Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bugün itibariyle 2006 e90 kasa siyah bmw 3.16 aldım inş kazasız belasız kullanırız :) ancak aracta ufak tefek çizikler var pasta cilayla kapanır diye düşünüyorum ...

araca genel olarak

*Detaylı iç temizlik ve koruma
    *Çizik giderme , cila , boya koruma

yaptırmak istiyorum.

İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz biyerler varmı ? Okuduğum kadarıyla Bostancı Sonax'ı baya öneren var ... Açıkçası bu işlemler için 300 liradan fazla da bi para vermek istemiyorum.

Teşekkürler
  • 300 lira vermek istemiyorsan kendin yapabilirsin.

Yıkama > Kill > SRP yada baska bir aşındırıcı SRP genelde Cizikleri maskeliyor > Wax yani cila .

Polisaj makinesi 180 lira civarı yada 130 lira civarına var. İstersen el ile uygularsın ama biraz yorar ham vücudu.
    75 gram kill[Medium olcak.] +Meguars Quic detaler ile kullanıcaksın
    Waxlarda Katı waxlar olcak sıvı waxların ömrü kısa oluyor.
    Peddi m.fiber bezdi derken 300 Tl ye geliyor.

Hangi Car care firması kill uyulaması yapıyor ? hangisi işi adam akıllı yapıyor 0 . Kendin yapmaya çalış hem zevk alırsın hem elin oglu kendi arabası gibi yapmaz.

SkodaTurkey forumuna bak istersen nasıl yapılcağını çok iyi gösterirler merak etme çok iyi anlatıyorlar . :) Emin ol birkere yaptırcağın paraya 2-3 yıl yapırcağın malzeme olur.

http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=39

Burayı bir ziyaret et .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 9 Haziran 2011; 19:47:04 >

• valla bilgiler için çok teşekkür ederim haklısınız tabi ama şimdiye kadar hic böyle bişey denemedim ve hani arabanın ilk heycanı da var daha üstümde o yüzden kendim uygulamak istemiyorum şuanda ilkini dışarda yaptırdıktan sonra kendim uygulamaya geçebilirim diye düşünüyorum :)
  • Arkadaşım polisaj makinasına gerek yok bence tabi.Ama ben kendim yapıyorum bu konuyu hiç araştırmadım internetten vs. sadece hepsiburada.com dan bir cila hakkında yorumları okuyarak bilgi edindim.

Ve toplam masrafım 30tl .

Bunun 20tl si "sonax çizik giderici güçlü cila" bu cila boyayı aşındırdığı için bir de üstüne koruma amaçlı carnuabalı sonax cilayı attım.

Ve araç gerçekten mükemmel oldu. Fazlasıyla değdi o kadar emeğe. Yalnız 1-2 saat uğraşacaksınız bunun için.Ama ben araçlarla uğraşmayı sevdiğim için benim için hiç sorun olmadı seve seve yaptığım için.

Nasıl yaptığıma gelirsek.
    Bir kovaya suyu doldurdum,içine bir kapak araç yıkama şampuanı döktüm.ve aracı köpürtmey başladım bir sünger yapdımıyla. Sonra bir kova suyla aracın üstüne boca etmeye başladım. Biraz aracın durulanmasını bekledikten sonra kurulamaya başladım. Kurulama işlemi bittikten sonra jantların temizliğine geçtim.

1.kovadaki şampuanlı suyla(su biraz kirli) ama önemi yok bence. Süngerle jantlara iyice yedirdim jant kollarının arasına orasına burasına iyice yedirdim.
    Lastiklerin de üzerinden geçtim. Sonra hemen jantları nemli bir bezle sildim ayrıntılı bir şekilde.

Hepsi burada.com dan aldığım (5.75 tl) lastik parlatıcı spreyi tüm lastiklere uyguladım.

Sonra maskeleme bandıyla aracın plastik aksamlarını kapattım.Nedeni cilanın plastik aksamlara bulaşmaması lazım yoksa leke bırakıyor.Ama farlar hariç.Ben farlarada cila yaptım çünkü.

Sonra sıra geldi cila kutumuzu açmaya ben bir anahtar yardımıyla kutuyu açtım.Cila çok katıydı güzeldi yani benim için.

İçinden kendi süngeri de çıktı cilanın.Azar azar süngeri cila kutusuna batırıp araca yuvarlaya yuvarlaya yaymaya başladım.Ama bölgesel bölgesel uygulayın yoksa cilanın kurumasını bekleyip ayrıntılı olarak sildikten sonra harelenme yapabilir.

Tüm aracı ve farları böyle böyle cilaladım. Koruma için attığım wax'ı da bu şekilde yaptım.

Sonuç 300tl nin 270 tl si cebinizde. Onu da benzin parası yaparsınız artık doya doya gezersiniz.

• @Silencebeach
    anlatım süper..
    foto varmı aracın son hali?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silencebeach

Arkadaşım polisaj makinasına gerek yok bence tabi.Ama ben kendim yapıyorum bu konuyu hiç araştırmadım internetten vs. sadece hepsiburada.com dan bir cila hakkında yorumları okuyarak bilgi edindim.

Ve toplam masrafım 30tl .

Bunun 20tl si "sonax çizik giderici güçlü cila" bu cila boyayı aşındırdığı için bir de üstüne koruma amaçlı carnuabalı sonax cilayı attım.

Ve araç gerçekten mükemmel oldu. Fazlasıyla değdi o kadar emeğe. Yalnız 1-2 saat uğraşacaksınız bunun için.Ama ben araçlarla uğraşmayı sevdiğim için benim için hiç sorun olmadı seve seve yaptığım için.

Nasıl yaptığıma gelirsek.
    Bir kovaya suyu doldurdum,içine bir kapak araç yıkama şampuanı döktüm.ve aracı köpürtmey başladım bir sünger yapdımıyla. Sonra bir kova suyla aracın üstüne boca etmeye başladım. Biraz aracın durulanmasını bekledikten sonra kurulamaya başladım. Kurulama işlemi bittikten sonra jantların temizliğine geçtim.

1.kovadaki şampuanlı suyla(su biraz kirli) ama önemi yok bence. Süngerle jantlara iyice yedirdim jant kollarının arasına orasına burasına iyice yedirdim.
    Lastiklerin de üzerinden geçtim. Sonra hemen jantları nemli bir bezle sildim ayrıntılı bir şekilde.

Hepsi burada.com dan aldığım (5.75 tl) lastik parlatıcı spreyi tüm lastiklere uyguladım.

Sonra maskeleme bandıyla aracın plastik aksamlarını kapattım.Nedeni cilanın plastik aksamlara bulaşmaması lazım yoksa leke bırakıyor.Ama farlar hariç.Ben farlarada cila yaptım çünkü.

Sonra sıra geldi cila kutumuzu açmaya ben bir anahtar yardımıyla kutuyu açtım.Cila çok katıydı güzeldi yani benim için.

İçinden kendi süngeri de çıktı cilanın.Azar azar süngeri cila kutusuna batırıp araca yuvarlaya yuvarlaya yaymaya başladım.Ama bölgesel bölgesel uygulayın yoksa cilanın kurumasını bekleyip ayrıntılı olarak sildikten sonra harelenme yapabilir.

Tüm aracı ve farları böyle böyle cilaladım. Koruma için attığım wax'ı da bu şekilde yaptım.

Sonuç 300tl nin 270 tl si cebinizde. Onu da benzin parası yaparsınız artık doya doya gezersiniz.

Polisaj makinesi cila için değil, polisaj işlemi için olmazsa olmaz. Cila yapmak ayrı.. aşındırıcı ürünle polisaj yapmak ayrı.. Çizikleri gidermek için aşındırıcı ürünlere ihtiyaç var.. bu ürünler de belli bir ısıda ve baskıya maruz kaldığında işini yapmaya başlıyor.. Bunu elle yapmanız çok zor. Dakikada 2000dd ile dönen bir pad ve aşındırıcı ürünle hiçbir el başedemez.

Bahsettiğiniz ürünlere gelince.. Eğer internette araştırma yaparsanız kaliteli boya koruma ürünleri için 300tl'ye ihtiyaç olmadığını görürsünüz..

Ben aşındırıcı ürün olarak Menzerna yada Meguiars ürünlerini öneririm.

Cila olarak da FinishKare (FK olarak da bilinir), Collinite, Meguiars yada hiç olmadı AutoGlym ürünlerini öneririm. Özellikle cila için FK1000p ve Collinite'ın katı waxları süper. Ürünü sürünce boya üzerinde cam tabakası gibi katman oluşuyor.

Sonax, TurtleWax gibi ürünler bahsettiğim markaların yanında 2. sınıf kalır.. ;) biraz araştırın haklı olduğumu göreceksiniz.

• @synthesizer ;haklısınız ama öğrenci olduğum için bu işlerleuğracakcak fazla vaktim olmadı maalesef 18 yaşındayım lise son sınıf öğrencisiyim ama araçlarla uğraşmayı çok seviyorum aşırı derecede merakım var araçlarla ilgili her şeye. Tabi bunları hobi olarak yapıyorum. Malum yaz geldi şu 26 hazirana kadar sınavları bir atlatayım 40-50 tl bütçeyle araca girişmeyi düşünüyorum.

@fotoğraf maalesef yok.Araç şu an hasarlı ayrıca 1 hafta içinde onarılacak ondan sonra cila yapmayı düşünüyorum boyayı koruma amaçlı. O zaman fotoğraf çekip bu başlıkta paylaşırım.
  • 1- Arkadaşın çizikleri mevcut hangi hakla wax'ı önerirsin ince çiziklerin üstüne wax atıldımı wax o çizikleri kapatmaz dahada belirgin hale getirir.
    2-Sonax Falan hikaye aralarında bir tek meg'in ürünleri profesyonel ürün sınıfına girmekte, oda her bir işlemin bir ürünü profesyonel diğerleri amatör
    3-Polisjah yaparken yani çizik giderirken El ile uygulama olur mu ?
    Evet el ile olur ama Makinanın verdiği performansı asla alamazsın üstünde ince çizikler kalır , Ve BWM nin boyası sert boyadır zor aşınır yani bir hayli yorar.

El ile uygulama
     ...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Bakın İlemci sonrası Çiziklerin %70 'i gitmiş , ama Mükemmel bir sonuç elde edilememiş.
    Makine ile uygulama,

Polish uygulamasında dikkat edilecek şeyler.
    Polish uygulamasında dikkat ediliecek noktalardan birtaneside , Oval şekilde sürtmiyecegiz İleri geri ve sağ sol şeklinde yediricez ürünü .
    Makina ile yapıyorsanız eğer Makinanın devri ilk başlarda 800 civarı bir devirde başlamak gerekir bu ürünü yedirme işlemidir sonra 1500 civarı sonra 2000 civarına çıkıp parlatmak gerekir.

----------------------------------------------------------------------------------------------
    Ben sadece el ile uygulama yapıcam dersen eğer.
    Menzerna 203S yumuşak bir dokunuşa ve %90 cizik gidermeye yaradığından aracın tüm ince çiziklerini hop diye alır , Örnek olarak göstericeğim fotoğraflar
    50-50 fotoğraf

Önce

Sonra

Ped'e nohut tanesi kadar yediriyorsun , 30x30 bant çerek sağ - sol - yukar - aşağı yönde ürünü kaportaya yediriyorsun.
    Sırasıyla polish önce ıslak bir hal alıcak sonra sonra icelmeye başlıyacak sonra yok olucak. ürün tamamen kayboldamadan önce yani toz olmadan önce M.F bez ile silip arkasından FK atılır yani wax atılır katı wax.

Tabi öncesinde herzaman diyorum KİLL KİL KİL kille temizleyin aracınızı kadın teni gibi olucak araç elini sürttünmü kaportaya pütürlük olmuyacak.ondan sonra polish atılıcak.sonra wax atılacak.

Malzemeleri aldıkdan sonra yaparsın korkmana gerek yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 10 Haziran 2011; 14:41:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

1- Arkadaşın çizikleri mevcut hangi hakla wax'ı önerirsin ince çiziklerin üstüne wax atıldımı wax o çizikleri kapatmaz dahada belirgin hale getirir.
    2-Sonax Falan hikaye aralarında bir tek meg'in ürünleri profesyonel ürün sınıfına girmekte, oda her bir işlemin bir ürünü profesyonel diğerleri amatör
    3-Polisjah yaparken yani çizik giderirken El ile uygulama olur mu ?
    Evet el ile olur ama Makinanın verdiği performansı asla alamazsın üstünde ince çizikler kalır , Ve BWM nin boyası sert boyadır zor aşınır yani bir hayli yorar.

El ile uygulama

Bakın İlemci sonrası Çiziklerin %70 'i gitmiş , ama Mükemmel bir sonuç elde edilememiş.
    Makine ile uygulama,

Polish uygulamasında dikkat edilecek şeyler.
    Polish uygulamasında dikkat ediliecek noktalardan birtaneside , Oval şekilde sürtmiyecegiz İleri geri ve sağ sol şeklinde yediricez ürünü .
    Makina ile yapıyorsanız eğer Makinanın devri ilk başlarda 800 civarı bir devirde başlamak gerekir bu ürünü yedirme işlemidir sonra 1500 civarı sonra 2000 civarına çıkıp parlatmak gerekir.

----------------------------------------------------------------------------------------------
    Ben sadece el ile uygulama yapıcam dersen eğer.
    Menzerna 203S yumuşak bir dokunuşa ve %90 cizik gidermeye yaradığından aracın tüm ince çiziklerini hop diye alır , Örnek olarak göstericeğim fotoğraflar
    50-50 fotoğraf

Önce

Sonra

Ped'e nohut tanesi kadar yediriyorsun , 30x30 bant çerek sağ - sol - yukar - aşağı yönde ürünü kaportaya yediriyorsun.
    Sırasıyla polish önce ıslak bir hal alıcak sonra sonra icelmeye başlıyacak sonra yok olucak. ürün tamamen kayboldamadan önce yani toz olmadan önce M.F bez ile silip arkasından FK atılır yani wax atılır katı wax.

Tabi öncesinde herzaman diyorum KİLL KİL KİL kille temizleyin aracınızı kadın teni gibi olucak araç elini sürttünmü kaportaya pütürlük olmuyacak.ondan sonra polish atılıcak.sonra wax atılacak.

Malzemeleri aldıkdan sonra yaparsın korkmana gerek yok .

bu ürünler meg yabancı sitesinde var ama türküye sitesinde görünmüyor.ne zaman satışa sunarlar acaba?

http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+G18211

http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+G18216

2. linkteki ürünün videosunu izledim sitesinden gayet güzele benziyor.acaba nxt ye göre dahamı iyidir.beklemeye değermi yoksa nxy alsam yeterli olurmu?

birde şu ürün çıkmış acaba uqd la aynımı yoksa dahamı iyidir alttaki linkte ürün

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?1&products_id=54

birde bu ürünleri güneş ışığı altında uygulamanın sakıncaları varmıdır?

yukarıdaki ürünler bana yeterli olurmu?aracım 2 yıllık fakat kapalı garaj arabası,kaporta oldukça temiz çok çok hafif harelenme var gibi ön kaputta oda belli olmuyor gibi bişi.ben elle uygulamak istiyorum.mesajımdaki ürünlerle ilgili yorumlarınızı rica ediyorum,eğer okey bunlar işinizi görür derseniz bunları alıp uygulamayı düşünüyorum.2 yaıldır boya korumamı yaptırdım sonaxa,hatta en son 2 ay olmadı yaptırdım ama pek hoşuma gitmedi işçilikleri.bundan sonra kendim uygulamak istiyorum.

• 1-Ürünler Türkiyede olmasa bile Skodaturkey sitesinde güvenilir satıcılar oluyor ordan ürün tedariğinizi yapabilirsiniz.

Altta vericeğim cevapların doğruluğundan şüphe duyarak söylüyorum yine skodaturkey sitesinden kesin doğru bilgiyi alabilirsiniz.

anlaşılan önce aşındırıcı sonra wax atıcaksınız harelenme var demişsiniz.

Ordaki meg ürünlerini daha önce kullananan kişiyi görmediğim için fazla deforme olmamış kaportaya fazla gelebilir. 2 ay bile geçmeden bir boya koruma var aracın üstünde o yüzden

Aşındırıcı olarak çok düşük seviye olan A.G SRP öneririm bu o harelenmeyi maskeler .

Megin sarı pedlerinden birtanesiyle yapabilirsiniz.
    Megin satı pedinin üstüne fındık tanesi kadar SRP koyuyorsunu
    Kaportadan 40x40 alana 2.5 - 3 dakika kadar pedde bitene kadar uyguluyorsunuz [Asağı - yukarı - Saga - sola ]
    Sonra mf bez ile siliyorsunuz
    Aynı işlemi tekrarlıyorsunuz aynı yere kaportanın üstündeki çok çok çok ince çizikler gittiği vakit durabilirsiniz. diğer taraflara geçebilirsiniiz.[Sonuçta çok ince çizikler var eğer çizikler çok belirgin ise SRP yi önermem çünkü çizikleri almaz büyük çiizikleri ]
    ve en fazla 4 defa tekararlayın ve çizikleri alamıyorsanız bilinki SRP alabilceğinden daha derin kapatabilceginden daha derin çizikler vardır.Bu zaman başka bir ürün göstermek durumunda kalırım. Mesela Menzamanın ürünü. yada daha az aşındırıcı bir şey.

Bu arada A.G SRP nin özelliği sürülmesi en kolay ve hata göstermeyen amatörün rahatlıkla uygulayacağı bir üründür riski yoktur yani.

Wax 'a gelirsek Aga Ben sprey wax önermiyorum ne kalıcılığı kalıcılık ne derinliği derinlik ne parlaklığı parlaklık sıvı waxlar bence yıkamadan sonra kullanılıcak ürünler aracı yıkarsın sonra iki pıs pıs yaparsın microfiber bezle silersin hop parlar.

Alıcaksan Katı wax alıp FK gibi güzelce yedirmen he sıvı wax alıcam dersen buyur al kullan :) Katı wax alıcaksan kol kasıda yaparsın hem Ve waxı sürmenin inceliklerinden birtanesi şunlar.

Katı waxı sürerken Arabın yağı gibi kullanamazsın Çok ince bir tabaka şeklinde kullancaksın Skodaturkey sitesinde İrfan abimiz hep sunu der '' ULtra ince sürceksin'' hem rahat yedirirsin hemde M.F bez ile rahat silersin.

Dediğim gibi ben kendi bildiklerimi söylüyorum benim aşan benim bilmediklerimde skodaturkey sitesini ziyaret et sana elinden geldiklernce yardımcı olucaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 11 Haziran 2011; 0:40:40 >

• çok tşk ler hocam..
  • Mrb.Tekzende REX marka teneke kutu içinde 500 ML .lik sıvı civa gördüm. Kapağını açıp baktım gerçekten sıvı cila su gibi yani. 18,75-TL İnternette sadece hepsi burada daki 22 adet yoruma göre herkez çok memnun ve hiç kötüleyen yok. Yabancı sitelerde de kontrol ettim. Sonax yerine hep bunu tavsiye ediyorlar. Hem koruyucu özelliği var hemde çok parlak cila diye okuyurum.Yabancı sitelerde kullananlarda çok memnun. Bizde Bu cilayı kullanan varmı. Yorumlarınızı Bekliyorum.nasıl kullanmak lazım.saygılarımla.
  • Merhaba arkadaslar 2000 model golf aracim var bu araca boya koruma pasta cila yaptirmam gerekiyo aracin parlamasi ve kucuk ciziklerin kapanmasi icin .. Ankara da bu isi yapacak bir yer onerirmisiniz pahali olmasin ama isini iyi yapan yer olsun .. Kendim yapacak kadar vaktim yok zaten bu islerden anlamam :) .. Oneriniz nereler olabilir..
  • Detailing garage oneririm..
  • öncelikle herkese merhaba. arabama kendim bakım yapmak istiyorum yeni araba alınca insanda aşırı merak ediyor hazır finallerde bitmişken ama hiç bir bilgim yok diyebilirim o yüzden yardıma ihtiyaçım var. Arabanın parlayıp canlı bir görüntü alması için ne sıklıkla cilalama işlemi yapılmalı ? cilanında pasta gibi aşındırması boyayı söz konusu mu ? Maguiar's ürünleri kaliteli mi ve nerelerde bulunur ? internet sitesinden sipariş vermek istemiyorumda :)
    http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=71 bu ürün bahsettim şekilde cilalama işlemi için geçerlimidir ? ve nasıl uygulanır ? bu ürün kötüyse başka öneriniz varsa onuda alabilirim. son olarakta iç kısım için torpido vs ne kullanmalıyım onun içinde ürün önerinizi bekliyorum
    çok fazla soru sordum biliyorum ama çok makbule geçicek yardımlarınız teşekkürler şimdiden :)

• 1-Cila , pasta gibi boya yüzeyini aşındırmaz saadece derinlik ve parlaklık sağlar.
    2-Meg'in bu ürünü uzun ömürlü değil ve yeterince parlaklık sağlamaz.
    3-Torpido için Vinet öneririm aslında vinet en iyi temizleme ürünüdür. 1-10 sulandırma yapılarak [ yarım çay bardağı sprey kutusuna vinet , 5 cay bardağı su olarak] Sonra diş fırçasıyla torpidoyu temizleyip microfiber bez ile silmek kesin çözüm.

Örnek olarak.
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=13518

bu topicde iç plastik aksama vinet uygulanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 19 Haziran 2011; 23:28:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melancholy1907

öncelikle herkese merhaba. arabama kendim bakım yapmak istiyorum yeni araba alınca insanda aşırı merak ediyor hazır finallerde bitmişken ama hiç bir bilgim yok diyebilirim o yüzden yardıma ihtiyaçım var. Arabanın parlayıp canlı bir görüntü alması için ne sıklıkla cilalama işlemi yapılmalı ? cilanında pasta gibi aşındırması boyayı söz konusu mu ? Maguiar's ürünleri kaliteli mi ve nerelerde bulunur ? internet sitesinden sipariş vermek istemiyorumda :)
    http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=71 bu ürün bahsettim şekilde cilalama işlemi için geçerlimidir ? ve nasıl uygulanır ? bu ürün kötüyse başka öneriniz varsa onuda alabilirim. son olarakta iç kısım için torpido vs ne kullanmalıyım onun içinde ürün önerinizi bekliyorum
    çok fazla soru sordum biliyorum ama çok makbule geçicek yardımlarınız teşekkürler şimdiden :)

aracın parlaması için öncelikle güzel bir pasta yapılmalı yane güzelce cizik giderme işlemi yapılmalı.
    Akabinde aracınz koyu renkse glaze kullanmalısınz ki renkteki derinlik artsın
    ve bu yapılan islemlerden sonra wax(cila) atılmalı ki koruma altına alınsın, tavsiyem colli915 yada AutoglymHard wax

• quote:

Orijinalden alıntı: melancholy1907

öncelikle herkese merhaba. arabama kendim bakım yapmak istiyorum yeni araba alınca insanda aşırı merak ediyor hazır finallerde bitmişken ama hiç bir bilgim yok diyebilirim o yüzden yardıma ihtiyaçım var. Arabanın parlayıp canlı bir görüntü alması için ne sıklıkla cilalama işlemi yapılmalı ? cilanında pasta gibi aşındırması boyayı söz konusu mu ? Maguiar's ürünleri kaliteli mi ve nerelerde bulunur ? internet sitesinden sipariş vermek istemiyorumda :)

Meguiars ürünlerini için bu satcıyı öneririm http://ticaretimiz.com/cs13240-erdem-boya-kimya
    Uygulamalar konusunda öneri ve konu hakkındawww.forumboyakoruma.com sitesinde her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz...

• arkadaşlar selamlar bugün ankara meguiars dan boya koruma için 250 lira fiyat aldım fiyat olarak nasıl acaba daha önce yaptırmadığım için hiç bir bilgim yok birde ankarada meg dışında önerebileceğinişz kaliteli ve normal fiyatlı hesaplı bir yer varmı acaba.
  • http://www.detailinggarage.net/fiyatlarimiz.html

Tavsiye ederim..

Polisaj ve Boya koruma
    200.00 TL
    Boya Koruma
    100.00 TL
    Detaylı Dış Temizlik
    15.00 TL
    İç Dış Temizlik
    15.00 TL
    Express Dış Temizlik
    10.00 TL
    Detaylı İç Temizlik
    100.00 TL
    Klima Dezenfeksiyonu
    35.00 TL
    Detaylı Motor Temizliği
    50.00 TL
    Far Restorasyonu
    50.00 TL
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.