Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece RM Pro ile mümkün değil Eger daha önceki sayfalara bakarsanız araya konacak bir RF alıcı veya broadlink ürünü sp mini veya sp3 ile bunu yapan arkadaşlarımı var Biraz araştırın resimli çalışmaları krşınıza çıkacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkur ederim bebek icin dusunmustum. Bide dedigim gibimi kumandasi olan hersey isimize yariyor bu aleti kullanirken

• Dün gece yatak odamın lambası, 4 kez kendi kendine yandı! Yattıktan az bir süre sonra yanınca kalkıp kapattım ilk. İkincisinde eşimin de benim de telefonları kontrol ettim, kazara bir zamanlama tanımlanmış mı diye, yoktu! 3.sünde gittim RM Pro'yu fişten çektim. 4.den sonra bir daha olmadı allahtan!

Bu olay 1-2 ayda bir hep başıma geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

Dün gece yatak odamın lambası, 4 kez kendi kendine yandı! Yattıktan az bir süre sonra yanınca kalkıp kapattım ilk. İkincisinde eşimin de benim de telefonları kontrol ettim, kazara bir zamanlama tanımlanmış mı diye, yoktu! 3.sünde gittim RM Pro'yu fişten çektim. 4.den sonra bir daha olmadı allahtan!

Bu olay 1-2 ayda bir hep başıma geliyor?

çok ilginç.
    benim rm pro bazen algılamıyordu, içini söktüm baktım anteni çıkmış geri monte ettim fakat siyah plastiki tam olarak kapatmadım öyle kullanıyorum.
    belki senin de çözümü bu olabilir..

benim de daha önce bahsettiğim problemin kaynağını buldum.
    tc2 de sorun yokmuş.
    tc2 nin bağlı olduğu gece lambasına giden kabloların ikisinde de elektrik var.normal de birinde elektrik olması lazımmış.
    çözümü nasıl olacak hiç bilmiyorum ?

• Senin durum da ilginç? İkisinin birden faz olma şansı yok? Birinin nötr olması lazım ki hat tamamlansın, aksi halde elektrik akmaz? Acaba senin toprak da kaçak var ve ikisinde de elektrik dediğin biri toprakdaki kaçak olmasın? Bir Avometre ile bakmakta fayda var?

Dediğini yapıp RM Proyu sökeceğim bir ara ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wellwet -- 5 Aralık 2016; 10:42:4 >
  • quote:

Senin durum da ilginç? İkisinin birden faz olma şansı yok? Birinin nötr olması lazım ki hat tamamlansın, aksi halde elektrik akmaz? Acaba senin toprak da kaçak var ve ikisinde de elektrik dediğin biri toprakdaki kaçak olmasın? Bir Avometre ile bakmakta fayda var?

Dediğini yapıp RM Proyu sökeceğim bir ara ;)

kontrol kalemi ile kontrol ettim ikisinde de lamba yanıyor.
    zaten hat tamamlanmayıp, elektrik gelmediği için lamba yanmıyor.
    tc2 yi başka yerde denedim orada çalışıyor.
    toprak da kaçak olup olmadığını nasıl anlarız ?
    sadece 1 anahtar da sorun var. diğerlerinde sıkıntı yok. bu zamana kadar da çalışıyordu anlamadım niye böyle oldu.
    avometre ile nasıl bakabilirim ?.

sorunu çözmek için ne yapacağız, o anahtara gelen kablolar duvar içinde birbirine temas ediyor olmasın..

• bendeki de arada bir donuyor gidip sigortadan kapatıp açıyorum düzeliyor :) ama son 1 aydır donma da olmadı.
  • akemals42 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal ikisi de faz olan kablolar? Avometre ile iki kablonun da gerilimi ölçülebilir, 3. bir kablo varsa (nötr ya da toprak) bu 2 kablo arası gerilime bakılır.

Bu gece de yatak odasının lambası tam 7 kez kendi kendine yandı! 2 telefon da sarjda, odanın diğer tarafında olduğundan kalkıp kapattım. Az önce RM Proyu söktüm! Bakalım yanacak mı tekrar. Son derece sinir bozucu...
  • Arkadaşlar gwrçi bende TC yok ama bu kendi kendine açılma durumunu hiç yazdımız mı beoadlink e?? (Tabili çindeki merkese)

Bu arada ben lamba kontrolünü RM Pro ile RF433 modüller üzerinden yapıyorım Ama su ana kadar böyle kendi kendine yanma olayına rastlamadım
    Ki bu konuda Tamamen TC lerden kaynaklı
    Zaten geri bildirimi olmaması sebebiyle uzak durdum

Veya yazan olduysa bilgi verirse seviniriz

• quote:

Büyük ihtimal ikisi de faz olan kablolar? Avometre ile iki kablonun da gerilimi ölçülebilir, 3. bir kablo varsa (nötr ya da toprak) bu 2 kablo arası gerilime bakılır.

Bu gece de yatak odasının lambası tam 7 kez kendi kendine yandı! 2 telefon da sarjda, odanın diğer tarafında olduğundan kalkıp kapattım. Az önce RM Proyu söktüm! Bakalım yanacak mı tekrar. Son derece sinir bozucu...

hocam.
    benim sorunum ampul patlamış,ben değiştirmiştim olmamıştı, elektrikçi geldi değiştirdi düzeldi :)
    tc2 yi tekrar taratmadım, çalışıyor ama tanıtmak gerekiyordu galiba.
    ondan sonra salonun lambaları açıkken birden kapandı ama sadece bir kere..

sana tavsiyem tüm tc2 leri uygulamadan sil tekrar tarat tek tek rm pro ya...

inşallah düzelir..

• Sanırık boş bir vaktimde dediğini yapacağım :)
  • Herkese selamlar .

ürünü uzun zamandır takip ediyorum .araştırmalar yapıyorum çok güzel bilgiler paylaşmış sınız ,

benim bir iki sorum olacak Broadlink RM pro WIFI + IR + RF Remote Controller cihazını aldığımızı varsayalım .

bu cihaz ile evdeki uzaktan kumandası olan cihazları yönettik kurulumunu yaptık.

peki uzaktan kumandası olmayan cihazları nasıl tanımlayacağız .

benim evdeki kombide kumanda yok meselea veya ecdeki aydınlatma için hangi ürünleri almamız gerekli evde hesapladım salonda iki banyoda iki diğer odalarda tek olmak üzere 10 adet açma kapama anahtarı var bunların hepsi için aparat mı almamız gerekecek ?

veya prizlerde takılı olan şeyler için ütü kombi kattle birbirinden bağımsız yerlerde olan cihazlar için priz ?

çok keyifli bir şey gibi gözüküyor dışarıdan ama arkadaşların yorumlarından sürekli sıkıntı arıza çıkartan bir cihaz gibi duruyor .

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar , şuandaki güncel almam gereken ekipmanları paylaşabilirmisiniz yukarıda yazdıklarıma göre : )

• Sorularınızın hepsinin cevabı önceki sayfalarda var. Kombi için relay anahtar alacaksınız (montaj çizimleri bile var) Duvardaki anahtarlarınızı TC2'lerle, ütü vb diğer elektrikli/elektronik aletlerinizi SP serisi prizlerle kontrol edeceksiniz vb...
  • Dün gece de 4-5 kez yatak oadsının lambası kendi kendine yandı. Sistemime birinin sızmış olmasından kuşkulanıyorum, tüm gün oynamayan lambalar tam yatış saatimizde (23:00 sonrası) kendi kendine yanmaya başlıyor. Çok can sıkıcı. Bugün Broadlink'e yazacağım ama umutlu değilim, haftasonu da sistemi sıfırlayacağım (RM POro'yu sıfırlayıp modem şifresini bile değiştireceğim...)
  • O saatlerde çalışan size yakın farklı bir cihazla karisiyor olabilirmi aceba

• Arkadaşlar merhaba tc2 takılı olan odalardaki tasarruf ampulu eya led ampuller kapalıiken titreme yapıyor(acikiken sorun yok) başına gelen varmı bunu nasıl çözebiliriz

• Bildiğim kadarı ile bu durumu engellemek için Tc2 aldığınızda kutu içinden bir aparat çıkıyor ve onu devreye bağlıyorsunuz.

• wellwet W kullanıcısına yanıt
    hocam elektrik gidip gelmesi ile alakalı olabilir mi?

bende xiaomi yeelight var. onda elektrik gidip gelince bir menü var. ışık yansın yada kapalı kalsın gibisinden.
    bir ara gece lamba kendi kendine yanınca bu durumun farkına vardım. meğer elektrik gidip gelince lamba otomatik yanıyormuş
  • Kutunun içinden çikan iki det taş parçayı dugmeye bağladım ama yinede titreme yapiyor

• alem59 A kullanıcısına yanıt
    hocam seri bağladın değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.