Şimdi Ara

Breville Vcf045 X Prima Latte Kahve Makinesi 1.449,40 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
9
Favori
15.874
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dumanus

Kendi ogutme fonksiyonu olmayan makineye bu kadar para vermek ne bileyim... En azindan otomatik olmasini beklerdim

1500 lira çok para değil almanyada kampanya satış fiyatı 110 € şuanda. Dediğin özellikleri istiyorsan, yukardaki arkadaşların bahsettiği modellere bakabilirsin onlarda 4000-5000 TL civarlarda. O bütçelere çıkıyorsan tam otomatik olsun tabikide.

• ben geçen turda aldım aşağı yukarı bu fiyatlara.Aldıktan sonra Amazon.de deki yorumları okudum,genelde damlatma sorunu ve 6 ay sonra süt aparatının çalışmaması

ön plana çıkmış.Damlatma sorunu var.Süt aparatı şu an gayet iyi ama zaten 6 ay sonra bozuluyor demişler.Orada bakalım Amazon nasıl davranacak.

ben de Breville diye atladım ilk başta ama bu Breville bizim bildiğimiz breville değil galiba.Bir şirket Avrupa isim hakkını almış.

Gerçek Breville avrupa'da SAGE markasıyla yürüyormuş.Ha bu kadar gömmeden sonra şunu da ekleyeyim ki ben 1500 lr için gayet memnunum.

Manuel olması da şuan benim hoşuma gidiyor,tak ,çıkar ,bi de şu posayı vurdun mu çöpün kenarına düşürme hareketi olsa tam süper :) ama olmuyor çamur gibi yapışıyor,

belki de Kahve dünyası'nın kahvesinden.Ha ben kahveyi çekirdek alayım,onu tazecik öğüteyim vs kadar olayın sevdalısı diilim o yüzden şu ana kadar benim için gayet

başarılı.Hele bi de 2-3 yıl bozulmazsa şahane olur.

ben alırken amazon.de fiyatı 130 euro idi

şimdi 111 Euroya inmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_15 -- 26 Aralık 2020; 14:25:55 >

• Almayın bu makineyi yazıktır. Hiç gerek yok. Alan arkadaşım 2 yılda zor satıp kurtuldu.

• Ben de şu anda alıp almama arasındayım. Bir önceki fırsatta kaçırdığımda üzülmüştüm. Şu anda da yorumlar kafamı karıştırdı. Öyle çok kahve tutkunu değilim ama bu aralar kafama girdi araştırıyorum. Kapsül kahveler iyi hoş kolay kullanım ama kapsül maliyeti fln deyince yükseliyor rakam. Diğer tarafta da bu manuel makineler var, otomatik makinalar güzel tabii ki ama fiyatlar 4k üzeri. Fakat yedek parça ihtiyacında ne yapacağız onu da sorguluyorum. Amazon iyi hoş ama sorun olduğunda nasıl bir tavir sergileyecek emin olamadım, şu son zamanlarda TR amazon biraz etkisiz kalıyor (gerçi ben hep memnun kaldım ama büyük sorunlarla gitmedim mh'ye). Teslim olmayan bir moka pot siparişim de var. Moka pot + süt köpürtme için french press ile başlamak konusunda tecrübesi olan var mıdır? Yoksa ciddi ciddi alasım var şu chazı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam hocam konuyu favladım, makinayla ve ekipmanlarıyla alakalı burdan ilerleyen zamanlarda konuşalım.

• sinan_15 S kullanıcısına yanıt

Damlatma sorunu için amazon ile iletişime geçtiniz mi?

• LaViTz kullanıcısına yanıt

Etrafımda bol sayıda Tchibo, kahve dünyası ve Starbucks var. Öğüterek alıyorum zaten kahvelerimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Ben de şu anda alıp almama arasındayım. Bir önceki fırsatta kaçırdığımda üzülmüştüm. Şu anda da yorumlar kafamı karıştırdı. Öyle çok kahve tutkunu değilim ama bu aralar kafama girdi araştırıyorum. Kapsül kahveler iyi hoş kolay kullanım ama kapsül maliyeti fln deyince yükseliyor rakam. Diğer tarafta da bu manuel makineler var, otomatik makinalar güzel tabii ki ama fiyatlar 4k üzeri. Fakat yedek parça ihtiyacında ne yapacağız onu da sorguluyorum. Amazon iyi hoş ama sorun olduğunda nasıl bir tavir sergileyecek emin olamadım, şu son zamanlarda TR amazon biraz etkisiz kalıyor (gerçi ben hep memnun kaldım ama büyük sorunlarla gitmedim mh'ye). Teslim olmayan bir moka pot siparişim de var. Moka pot + süt köpürtme için french press ile başlamak konusunda tecrübesi olan var mıdır? Yoksa ciddi ciddi alasım var şu chazı.

Garantisi olmasa bende almazdım açıkcası. Çünkü elektronikte hiç şansım yaver gitmiyor, sürekli bir arıza çıkıyor ordan burdan. Müşteri hizmetleri amazon.de garantili olduğunu, dhl ile gönderim yapabileceğini belirtti. Yani ürün yurtdışına, breville servisine gidecek doğru anladıysam. Kısacası 2 yıl garantisi var, 1 ayda cayma bedeli var dedi.

Kapsül konusunda ise şunu alacaktım fakat stokları bitirmişler bir kaç saat önce bu kahve makinesini alanlar daha sonra bunu sömürmüş olabilir.

https://www.amazon.com.tr/Capsulone-paslanmaz-doldurulabilir-kullan%C4%B1labilir-Nespresso/dp/B01MSSUBBI

• Elektronik şans işi. Söylediğinizden sanki sorun olan parçayı amazon.de gönderiyor gibi anladım. Cihazın gitme durumunda tabii ki dhl ile yollamak lazım. Peki olası sorun çıkaracak sarf malzemeleri şimdiden yedekli almak mantıklı olur mu acaba?

Bir de şu anda kk'ya 3 taksit yapıyor. Enpara 6'ya böler mi bu alışverişi?

• Paylaşım için teşekkürler. Ben de aldım. İlk defa kahve makinası alıyorum.Fiyat performans olarak bence çok uygun.

• Teşekkürler paylaşım için. Aldım ben de
  • Aldım gitti, herkese hayırlı olsun. Enpara ile aldım umarım 6 taksit yapma konusunda sorun çıkmaz.

• LaViTz kullanıcısına yanıt

Siemens espresso yapmıyo ki, espresso benzeri içecek yapıyo, ben de eq500 vardı, 1 ay dayanabildim yaptığı içeceklere sonra sattım.

• O kapsül iyiymiş gerçekten ama bizim makinaya uyumlu olduğuna emin misin hocam?

• sinan_15 S kullanıcısına yanıt

Tamperlemeyi daha sıkı yapın taş gibi olur.

• Biraz bu işle uğraşmayı seven, deneme yanılma ile farklı parametrelerle farklı lezzetler çıkarmaya çalışan, değişik çekirdekler deneyen kişiler için manuel giriş seviyesi makineler daha iyi.

Benim vaktim yok suyunu kahvesini koyayım tek tuşta makine kahveyi versin iş bitsin uğraşamam diyenler için de tam otomatik.

Tabi ki vakit ve uğraşının karşılığı daha lezzetli ve tek düze olmayan espressolar olur.

Yarı otomatik manuel makine ile espresso yapmayı düşünen kişi de zaten öğütücünün önemini bilir ve yatırımı ona göre yapar.

• Ben 2 yıldır kullanıyorum, ilk başlarda makineye alışmanız damak tadına uygun kahve yapmak zor.

Misafiriniz çoksa her seferinde kahve kepçesini temizleyip doldurmak zahmetli oluyor. Kutu içinden tek kişilik ve iki kişilik kahve ölçeği çıkıyor ama ben çift kişilik olanı kullanıyorum anca istediğim sertliğe ulaşabiliyorum. Tabii bu kişiden kişiye değişir.

Makinenin default kahve yapma ayarları damak zevkinize uymayabilir. Zamanla deneyerek tutturabilirsiniz. Ben Espresso yapıp sıcak suyla açıyorum çay gibi.

Bazen zahmetli gibi görünsede alışıyorsunuz.

Cappicino çok denemedim ama default ayarlarda 2 seçenekten birisi çok az yapıyor diğeri çok açık oluyor. Manuel de var yine aynı şekilde deneme yanılma ile damak zevkinizi tutturabilirsiniz.

Makinenin yaptığı kahve soğuk gelirse 1-2 defa boş çalıştırıp bardağı ısıtın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 26 Aralık 2020; 17:29:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhard

O kapsül iyiymiş gerçekten ama bizim makinaya uyumlu olduğuna emin misin hocam?

Evde eskiden kalma açılmamış cafissimo kapsüllerim var onla bi deneme yaparım, tam uyarsa ona muadil doldurabilir metal filtre arayışına gireriz hocam.

• Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için
  • An itibariyle fiyat: 1.353TL konu başlığını güncelleyebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.