Şimdi Ara

Bozulma riski az dizüstü bilgisayar markaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

geçtiğimiz günlerde 2 yıllık acer 5920g laptop 300 lira masrafa rağmen çözülemeyen bir sorun çıkarttı ve yerinden kıpırdatmadan kullanılıyor ancak. Şimdi yeni bir laptop arayışı içerisindeyim, modelden ziyade marka tavsiyesine ihtiyacım var. Teknik servislerde sürünmek istemiyorum her ürünümde olduğu gibi. Bozulma oranı daha düşük olan markalar hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Ayrıca diyelim ki servise işim düştü, servis beni saatlerce konuşmak zorunda bırakmayan bir tane olmalı diye düşünüyorum. Böyle bir firma var mı onuda bilmiyorum :)

Forumda bir çok defa tartışılmış ancak A markasına iyi diyen B markasına kötü diyor ama bunun tam tersi görüşe sahip çok insan çıkıyor. Kararımı vermek adına başlık açmayı uygun gördüm.

Şu ana kadar görünüşe bakılırsa Dell > Sony > Toshiba > Asus bozulma oranı olarak sırasıyla önerilen markalar.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Bana sorarsan ben Toshiba derim. Kardeşimin eski A100 marka Toshiba laptop'u var 5 senedir kullanıyor daha servis yüzü görmedi. Benimde 4 senelik A200 marka dizüstüm var 1 kere servis gördü o da benim hatam sanırım (bir siteden ekran kartı driverı indirmiştim sanırım virüslü falandı anakartı yaktı). Eğer izmir'de yaşıyorsan (ben izmir'de yaşıyorum) Toshiba'nın izmir'deki servisi güzel çalışıyor. Diğer servisleri nasıldır bilemem ama ben Toshiba derim...
  • samsung öneririm
  • asus-lenovo
  • Dell - Sony - Lenovo üçlüsü hem makina sağlamlığı hem de servis kalitesini içinde barındıran markalar. Toshiba-Asus ise makina sağlamlığı bakımından iyi olmasına rağmen , servis kaliteleri yerlerde. Yani makinanın arıza yapma olasılığı düşük ancak arızalandığı zaman çok baş ağrıtır..
  • az satan markaların tabi ki arıza yapma oranları da diğerlerine göre düşük çıkacaktır bunu unutmayın. son zamanlarda bence en sorunsuz laptop üreten firma samsung'dur. servis olarak yeni bir firmayla anlaşan hp ise göz ardı edilmemelidir.
  • Benim tercihim Sony olurdu.
  • Evet HP için öyle duydum yeni bir servis ile anlaşımış diye, ne kadar başarıldıır ama bilemiyorum.

Bu başlıkta da bir çok farklı cevap geldi :) Samsungu da dikkate alacağım. Peki şöyle sorayım, teknik servisinden (istanbul) memnun kaldığınız markalar hangileri?
  • bence teknik servisin hiçbiri iyi değil ilk bakacağınız sağlam ve sorunsuz olması bence. samsung servisine daha yolu düşen birine şahit olmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraedmit

bence teknik servisin hiçbiri iyi değil ilk bakacağınız sağlam ve sorunsuz olması bence. samsung servisine daha yolu düşen birine şahit olmadım

Halbuki forumda samsungunu servise yollayan birçok kişi var..
  • @JasoNBurak

Aslında aklımda Dell vardı, vakti zamanında 900 liraya aldığım alet tek bir sorun çıkarmadı, etkilendim açıkçası. Mevcut modellerden öne çıkan var mı acaba?
  • Piyasadaki Dell modelleri ekran kartı bakımından emsal diğer markaların çok gerisinde. Eğer oyun oynama amaçlı almayacaksan tercih edilebilir..
  • Çok olmasa da zaman zaman oyun oynanacak ama çoklukla photoshop ve ofis araçları kullanılacak. Aynı fiyata daha güncel ekran kartları dururken almak istemiyorum eski ekran kartı ama kalite arıyorum. Karışık durum :)
  • Bahsettiğin gibi bir cihaz bulmak zor , bulunsa dahi fiyat fazla oluyor..
  • Bir kaç modelin kullanıcı başlıklarına sağlamlıklarını soran mesajlar attım, bakalım gelen cevaplar beni hangi modelde tatmin ederse ona yöneleceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.