Şimdi Ara

'Bosch WAS20763TR' Alındı :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
25.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @candogan62

Tesekkurler cevaplar icin. Ben CM1000PTR ile WAS20763'u ayni gibi dusunmustum. Bu durumda, Profilo'da WAS20763'e muadil model var mıdır acaba? Bu arada CM1000PTR'nin http://www.profilo.com.tr/CM1000PTR.html?source=searchdikkatle bakınca, sağ üst köşedeki panel kısmında görünen beyaz ekran benzeri bölümün aslen lcd ekran olmadığını düşünüyorum. Makinayı birebir hiç görmedim. Bu konuda yorumu olanlar var mıdır?
    Bir de ozellikle samsunglrda 48 cm kapak diyor, bu ölçü kapağın çerçevesi ile dıştan dışa çapı mıdır, yoksa açtığınızda çıkan tam yükleme lastiklerinini içten ölçüsü mü? Diğer markalara bakınca, 30-32 cm leri görüyorum. Samsung çok mu akıllı da bu kadar geniş yapıyor, ama diğerleri orta boyutları tercih etmiş acaba?

• Merhabalar ,bende çamaşır makinası almayı duşünüyorum ki malum az para vermiyoruz araştırmak lazım. Siemens wm10763 ve bosh was20763 aynı ürünün muadili diyorlar.Acaba ne kadar doğru hiç mi fark yok ? ayrıca bosh icin 1700 10 taksit siemens için 1650 12 taksit fiyat aldım.Daha uygun fiyat ve ürün tercihi için bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

@ogameci
    @candogan62

Tesekkurler cevaplar icin. Ben CM1000PTR ile WAS20763'u ayni gibi dusunmustum. Bu durumda, Profilo'da WAS20763'e muadil model var mıdır acaba? Bu arada CM1000PTR'nin http://www.profilo.com.tr/CM1000PTR.html?source=searchdikkatle bakınca, sağ üst köşedeki panel kısmında görünen beyaz ekran benzeri bölümün aslen lcd ekran olmadığını düşünüyorum. Makinayı birebir hiç görmedim. Bu konuda yorumu olanlar var mıdır?
    Bir de ozellikle samsunglrda 48 cm kapak diyor, bu ölçü kapağın çerçevesi ile dıştan dışa çapı mıdır, yoksa açtığınızda çıkan tam yükleme lastiklerinini içten ölçüsü mü? Diğer markalara bakınca, 30-32 cm leri görüyorum. Samsung çok mu akıllı da bu kadar geniş yapıyor, ama diğerleri orta boyutları tercih etmiş acaba?

Profilo alt ve orta sınıf ürünler içerdiğinden üst sınıf modeller yer almıyor.
    WAS20763TR modelinde yazılı bilgi veren menülü ekran vardır.
    Profilo'da ise dakikayı geri sayan 7 segmentli ekran ve program aşamalarını gösteren sembollü ışıklar vardır. Normalde bu segmentli ekranlar kırmızı ışıklı olur siyah renk plastikle örtülür. Profilo'da ise tasarım için ekranda sarı ışıklar açık gri renk plastikle örtülmüştür.
    Samsung'lardaki çap kapak çerçevesi ile birlikte olan ölçüdür. Cam çapı 33-35cm arasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Eylül 2011; 17:41:42 >

• WAS20763tr aldim, 3 aydir sorunsuz kullaniyorum, herkese tavsiye ederim. Mağaza önerim Palladium Bosch mağazasidir.
  • hayırlı olsun. doğru seçim
  • Buzdolabı ve çamaşır makinası alma konusunda yardıma ihtiyacım var. Bosh WAS20763TR VE WAS24763TR modeli arasında kaldım. Aradaki fiyat farkını verip 1200 devir olan 24763 modelini almaya değer mi? Mağazadaki satış temsilcisi 1000 devir üstü makinaların çamaşırları yıpratabildiği ve bu nedenle 20763 modelini önerdi. Konu haakında bilgi ve görüşleriniz paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca bu iki makina enerji etiketinde 20763 modeli A/A/C olarak geçiyor, 24763 de ise A/A/B olarak geçiyor. 24763 de B neyi ifade ediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qbika

Buzdolabı ve çamaşır makinası alma konusunda yardıma ihtiyacım var. Bosh WAS20763TR VE WAS24763TR modeli arasında kaldım. Aradaki fiyat farkını verip 1200 devir olan 24763 modelini almaya değer mi? Mağazadaki satış temsilcisi 1000 devir üstü makinaların çamaşırları yıpratabildiği ve bu nedenle 20763 modelini önerdi. Konu haakında bilgi ve görüşleriniz paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca bu iki makina enerji etiketinde 20763 modeli A/A/C olarak geçiyor, 24763 de ise A/A/B olarak geçiyor. 24763 de B neyi ifade ediyor?

20763ü öneren satıcının elinde 24763 de var mıydı acaba?

1600 devirli makineler var. gerçi türkiyede pek yok ama. kullananlar yıpratma şikayetinde bulunmadılar hiç.

sıkma devri yükseldikçe enerji sınıfları da değişir. 1000 devir C iken, 1200 devir B, 1400 devir de A sınıfı sıkma yapar.

1000-1200 devir tercihi tamamen size kalmış birşey. ilerde kurutma makinesi de alırım ben diyorsanız, yüksek devirli almak mantıklı. ya da çamaşırların zor kuruduğu bi iklimdeyseniz yine yüksek devir bence daha iyi.

• Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bayinin elinde 24763 modeli vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: qbika

Buzdolabı ve çamaşır makinası alma konusunda yardıma ihtiyacım var. Bosh WAS20763TR VE WAS24763TR modeli arasında kaldım. Aradaki fiyat farkını verip 1200 devir olan 24763 modelini almaya değer mi? Mağazadaki satış temsilcisi 1000 devir üstü makinaların çamaşırları yıpratabildiği ve bu nedenle 20763 modelini önerdi. Konu haakında bilgi ve görüşleriniz paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca bu iki makina enerji etiketinde 20763 modeli A/A/C olarak geçiyor, 24763 de ise A/A/B olarak geçiyor. 24763 de B neyi ifade ediyor?

20763ü öneren satıcının elinde 24763 de var mıydı acaba?

1600 devirli makineler var. gerçi türkiyede pek yok ama. kullananlar yıpratma şikayetinde bulunmadılar hiç.

sıkma devri yükseldikçe enerji sınıfları da değişir. 1000 devir C iken, 1200 devir B, 1400 devir de A sınıfı sıkma yapar.

1000-1200 devir tercihi tamamen size kalmış birşey. ilerde kurutma makinesi de alırım ben diyorsanız, yüksek devirli almak mantıklı. ya da çamaşırların zor kuruduğu bi iklimdeyseniz yine yüksek devir bence daha iyi.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bayinin elinde 24763 modeli vardı.

• merhaba
    arkadaşlar
    20763 modelini almayı düşünüyoruz bir kaç bayiye sordum 1750 lira diyorlar taksitte yapıyorlar. Normal fiyatı bu sanırım daha uygun biryer tavsiye edebilirmisiniz acaba bu modeli bulabilecegimiz.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali coşkun

merhaba
    arkadaşlar
    20763 modelini almayı düşünüyoruz bir kaç bayiye sordum 1750 lira diyorlar taksitte yapıyorlar. Normal fiyatı bu sanırım daha uygun biryer tavsiye edebilirmisiniz acaba bu modeli bulabilecegimiz.
    teşekkürler

İlla ki bir bayiden almak gibi bir zorunluluğunuz varsa genellikle liste fiyatını veya biraz aşağısını söylüyorlar.İnternette daha uygun fiyatlar bulunabiliyor.
    Birtanesinin linki aşağıda
    http://www.tekcarsi.com/urun/bosch-was-20763-tr-camasir-makinesi.aspx?ttype=Instalments#pt
    Daha uygun fiyatlı olan yerler de olabilir.Bence bayiye bu bulduğunuz fiyatları gösterin ve bu fiyatlara düşmesini isteyin.İnternet siparişlerinde kargo ücretlerini de göz ardı etmeyin.
    Bu makinayı Candoğanın tavsiyesi ile geçen sene anneme almıştık.Çok memnun.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

quote:

Orijinalden alıntı: ali coşkun

merhaba
    arkadaşlar
    teşekkürler

İlla ki bir bayiden almak gibi bir zorunluluğunuz varsa genellikle liste fiyatını veya biraz aşağısını söylüyorlar.İnternette daha uygun fiyatlar bulunabiliyor.
    Birtanesinin linki aşağıda
    http://www.tekcarsi.com/urun/bosch-was-20763-tr-camasir-makinesi.aspx?ttype=Instalments#pt
    Daha uygun fiyatlı olan yerler de olabilir.Bence bayiye bu bulduğunuz fiyatları gösterin ve bu fiyatlara düşmesini isteyin.İnternet siparişlerinde kargo ücretlerini de göz ardı etmeyin.
    Bu makinayı Candoğanın tavsiyesi ile geçen sene anneme almıştık.Çok memnun.
    Saygılar

Bende aynı ürünü bu siteden aldım. Hizmetlerinden çok memnun kaldım. Bayiiden daha yüksek paraya almaya hiç gerek yok. Aynı ürün. Kolay gelsin.

• Bende bugün Ankara Itfaiye Meydanında Spottan 1600 TL ye aldım 10 Taksite.. Internetten almayı planlıyordum ama fiyatı aynıya geliyor, o yüzden spottan almaya karar verdim...
  • Merhaba
    ben de Bosch WAS28762TR almayı düşünüyorum biraz nceledikten sonra..
    Fakat şunu sormak istiyorum;
    Bebek kıyafeti için hassas ve elde yıkama programı var mı?
    Tşk ederim şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11birsorubircevap

Merhaba
    Tşk ederim şimdiden

WAS28762TR modeli değişti, yerine WAS28764TR çıktı.

Makinede hassas/ipek, yünlüler/elde yıkama ve hassas ciltliler ve bebekler için yüksek seviyede suyla yıkama ve itinalı durulama sağlayan sensitive programı mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: 11birsorubircevap

Merhaba
    Tşk ederim şimdiden

WAS28762TR modeli değişti, yerine WAS28764TR çıktı.

Makinede hassas/ipek, yünlüler/elde yıkama ve hassas ciltliler ve bebekler için yüksek seviyede suyla yıkama ve itinalı durulama sağlayan sensitive programı mevcut.

Çok teşekkür ederim...
    Boshun müşteri hizmetlerini aradım sordum özellikle bebek ve elde yıkama özelliği var mı diye
    yok dediler...
    hiçbişeyden anladıkları yok...
    ürün güzel ama oraya daha bilgili insan koymalılar...

çok tşk ederim candogan bey...
    tam istediğim bi model...

• 6 aydır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Çokta memnunum.

1470 TL ye almıştım 6 ay önce.

Mağaza soracaklara, Ankara Yenimahallede karakol karşısındaki bosch bayisinden aldım.
  • bende WAS20763 kullanıyorum. içinde bir sürü program ve ayarlar var. daha ekonomik nasıl kullanabilirim.

ön yıkamalı ve ön yıkamasız olarak bilgi verebilirmisiniz beyazlar ve renkliler için. mix programını seçtiğimde beyazlarım çok temiz olmuyor. beyaz ve renklileri seçtiğimde 3-4 saati geçiyor.
  • Hayırlı olsun arkadaşım, Bizde aldık ama kargo firması getirip teslim etmiyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslim82

bende WAS20763 kullanıyorum. içinde bir sürü program ve ayarlar var. daha ekonomik nasıl kullanabilirim.

ön yıkamalı ve ön yıkamasız olarak bilgi verebilirmisiniz beyazlar ve renkliler için. mix programını seçtiğimde beyazlarım çok temiz olmuyor. beyaz ve renklileri seçtiğimde 3-4 saati geçiyor.

mix programı bence beyazlr için uygun bir program değil. ben beyaz iç çamaşırları vs için beyazlar/renkliler programını 40 derecede kullanıyorum. eğer acelem yoksa eco modunu seçiyorum. 1,5 çay bardağı kadar da kosla sıvı ilave ediyorum. şu ana kadar hep 7-8 kg biriktirp kullandım. eğer siz 5 kg falan atacaksanız yine beyazlar/renkliler programını seçip variospeed modunda çalıştırabilirsiniz.

bir de eğer çamaşırlarda herhanbi bir leke varsa mutlaka leke modlarını kullanın. inanın çok faydaıs oluyor. program belki 45-60 dk uzuyor ama etkisi büyük. örneğin ben gömlek falan attıysam ter lekesi çıkarmayı seçiyorum.

yalnız şuna dikkat etmeli, bezı leke çıkarma modlarında-örneğin kan lekesi seçildiğinde- makine deterhan çekmecesine su göndermeden su alıyor en başta. yaklaşık 45 dk falan duru su ile yıkadıktan sonra bu suyu boşaltıp tekrar su alıyor. bu aşamda deterjanı alıyor. eğer siz baştan sıvı deterjan ya da sıvı leke çıkarma ürünü eklemişseniz bu da doğal olarak bu su ile birlikte atılıyor. be şu ana kadar kan lekesi çıkarmada bunu farkettim. diğerlerini de denemek lazım...

mix programını ise 3-3.5 kg renkli çamaşırlar için kullanıyorum. bunu da 30-40 derecede yine.

3-4 saat sürmesine geince de..evet bu makineler enerji tasarrufu yapıcaz diye yıkama sürelerini çok uzn tutmuşlar standart sürelerde. variospeed seçeneği sanırım bu süreleri uzun bulanlar için düşünülmüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 3 Ocak 2012; 21:36:23 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.