Şimdi Ara

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
5
Favori
80.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cccamd ve newcamd bunlar ne bunları bılmıyorum onemlı bır sey galıba ?
    bunlar internet üzerinden korsan izlemek için gerekiyor. KORSAN yasal değil ve paralı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 10 Aralık 2010; 17:31:30 >
  • Ne kadar mesela yanı baya az bır para heralde cunkı normal para verıp hızmet almak varken bunu koyuyorlar dedım ucretsız heralde mesela ne ıslenıyor lıg tv ? yada gıgıturk ve dsmarttakı o hd kanalların hepsı varmı bıraz daha acabılırmısınız ?
  • YILLIK 200 tl civarı oluyor. Artık ds yok ama dt var.
    bazı satıcılarınkinde donma oluyor. Hotbird astra falan çözülüyor.
    http://www.skystar-2.com/ bu gibi sitelerden 1-2 gün geçerli ücretsiz şifre bulunabiliyor ama hb astra gibi uydularda kısıtlı kanallar çözülüyor.
  • cccamd ve newcamd,cardsharing server ve Emu'nun bir arada kullanıldığı Linux tabanlı yazılımdır.İnternet üzerinden bu yazılımın yüklü olduğu cihazlarla dosya paylaşımı yaparsın.Bu işlem illegal olup sever edinme ile başlar.Server, yerli ve yabancı platformların sinema,belgesel,erotik ve benzeri içerikte ücretli paketlere abone olmadan yine cüzi bir ücret karşılığında bu içerikleri sunan bir sistemdir.Bu sistem birçok kullanıcıda stabil çalışmaz,sebebide genelde edinilen server ın kalitesizliği ve kullanılan cihazın yetersizliğidir.

Bu sistemde kullanılan cihazlar,ama bu amaç için demiyorum yanlış anlaşılmasın yani bu sisteme uygun ve en çok tercih edilen cihazlara örnek verirsek atlanta,dreambox,seoul-hıremco nun ethernet girişli modelleri uygun fiyatlı olanlardır.Daha stabil çalışan markalarda vardır vu+ gibi ama fiyatları yüksektir.

Dreambox markasının iyi modelleri de bayağı pahalıdır ama çakmalarınında orjinallerini aratmadığını birçok kullanıcıdan duyuyoruz.

Link verdiğin cihazların kalitesini forumlarda kullanıcıların yorumlarına göre araştırman daha makul.Bu cihazların performansı ile ilgili başlıklar var (tüm forumlarda)

Samsung C65xx serisi lcd alacağını söylemişsin,bu lcd nin tuneri hdtv olup DVB-C (kablo tv) ile uyumludur ve cı modul girişi vardır.Yani dıscovery ve natıonal kanalları için ayda 9,5 tl ye teledünya platformunu bu modül ile izlersin.

Server işi meşakatli bir iş üstelik illegal!bu sistemi kullanacaksan yazılımdı şifreydi bilmemneydi bir sürü vakit ayırman gerekli yani işi gücü bırak bunla uğraş.Bu işe uygun kaliteli cihazlarda pahalı ve bu sistemin bir garantisi yok.Mesela ds yeni yazılımlar deniyor bu illegal paylaşımı engellemek için yarın diğer platformlarda bunu izleyecek.Yinede birçok kullanıcı bu sistemden memnun, tek taraflı yorum yapmayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 10 Aralık 2010; 19:55:31 >

• janjarre 10 numara acıklama olmus cok tesekkur ederım cok net anladım aslında bende kablo tv ıstıyorum aslında ama bızım sokakda yok ve bına 3 daırelı yanı ıstesem 3 daırenınde alacagını soylesen yıne cekmezler ?

tekrar cok tesekkuerler acıklama ıcın
  • Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Kablo tv olayına gelince bu şartlarda bira zor bağlatırsın.Bildiğim kadarı ile 2009 dan beri yeni hat döşemiyorlar.Altyapının sokakta olmaması kötü olmuş.Üstelik 3 abone için talebini değerlendireceklerini de sanmıyorum,en az sokağın yarısının toplu dilekçe vermesi lazım buda biraz zor.Yinede denemek istiyorum dersen eğer, türksat bölge ofisine git en yetkili ağızdan net bilgi al, bunun haricinde yapılan yorumlar pek sağlıklı olmaz.Sonuçta bu kurumsal bir hizmet her an her şey değişebiliyor.
  • http://www.hizlial.com/elektronik/uydu-alicilari/seoul-hiremco-titan-hd-max-uydu-alicisi_05.015.5137.0047.htm#tabs

Seoul Hiremco Titanx FULL HD Max Uydu Alıcısı (250 Adet için ÖZEL Fiyat 200 TL 10 TAKSIT NISANDA ODEMEYE BASLA

GENEL ÖZELLİKLERİ

•Yüksek Kaliteli High Definition Uydu Alıcısı ve MPEG2 HD Video Oynatıcısıdır
    •Hem SD Hem HD kanalları görüntüleyebilir
    •Internetten yazılım güncellemesi yapar, bilgisayardan yazılım gerektirmez
    •HDMI vasıtasıyla, inanılmaz bir dijital görüntü sunar
    •Kart girişi mevcuttur
    •Görüntüyü ve sesi USB Flash Disk veya USB Harddiskinize kaydeder
    •Aynı TP’de, bir kanalı seyrederken, diğer kanalı kaydeder
    •Yasal abonelik kartlarını takabilir, şifreli yayınları izleyebilirsiniz
    •Kaydırma fonksiyonu sayesinde, izlemekte olduğunuz görüntüyü geri alabilir
    •MP3 çalar, JPEG ve BITMAP resimlerini görüntüler
    •Kaydettiğiniz görüntüleri bilgisayarınızdan seyredebilirsiniz, DVD’ye yazabilirsiniz.
    •4MB Flash belleğe sahiptir
    •90 Uydu, 255 TP, 9000 kanal kapasitesine(Yedekle birlikte), 16 adet favori listesine sahiptir
    •Yedekleyebilme ( Backup) özelliği ile, ayarlarınızı, listelerinizi saklayabilirsiniz.

HIGH DEFINITION Uydu Alıcısı

Hem SD / Hem HD
    Hem DVBS / Hem DVBS2
    MPEG2 / H.264 / AVC Decoder
    576i / 576p / 720p / 1080i
    Dijital Boyutlandırma Sistemi (DBS)
    USB Girişi - USB PVR
    Ethernet Girişi
    Smart Kart Girişi (MultiCAS)
    HDMI Çıkışı
    SCART Çıkışı
    COAX SPDIF Çıkışı
    RS232 Bağlantısı
    3602 İşlemci
    4MB FLASH
    İnternet'ten Yazılım Güncelleme
    USB'den Yazılım Güncelleme
    RS-232 Kablosu ile Yazılım Güncelleme
    USB'den Kayıt Yapabilme (PVR)
    USB'den MP3 Dinleme
    USB'den Resim Görüntüleme
    Hassas - Kör Tarama (Blind Scan)
    Yedekleme Özelliği-YEDEK HAFIZA
    Zamanlayıcı Özelliği
    Oyun
    Zoom
    Teletext
    EPG
    Hızlı Kanal Arama
    32 AYRI Favori LİSTESİ
    Menü Lisan Şeçeneği
    Resim Büyütme Özelliği
    Son Kanal Hafızası
    Çocuk Kilidi
    Aç/Kapa Düğmesi
    Otomatik Sistem Seçimi (PAL / NTSC)
    DiseqC 1.2 Motor Uyumlu
    DVB uyumlu
    SMATV uyumlu
    OFD ve OSD özelliği
    Çoklu Uydu Arama
    Çeşitli LNB Uyumlu
    Merkezi Sistemlere Uyumlu
    Kaliteli Uzaktan Kumanda
    LCD ve PLAZMA TV'lere Uyumlu

• Merhaba arkadaşlar ben de botech HD uydu alıcısı aldım. Altın uçlu hdmı kablosu, 20 metre anten kablosu (baya kalın metresi 1 liralıktan siyah-turuncu renkli) nextin çift çıkışlı HD lnb si ve botech cihaz hepsini 220 TL ye aldım. Biraz aceleye geldi başka yerlerden bakamadan aldım iyi pazarlık yaptığımı düşünüyorum ama sizce fiyat nasıl?

Getirip bağlantılarını yapıp açtığımda kanallar yüklüydü hemen izlemeye başladım, hemen trt hd ye baktım ama yoktu bir süre sonra geldi ve görüntü hakkaten mükemmel. (lcd samsung Full HD) Sd yayınlarda normalinden daha güzel görünüyor. Görüntüsü beni tatmin etti çok yer kaplamıyor, şık bir cihaz usb girişi kayıt özellikleri filan çok güzel. Tüm kanallarda var çekmediği kanal yok çok şükür. Yalnız bazen kendiliğinden kapanıp açılıyor, bu teknik bir sorun mudur yoksa yazılımla mı alakalıdır? Bir de bunun güncel yazılımını yukarıda adı geçen siteden alıp usb ile cihaza yüklesem bu açılıp kapanma sorunu gider mi? Güncellendikten sonra şimdiki görüntü kalitesinde veya geçiş hızlarında bir kötüleşme olabilir mi? Son sorum güncellerken yalnız bir tek dosya indirip flaşa koyup onunla mı güncelleme işini yapıyoruz yoksa başka işlemlerde gerekiyor mu?

• ben de bu üründen almayı düşünüyorum bugün..
    electroworld'e bakıcam..
    ama şu açıp kapanma sorunları ve geçiş süresi biraz kafamı karıştırıyor..
    samsung 40c6000 ledtvm var..
    trt hdyi izleyebilirim dimi bununla?
  • baxi bahsettiğiniz hiremco ile botechi kıyaslama şansınız oldu mu hiç?
    bir de hiremco da hdmi kablo var mı?
    ntvsporu şifresiz hangisinde seyredebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umaykut -- 2 Ocak 2011; 11:52:09 >
  • Bende ayni urunu alma arefesindeyim.ayri media player almakdansa 200 tl.ye hem uydu hem media playerimiz olacak.hd meraki olan arkadaslar bence dsmarta yonelsinler zira hd olarak oldukca fazla cesit var.dedigim gibi ben bu urunu media player+uydu olarak dusunuyorum.sd yayin goruntusu de kaliteli ise degmeyin keyfime.bu arada kutudan hdmi kablo cikiyormu acaba
  • çıkıyormuş.. mediamrkttaki öyle dedi..
    hatta kabloyu gösterdi bana açık sarı uçlu..
    altın uçlu gibi ama o kadar kaliteli olmayabilir..
  • Benım ıkısınıde deneme sansım olmadı ama arastırdım benım ulastıgım bılgılere gore bır kere ıkısıde fıyatına gore ıyı urunler ıkısndede hd lerı guzel ıslıyorsunuz botech de mkv destegı ver bu onun artısı ama lıg tv d smart vs gıbı platformlar ıcın card slotu yok hiremce da ıse mkv yok ama kart takabılıyorsun ve ınternetten okuduklerıma gore sıfrelı kanalları yanı lıc tv vb kanalları ızleyebılıyormussunuz
  • dün hiremco turbo fx aldım hem gömülü modüllü hem kartlı hem hd..
    botecehe niyet hiremco fx turboya kısmet oldu..
  • Mkv.uzantili film izleyemiyeceksiniz ozaman degilmi?yada daha dogrusu film izleyebilecekmisiniz o cihazla?
  • samsung 40c6000 ledtv aldım..
    ondan izlemeyi düşünüyorum..
  • Arkadaşlar bu ara sıra kendi kendine kapanıp açılıyor buna nasıl çözüm bulacağız?
  • Arkadaşlar bu ürünü aldım.Ürün fiyatına göre çok iyi.Trt hd mükemmel.
    kumandası iyi çekmiyor.
    arada sırada kendi kendine kapanıp açılıyor.
    usb den film izlemesi büyük özellik bence

yalnız ntv spor şifreli olarak çıkıyor.bu kanalı nasıl izleyeceğim bilen varmı?
    emu menüsünüde bulamadım yardımcı olabilir misiniz
  • Peki sd kanallarin kalitesi nasil farkli uydularla kiyaslayinca.kac paraya aldiniz acaba.birde bu kapangip acilma isi cokmu yogun oluyor.cvp.lariniz tesekurler
  • açılıp kapanması çok sık değil ve izlenimim, kanal d ve fox ta yapıyor genelde.. alakası var mıdır bilemiyorum ama bana öyle geldi..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.