Şimdi Ara

Bosphorus City %66 aidat zammı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 169 tl olan aidata 112 tl zam gelmiş. Ben kiracıyım, bununla ilgili bir şey yapabilir miyim?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• genel kurul kararı var mı? size tebliğ edilen bir bildirim var mı? genel kurul geçerli şekilde yapıldı mı buna bakmak lazım. hukuki itirazi bir süreç olmadan bununla ilgili yapabileceğiniz tek şey aidatı ödememek. öyle bir durumda icra takibi yoluyla sizden talep edebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selvetarm -- 13 Nisan 2017; 11:53:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

genel kurul kararı var mı? size tebliğ edilen bir bildirim var mı? genel kurul geçerli şekilde yapıldı mı buna bakmak lazım. hukuki bir süreç olmadan bununla ilgili yapabileceğiniz tek şey aidatı ödememek. öyle bir durumda icra takibi yoluyla sizden talep edebilirler.

Cevabınız için teşekkürler.

Bize gönderilen sadece kağıt var bu ayki aidatı gösteren.

Genel kurul kararını hukuki bir süreç olmadan yönetimden talep edebilir miyim?
  • edebilirsiniz tabi.muhtemelen apartman girişine asılmıştır. yönetici işletme projesi hazırlaşmıştır. duruma itirazınızı pttden iadeli taahütlü olarak dilekçe ile yapın 7 gün içinde.
  • usulüne uygun alınmış bir genel kurul kararı varsa yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Karar usulsüz ise yani kanuna uygun alınmamış ise buna karşı hukuki yollara başvurabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

usulüne uygun alınmış bir genel kurul kararı varsa yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Karar usulsüz ise yani kanuna uygun alınmamış ise buna karşı hukuki yollara başvurabilirsiniz

Hocam mesela 2+1 olan bir arkadaşa 90 lira zam gelmiş, 3+1 dairede oturana 80 lira gelmiş. Bize 112 lira zam gelmiş. Bu durum usulsüzlüğe girer mi?
  • tam olarak değil ama benzer durum benim başımda var.
    adamlar ne bütçe ne yönetim seçimi gibi olayları usulune uygun tebliğ etmiyorlar, hertürlü yasadışı
    bunları mektupla imza karşılığı tebliğ etmeleri gerekli
    bu bütçeye 7 gün içerisinde itiraz hakkınız var
    peki bunlar ne yapıyor, ilk önce genel kurul yapıp, yönetimi seçip, sonra birden aidata zam yapıyorlar
    itiraz edincede ''genel kurul kararı var'' diyorlar

tebliğ ettimmi? yok! ozaman hangi kanuna göre isteyeceksin bu parayı? orman kanununa göre!
    sonrada yaklaşık 2-3 yıldır icra ile tehdit ediyorlar aidat ödemiyorum diye
    3 yıldır usulune göre tebliğ edin ödeyeyim diyorum ama ısrarla tebliğ etmiyorlar!

site yönetimi ne derse desin, GENEL KURUL YASADIŞI KARAR ALAMAZ.
    kararları sorgulanamaz diye bişey yok.
  • http://www.bosphoruscity.net/bosphorus-city-aidat-bilgilendirmesi.html

Hocam şimdiden hafta sonu doğacak tepkiler için bilgilendirme yayınlamışlar.

----

Hesaplama yöntemi değişmiş, metre kare başına fiyat yerine 152 lira sabit ücret + metre kare başına daha düşük bir fiyat belirlenmiş. Yani kısacası yukarda anlattığım 2+1 ve 3+1 dairelerin aidatlarına daha az zam gelmesinin sebebi buymuş. Çünkü sabit fiyat olarak belirlenen fiyat çok yüksek.

Gerçekten de hesapladım 69 metre kare dairedeyim, 152 + 9 + 69 x 1.75 = 281 lira yapıyor. Eski aidatım 169 tl idi.

Sizce bu durumda yapabileceğim bir şey var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

http://www.bosphoruscity.net/bosphorus-city-aidat-bilgilendirmesi.html

Hocam şimdiden hafta sonu doğacak tepkiler için bilgilendirme yayınlamışlar.

----

Hesaplama yöntemi değişmiş, metre kare başına fiyat yerine 152 lira sabit ücret + metre kare başına daha düşük bir fiyat belirlenmiş. Yani kısacası yukarda anlattığım 2+1 ve 3+1 dairelerin aidatlarına daha az zam gelmesinin sebebi buymuş. Çünkü sabit fiyat olarak belirlenen fiyat çok yüksek.

Gerçekten de hesapladım 69 metre kare dairedeyim, 152 + 9 + 69 x 1.75 = 281 lira yapıyor. Eski aidatım 169 tl idi.

Sizce bu durumda yapabileceğim bir şey var mıdır?

bunu da kafalarına göre yapamazlar. genel kurul kararı gerekmekte

• öncelikle şunu belirteyim herkes istediği kararı alabilir ama bunu kanuni olarak uygulaması mümkün değil. kanun ve yönetmeliklere göre işlem yapılmazsa ödeme zorunluluğunuz olmaz. siz alınan kararlara itiraz ederseniz ve bununla ilgili toplantı yapılmazsa usulüne uygun işlem olmaz. bununla ilgili hukuki süreç başlatabilirsiniz.bu durumda önemli olan site olarak toplu hareket edebilmeniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

öncelikle şunu belirteyim herkes istediği kararı alabilir ama bunu kanuni olarak uygulaması mümkün değil. kanun ve yönetmeliklere göre işlem yapılmazsa ödeme zorunluluğunuz olmaz. siz alınan kararlara itiraz ederseniz ve bununla ilgili toplantı yapılmazsa usulüne uygun işlem olmaz. bununla ilgili hukuki süreç başlatabilirsiniz.bu durumda önemli olan site olarak toplu hareket edebilmeniz.

Hocam kiracılar itiraz edebiliyor mu? Diğer sitelerde araştırdığımda kiracılar itiraz edemez diye söylüyorlar. Ancak ev sahibinize dava açarsınız diyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.