Şimdi Ara

Breville Vcf045 X Prima Latte Kahve Makinesi 1.449,40 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
9
Favori
15.874
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yigit+

Tamperlemeyi daha sıkı yapın taş gibi olur.

Bende DeLonghi EC685 var sıkı tamp yapınca da çok az kahve çıkıyor. BCG820 ile 16'da öğütüyorum çekirdekleri. Bazen tutturuyorum o taş gibi posa çıkma olayını fakat espresso aldıktan sonra 2-3dk beklemem gerekiyor sanırım içindeki su iyice kuruyunca oluyor emin değilim. Kahveleri genelde coffeetropic.com ve roastinglab'dan alıyorum. Öneriniz nedir?

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Neden gerek yok hocam
  • JMaharaja kullanıcısına yanıt

ayarı var, çok fazla basıyorsunuzdur. 15kg civarında basmanız lazım. ne kadar bastığınızı evde bir tartıyla denebilirsiniz. vururken de iyi vuramıyorsunuzdur. çeliğin üzerinde kahve sonuçta. düzgün açıyla vurunca düşüyor. tamping ve atığı vurmak için aparatlar var ev kullanımı için, alabilirsiniz. roastinglabden aldım geçen ay, fena değil ama daha koyu kavrulmuş olsa daha iyi olurdu. az kavrulmuş buldum kahveleri. seçenek vardır muhtemelen ama dikkat etmemiştim. istanbuldan daha profesyonel bir yerden alınabilir ama fiyatlar yükseliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ayarı var, çok fazla basıyorsunuzdur. 15kg civarında basmanız lazım. ne kadar bastığınızı evde bir tartıyla denebilirsiniz. vururken de iyi vuramıyorsunuzdur. çeliğin üzerinde kahve sonuçta. düzgün açıyla vurunca düşüyor. tamping ve atığı vurmak için aparatlar var ev kullanımı için, alabilirsiniz. roastinglabden aldım geçen ay, fena değil ama daha koyu kavrulmuş olsa daha iyi olurdu. az kavrulmuş buldum kahveleri. seçenek vardır muhtemelen ama dikkat etmemiştim. istanbuldan daha profesyonel bir yerden alınabilir ama fiyatlar yükseliyor.

Nereden hangi kahveyi önerirsiniz? Ben genelde latte içiyorum Etiyopya türü çiçekli meyveli tatlar hoşuma gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

ben geçen turda aldım aşağı yukarı bu fiyatlara.Aldıktan sonra Amazon.de deki yorumları okudum,genelde damlatma sorunu ve 6 ay sonra süt aparatının çalışmaması

ön plana çıkmış.Damlatma sorunu var.Süt aparatı şu an gayet iyi ama zaten 6 ay sonra bozuluyor demişler.Orada bakalım Amazon nasıl davranacak.

ben de Breville diye atladım ilk başta ama bu Breville bizim bildiğimiz breville değil galiba.Bir şirket Avrupa isim hakkını almış.

Gerçek Breville avrupa'da SAGE markasıyla yürüyormuş.Ha bu kadar gömmeden sonra şunu da ekleyeyim ki ben 1500 lr için gayet memnunum.

Manuel olması da şuan benim hoşuma gidiyor,tak ,çıkar ,bi de şu posayı vurdun mu çöpün kenarına düşürme hareketi olsa tam süper :) ama olmuyor çamur gibi yapışıyor,

belki de Kahve dünyası'nın kahvesinden.Ha ben kahveyi çekirdek alayım,onu tazecik öğüteyim vs kadar olayın sevdalısı diilim o yüzden şu ana kadar benim için gayet

başarılı.Hele bi de 2-3 yıl bozulmazsa şahane olur.

ben alırken amazon.de fiyatı 130 euro idi

şimdi 111 Euroya inmiş

sage breville in avrupa markası. bu model zaten eski. bi sürü videosu var ama eski. yani isim hakkı falan değil. bu bildiğin breville ama artık avrupada breville olarak satmıyor ürünlerini .belki de bitirmek için bu eskimodelleri fiyatlar düşüyor.

bu arada ben gçeen kaçırmıştım şimdi aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

An itibariyle fiyat: 1.353TL konu başlığını güncelleyebilirsiniz.

ona b ide kargo ekleniyo. başlıktaki fiyat toplam fiyat

• JMaharaja kullanıcısına yanıt

https://www.youtube.com/watch?v=n7TTBL2H4oc&feature=youtu.be   a roasting labden aldıklarımla ilgili video çekmiştim, fena değil. diğer yerlerle ilgili yorum yapmayayım, aldıkça incelerim. neredeyse 2 senedir taze kavrulmuş kahve almamıştım, eski bildiklerimi geçerli saymayalım.

• iadesi mümkün olmayan bir ürün için bu kadar olmsuz yoruma rağmen alma riskine değmez bence. 1-2 tane olsa neyse. ürün belirli bir zaman sonra çabuk bozuluyor diye yorumlar var

• Zamanında aldığım kahve öğütücü ile taze taze öğütüyorum.
    Amazon'dan 125 liraya aldığım 2 kişilik bialetti mokapot ile espresso hazırlıyorum.
    Aynı ocakta mokapotun yanında cezveyle süt kaynatıyorum.
    Sütü karıştırıp köpürtüyorum.
    Mis gibi latte. Kahve dükkanlarında içtiğimden daha iyi bile oluyor çünkü kahve, süt ve köpük oranını istediğim gibi ayarlıyorum. Hem de günde max 10 dakika kafayı dağıtıyorum.
    Kahve için hem o kadar parayı vermek hem de evin içinde yer kaplaması mantıklı gelmiyor bana. Latte makinesi, Türk kahvesi makinesi, filtre kahve makinesi... derken kahve makinesi üreticilerine çalışır olduk.
    Aha da yaptığım kahve

Breville Vcf045 X Prima Latte Kahve Makinesi 1.449,40 TL

• yazilimsever kullanıcısına yanıt

Moka pot espresso yapamaz, espressoya yakın demlenmiş kahve oluyor. Espresso için moka potun ürettiğinden daha fazla basınç lazım.

Bu arada amazonda belirtilmemiş, makine 15 bar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 27 Aralık 2020; 10:41:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleeptalkercat

iadesi mümkün olmayan bir ürün için bu kadar olmsuz yoruma rağmen alma riskine değmez bence. 1-2 tane olsa neyse. ürün belirli bir zaman sonra çabuk bozuluyor diye yorumlar var

Hocam iade olmadığına emin misiniz? Bir arkadaş 1 ay deneme süresi içerisinde koşulsuz iade olabiliyor yazmıştı. Eğer olamayacaksa alımı iptal edeceğim sanırım.

• 1 ay cayma bedeli olduğunu söyledi müşteri hizmetleri. kafasında işaretleri olan varsa teyit edebilir mh den

https://www.teknosa.com/bosch-tis30321rw-1300-w-14-lt-su-tanki-tam-otomatik-gumussiyah-kahve-makinesi-p-120131516?ref=go&utm_source=go&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21

otomatik düşünen şunada bakabilir ortalama fiyatı 3500'imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 27 Aralık 2020; 15:12:39 >
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=n7TTBL2H4oc&feature=youtu.be   a roasting labden aldıklarımla ilgili video çekmiştim, fena değil. diğer yerlerle ilgili yorum yapmayayım, aldıkça incelerim. neredeyse 2 senedir taze kavrulmuş kahve almamıştım, eski bildiklerimi geçerli saymayalım.

İncelemenizi izledim hocam ben de sizinle aynı fikirdeyim o kahvelerin aynısından ben de almıştım. Belkide ben EC685 ile bahsedilen tatları alamıyorum diye düşünüyordum, yalnız değilmişim. :) Biyerde dilin kalibresi gibi bir konu görmüştüm, ve bahsedilen tatların son zamanlarda alınmasının da etkili olabileceğini okumuştum (paketin arkasında yazan kırmızı orman meyveleri vb) belki farkeder denemedim şahsen. Kanalınıza abone oldum buarada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Bu forumun bir termos bir de kahve makinesi merakını anlamak güç

+ fıstık ve sucuk merakı

• Pandemide yeme içme çok normal değil mi? :)
  • Benimde kahve makinasina ilgim var fakat mutfakta makineyi koyacak sabit bir yer olusturamiyorum malaefe. Günümüz Türkiyesinde İstanbul şartlari..
  • Duvara raf çaktım ben de ekipmanlar arttıkça yer oluşturmak için. Ufak bir konsol düşünebilirsiniz duvara monte edilebilir olanları da var.

• Kalibrasyon olayı varsa, şansıma son zamanlarda yemiştim üstelik demek ki pek yok o tatlar 😅 içerik üretme işi göründüğünden zormuş çok fazla eğitim gerekiyor, ufaktan başladım umarım bundan sonrakileri beğenirsiniz, çok amatör oldu şimdiye kadar. izlediğiniz için teşekkürler.

• biyikliadam kullanıcısına yanıt

Tam aradığınız kahve köşesi yapımı videom 😃

https://www.youtube.com/watch?v=nXV6jxBNfRk  

• quote:

Orijinalden alıntı: transglobal

Hocam iade olmadığına emin misiniz? Bir arkadaş 1 ay deneme süresi içerisinde koşulsuz iade olabiliyor yazmıştı. Eğer olamayacaksa alımı iptal edeceğim sanırım.

Alıntıları Göster

hocam yurtdışına nasıl yollanacak o arkadaşa sorar mısınız, belki 1 ay kendi ülke sınırları içindir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.