Şimdi Ara

Bosch Logixx 8 çamaşır makinası kapak açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
30.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kapağı açamıyorum biraz zorladım o çektiğim şey kapağı açarken hafif geldi.1 mm. Kadar sanırım tırnaklar boşa geçti bilmiyorum. Nasıl açabilirim bu kapağı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kapak açmak için tuttuğun mandal kırık mandslı aralayıp araya tornavida sokup döküm metal parçayı çektirirsen kapak açılacaktır sonrasında kapak çerçevesinin etrafındaki vidaları söküp kırık mandalı çıkar yenisini tak. malzemeyi bulamazsan elimde var istanbuldayım yardımcı olurum.
  • Dediğiniz gibi olmuş videolardan gördüm mandal kısmına bıçak sokarak o mandal parçasını iterek açmış oluyoruz. açtım söktüm mandal fiyatına 130 lira çektiler internetten 24 tl ye getirttim kargoyla 35 lira ya aldım. Bilmeyen arkadaşlar okur inşallah. Yorumunuzu şimdi gördüm. Teşekkür ederim.

• huseyinguldogus H kullanıcısına yanıt
    Dostum önceki çamaşır makinamız çamaşırları sıcak verirdi. Bu kapağı kırılan soğuk veriyor eco.60 ta normal mi acaba? Yeni teknoloji için. Bi aydınlatırsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetAli03

Dostum önceki çamaşır makinamız çamaşırları sıcak verirdi. Bu kapağı kırılan soğuk veriyor eco.60 ta normal mi acaba? Yeni teknoloji için. Bi aydınlatırsan sevinirim.

bu olayın kapakla bi alakası yok
  • Hocam kapakla bi alakası yok zaten ben o işi hallettim hani anlarsın belki diye sormuştum da neyse hallettim su soğuyomuş

• Arkadaşlar ben tarif edildiği şekilde kapağı değiştirdim, kapak tam düzgün kapandı ama kapak açık uyarısı veriyor. Nasıl çözebilirim bunu?
  • leventoker L kullanıcısına yanıt
    Kapak kilidinizde arıza olabilir. Makineye Start verince tık tık diye kitleme sesi geliyormuş?

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Starta basınca 'cihaz kapağı açık mı?' diye uyarı vardı. Bu sorunu geçici olarak şöyle çözdüm; Kapağı elimle ileri doğru ittirdiğimde uyarı kayboluyor, kilitleme sesi geliyor ve makina çalışmaya başlıyor. Ancak her başlatmadan önce aynı manevrayı yapmak gerekiyor. Ama dediğiniz gibi kapak kilidinde arıza olabilir, ben tam ne problem olduğunu anlayamadım. Cevap için teşekkürler bu arada.
  • Kasan yerler olabilir sıkıca vidalanması lazım. Yuvaya tam oturmuyor anlaşılan. Veya içerisindeki kilit mekanizmasın da sıkıntı olabilir

• Açılmıyorsa açma kendi haline bırak

• Ya bizimde aynı model makina var onunda kapağı bozuldu sanırım bu modellerde kronik arıza

• merhaba arkadaşlar.

bilmeyenler için söylüyeyim.kapak açılmadığında alttaki pompa kapağını açın orda kırmızı bir çubuk var onu çektiğinizdede kapak açılabiliyor.tabiki kapak aksamında ciddi bir sorun yoksa
  • .:EmR@H:. . kullanıcısına yanıt
    İlk kırıldığında mandal almıştık yedek olarak yine kırıldı. Bu sefer açamadık baya uğraştık falan o kırmızı çubukta kopmaya başladı.
    Baya uğraşlar sonucunda açtık kapağı fakat iç çerçeve de kırılmış. Nereden temin edebiliriz? İnternetten baktım ama bulamadım.
  • Bursada birlik ticaret var bi görüş istersen. Genelde bütün malzemeler oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende bu olayla karşılaştım parçayı nerden alabilirim bide kendim montaj yapabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.