Şimdi Ara

BS Player ikinci ses pasif ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yıllardır bs player kullanırım dual seçenekli seslendirmelerde sağ tık, ses kısmından diğer sese geçebiliyordum lakin sistem değiştirdikten sonra yapamaz oldum, yani sanki başka ikinci ses yokmuş gibi pasif görünüyor. Farklı playerlarda deniyorum ikinci ses dosyası sorunsuz görünüyor ve değişiyor. Farklı medya dosyalarında da denedim durum aynı. Klite codec güncelledim aynı. Your uninstaller ile bs player ı kaldırıp sistemi yeniden başlatarak farklı sürüm bs yükledim ve yine durum aynı. Ee sorun nerede kafayı yicem, çözüm önerisi olan var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar sorunu çözdüm, anlatayım öncelikle sorun K-lite codec tools icerisindeki LAV SPLITTER dan kaynaklanıyor. bulduğum çözüm ise şöyle: Başlat menusunden K-lite altında "codek tweak tool" u çalıştırın sonra codec and manegment bölümündeki directshow (x86) bölümünü tıklayın, üst kısımda yani DIRECTSHOW FILTERS FROM K-LITE CODEC PACK select to disable denen kısım altındaki AUDIO bolumundeki LAV SPLITER kutucuguna tik atın sonra close u tıklayın, boylece disable yani devre dışı hale gelince duzelmesi gerekiyor benimki duzeldi, test edin olmazsa aynı seyleri directshow(x64) kısmında da yapın duzelecektir. umarım yardımcı olabilmişimdir. kolay gelsin.
  • Güncel

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse 4 ay olmuş konuyu açalı lakin çözüm önerisi gelmemiş

• Neden ama neden

• Aynı sorun bende de oldu. Formattan sonra kurduğum hiçbir bsplayer da 2.ses aktif olmadı. Çeşitli codecler denedim yine de olmadı. Diğer playerlarda sorun yok 2. sesi görüyorlar.
  • Merhabalar sorunu çözdüm, anlatayım öncelikle sorun K-lite codec tools icerisindeki LAV SPLITTER dan kaynaklanıyor. bulduğum çözüm ise şöyle: Başlat menusunden K-lite altında "codek tweak tool" u çalıştırın sonra codec and manegment bölümündeki directshow (x86) bölümünü tıklayın, üst kısımda yani DIRECTSHOW FILTERS FROM K-LITE CODEC PACK select to disable denen kısım altındaki AUDIO bolumundeki LAV SPLITER kutucuguna tik atın sonra close u tıklayın, boylece disable yani devre dışı hale gelince duzelmesi gerekiyor benimki duzeldi, test edin olmazsa aynı seyleri directshow(x64) kısmında da yapın duzelecektir. umarım yardımcı olabilmişimdir. kolay gelsin.
  • amedian A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bende de işe yaradı gerçekten çok ama çok teşekkürler.

hocam tespitine, analizine sağlık..

çok teşekkürler, bir tek aracın ismi "codec tweak tool" olacak, onu farkedip düzeltince gerisi çorap söküğü gibi geldi, eyvallah.

• Çok çok teşekkürler, benim de sıkıntı yaşadığım önemli bir sorundu. Çünkü bsplayer ı kullanıyorum yıllardır. Yalnız bende LAV Splitter, "audio" da değil, "source" kısmında görünüyordu, onu disable yapınca düzeldi, belirteyim.

• eyvallah...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.