Şimdi Ara

BOZUK RAM PC YE RESET ATTIRIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar 1333 mhz 2 adet 4gb toplamda 8 gb ram im var. Sistemim de imzada mevcut. Pc açılıyor 2 sn çalışıyor sonra tamamen kapanıyor, sonra tekrar çalışıor sonra tekrar kapanıyor. Bu böyle devam ediyor. Bütün kasayı kontrol ettim, statik elektiriği de boşalttım. Ramın bir tanesini sökmedikçe açamadım malesef pc yi. Bu restrart sorunu yokken de ekrana görüntü gelmiyordu. PC çalışıyor ama monitöre görüntüyü vermiyordu. Ramı söküp taktım bu seferde resetleme başladı. Ramı tamamen sökünce sorun düzeldi. Bu neden olur bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

Selamlar,
    Arkadaşlar 1333 mhz 2 adet 4gb toplamda 8 gb ram im var. Sistemim de imzada mevcut. Pc açılıyor 2 sn çalışıyor sonra tamamen kapanıyor, sonra tekrar çalışıor sonra tekrar kapanıyor. Bu böyle devam ediyor. Bütün kasayı kontrol ettim, statik elektiriği de boşalttım. Ramın bir tanesini sökmedikçe açamadım malesef pc yi. Bu restrart sorunu yokken de ekrana görüntü gelmiyordu. PC çalışıyor ama monitöre görüntüyü vermiyordu. Ramı söküp taktım bu seferde resetleme başladı. Ramı tamamen sökünce sorun düzeldi. Bu neden olur bilen var mı?

Hayırlı geceler. Ramlerden birini sökünce mi düzeliyor 2sini sökünce mi? 10dkdır arıyorum cevabı buldum anakartın bir soketi sadece 1333mhz destekliyor 4gb kendi sitesinde bu bilgi yer alıyor. Yani 2 soketede 1333mhz kingston takamıyorsun
     BOZUK RAM PC YE RESET ATTIRIR MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 29 Eylül 2015; 5:03:16 >

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    Takılı halde olan rami çıkarıp çıkarttığınız rami takıp deneyin, bozuk olan ram mi, slot mu, uyuşmazlık mı var anlarsınız en azından

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle teşekkürler cevap için. Şimdi ram bozuk diye kenara koymuştum. Şimdi ramleri değiştirip denedim 2 sinide taktım yine resetleme başladı. Sağlam bildiğim rami söküp bozuk olarak ayırdığımı işlemci soğutucusuna yakın olan yere taktım diğer slotu boş bıraktım pc çalıştı. 1333mhz desteklememesi tuhaf , ilk etapta 8gb ı çalıştırmıştı , işlemcinin macununu değiştiriyim dedim bir daha ram oturmadı yerine. O halde sorunum anakarttan kaynaklı benim öyle değil mi? Şu an aşağıdaki şekilde çalışıyor pc. Boş slota ramı takınca aç kapa başlıyor.
     BOZUK RAM PC YE RESET ATTIRIR MI? BOZUK RAM PC YE RESET ATTIRIR MI?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.