Şimdi Ara

BOŞA 2 YILLIK OKUMAYIN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
4
Favori
165.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıllık okumak hiç yoktan iyidir.Okumasan lise mezunu olsan hele düz liseyse vasıfsız olarak çalışmaktan başka birşey yapamazsın.Markette kutu açarsın, reyon dizersin yapacak başka birşeyin yok.Orada burada 3 kuruşa çalışırsın.Devlete lise düzeyinden memur olmak bile çok zor.Zaten verilen kadroları görseniz lise mezunlarının haline ağlarsınız.Kapıcı, bekçi, kaloriferci, teknisyen yardımcısı gibi berbat kadrolar lise mezunu alıyor.2008'te lise mezunu olarak sınava girmiştim vallaha tercih yapmaya utandım.
    2 yıllık üniversite mezunu olarak devlette güzel kadrolar var.Özel sektörde çalışabilirsin gerekli kurslara gidersin özgeçmişin zenginleşir.Herkesin kısmeti farklıdır kimi 4 yıllık güzel bir yerde okur aç gezer kimi 2 yıllık okur belki hiç okumaz ama para resmen akar.Ayrıca 4 yıllığa tamamlama olayı var.
    4 yıllık üniversite bazen dezavantaj oluyor.Mesela benim birer tane 2 yıllık ve 4 yıllık diplomalarım var.2 yıllıkla kpss'de çok güzel kadrolar var ama 4 yıllık olduğu için 2 yıllığı kullanamıyorum.

• 2 yıllık bitirdim şimdi memurluğa atandım, kpss puanı 76,800'dü (Sen bence boş konu açma)

Not : 2 yıllık bitirdikten sonra direk 3. sınıftan açıköğretime başladım bu imkanıda var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majest1xc -- 6 Eylül 2011; 19:27:32 >
  • 4 yıllık lisans eğitiminden aşağısını hakir görme mantığını kavrayamıyorum. görende fakültelerin kapıları ardına kadar açılmış, herkesi alıyor zannedecekler. piyasada her okulun veya üniversitenin mezununa iş var. yeterki, kendini geliştirmiş, deneyim sahibi ve ağızı iyi laf yapıyor olsun. ama tek meziyeti bir diploma almış ve buna güvenen kişiler için aynı şeyi söyleyemem. öğrencilerime her zaman şunu söylerim. "bir işi yapabilen ne kadar çok kişi varsa, ödenen parada o kadar az olur."
  • quote:

Orijinalden alıntı: majest1xc

2 yıllık bitirdim şimdi memurluğa atandım, kpss puanı 76,800'dü (Sen bence boş konu açma)

Not : 2 yıllık bitirdikten sonra direk 3. sınıftan açıköğretime başladım bu imkanıda var...

bölüm neydi arkadaşım bende 76. 600 aldım ama yerleşemedm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

2 yıllık üniversite mezunu olarak devlette güzel kadrolar var.Özel sektörde çalışabilirsin gerekli kurslara gidersin özgeçmişin zenginleşir.Herkesin kısmeti farklıdır kimi 4 yıllık güzel bir yerde okur aç gezer kimi 2 yıllık okur belki hiç okumaz ama para resmen akar.Ayrıca 4 yıllığa tamamlama olayı var.
    4 yıllık üniversite bazen dezavantaj oluyor.Mesela benim birer tane 2 yıllık ve 4 yıllık diplomalarım var.2 yıllıkla kpss'de çok güzel kadrolar var ama 4 yıllık olduğu için 2 yıllığı kullanamıyorum.

Bunu gençlere anlatamıyoruz işte Calpi..
    Adam illa 2 yıllık okuyacağım , ardından dgs kasıp 4 yıllıktan mühendisliğe (veya ilgilendiği örgün öğretim yapan fakülteye) girerim diyor.Ama kazın ayağı öyle değil.
    Yapamıyor.
    DGS de kontenjan azlığı , yetersiz çalışma v.s.. sebebleriyle DGS de hiçbir fakülteyi kazanamıyor.
    Daha sonra çark edip ; askerlikten yırtmak veya askerde daha iyi konumda olmak için ( ki bu askerlik dönemi ömür boyu değil ) AÇIKÖĞRETİM e sığınıyor.
    Açıköğretimden mezun olursa ; 2 yıllık okuduğu okul aslında boşa da gidiyor.
    ...
    -Bu sadece KPSS için geçerli...Devlet kadrosu için-

Kısacası ; her 2 yıllık bölümü okumak karlı değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 6 Eylül 2011; 23:00:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Bunu gençlere anlatamıyoruz işte Calpi..
    Adam illa 2 yıllık okuyacağım , ardından dgs kasıp 4 yıllıktan mühendisliğe (veya ilgilendiği örgün öğretim yapan fakülteye) girerim diyor.Ama kazın ayağı öyle değil.
    Yapamıyor.
    DGS de kontenjan azlığı , yetersiz çalışma v.s.. sebebleriyle DGS de hiçbir fakülteyi kazanamıyor.
    Daha sonra çark edip ; askerlikten yırtmak veya askerde daha iyi konumda olmak için ( ki bu askerlik dönemi ömür boyu değil ) AÇIKÖĞRETİM e sığınıyor.
    Açıköğretimden mezun olursa ; 2 yıllık okuduğu okul aslında boşa da gidiyor.
    ...
    -Bu sadece KPSS için geçerli...Devlet kadrosu için-

Kısacası ; her 2 yıllık bölümü okumak karlı değil...

Vallaha ben dgs denen sınavla 4 yıllığı kazanmış sayılırım.Almam gereken puandan 20 puan fazlasını aldım.Ancak 4 yıllığa gitme heveslisi değilim.Ağustos başında yeni yönetmelik çıktı artık 2-3 senede lisans diploması alınmıyor.2 yıllıkta geçilen derslerin sayılması üniversitelerin insafına bırakıldı.
    Ayrıca 2 yıllık mezunuyken iş bulamazken 4 yıllık bitirince tüm kapılar açılmayacak.Öyle büyük bir uçurum yok 2 yıllıkla 4 yıllık arasında.Bazı teknik bölümlerde ünvan farkı olabilir ama diğer bölümlerde pek farketmiyor.Zaten 4 yıllık mezunlarında istenenlerle 2 yıllıktan istenenler bir değil.Aradaki fark sadece diploma değil.
    Artık aöf'ten lisans tamamlama olayı bozuldu.Alakasız bölümler okuyup askerlikten yırtmak için işletme okuyanlar vardı.Şimdi 1. sınıftan başlama durumu var.İyi oldu elektrik mezunu adam 2 senede işletme mezunu oluyordu.

• 2 yıllık bazı bölümlerde imza yetkisi var.Ama onu da seçmek , girmek o kadar değil..
    Sağlık ile ilgili okullar çok revaçta..
    Sağlığa ilgi devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nur1524

quote:

2 yıllık bitirdim şimdi memurluğa atandım, kpss puanı 76,800'dü (Sen bence boş konu açma)

Emlak ve Emlak Yönetimi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nur1524

quote:

Emlak ve Emlak Yönetimi

Her bölüm aynı olmuyo işte 79 kuzenim aldı yerleşemedi yani seninki şansmış diyebilirim

• Musait olunca konuyu okurum
  • İki yıllık bölümlerin hepsini silip atmayalım arkadaşlar, özellikle sağlıkla ilgili bölümler (Anestezi, Radyoloji, ATT v.s.) çok revaçta. Tercihlerinizi bu yönde kullanma imkanınız olursa ilerleyen süreçte çokd fazla iş kaygısı çekmeyeceğinizi düşünüyorum.
  • .
  • Sağlık sektörü dışında 2 yıllık,kabul etsenizde etmesenizde zaman kaybı.
  • 2 yıllık okuyun. Sırf 2 yıllığa güvenmeyip dgsden 4e tamamlayın. Kendimden örnek verecek olursam; ticaret meslek lisesi çıkışlıyım. Adnan Menderes Üniversitesinde 2 yıllık muhasebe okuyup mezun oldum. Bu sene de tüm yıl herşeyimi bir kenara koyup sıfırdan DGSye hazırlandım ve şuan Hacettepe Üniversitesinde İktisat okuyorum. Sadece 2 yıllıkla bir yerlere gelebilmeniz, statü beklemeniz (görmeniz bile değil) çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Powermove

2 yıllık okuyun. Sırf 2 yıllığa güvenmeyip dgsden 4e tamamlayın. Kendimden örnek verecek olursam; ticaret meslek lisesi çıkışlıyım. Adnan Menderes Üniversitesinde 2 yıllık muhasebe okuyup mezun oldum. Bu sene de tüm yıl herşeyimi bir kenara koyup sıfırdan DGSye hazırlandım ve şuan Hacettepe Üniversitesinde İktisat okuyorum. Sadece 2 yıllıkla bir yerlere gelebilmeniz, statü beklemeniz (görmeniz bile değil) çok zor.

DGS sınavına hiç güvenmesinler
    Ben 2 yıllık okudum Dgs yi kazanamadım, Öss sınavına tekrar girip 4 yıllık yerleştim.
  • peki o zaman myo'larına kimler gidecek. sanki herkes 4 yıllık fakültelere girecekmiş gibi, 2 yıllık okumayın diyorsunuz. hepsi palavra'dan başka bir şey değil. piyasanın her seviyeden elemana ihtiyacı var. ama bir yerde yığılma varsa her durumda kariyer şansı azalır. öğretmenlik bunun en iyi örneğidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuanoM

Ülkede işsizliğin nedeni teknikerden çok mühendis olmasıdır. Üniversite mezunu veznede çalışıyorsa bunu sorgulamak gerekir. Üniversite mezunlarının karar alıcı olması gerekir.

İşsizliği az göstermek amacıyla (öğrenciler işsiz sayılmıyor) bu sisteme hiçbir hükümetin el atmadığını söyleyenler var. Sonuçta bilemeyiz. Ancak birisi el atmadıkça bu ülke 1 cm ilerleyemeyecek.

Bu ülkede tekniker işsiz kalıyorsa sorunu kendisinde aramalıdır. Ülke teknikere aç durumda. İlanlara bakarsanız görürsüzünüz. İradi işsiz kalıyorlar sanırım.

Hortlatmış oldum ama bu konuda gördüğüm en mantıklı yorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

quote:

2 yıllık okuyun. Sırf 2 yıllığa güvenmeyip dgsden 4e tamamlayın. Kendimden örnek verecek olursam; ticaret meslek lisesi çıkışlıyım. Adnan Menderes Üniversitesinde 2 yıllık muhasebe okuyup mezun oldum. Bu sene de tüm yıl herşeyimi bir kenara koyup sıfırdan DGSye hazırlandım ve şuan Hacettepe Üniversitesinde İktisat okuyorum. Sadece 2 yıllıkla bir yerlere gelebilmeniz, statü beklemeniz (görmeniz bile değil) çok zor.

Ben 2 yıllık okudum Dgs yi kazanamadım, Öss sınavına tekrar girip 4 yıllık yerleştim.

Tembellik yapmışsın, kazanamamışsın. Çıkıp burada planlı ve çalışkan insanların hevesini ve umutlarını köreltecek yorumlarda bulunmasan daha iyi edersin. Bir de 2000 küsür mesajı olacak.

• 2 yıllık bitirdim yeni hemende kendi bölümüm olan işide buldum yeter ki kendiniz isteyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

quote:

Tembellik yapmışsın, kazanamamışsın. Çıkıp burada planlı ve çalışkan insanların hevesini ve umutlarını köreltecek yorumlarda bulunmasan daha iyi edersin. Bir de 2000 küsür mesajı olacak.

Öss sınavıyla 243 puan ile Kocaeli Üniverstesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümüne girdim. Öss sınavıyla kazanmak daha kolay

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.