Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
9
Favori
53.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karaeren

emrahsnr kardeşim dediğin programı hiç kullanmadık sadece beyazlar renkliler-süper kısa 15-otmatik bu programları kullandık zaten en kullanışlı program beyazlar renkliler porgramı sadece bu programda 8 klio yükleyebiliyorsunuz ve sadece bu programda devir 1400 e ayarlanabiliyor

eren kardeş..teşekkür ederim cevaplar için.

bu arada bugün aklıma şu geldi. bundan epey uzun bir süre önce hatırladığım kadarıyla OMO, sıvı deterjan çıkarmış, baya bi reklamı yapılmış, sonra sessiz sedasız piyasadan çıkmıştı. acaba böyle bir durum tekrar olabilir mi? gerçi, omo, persil, rinso.nun sıvı detarjanları piyasada. ama bunlar tekrar piyasadan çekilirse talep azlığından dolayı, bu idoslar elimizde patlar...

çok mu detaylı düşündüm acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

emrahsnr kardeşim dediğin programı hiç kullanmadık sadece beyazlar renkliler-süper kısa 15-otmatik bu programları kullandık zaten en kullanışlı program beyazlar renkliler porgramı sadece bu programda 8 klio yükleyebiliyorsunuz ve sadece bu programda devir 1400 e ayarlanabiliyor

bu arada bugün aklıma şu geldi. bundan epey uzun bir süre önce hatırladığım kadarıyla OMO, sıvı deterjan çıkarmış, baya bi reklamı yapılmış, sonra sessiz sedasız piyasadan çıkmıştı. acaba böyle bir durum tekrar olabilir mi? gerçi, omo, persil, rinso.nun sıvı detarjanları piyasada. ama bunlar tekrar piyasadan çekilirse talep azlığından dolayı, bu idoslar elimizde patlar...

Omonun sıvısıdan ben şahsen memnunum.Geri çekileceğinide sanmam çünkü dev ve kaliteli frimalar.Bu yüzden endişelenmeye gerek yok çünkü herkez biliyorki omo genel anlamda kalitelidir fakat hiçbir markanın kusuru olmamasının imkanı yokBence böyle düşünmen yanlış

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

quote:

Omonun sıvısıdan ben şahsen memnunum.Geri çekileceğinide sanmam çünkü dev ve kaliteli frimalar.Bu yüzden endişelenmeye gerek yok çünkü herkez biliyorki omo genel anlamda kalitelidir fakat hiçbir markanın kusuru olmamasının imkanı yokBence böyle düşünmen yanlış

benim demek istediğim omo markasının piyasadan çekilmesi değil, sıvı deterjan ürününü piyasadan çekmesi. daha önce yaşandı çünkü. bu yüzden dedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim demek istediğim omo markasının piyasadan çekilmesi değil, sıvı deterjan ürününü piyasadan çekmesi. daha önce yaşandı çünkü. bu yüzden dedim.

Bende onu diyorum ya sıvı ürününü daha iyileştirdi daha memnun kaldım bence çekmez. güzel yıkıyor vallaha ama olabilirmiki bilmem

• bugün itibariyle aldım idos. bu makinede deterjan dozaj önerisi yokmuş. sadece ekrandaki çubuk uzayıp kısalıyormuş...biraz canım sıkıldı doğrusu.... keşke was28763 alsaydım diye geçirdim içimden....
  • quote:

bugün itibariyle aldım idos. bu makinede deterjan dozaj önerisi yokmuş. sadece ekrandaki çubuk uzayıp kısalıyormuş...biraz canım sıkıldı doğrusu.... keşke was28763 alsaydım diye geçirdim içimden....

Öncelikle hayırlı olsun.Bende bir idos kullanıcısıyım.Bu arada buzdolaplarımız ve çamaşır makinelerimiz aynı.Ama ı dostan memnun kalcaksınız bence neden detarjan önerisi koymamışlardır söyleyeyim makine detarjan dozajını otomatik ayarlıyorya ondandır zaten bu yüzden idos.Ama ben idosu kapatınca normal deterjan dozajı tavsiyesi çıkıyor.

• hayırlı olsun emrahsnr en sonunda alabilmişsin dozajlamaya tutulup kalmışşın bence çokta önemli değil 7kg çamaşır için deterjan önercek gereksiz bişi bide sıvı deterjanlar bana çokta iyi temizlemiyo gibime geldi özellikle omo
  • quote:

quote:

bugün itibariyle aldım idos. bu makinede deterjan dozaj önerisi yokmuş. sadece ekrandaki çubuk uzayıp kısalıyormuş...biraz canım sıkıldı doğrusu.... keşke was28763 alsaydım diye geçirdim içimden....

Öncelikle hayırlı olsun.Bende bir idos kullanıcısıyım.Bu arada buzdolaplarımız ve çamaşır makinelerimiz aynı.Ama ı dostan memnun kalcaksınız bence neden detarjan önerisi koymamışlardır söyleyeyim makine detarjan dozajını otomatik ayarlıyorya ondandır zaten bu yüzden idos.Ama ben idosu kapatınca normal deterjan dozajı tavsiyesi çıkıyor.

teşekkür ederim Can Bey. :) buzdolabını da yeni aldım :)
    bugün epey kurcaladım menüsünü idosu kapatınca da deterjan dozajı tavsiyesi çıkmadı. sadece çamaşır koydukça büyüyen bir çubuk var... zaten kullanma kılavuzunda da yazmıyor böyle bir özellik. diğer was serilerinde var. çok ilginç idosta olmaması. ama siz de var diyorsunuz anlayamadım bu işi...

• quote:

Emrah bey yeni makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın bir kaç foto video falan koyarsanız buraya seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

quote:

Emrah bey yeni makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın bir kaç foto video falan koyarsanız buraya seviniriz

teşekkürler...sağolun...
    foto olayını çok istedim ama olamadı. yeni taşındım...evde net yok. işyerim bu siteyi açmıyor. ben de cepten falan girmeye çalışıyorum. en kısa sürede yapmaya çalışacağm ama.

bu arada dün beyazlar/renkliler programını kullandım. 8 kg çamaşır koyunuz uyarısının üstündeki çubuk, sadece 4.6 kg.lık çamaşır için (üstelik darasıyla) tamemn doldu. pek hassas olamayacağını tahmn ediyordum ama 4,6 kg lık çamaşırı 8kg olarak göstereceğini düşnmemiştim.
    neyse...progam için çorap lekesi modunu seçtim. zaten eco perfect modunu da seçmiştimç 2.26 saatlik program, oldu 4.15 saat
    program çalışmaya başladı...ne göreyim..kazanın içindeki su miktarı sanki arçelik 2200ün yünlü programındaki gbi..8 kg.lık kazanın yarısı su doldu

eski tip makineler gibi sulu sulu yıkanmasını istiyorsanız çamaşırların, çorap lekesi modunu seçin

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Kaç kilo olduğunu bar seklinde gösteriyor fazla olursa otüyor hafta sonu calistirip iyice bakarim

teşekkürler...detarjan oranını da gösterip göstermediğinin teyidini yaparsanız çok sevinirim.

sevgili emrahsnr kardeşim i dos dışındaki siemens s serisi çamaşır makinaları deterjan önerisinde bulunuyor (siemens 12s762 kullandım) çamaşırı yükledikçe ekrandaki skala %0 ile %100 arasında dozaj öneriyor su anda kullandığım siemens 14s840 i dos çamaşır makinasına çamaşırı yükledikçe diğer s serislerinde olduğu gibi ekrandaki skala %0 ile %100 arasında gidip geliyor tek farkı ise diger s serilerinde dozaj i dos ta ise yük yazısı çıkıyor ekranda .tek fark bu aslında fark bile değil

tesekkurler. idos olayini biliyorum. benim burda sizden teyidini istedigim sey otomatik dozajlama degil de toz detergn kullanildiginda ekranda o dediginiz skala cikiyor mu cikmiyor mu...musteri hizmetleri bu ozellugin idosta olmadigini soyledi. ama ben daha ust model olan idosta bu ozelligin olmamasina ihtimal vermek istemedim.

sevgili arkadasim ne kadar takılmışsınız bu deterjan tavsiyesine. bakın soyle anlatayım olayı obur makine camasırın agırlıgına gore size bir bar seklinde deterjen tavsiyesinde bulunuyor yani kiloyu olcuyor bakıyr yarı yükte haa o zaman yarı deterjan kullanmalı mantıgını kullanıp size yarım doz diyor. idosta ise bunun sadece kilosunu soyluyor. yarım yuk var diyor. o zaman ne yapmak lazım yarım deterjan koymak lazım. olay bu sadece birisi deterjan diyor birisi yuk diyor. cok takılmayın o konuya. ayrıca cesitli deterjanlar icin soyledikleirnizde de cok haklısınız sadece iki deterjan gozu var ben siyahlar icin ayrı bayazlar icin ayri kullanmak istiorum. essek yuku ile para veriyoruz makieye ama basında bekleyip yumusatıcı koymamız gerekiyo. ne anladım ben simdi bu isten. hani kapagı kapatıp gidiyordum !!!! ayrıca ben omo sıvı aldım boshun kendisinin tavsiyesi ile. ama baktımki bu omo denen arkadas biraz daha konsantre. yani 750ml omo 3 kiloya denk geliyo. ama persil bunun yarısı kadar konsantre. boshu aradım bu makine konsantre miktarını damı biliyor yoksa benmi ayarlayacagım yoksa dısarda seyrelticekmiyim diye sormaya ama onlar bana servisi yonlendirdiler. servisi aradım adamlarda bana persili onerdiler. allahım cıldıracagim bi makine aldik emek emek, bi dunya para verdik camasır yıkayamıyoruz cok kızgınım bosha hic boyle bisey beklemiyordum. ewet makine muthis sessiz ama baska bir yerde yazan bir arkadasımın dediği gibi bosta pompa sorunu var makine su bosaltırken 1400 devirde sıkmada cıkardıgı sesin 1000 katını cıkarıyor enson care omo yu arayacagim bakalım onlar ne diyecek dozajlama konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean73

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Kaç kilo olduğunu bar seklinde gösteriyor fazla olursa otüyor hafta sonu calistirip iyice bakarim

teşekkürler...detarjan oranını da gösterip göstermediğinin teyidini yaparsanız çok sevinirim.

sevgili emrahsnr kardeşim i dos dışındaki siemens s serisi çamaşır makinaları deterjan önerisinde bulunuyor (siemens 12s762 kullandım) çamaşırı yükledikçe ekrandaki skala %0 ile %100 arasında dozaj öneriyor su anda kullandığım siemens 14s840 i dos çamaşır makinasına çamaşırı yükledikçe diğer s serislerinde olduğu gibi ekrandaki skala %0 ile %100 arasında gidip geliyor tek farkı ise diger s serilerinde dozaj i dos ta ise yük yazısı çıkıyor ekranda .tek fark bu aslında fark bile değil

tesekkurler. idos olayini biliyorum. benim burda sizden teyidini istedigim sey otomatik dozajlama degil de toz detergn kullanildiginda ekranda o dediginiz skala cikiyor mu cikmiyor mu...musteri hizmetleri bu ozellugin idosta olmadigini soyledi. ama ben daha ust model olan idosta bu ozelligin olmamasina ihtimal vermek istemedim.

sevgili arkadasim ne kadar takılmışsınız bu deterjan tavsiyesine. bakın soyle anlatayım olayı obur makine camasırın agırlıgına gore size bir bar seklinde deterjen tavsiyesinde bulunuyor yani kiloyu olcuyor bakıyr yarı yükte haa o zaman yarı deterjan kullanmalı mantıgını kullanıp size yarım doz diyor. idosta ise bunun sadece kilosunu soyluyor. yarım yuk var diyor. o zaman ne yapmak lazım yarım deterjan koymak lazım. olay bu sadece birisi deterjan diyor birisi yuk diyor. cok takılmayın o konuya. ayrıca cesitli deterjanlar icin soyledikleirnizde de cok haklısınız sadece iki deterjan gozu var ben siyahlar icin ayrı bayazlar icin ayri kullanmak istiorum. essek yuku ile para veriyoruz makieye ama basında bekleyip yumusatıcı koymamız gerekiyo. ne anladım ben simdi bu isten. hani kapagı kapatıp gidiyordum !!!! ayrıca ben omo sıvı aldım boshun kendisinin tavsiyesi ile. ama baktımki bu omo denen arkadas biraz daha konsantre. yani 750ml omo 3 kiloya denk geliyo. ama persil bunun yarısı kadar konsantre. boshu aradım bu makine konsantre miktarını damı biliyor yoksa benmi ayarlayacagım yoksa dısarda seyrelticekmiyim diye sormaya ama onlar bana servisi yonlendirdiler. servisi aradım adamlarda bana persili onerdiler. allahım cıldıracagim bi makine aldik emek emek, bi dunya para verdik camasır yıkayamıyoruz cok kızgınım bosha hic boyle bisey beklemiyordum. ewet makine muthis sessiz ama baska bir yerde yazan bir arkadasımın dediği gibi bosta pompa sorunu var makine su bosaltırken 1400 devirde sıkmada cıkardıgı sesin 1000 katını cıkarıyor enson care omo yu arayacagim bakalım onlar ne diyecek dozajlama konusunda

evet basta takilmistim ama gerek yokmus.
    sizin sorunyza gelince. omo totalde 35 ml, 4-5 kg icin yeterli. ben varsayilan miktari kullanma klavuzundaki gibi 75ten 35 ml.ye ayarladim. bu ayari yapabiliyorsunuz. eger daha fazla camasir koyacaksaniz ki 8 kg kapasitesi var makinenin, 1,5-2 kapaga denk gelen olcude de ayarlayabilirsiniz. ornegin genelde 6-7 kg camasir yikiyorsaniz 53-70 ml arasi bir deger girebilirsiniz makineye.
    persilin uzerinde jel deterjan yazdigi ve kullanma klavuzunda jel deterjan degil sivi detergan kullanilmasi gerektigi belirtildigi icin ben persil almadim. omo totalden de memnunum ki 6 kg camasir icin 35 ml kullandm. isterseniz de programi baslatmadan once camasirin kirlilik durumuna gore deterjan orani ayarlama menusunden hafif-normal-guclu degisimini yapablirsiniz. tercih tamamen bize kalmış.
    ben su an icin beyaz deterjani ve yumusaticiyi idos haznesine bosalttim. renkli deterjani calgn kosla yada sabun tozu gibi maddeleri manuel dozajlamadan kullaniyorum. kurutma makinesi aldigim zaman yumusaticiyi iptal edip o hazneye de renkli deterjani koyacagim.
    kisaca ne basinda bekluyorum makinenin ne de deterjn seyreltiyorum. yani servislik ya da deterjancılara bişey sormanıza gerek yok bence.
    baslardaki takintimin da bos oldugunu anladim.
    gule gule kullanin. bi sikinti yok yani makinenizde.

bu arada omo total, çok farklı fiyatlardan satılıyor. 1400 ml. ürünü 15 tl.ye de 25 tlye de satan yer gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 14 Eylül 2011; 20:09:17 >

• emrah bey güle güle kullanın ben teknik özelliklere çok kafa yoran birisi değilim, hani derlerya direksiyon kullanıcısıyım, arabadan pek anlamam, motor suyunu bile nerden koyulur bilmem, makinede öyle, açıp çamaşırı ve deterjanı koyup düğmesine basınca çalışacak, tabiki bu konuda deneyimi olan kişilerin yorumları da çok önemli, benim evde şu anda 1999 da aldığım profilo var, maşallah sağlam ama, mübarek çalışırken evde durulmuyor, diyorumki onu memleketteki eve götüreyim yeni bir makine alayım. acelem yok yani, almışken değsin, tavsiye edenlerden allah razı olsun diyeyim...
  • şu an telefondan giriyorum. Akşama detaylı bir cevap vericem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer2570

emrah bey güle güle kullanın ben teknik özelliklere çok kafa yoran birisi değilim, hani derlerya direksiyon kullanıcısıyım, arabadan pek anlamam, motor suyunu bile nerden koyulur bilmem, makinede öyle, açıp çamaşırı ve deterjanı koyup düğmesine basınca çalışacak, tabiki bu konuda deneyimi olan kişilerin yorumları da çok önemli, benim evde şu anda 1999 da aldığım profilo var, maşallah sağlam ama, mübarek çalışırken evde durulmuyor, diyorumki onu memleketteki eve götüreyim yeni bir makine alayım. acelem yok yani, almışken değsin, tavsiye edenlerden allah razı olsun diyeyim...

teşekkür ediyorum. sağolun.

bu tür eşyalardan beklentileriniz aslında biraz da sizin kullanım alışkanlıklarınız ve tercihlerinizle alakalı biraz da. mesela, daha önce 3 bekar olarak kaldığımız evde altus marka, amiyane tabirle dandik bir çamaşır makinemiz vardı. Ev arkadaşlarımdan birisi çamaşrıların hepsini birarada yıkardı. ne renli-beyaz diye bir ayırım yapardı, ne de kumaş cinslerine göre bir ayrım yapardı. tüm çamaşırlarını da beyazlar için olan ve piyasadaki en ucuz deterjanla yıkardı. belli bir zaman sonra da beyaz çamaşırlarının rengi tuhaflaşırdı. bu durum onun için önemli değidli çünkü umrunda değildi. makine, bazen iyi durulamaz, deterjan topakları yapışırdı. doğru düzgün sıkma da yapmazdı.
    bense tüm çamaşırlarımı renki-beyaz diye ayrımanın yanında, pamuklu, yünlü, hassas vs diye ayırır, beyazlar için ayrı, renkliler için yerine göre renkli deterjanı veya sabuntozu ya da yünlü çamaşır detarjanları kullanırdım, hala da öyle. çamaşırlar iyi durulanmadığı için en az 3 kere daha durulatırdım. yerine göre çamaşır suyu veya sıvı leke çıkarıcıları kullanırım bu arada.
    ayrı eve çktığım zaman da söz vermiştim kendime. maddi gücümün elverdiği en iyi ve en şık makineyi alıcaktım.

elimden geldiğince de yaptım. IDOS birçok açıdan çok üstün. sessiz (pompasından çıkan ses hariç) ve son derece şık bir tasarıma sahip.
    şimdi gelelim kendi tespitlerime.
    baştan söyleyim ben makineyi 3-4 kere kullandım. sonra iş gereği şehir dışına çıktım. ama makinenin kurcalamadığım yeri kalmadı :)

öncelikle, eğer tek tip deterjan kullanıyorsanız, renkkli beyaz deterjan ayrımı yapmıyorsanız (bazı kullanıcılar hatta ev hanımlarnını, renklikleri de soğuk suda ve beyaz deterjanı ile yıkadıklarını biliyorum), IDOS mükemmelden de öte. bir deterjan tankına beyazlar için olan sıvı deterjanını, küçük tanka da yumuşatıcıyı doldurursunuz, en fazla 5 kg çamaşırı atarssınız. otomatik programı seçersiniz. makine, kirlilik ve çamaşır miktarını, sıka devrini, süresini, kısaca herşeyi kendi belirler. tıpkı dediğiniz gibi, deterjanı koyup, düğmesine basıyorsunuz :)
    şayet farklı tip deterjanlar kullanıyorsanız, önünüzde 2 seçenek var. ya yumuşatıcıyı iptal edip her 2 tanka da deterjan koyacaksınız (birine beyazlar diğerine renkliler için) ya da bir önceki paragraftaki gibi yapıp, renkliler ya da diğer ek maddeleri manuel dozajlama yaparak yıkayacaksınız(renkli deterjanıi kosla, çamaşır suyu, pervol vs ) ben farklı tipte deterjanlar kullandığım için beyazlar için otomatik dozajlama yapıyorum. renkli ve diğer kumaş türleir için de manuel dozajlama. bu benim için sorun teşkil etmiyor. ama keşke 2den fazla deterjan tankı olsaydı da her tip çamaşır için otomatik dozajlama yapabilseydi dediğim de oluyor. 1-2 sene içinde kurutma makinesi de alacağım için, yumuşatıcı olayını iptal edip o göze renkli deterjanı koyabilirim mesela. o zaman bu küçük problem de ortadan kalkacak.
    bu model, diğer was serisinden farklı ve üstün olarak aquastop özelliğine de sahip. yani bosch bulaşık makinelerind eolduğu gibi, her yıkama sonrasında ya da program bittikten sonra musluğu kapatmak zorunda değilsiniz. gerçi diğer makinelerde de kimse musluğunu her program bitişinde kapatmıyor ama, bu model daha güvenli bir sistem sunuyor. diğer bir konıu ise (ben aldıktan sonra öğrendim), diğer was serilerinde hem çamaşırın miktarı hem de kullanılması gereken deterjan oranı (%) olarak ekranda çıkıyor. IDOSta ise sadece çamaşır miktarı belirtiliyor. ekranda soldan sağa doğru uzayan bir çubuk beliriyor ve çamaşır kondukça bu çubuk uzuyor. ama herhangi bir rakam, % vs ekranda çıkmıyor. gerçi bunun da kullandıktan sonra çok büyük bir eksiklik olmadığını farkettim. çünkü makineyi %10 ya da %30 doluyken programı çalıştırmak büyük israf. dolayısıyla %30 oranında deterjanı ölçüp de koymak zaten mantıklı değil. ya da %70 dolu olduğunu gösterdi diyelim. deterjanı manuel koyarken %70 oranında nasıl ayarlayıp da koyacaz, orası da muamma. 5 kg çamaşır için 240 ml toz deterjan konacaksa, 3.5 kg çamaşır koyduğumuzda X kadar koymalıyız diyip oran-orantı problemlerine dalmamız gerekecek :)tam kapasite çalıştırmak her zaman mantıklı zaten. ama çubuktan da anlaşılıyor yarım kapasite mi, 3/4 kapasite mi. zaten daha farklı dolulukta oranlar için her defasında deterjanı hesaplayıp koymak uzun zaman alacak. bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi, biraz karışık oldu sanırım.

ve evet. diğer başlıkta sorduğunuz diğer soruya cevap olarak da, şu an almaya kalksam yine sanırım bunu alırım. (gerçi ben bu model için çok uygun bir fiyat da buldum, onun da etkisi büyük oldu). çünkü bu makimeden daha üstün diyebileceğim makineler miele.de. ve onun da fihatları 6-7 bin tl civarında.

• emrah bey, ya inanın bu kadar uzun ve ayrıntılı cevap beklemiyordum, çok teşekkür ederim.

bu arada sayenizde bu miele markasından haberimiz oldu, biraz araştırayım, bakalım 6.000 TL edecek nasıl bir makineymiş.

mesala ben bir tişört giydiğimde yıkanması gerekiyor, onun emsali bir tişört yok diyelim, tek yıkamam gerekiyor, buna yönelik seçenek olmalı sanırım,

birde genelde göklek ve tişörtlerin yaka kısımlarındaki kalıcı leke izleri bir türlü çıkmıyor, bu makinelerde bu tarz sorunlar yaşanmıyordur umarım, çokmu soru sordum acaba?
  • quote:

emrah bey, ya inanın bu kadar uzun ve ayrıntılı cevap beklemiyordum, çok teşekkür ederim.

bu arada sayenizde bu miele markasından haberimiz oldu, biraz araştırayım, bakalım 6.000 TL edecek nasıl bir makineymiş.

mesala ben bir tişört giydiğimde yıkanması gerekiyor, onun emsali bir tişört yok diyelim, tek yıkamam gerekiyor, buna yönelik seçenek olmalı sanırım,

birde genelde göklek ve tişörtlerin yaka kısımlarındaki kalıcı leke izleri bir türlü çıkmıyor, bu makinelerde bu tarz sorunlar yaşanmıyordur umarım, çokmu soru sordum acaba?

rica ederim.
    Dediğin.ze uygun 15 dk süren bir progrm var. Yanılmıyorsam 2 kg max camaşır koyuyorsunuz.
    Diğer sorun da kısmen makineyle kısmen deterjanla kısmen de o gömleği kaç gün giydiğinizle alakalı. Ben hergün gömlek degiştrdiğm için yaka kiri olayı çok sorun olmuyor. Önceleri yaka ve kollar için kirçöz kullanırdım.birgün unutmuşum koymayı. Ama aldıgım sonuç aynıydı. İdosla 2 kere gömlek yıkadım. Leke çıkarmama sorunu olmadı (omototal ile) candoğan bey türkiyedeki sıvı deterjanlsrın vasat oldugunu söyledi. Ben çok kulçanma imkanı bulamadım ama 4-5 yıkama yapmış biri olarak bir farklılık göremedim. Ha bundan sonra ysşarsam eger kosla-ariel-domestos gibi bir leke çıkarıcı ilave edebilirim.
    Miele hakikaten çok dayanıklı ürpnler üretiyor. Tambur ve kazanı çelik. Bosch siemenste ise plastik karışımlı polinox olması lazım bi tanesinin. Benim begendiğim fonksiyonlara sahip olanının bayii fiyatı 7 bin tl.ye yakındı. Belki pazarlıkla falan ya da netten 6bine gelebilirdi ama yine de arada 4 bin tl.den fazla fark olacaktı.

• quote:

quote:

emrah bey, ya inanın bu kadar uzun ve ayrıntılı cevap beklemiyordum, çok teşekkür ederim.

rica ederim.
    Dediğin.ze uygun 15 dk süren bir progrm var. Yanılmıyorsam 2 kg max camaşır koyuyorsunuz.
    Diğer sorun da kısmen makineyle kısmen deterjanla kısmen de o gömleği kaç gün giydiğinizle alakalı. Ben hergün gömlek degiştrdiğm için yaka kiri olayı çok sorun olmuyor. Önceleri yaka ve kollar için kirçöz kullanırdım.birgün unutmuşum koymayı. Ama aldıgım sonuç aynıydı. İdosla 2 kere gömlek yıkadım. Leke çıkarmama sorunu olmadı (omototal ile) candoğan bey türkiyedeki sıvı deterjanlsrın vasat oldugunu söyledi. Ben çok kulçanma imkanı bulamadım ama 4-5 yıkama yapmış biri olarak bir farklılık göremedim. Ha bundan sonra ysşarsam eger kosla-ariel-domestos gibi bir leke çıkarıcı ilave edebilirim.
    Miele hakikaten çok dayanıklı ürpnler üretiyor. Tambur ve kazanı çelik. Bosch siemenste ise plastik karışımlı polinox olması lazım bi tanesinin. Benim begendiğim fonksiyonlara sahip olanının bayii fiyatı 7 bin tl.ye yakındı. Belki pazarlıkla falan ya da netten 6bine gelebilirdi ama yine de arada 4 bin tl.den fazla fark olacaktı.

emrah bey kartalda bosh bayine gittim Was28840TR i-dos için 2.167-TL fiyat söylediler, bu fiyat her yerde aynımı, daha ucuza nerelerden alınabilir,
    beklesek fiyat iner mi?
    ilginize şimdiden teşekkürler...

• internetten daha ucuza bulabileceğiniz siteler mevcut.

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-bosch-was28840-camasir-makinasi-fiyati,436420.html

ancak, en ucuz satan site adını hiç duymadığım bir site. buşlduğunuz fiyat ise, 1,912 Tlden %13 ucuz...
    deveyuku.com güvenilir bir sitedir ama orda da 2,039 TL.

bence hiç bir maceraya girmeden gidin o bayiiden alın. sanıırm evinize yakın bir yer. yapabiliyorsanız pazarlık yapın. biraz daha düşürmeye çalışın. netten aldığınız zaman kargonun evinize çıkarmasından tutun, ürünün hasarlı gelmesi durumunda değişimi vs bile sorun oluyor. ama yetkilşi bayiiden aldığınızda böyle bir sorun olmuyor. ben de bunu evime gelen Bosch servisinden öüğrendim (aldığım 4lü ocağın tek ızgarası, kutudan çıkmadı. ocağı nerden aldınız diye sordu, ben de bayiiden dedim. netten falan alsaydınız yardımcı olamazdım, dedi. bayii kodunu aldı, tutanak tuttu ve bayiiye yönlendirerek, evime hiç açılmamış yeni ocak geldi. ayrıca, aldığım ilk i-dos.u çıkaran dangalak elemanla, üst tablasını çok minik çizmişler haldur huldur çıakrtmaktan. ben de acaip titiizimidr, kabul etmedim, geri yolladım ve aynı elemanlar başka bir makine getirdiler)

ayrıca, sirkeci eminönünde spotçular var. buralardan da fiyat sorabilirsiniz. özspotpazardan ben alışveriş yapmadım ama yapan forumdaşlar vaar. ben de birçok kere teleonda konuştum. canayakın ilgili insanlar var. oraya da bir sorun isterseniz. telefondan fiyat sorun. işinize hangisi geliyorsa ordan yapın.

eğer aceleniz yoksa, bosch grubu yeni bir seri çıkarttı. home-proffesionel adı. ona da bakabilirsiniz. bu seride de i-dos özellikli model var. satışa sunuldıu mu bilmiyorum ama.

• quote:

internetten daha ucuza bulabileceğiniz siteler mevcut.

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-bosch-was28840-camasir-makinasi-fiyati,436420.html

ancak, en ucuz satan site adını hiç duymadığım bir site. buşlduğunuz fiyat ise, 1,912 Tlden %13 ucuz...
    deveyuku.com güvenilir bir sitedir ama orda da 2,039 TL.

bence hiç bir maceraya girmeden gidin o bayiiden alın. sanıırm evinize yakın bir yer. yapabiliyorsanız pazarlık yapın. biraz daha düşürmeye çalışın. netten aldığınız zaman kargonun evinize çıkarmasından tutun, ürünün hasarlı gelmesi durumunda değişimi vs bile sorun oluyor. ama yetkilşi bayiiden aldığınızda böyle bir sorun olmuyor. ben de bunu evime gelen Bosch servisinden öüğrendim (aldığım 4lü ocağın tek ızgarası, kutudan çıkmadı. ocağı nerden aldınız diye sordu, ben de bayiiden dedim. netten falan alsaydınız yardımcı olamazdım, dedi. bayii kodunu aldı, tutanak tuttu ve bayiiye yönlendirerek, evime hiç açılmamış yeni ocak geldi. ayrıca, aldığım ilk i-dos.u çıkaran dangalak elemanla, üst tablasını çok minik çizmişler haldur huldur çıakrtmaktan. ben de acaip titiizimidr, kabul etmedim, geri yolladım ve aynı elemanlar başka bir makine getirdiler)

ayrıca, sirkeci eminönünde spotçular var. buralardan da fiyat sorabilirsiniz. özspotpazardan ben alışveriş yapmadım ama yapan forumdaşlar vaar. ben de birçok kere teleonda konuştum. canayakın ilgili insanlar var. oraya da bir sorun isterseniz. telefondan fiyat sorun. işinize hangisi geliyorsa ordan yapın.

eğer aceleniz yoksa, bosch grubu yeni bir seri çıkarttı. home-proffesionel adı. ona da bakabilirsiniz. bu seride de i-dos özellikli model var. satışa sunuldıu mu bilmiyorum ama.

acelem yok tabi, hatta hanım gerek yok diyor evdeki profiloyu kullanalım diyor, ama ben artık bunun sesine tahammül edemiyorum,

dediğim gibi bayi 2.167 den bir kuruş aşağı inmiyor, hatta indirimli fiyat olduğu ve indirimin sona erebileceğinden bahsediyor,
    bugün yine bayinin önünden geçtim, şeffa bir makine koymuşlar dükkan önüne, acaba bahsettiğiniz makine o olmasın..

neyse biraz daha bekleyelim

bu arada HD YAYIN YAPAN BİR RECİVIR almak istiyorum, evde SONY KDL-32W4000K 32 (81cm) LCD TV var, 2009 yılında aldım, hd yayınları izlemek için hangi uydu receiver önerirsiniz bu konudaki forum varsa linkini bana mesajla atabilirmisiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.