Şimdi Ara

Bosch BGL8SIL59T Prosilence Elektrikli Süpürge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *650wattlık QuattroPower motor bildiğimiz motor gücünde kaç watt'a tekabül ediyor?
    *Ürün özelliklerinde yıkanabilir hepa filtre kullanılıyor yazıyor ama acaba Hepa 10-11-12-13-14 'ten hangisi kullanılıyor?
    *Süpürgenin boru ucundaki emiş gücü kaç watt'tır?

Yoksa;
    Electrolux usenergy silencer (61db) (500lira)' tercih etmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2181679 kullanıcısına yanıt
    Hocam forumda görmüştüm hepa numarası yazılmayan modeller genelde hepa 10 muş. Bosch bayisi de hepa numarasını bilmiyordu sorduğumda, numaralandırmadan haberi bile yoktu.
    Boschta hepa numaraları hiç yazmıyor. hiçmi hepa 12-13lü modeli yok acaba ben de bilmiyorum.
    Ama yıkanabilir olması pek iyi birşey değilmiş. Yıkadıktan sonra özelliğini yitirdiğinden bahsediyorlardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

Hocam forumda görmüştüm hepa numarası yazılmayan modeller genelde hepa 10 muş. Bosch bayisi de hepa numarasını bilmiyordu sorduğumda, numaralandırmadan haberi bile yoktu.
    Boschta hepa numaraları hiç yazmıyor. hiçmi hepa 12-13lü modeli yok acaba ben de bilmiyorum.
    Ama yıkanabilir olması pek iyi birşey değilmiş. Yıkadıktan sonra özelliğini yitirdiğinden bahsediyorlardı...

Çok teşekkürler hocam. Peki electrolux hakkında bilginiz var mı? 2 modeli var; biri 1000w diğeri 1800w.. Hangisini seçmeliyim?

Hocam 1800W olanını tam güçte kullanamadıklarından bahsediyor kullanıcılar. Başlık halıya yapışıp temizlik işini gerçekten zorlaştırıyormuş. Başlığın tasarımından mıdır yüksek çekiş gücündenmidir bilmiyorum ama çoğu kişi MIN ya da onun gibi düşük seviyede kullanıyormuş. 1000W olanın çekiş gücü yeterli gelebilir sizin için, öyle olursa tasarruf amaçlı onu almak daha mantıklı olacaktır. Tabi kullanmadığım için kesin birşey söylemek güç. En iyisi gidip mağazada denemeniz ya da 1800W olan için yapılan incelemeleri okumanız. Orada diğer modelden de bahsediliyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_94133793/f_//tm.htm#94133793

• quote:

Hocam 1800W olanını tam güçte kullanamadıklarından bahsediyor kullanıcılar. Başlık halıya yapışıp temizlik işini gerçekten zorlaştırıyormuş. Başlığın tasarımından mıdır yüksek çekiş gücündenmidir bilmiyorum ama çoğu kişi MIN ya da onun gibi düşük seviyede kullanıyormuş. 1000W olanın çekiş gücü yeterli gelebilir sizin için, öyle olursa tasarruf amaçlı onu almak daha mantıklı olacaktır. Tabi kullanmadığım için kesin birşey söylemek güç. En iyisi gidip mağazada denemeniz ya da 1800W olan için yapılan incelemeleri okumanız. Orada diğer modelden de bahsediliyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_94133793/f_//tm.htm#94133793

Konuyu okumuştum hocam, ama net bir bilgi verilmemiş malesef. Yine de çok çok teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: 2181679

*650wattlık QuattroPower motor bildiğimiz motor gücünde kaç watt'a tekabül ediyor?
    *Ürün özelliklerinde yıkanabilir hepa filtre kullanılıyor yazıyor ama acaba Hepa 10-11-12-13-14 'ten hangisi kullanılıyor?
    *Süpürgenin boru ucundaki emiş gücü kaç watt'tır?

Yoksa;
    Electrolux usenergy silencer (61db) (500lira)' tercih etmeliyim?

Dün gidip bizzat her iki ürünüde denedik 1000 watlık olan yeterli olsa bile aynı fiyata 499 tl teknosadan 1800 wattlık olanı aldık . Bugun de evde kullandık gayet başarılı ,ilave toz torba ve turbo başlık siparişinide bugun supurgemarketten verdim . Tam takım olmuş olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • didim D kullanıcısına yanıt
    İkisi arasındaki tek fark watt ve ses mi acaba hocam?

quote:

USENERGY 260watt, USORIGINDB 340watt emiş gücüne sahip.

Ses+watt farkı+emiş gücü sanırım. Aslında çok da düşük değilmiş. Motor gücü %44 düşerken emiş gücü %23 düşmüş. Hiç de fena değilmiş aslında. Alanların yazdığı yorumları bulmaya çalışın emiş gücü yeterli diyorlarsa USENERGY de çok mantıklı.
    Benim merak ettiğim bu verilen ses değerleri max güçte ölçülen değerlermidir??
  • quote:

quote:

Ses+watt farkı+emiş gücü sanırım. Aslında çok da düşük değilmiş. Motor gücü %44 düşerken emiş gücü %23 düşmüş. Hiç de fena değilmiş aslında. Alanların yazdığı yorumları bulmaya çalışın emiş gücü yeterli diyorlarsa USENERGY de çok mantıklı.

Min güçteki ses olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Konuya hakim arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim

• İki cihazında maksimum seviyedeki ses değerleri bunlar. Gerçekten çok sessizler özellikle de Bosch.

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam gerçekten çok sessiz görünüyor. Peki miele s8310 kaç db bilginiz varmı acaba? Yazmıyor hiçbir yerde.
  • quote:

quote:

Elektrolux her ikiside çok sessizken çekim gücünü %23 düşürmeye gerek yok diye düşünüyorum .o yüzden usorigindb tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: didim

quote:

quote:

Elektrolux her ikiside çok sessizken çekim gücünü %23 düşürmeye gerek yok diye düşünüyorum .o yüzden usorigindb tavsiye ederim.

Yok hocam ses için demek istemedim zaten. Elektrik tüketimi %44 düşerken emiş gücü sadece %23 düşüyormuş. Elektrik tüketimi vs Emiş gücü olarak bakarsak, USENERGY oldukça iyi gözüküyor.

Edit: Bir de USORIGINDB kullanıcıları zaten cihazı son güçte kullanamadıklarından şikayetçi. Başlığın halıya yapışmasından dolayı, gücü azaltarak kullanıyorlarmış. Turbo başlık alıp kullanmayacaksak, emiş gücünün 260 olması herhangi bir eksiklik hissettirmez o zaman diye düşünmeye başladım.
    USENERGY daha ağır basmaya başladı electrolux almaya karar verirsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 12 Ocak 2015; 13:20:21 >

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    hocam ben ultra silencer origini alalı 1-2 hafta oldu toz torbası dolmak üzere. abarttıkları kadar zorlanmıyor ürün halıda bence ideal sonucta çekişi çok güzel ve sessiz bir ürün. ben daha önce philips falanda kullanmıştım onlarda gerçekten bir sıkıntı vardı başlıkta halı üzerinde hareketle alakalı bunun altında tekerde var zaten ama bence ideal bir ürün fazla düşünme
  • quote:

sağolun hocam gerçekten çok sessiz görünüyor. Peki miele s8310 kaç db bilginiz varmı acaba? Yazmıyor hiçbir yerde.

Mielenin maalesef ses değerleri hakkında teknik bilgileri hiç bir yerde yazmıyor.Tüm üreticiler detaylı şekilde yazmalı bence.

• Electrolux usenergy (1000w 61db) sipariş verdim arkadaşlar. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Mielenin maalesef ses değerleri hakkında teknik bilgileri hiç bir yerde yazmıyor.Tüm üreticiler detaylı şekilde yazmalı bence.

s8310 modeli 69 db s8330 pureair modeli silence plus ses yalıtımı ile 67db ses seviyesine sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserkut

quote:

quote:

s8310 modeli 69 db s8330 pureair modeli silence plus ses yalıtımı ile 67db ses seviyesine sahip

Hocam çok sağolun paylaşımınız için. Hiçbir yerde görememiştim. Bayi olduğunuz için daha detaylı bilgilere sahipsiniz sanırım.
    Sessizlik iddaası olmamasına rağmen ses seviyesi gayet iyiymiş.

• quote:

quote:

quote:

Bilgi için teşekkürler. Sessizlik odaklı modeller olmalarına rağmen ses seviyelerini görememiştim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam çok sağolun paylaşımınız için. Hiçbir yerde görememiştim. Bayi olduğunuz için daha detaylı bilgilere sahipsiniz sanırım.
    Sessizlik iddaası olmamasına rağmen ses seviyesi gayet iyiymiş.

eco slince modeli var 1200 watt ta çalışıyor o daha sessiz bir ürün.2200 watt ta çalışan en sessiz ürünler s8 pureair

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.