Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.115
Cevap
118
Favori
167.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet seri bağladım
  • alem59 A kullanıcısına yanıt
    valla hocam ben çinden dimmerli led ampul aldım normal dimmerli anahtar ile titiriyordu sonra @406SP nickli arkadaş sağolsun bu tc2 lerden çıkan beyaz devreyi yolladı titreme kesildi aslında titreme halen var ama göz çok hissetmiyor ama iphone da yüksek fps ile video çekerken titreşim ciddi şekilde videoda belli oluyor.
  • Mrb arkadaşlar. Broadlink ile livolo nun tam uyumlu olmadığını söyleyen arkadaşlar vardı. Belki farklı firmalar tarafından üretildiği için tam uyum göstermiyor olabilir diye düşünüyorum bu sebepten denemek amacıyla minitiger marka herşeyi ile Tc2 lere benzeyen anahtar sipariş i verdim geldiğinde sonucu burdan paylaşırım ve eğer uyumlu çalışırsa Tc2 lere fazla para vermek zorunda kalmadan yarı fiyata akıllı anahtarlar almış oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recooz -- 12 Aralık 2016; 12:37:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RoHS elektronik kartlarda ya da malzemelerde bazı maddelerin bulunmamasını şart koşan direktiftir. İngilizce Restriction of Hazardous Substances Directive (Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama) kelimesinin baş harflerinden oluşur.
  • :) tembellik yapıp google amcaya sormayınca böyle ters köşe olabiliyor insan.

• Anahtarların arkasına bakmak daha zahmetlidir hocam :D
  • wellwet W kullanıcısına yanıt
    yok hocam aliexpress ten bakarken dikkatimi çekti

• boyle bir ampul aldım ve tum tc2 lerde denedim sorunsuz aydınlatıyor titremede ortadan kalktı
  • arkadaslar merhaba kombi için bende bugün sp2 ve 220 v role ile uzaktan kontrol işini cözdüm a1 sayesinde de derece ve zamanlama yapabiliyorum en güzel tarafıda açık yada kapalı olduğunu takip edebilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

Mrb arkadaşlar. Broadlink ile livolo nun tam uyumlu olmadığını söyleyen arkadaşlar vardı. Belki farklı firmalar tarafından üretildiği için tam uyum göstermiyor olabilir diye düşünüyorum bu sebepten denemek amacıyla minitiger marka herşeyi ile Tc2 lere benzeyen anahtar sipariş i verdim geldiğinde sonucu burdan paylaşırım ve eğer uyumlu çalışırsa Tc2 lere fazla para vermek zorunda kalmadan yarı fiyata akıllı anahtarlar almış oluruz.

netice de tc2 de rm pro ile çalışıyor.uyumlu olması muhtemel. yalnız şu var eğer aldığın anahtarlar frekans aynı ise, bir tuşlama ile yüm anahtarlar aynı anda yanıp sönebilir..

@alem59
    bu kombili sistemi nasıl oluşturduğunu paylaşman mümkünmü ?
    bir 220 voltluk röleyi nereden aldığını ?
  • role paylastığım resimdekinin aynısı ben arkadşımdan aldım ama 2220 v role diye yazarsanız karşınıza çıkar öncelikle cosa marka kombı kontrol cihazı alacaktım ama buda onun yaptığı işe yapıyor ve sisteme entegre tek menüden kontrol edebiliyoruz yani bana gore daha iyi rolenin 220v girişine fişin kablolarını lehimledim alttaki bacaklara ise no yani normalde açık pozisyona kombiye bağladığım kabloları burada dikkat etmeniz gereken roleye 220v giriyor ama çıkışyok sadece devreyi tamamlıyor bu sekılde hazırladığım kablonun fişini sp2 prize taktım elektik verdiğimde kombi devreyi tamamladığı için çalışıyor ve spnin açık olduğunu menüden görebiliyoruz ayrıca a1 ile 24 derecenin üstüne çıktığında sp2 yi kapa 23 derecenin altına indiğinde çalış gibi programladım ve sonuç harika çalışan bi sistem

• aliexpress ten aldığım bu tek kanal roleyi dairenin girişindeki kapı otomatiğinin kablosunu paralel bağladım ve rm proda kumandayı kopyalayıp buton oluşturdum bu sayede apartmana yaklaştığımda telefon ile dış kapıyı açabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alem59

role paylastığım resimdekinin aynısı ben arkadşımdan aldım ama 2220 v role diye yazarsanız karşınıza çıkar öncelikle cosa marka kombı kontrol cihazı alacaktım ama buda onun yaptığı işe yapıyor ve sisteme entegre tek menüden kontrol edebiliyoruz yani bana gore daha iyi rolenin 220v girişine fişin kablolarını lehimledim alttaki bacaklara ise no yani normalde açık pozisyona kombiye bağladığım kabloları burada dikkat etmeniz gereken roleye 220v giriyor ama çıkışyok sadece devreyi tamamlıyor bu sekılde hazırladığım kablonun fişini sp2 prize taktım elektik verdiğimde kombi devreyi tamamladığı için çalışıyor ve spnin açık olduğunu menüden görebiliyoruz ayrıca a1 ile 24 derecenin üstüne çıktığında sp2 yi kapa 23 derecenin altına indiğinde çalış gibi programladım ve sonuç harika çalışan bi sistem

Kardeş
    bununla ilgili mnontaj resmi vicdeosu varsa paylaşırsan bir çok arkadaş da faydalanabilir.

apartman kapısı ile ilgili daha önce paylaşmıştım
    http://akemals.com/projedetay.aspx?projeID=10

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    resimdeki vanadan aldım ve montajını yaptım tek sorun broadlink in gaz kaçağı sensorunun olmaması fakat 2017 nin ilk çeyreğinde piyasada olacakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: alem59

resimdeki vanadan aldım ve montajını yaptım tek sorun broadlink in gaz kaçağı sensorunun olmaması fakat 2017 nin ilk çeyreğinde piyasada olacakmış

Şu gaz ve su vanası olan mı ?
    Ben sipariş verecektim vazgeçtim..

• hem gaz hemde su vanası olarak kullanabiliriz yeter ki küresel vana olsun vana yanında role ye bağlı rf kumanda ile geliyor
  • Arkadaşlar affınıza sığınarak soruyorum ama başından yorumları okudum tam olarak oturmadı

Evde uzaktan prizleri ve bütün elektronik aletleri kombi dahil kontrol etmek istiyorum

Boardlink alıyoruz onu anladım da bu ek olarak alacaklarimiz neler

Cahilliğime verin
  • wellwet @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Sorularınızın hepsinin cevabı önceki sayfalarda var. Kombi için relay anahtar alacaksınız (montaj çizimleri bile var) Duvardaki anahtarlarınızı TC2'lerle, ütü vb diğer elektrikli/elektronik aletlerinizi SP serisi prizlerle kontrol edeceksiniz vb...
  • wellwet W kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim başlangıç için oldukça aydınlatıcı oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

wellwet @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Sorularınızın hepsinin cevabı önceki sayfalarda var. Kombi için relay anahtar alacaksınız (montaj çizimleri bile var) Duvardaki anahtarlarınızı TC2'lerle, ütü vb diğer elektrikli/elektronik aletlerinizi SP serisi prizlerle kontrol edeceksiniz vb...

hocam aslında ilk mesajı biraz düzenlesen bu tür soruların cevapları daha kolay bulunacaktır
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.