Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
9
Favori
53.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim eski vestelde pamuklu programında da 100 devirde köpürtürdü:) Candoğan bey sizde 2200 ün kullanma kılavuzu varsa paylaşırsanız güzel olur.Arkadaşlar gerçekten de boschun yünlü programı çok kötü yün battaniyemi attığımda yumuşatıcıyı alıp hiç döndürmeden sıkmaya geçmişti.Ben de hassas programını yünlülerde kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber11

Benim eski vestelde pamuklu programında da 100 devirde köpürtürdü:) Candoğan bey sizde 2200 ün kullanma kılavuzu varsa paylaşırsanız güzel olur.Arkadaşlar gerçekten de boschun yünlü programı çok kötü yün battaniyemi attığımda yumuşatıcıyı alıp hiç döndürmeden sıkmaya geçmişti.Ben de hassas programını yünlülerde kullanıyorum.

Hangi Vestel'di, Philco üretimi olanlardan mı?

2100'ü 2000 yılında amcam ilk İstanbul'a yerleştiğinde 2. el almıştı. Onun kılavuzunu büyük bir merakla okumuştum. Sonra akıl edip alamadım, taşınırken kaybetmişlerdi. 2100 ile 2200'ün kılavuzu ortaktı. Keşke elimde olsaydı, üşenmez paylaşırdım. Acaba Arçelik'ten istesek yollarlar mı? Ben biraz yüzsüzlük yapıp TOÇ ve şanzmanlının kılavuzlarını istedim ama göndermediler :)

• Yok wmk serisi:D Kendisi bana ben de ona çok çektirdim içinde en son yün yatak bile yıkadım.Aslında istesek verirler yani onlara göre daha yeni çünkü 2200.2200 leri hep çalıştırmak istemişimdir ama hiç bir yakınımda ve bizde 2200 ve 2100 yoktu.Ailemin Koç nefretliğinden olsa gerek.
  • WMK'da o da mı vardı :) Rastlamamıştım. Gerçi olsa ne farkeder :)
  • Evet yapıyordu.Bizim aile lavamatçıdır lv 34 den sonra bayağı koymuştu bana kuş gibi bir makineyi kullanmak.Wae yi taşımakta servise yardım ederken ne kadar ağır olduğunu fark ettim. Bu arada makinegrofim:)
    AEG Lavamat santifüjlü yarı otomatik.
    aeg lavamat 34
    vestel wmk 1000 c
    bosch wae 1000 tr olması lazım :D
    Bu arada 2200ün kullanım kılavuzunu alacağım arçelikten kafaya koydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

WMK'da o da mı vardı :) Rastlamamıştım. Gerçi olsa ne farkeder :)

CANDOĞAN USTAD BENDE WMK 800 T VAR.KULLANMIYORUM.KARTI BOZULMUŞTU DEĞİŞTİ.AMA 100 DEVİRDE KÖPURTME OLAYI VARDI KART DEGIŞINCE YOK OLDU.PROGRAM 6 :90 DK DI OLDU 45 50 DK SIKMA PROGRAMINA GETİRİNCE İLAVE SU FONKSİYONU AKTİF.Bİ ACAYİP OLDU. NEDEN OLABİLİR.YAZILIM ATABİLİRMİYİZ.EGER OLURSA İHTİYACI OLAN BİRİNE VERMEYİ DUŞUNUYORUM.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.SAYGILAR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 19 Şubat 2012; 20:28:47 >

• quote:

quote:

Benim eski vestelde pamuklu programında da 100 devirde köpürtürdü:) Candoğan bey sizde 2200 ün kullanma kılavuzu varsa paylaşırsanız güzel olur.Arkadaşlar gerçekten de boschun yünlü programı çok kötü yün battaniyemi attığımda yumuşatıcıyı alıp hiç döndürmeden sıkmaya geçmişti.Ben de hassas programını yünlülerde kullanıyorum.

Hangi Vestel'di, Philco üretimi olanlardan mı?

2100'ü 2000 yılında amcam ilk İstanbul'a yerleştiğinde 2. el almıştı. Onun kılavuzunu büyük bir merakla okumuştum. Sonra akıl edip alamadım, taşınırken kaybetmişlerdi. 2100 ile 2200'ün kılavuzu ortaktı. Keşke elimde olsaydı, üşenmez paylaşırdım. Acaba Arçelik'ten istesek yollarlar mı? Ben biraz yüzsüzlük yapıp TOÇ ve şanzmanlının kılavuzlarını istedim ama göndermediler :)

bizde var 2200ün kılavuzu....aynı makineden bizde, dedemlerde, halamda var çünkü :)

ama hangi evde bilmiyorum...elime geçer geçmez paylaşıcam :)

• Vestel versiyon değiştirdiğinden sizin makineye değişik versiyon kart takılmıştır muhtemelen.

Karta yazılım atılması masraflı olur kanımca ama atılabliyor diye biliyorum. En kötü epromunu değiştirirler.

Önceki kart serisinde sorun oldu da yeni versiyona geçtiler demek ki :)
  • quote:

Evet yapıyordu.Bizim aile lavamatçıdır lv 34 den sonra bayağı koymuştu bana kuş gibi bir makineyi kullanmak.Wae yi taşımakta servise yardım ederken ne kadar ağır olduğunu fark ettim. Bu arada makinegrofim:)
    aeg lavamat 34
    vestel wmk 1000 c

Bosch WAE2046... olması lazım.
    Yarı otomatik olan da AEG Lavalux'tü. Ah 80'ler
    Sizdeki Lavamat 2803L değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

• quote:

Vestel versiyon değiştirdiğinden sizin makineye değişik versiyon kart takılmıştır muhtemelen.

Karta yazılım atılması masraflı olur kanımca ama atılabliyor diye biliyorum. En kötü epromunu değiştirirler.

Önceki kart serisinde sorun oldu da yeni versiyona geçtiler demek ki :)

sagol ustad.eporm nası degısıyo.cok masraflımı.
  • Elektronik işlerinden anlayan beyaz eşya tamircileri veya kart tamiri yapanlar halledebilir. Çok fazla masrafı olacağını düşünmüyorum.

Servis kartla uğraşmaz, direkt değiştirir.
  • quote:

Elektronik işlerinden anlayan beyaz eşya tamircileri veya kart tamiri yapanlar halledebilir. Çok fazla masrafı olacağını düşünmüyorum.

Servis kartla uğraşmaz, direkt değiştirir.

tv tamırcılerı anlarmı ustad
  • Anlarlar ama ellerinden malzeme yoktur.

Kontrolkalemi sitesinde alfa romeo nickli bir usta var. Kendisi çok yardımsever ve işinin ehlidir. Ona danışabilirsiniz.
  • quote:

Anlarlar ama ellerinden malzeme yoktur.

Kontrolkalemi sitesinde alfa romeo nickli bir usta var. Kendisi çok yardımsever ve işinin ehlidir. Ona danışabilirsiniz.

sagol Allah razı olsun ustad.
  • quote:

quote:

Evet yapıyordu.Bizim aile lavamatçıdır lv 34 den sonra bayağı koymuştu bana kuş gibi bir makineyi kullanmak.Wae yi taşımakta servise yardım ederken ne kadar ağır olduğunu fark ettim. Bu arada makinegrofim:)
    aeg lavamat 34
    vestel wmk 1000 c

Bosch WAE2046... olması lazım.
    Yarı otomatik olan da AEG Lavalux'tü. Ah 80'ler
    Sizdeki Lavamat 2803L değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Doğru 2803 l benim aşkım 2200 ün kullanışlılığını hiç aratmamıştı:) lavalux ve lv 34 babaannemindi lavaluxden hi memnun değilmiş öyle der kazakların deliklerini büyütür, beyazları yıkadığın suda renklileri yıkayamaz, sadece aynı renkleri yıkaman gerekirmiş :) 2803l şuanda sinopta görevine kapağı kırık olarak yazda yaza, devam ediyor.Pompası bozuktu 4 yıldır çalışmıyordu geçen sene yapılınca şimdi çalışr durumda fakat rulmanları bozuk.İnsan hem yeni hemde eski makinelerden yıl içinde kullanınca kalite farkını anlayabiliyor gerçekten :) Tank gibi makine :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ber11 -- 20 Şubat 2012; 10:14:15 >

• Bosch wae'nin sıcak resimleri arkadaşlar Güzel değil mi can bey

• Güzel elbette :) Güle güle kullanın.
  • Ara sıra dengesiz yüklerde ses yapıyor ama olsun babamın mayıs ayı sürprizi :)Vestelden sonra
  • quote:

Ara sıra dengesiz yüklerde ses yapıyor ama olsun babamın mayıs ayı sürprizi :)Vestelden sonra

SES OLARAK TIKIRTIMI YOKSA HOPLAMA BENZERİ Bİ SESMİ???
  • Öyle tak taaakkkkkk gibi gıcırtı gibi değilde böyle bobbb bobb boobb gibi kazan oynama sesi o resimlerde içinde 2 takım nevresim ve bir küçük ince polar var:)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.