildir. bu hafta gireceğim ama geçmiş yıllara ait soruları falan görsem biraz fikir edinirdim giren var mı ya da bir yerlerde gören elinde olan falan

• girdim arkadaşlar 50 alan geçiyordu 66 aldım. sınav kolay gibi ama aşırı zor. yani fazla grammer yok ama adamlar grammerden daha beterini istiyorlar mesela üstte bir tane cümle vermiş had li falan 2 eylemli önceli sonralı altta 4 cümle var en yakın anlamlısını soruyor ya da en tersini. before afer vs başka şeylerde koymuşlar yani adamlar tek soruda senin hem zamanı hem before after yerine kullanılan bağlaç mı derler onları ayrımını yerini öncesini sonrasını bilmen lazım. 2 tane preposition vardı birisi good at ti diğerini unuttum. 1 2 tane sanırım gerund infinitive vardı. 3 tane listening vardı. türkçe öss paragraf sorusu gibi üste metin var onu okuyup iyi anlayıp altta cevap ve anlamları çıkardığın 6 tane soru vardı. sonra zaman ayrımı vardı yds tarzı zaman uyumlarını bilseniz iyi olur. 4 5 tane de kelime anlamı vardı mesala babam beni gitar ve violin kursuna gönderir o çok ... bilmem ne altta hiç duymadığım 4 tane şık vardı ki ben netflix dizi izleyen duymadığım kelime kalmayan biri olarak duymadım. başka türlü şey vardı mesala yeğenim ingilizceyi iyi konuşamaz ama fransızcayı... bunun cevabı mesala akıcı. fluently. yani bu en basitiydi diyebilirim. gerisini siz düşünün. çözerken kolay gibi geliyor ama cidden adamlar 1 soruda senden 2 3 bilgi bilip bilmediğini test etmişler . genel kültür sınavı gibi bir şeydi kelime bilgisi iyi olan çevirisi iyi olan malı götürür. bizim gibi dizi izleyen sosyal işlere yetecek ingilizcesi olanlarda barajı zor geçer keşke full grammer olsaydı belki fazla alırdım zamanda fena kaybettiriyor . mesela 4 tane ayrık cümle var sıralı cümle yapıyorsun. girecek olursa aklında bulundursun benim işim görülmedi sizin belki görünür

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.