Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
9
Favori
53.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yafess

Merhabalar bende aldim bu urunden 1 tane yalniz bir sorum olucam dozlamayi kendim ayarladim ve su sicakligini 90 c sectim ama su hic isinmadi bu konuda yardim isterim sizlerden

hangi programı kullandınız? otomatik program mı?
  • Beyazlari yikayacagiz kendi detarjanlarimiz var yani idos 1 ve 2 haricinden detarjan koyduk ve 90 c sectik yanliz camasirlari hicte iyi yikamadi mesela simdi perde yikiyacagiz neyi secmemiz gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Beyazlari yikayacagiz kendi detarjanlarimiz var yani idos 1 ve 2 haricinden detarjan koyduk ve 90 c sectik yanliz camasirlari hicte iyi yikamadi mesela simdi perde yikiyacagiz neyi secmemiz gerekir

açıkçası detay yazmadığınız için bilemiyorum....idos1 ve idos2 tankına mesela hangi deterjanı koydunuz? normal ayar olarak kaç ml.ye ayarladınız?

perdeler için hassas tül falansa hassas programını, çok hassas değilse sentetikler programını seçebilirsiniz....

ayrıca bana göre beyazlar için 90 derece çok yüksek bir sıcaklık..ben beyeazları 40 derecede yıkıyorum....hani 50-60 derece neyse de 90 derece çok fazla. canına okursunuz çamaşırların...

daha detaylı yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım ...

• Merhaba simdi ben beyazlari yikayacagim tabi burda hangi programi secmem gerekiyor bilmiyorum daha oncede beko markali makinemde 90 dereceyi secip hizli program 800 devri seciyordum ve detarjanlarimi koyuyordum perwoll beyazlar icin ve perwoll renkliler icin kullaniyoruz makinenin bu idos 1 ve 2de beyazlar icin perwoll ve yumasiticu var mesela ben perwoll renkli kullanmak istedim dun bu idos 1ve 2 yanina koydum ama detarjani almadi
  • öncelikle makinenin kullanma kılavuzunu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim....

beyazlar için pervol kullanmayın. etkili bir leke çıkarma özelliği yoktur. omo total ya da rinso sıvı kullanabilirsiniz...

idos1'e beyazlar için olan deterjandan idos2ye de yumuşatıcı koydunuz anladığım kadarıyla...dolayısuıyla renkliler için olan deterjanı manuel olarak diğer göze program başında koymanız gerekir...bu durumda ise idos1'i inaktif hale getimelisiniz ki idos1ten deterjan almasın..yoksa renklileri yıkarken siizn elle koyduğunuz renkli deterjanının yanında idos1teki beyaz deterjanını da alır....

beyazlar ve renkliler için beyazlar/renklileri kullanın...

beyazları yıkayacağınız zaman idos1 (içinde deterjan olduğunu farzediyorum) ve idos2 (içinde yumuşatıcı olduğunu farzediyorum) açık olsun..açık olup olmaıdğını idos ışıklarının yandığından anlayabilirsiniz..

makineyi çalıştırmdan önce idos1 ve idos2 için dozaş ayarlaması yapmanız lazım..siz bunları yaptınız mı?

omo total için 4-5 kg normal kirli ve normal sertlikteki su için 35 ml yeterli geliyor...sizin de idos1 ayarını 35ml olarak ayarlamanız gerekir...siz pervol kullanıyormuşsunuz (pervol beyaz iç çamaşırları için hiç de iyi temizleme sağlamaz bu arada, daha çok beyaz narin çamaşırlar ve lekesi olmayan çamaşırlar için kullanın) ne kadar pervol kullanmnız gerekitği deterjanın arkasında ayzar. sanırım 60 ya da 80 ml olması gerekir..siizn de deterjanın ambalajında yazan ölçülere göre makinede ayarlama yapmanız gerekiyor....

bu makinede ön ayarları dikkatli yapmanız gerekir...

• Tamam idos 1 aktif ediyorum ve kendim sivi detarjan koyuyorum yanliz yumusatici almasinida istiyorum bunu cozemedik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamam idos 1 aktif ediyorum ve kendim sivi detarjan koyuyorum yanliz yumusatici almasinida istiyorum bunu cozemedik

idos2ye ne koydunuz? detejan mı yumuşatıcı mı?
  • Bu makine 1400 devir de skma yapiyor ve 16 programa sahip.Ben sunu ogrenmek istiyorum 1400 deviri kullanabildigimiz kac adet programi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shomakay

Bu makine 1400 devir de skma yapiyor ve 16 programa sahip.Ben sunu ogrenmek istiyorum 1400 deviri kullanabildigimiz kac adet programi var?

yünlü/elde yıkama programı ve hassa/narin programlarında çamaşırları korumak adna 1400 devri seçemiyorsunuz....tek tek her programı denemedim ama

beyazlar/renkliler
    mix
    sentetikler
    otomatik (sıkma devrini çamaşırın cinsine göre kendi ayarlıyor ama 1400e kadar çıkıyor sanırım)
    gömlek/bluz

programlarında 1400 devri seçebiliyorsunuz.....bunlar benim kendi denediklerim. sport/fitness programını henüz kullanmadığım için bilemicem.

16 program yok zaten...sıkma devri seçebileceğiniz çamaşr yıkama ile ilgili 11 program var. diğerleri durulama-sıkma-boşaltma-iptal. 16 adet leke çıkarma fonksiyonu var.

makinedeki programlar:

otomatik
    otomatik hassas
    gömlek/bluz
    sport/ftiness
    süper kısa-15 dk
    hafıza
    beyazlar/renkliler
    sentetikler
    mix
    hassas/ipek
    yünlüler (elde yıkama)
    durulama
    sıkma
    boşaltma
    iptal

• Emrah bey, 1400 devri effektif olarak kullanamayacaksam daha alt bir modelini alabirim dusunmustum.Ayreten Bu makine icin gurultu seviyesi ile ilgili Yikamada ve sikmada kac desibel oldugu ile ilgili herhangi bir detay verilmemis.Siz Arastirdinizmi?Elektrigin ucuz oldugu saatlerde gece bu makine ile komsulari rahatsiz etmeden camasir yikayabilirmiyiz?Ben muadili olan bosch marka idoslari yabanci siteleri okudum taradim.Gurultu sevileri ile ilgili herhangi bir bilgiye ulasamadim.Ayni makinenin 1600 devirlisini yabanci sitelerde gordum.Henuz tr ye ulasmadi sanirim
  • quote:

Emrah bey, 1400 devri effektif olarak kullanamayacaksam daha alt bir modelini alabirim dusunmustum.Ayreten Bu makine icin gurultu seviyesi ile ilgili Yikamada ve sikmada kac desibel oldugu ile ilgili herhangi bir detay verilmemis.Siz Arastirdinizmi?Elektrigin ucuz oldugu saatlerde gece bu makine ile komsulari rahatsiz etmeden camasir yikayabilirmiyiz?Ben muadili olan bosch marka idoslari yabanci siteleri okudum taradim.Gurultu sevileri ile ilgili herhangi bir bilgiye ulasamadim.Ayni makinenin 1600 devirlisini yabanci sitelerde gordum.Henuz tr ye ulasmadi sanirim

idos.un daha alt devirlisi türkiyede yok zaten...

1400 devri efektif olarak kullanamama gibi bir durum yok zaten. siz 2000 devirli makine bile alsanız, beyazlar/renkliler (pamuklu) ve dayanıklı tekstiller dışında yüksek devirke sıkmamanız gerekir... yünlü ya da ipekli bir çamaşırı 1400 devirde sıkmanıza izin bile verse ve siz de bu devirde sıkma yapsanız, o giysiden bir daha hayır gelmez...

yüksek devirli sıkma olayı, kurutma makine kullanacaksanız (şimdi olmasa bile ilerde) da önem kazanıyor. daha yüksek devirdde sıkılmış çamaşırlar daha erken sürede kurur...kaldı ki, kurutma makinesi kullanmasanız bile, çamaşırların kuruma süresini etkiler...ama siz sıcak iklimde yaşıyorsanız veya asla kurutma makinesi kullanmam diyorsanız, 1000-1200 devir de işinizi görür...ama dediim gibi bu modelin daha düşük devirlisi yok...keşke ülkemizde de 1600-2000 devirli makineler daha çok olsa...ben alırdım en azından...

yıkama-sıkma ses düzeiyine ilişkin bir rakam bilmiyorum...yıkaması gayet sessiz zaten. sadece suyun çamaşırlara çarpma sesini duyarsınız. asla motordan bir ses gelmez..

sıkma ses şiddeti çok düşük değil. ama çok yüksek de değil...sıkma sesinden çok, alttaki filtresnin ordan gelen ses (su boşaltma esnasında) daha sinir bozucu...ama eski makinelerle kıyaslandığında elbet daha düşük...

bu arada elektriğin ucuz olduğu saatlerde kullanım için hem sayacınızın buna uygun olmaıs hem de elektriği aldığınız şirkete başvuru yapmış olmanız gerektiğini hatırlatmak istedim (belki de biliyorsunuzdur). çalışan bireyler için bana bu durum hiç mantıklı gelmedi. sürekli stres altında olurdum sanırım illa her şeyi ucuz saatlerde kullanıcam diye...sorunuza gelince de be her saat yıkıyorum çamaşır ..gece-gündüz :) bir şikayet gelmedi komşularımdan.....( hsonu gündüz daha çok kullandım ama)

• I-DOS ların 1200 devirlisi geldi emrah hocam yalnız Home Professional seri eski kasa tipinde değil yani.

aşağıdaki linkteki katalogda 56. sayfada WAY 24840TR modeli.

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Kampanyalar/201203/Solo/index.html
  • WAS28840TR yıkamada 49dB, sıkmada 71dB.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

WAS28840TR yıkamada 49dB, sıkmada 71dB.

Sayin Candogan Bey, tesekkurler. ben 4 tane 8 kg lik bosch marka camasir makinesini excell de yanyana dizip bir karsilastirma tablosu yaptim.Daha alt modellerde olmasina ragmen WAS28840TR de Çok katlı su koruması ozelligi gozukmuyor.Belkide ben goremedim.Çok katlı su koruması ne ise yarar?

Diger bir sorumda 24 h Bitiş zamanı erteleme ile Min. geç başlatma süresi (h): 24 ayni seymi demek oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shomakay -- 21 Mart 2012; 9:02:28 >
  • quote:

quote:

Sayin Candogan Bey, tesekkurler. ben 4 tane 8 kg lik bosch marka camasir makinesini excell de yanyana dizip bir karsilastirma tablosu yaptim.Daha alt modellerde olmasina ragmen WAS28840TR de Çok katlı su koruması ozelligi gozukmuyor.Belkide ben goremedim.Çok katlı su koruması ne ise yarar?

Diger bir sorumda 24 h Bitiş zamanı erteleme ile Min. geç başlatma süresi (h): 24 ayni seymi demek oluyor?

çünkü bu modelde çok ktlı su korumasından daha ustun olan aquastop özelliği var.
  • quote:

quote:

Maksimum 24saate kadar programın başlamasını geciktirebiliyorsunuz.
  • quote:

quote:

quote:

Maksimum 24saate kadar programın başlamasını geciktirebiliyorsunuz.

Candoğan bey Tv reklamlarında Bosch Relaxx diye bir süpürge gördüm.Sessiz ve tam 2200 Watt.Diğer sessiz roxx modeli 1400 wattı.Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz.Acaba Bosch Relaxxmı yok Phılıps ergo fit mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

I-DOS ların 1200 devirlisi geldi emrah hocam yalnız Home Professional seri eski kasa tipinde değil yani.

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Kampanyalar/201203/Solo/index.html

WAY serili idosta aquatop özelliğini kaldırıpi diğer modellerdeki çok katlı koruma sistemini koymuşlar...ilginç...aquastop daha iyi üstün bir koruma özelliği...

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

I-DOS ların 1200 devirlisi geldi emrah hocam yalnız Home Professional seri eski kasa tipinde değil yani.

WAY serili idosta aquatop özelliğini kaldırıpi diğer modellerdeki çok katlı koruma sistemini koymuşlar...ilginç...aquastop daha iyi üstün bir koruma özelliği...

Emrah bey mesajınızı yeni farkettim geç cevap yazıyorum kusura bakmayın :(

Hocam bosch bazen internet sitelerindede kataloglarındada yanlış şeyler yazabiliyor sonra düzeltmeler oluyor ama belki Aqua Stop gerçektende olmayabilir. Birde bu WAY 24840TR modeli 1200 devir. Acaba 1400 devir model gelecekmi gelecekse belki o Aqua Stop lu gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

AQUA STOP OLMASI İÇİN AQUA STOPLU BORU YETİYORMU YOKSA TABANI MAKINENIN KAPALIMI OLMALI.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 29 Mart 2012; 15:54:48 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.