Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.605
Cevap
535
Favori
1.162.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de kiler gyo vardı yüzde elli zararla satıp kurtuldum.bir daha o adamların hiçbir kağıdını da almam.halka arz olmadan önce atıp tutuyorlardi bize yatırım yapanlari mağdur etmeyeceğiz diye sonucu gördük.
  • İyi arkasinda guclu bir grup sectorunde tek yada Oncu bir firma ise halka arzda cok rahat girilir. Ama bizdeki halka arzlara seanslik bakiliyor vur kac.
    Gecen yil halka arzlarin hic birini dusunmedim.
    Ozellikle bimeks icin burda tuh alamadik fazla talep geldi diye az lot tan sikayet eden arkadaslar vardi.

Kiler, bimeks: sectorunde lidermi?
    Rekabet az mi?
    Arkalarindaki grup larin gecmisi ve hikayesi nedir?

Bu sorulara girerken cevap vermek gerekiyor.

Bir aselsan, bir tupras sectorunde hemen hemen tek.

Bunlara zamaninda girenler kose oldu.

Borsada para kazanmakta kaybetmekte cok kolay.

Firmanizi alirken arastirin ve uzun vade koyun.

Misal ben kront u henuz almadim. Ama takip listemde. Neden: halka arzinin altinda odenmis sermayesi cok az. Buymeye ve gelisime acik bir sector.

Bu sirketin yapacagi yillik sadece ve sadece ilave %5 lik kaar prim olarak fazla yansir.
    Netas neden yuksek fiyatta, bagfas, brisa, konya v.b leri,

Odenmis sermayeden dolayi.

5 yil sonra kront 10 milyon karaa ulassa hisse fiyati 15-20 arasi olur.

Bulundugu sector ve arge harcamalari sirketin geleginin parlak olduguna isaret ediyor.
    Ama burasi borsa kili kirk yarmak lazim.

Yanlis anlasilma olmasin bende kront yok ama cok yogun takibimde.

Bu firma ile bilgisi olan paylassin lutfen.

Ytd.

• aRKADAŞALR daha önce hiç borsaya girmemeiş biri olarak , bu hafta alıp,2-3 ay bekletip sonra satmaya Şu hisseleri önerir misiniz?Neden?
    1-SAFGYO
    2-BİM
    3-Martı
    Şimdiden Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilto -- 18 Mart 2012; 19:52:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilto

aRKADAŞALR daha önce hiç borsaya girmemeiş biri olarak , bu hafta alıp,2-3 ay bekletip sonra satmaya Şu hisseleri önerir misiniz?Neden?
    1-SAFGYO
    2-BİM
    3-Martı
    Şimdiden Teşekkürler.

mayista düşecek borsa diyorlar.dikkat etmek gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, bir müddettir ben de bakıyorum buraya, haberim yoktu hisse bilgi paylaşımından, başka sitelerden takipteydim...

öncelikle cemele, mesajım size arkadaşım: paylaşıma devam, herkesin aklı var, her söylenene inanmayacak, ölçecek biçecek, işine gelirse yapacak.
    Aylardır uzmanlar cari açık var, avrupa kötü vs binbir bahane ile borsa çıkmaz deyip durdu, ben ise çevremdekilere endeksi 70 lere çıkaracaklar dedim (halen de öyle düşünüyorum ve az kaldı, maalesef 50.000 ler seviyesinde nakit yoktu...), ne yani uzmanları takip edip yatırımlarını yönlendirenler onlara birşey diyebiliyor mu?

Sizin şu Kront olayına ben de takıldım, incelemeye başlıyorum, sektörde bilgi alabileceğim kaynaklarım da var, paylaşalım lütfen ayrıntıları.

Bu arada varsa başka hisse tavsiyesi, duymaya hazırım. Hemen alacak değilim önce incelerim tabii ki

• merhabalar, bir müddettir ben de bakıyorum buraya, haberim yoktu hisse bilgi paylaşımından, başka sitelerden takipteydim...

öncelikle cemele, mesajım size arkadaşım: paylaşıma devam, herkesin aklı var, her söylenene inanmayacak, ölçecek biçecek, işine gelirse yapacak.
    Aylardır uzmanlar cari açık var, avrupa kötü vs binbir bahane ile borsa çıkmaz deyip durdu, ben ise çevremdekilere endeksi 70 lere çıkaracaklar dedim (halen de öyle düşünüyorum ve az kaldı, maalesef 50.000 ler seviyesinde nakit yoktu...), ne yani uzmanları takip edip yatırımlarını yönlendirenler onlara birşey diyebiliyor mu?

Sizin şu Kront olayına ben de takıldım, incelemeye başlıyorum, sektörde bilgi alabileceğim kaynaklarım da var, paylaşalım lütfen ayrıntıları.

Bu arada varsa başka hisse tavsiyesi, duymaya hazırım. Hemen alacak değilim önce incelerim tabii ki

• bu arada konuyu başlatan arkadaşı göremiyorum?
  • parsan da güçlü bir şirket takip edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

aRKADAŞALR daha önce hiç borsaya girmemeiş biri olarak , bu hafta alıp,2-3 ay bekletip sonra satmaya Şu hisseleri önerir misiniz?Neden?
    1-SAFGYO
    2-BİM
    3-Martı
    Şimdiden Teşekkürler.

mayista düşecek borsa diyorlar.dikkat etmek gerekir.

mart ayı savaş ayı derler

mayıs ta düşecekler derler ama geçmiş yıllara bakın borsa düşmeye başladımı

12-17 ay arası düşüş sürüyor,

75000 lerden zaten %40 aşağıya kadar indi

sırf mayıs a odaklanmamak lazım
  • Uzun zamandir ugramiyordum foruma ortalik sakin gözüküyor.Kront herkesin dilinde bu aralar gecen sene 2.5tan alip 2.90 dan gondermistim kucuk bir animiz var boyle ama daha sonra 4 oldu tabi :) ben o zamanlar spekulatif hareketlerin oldugunu dusunuyorum bikac gun tavan tavan gitti daha sonra dusurduler.takipte olmakta fayda var bol kazanclar diliyorum. bu arada safgyo eski sagyo bildiginiz gibi sagyo nun 100gunluk ve 200 gunluk ortalamalara bakmak lazim su an mobilden baglandigim icin birsey soyleyemiyorum iyi aksamlar...
  • Arkadaşalr cuma 1.37 den kapanan bir hisseyi....ilk defa alacamda bankadan alış emri 137 mi girilmeli yoksa daha fazla mı??? almama durumu olabilir mi kapanışa göre daha yüksek bir fiyat mı yazılma lı???
  • quote:

Arkadaşalr cuma 1.37 den kapanan bir hisseyi....ilk defa alacamda bankadan alış emri 137 mi girilmeli yoksa daha fazla mı??? almama durumu olabilir mi kapanışa göre daha yüksek bir fiyat mı yazılma lı???

o hisseye ait özel bi haber beklenti v.s olmuşmu olmamışmı son 2 günde, endekste sert bi hareket olacakmı v.s bir çok değişkene göre hareket edilir ayrıca sen o hisseyi hangi fiyatttan almak istersin yani ben bu hisseyi 1.40 olsa dahi almalıyım dermisin ? gibi yani kesin bi cevap olmaz ama ben olsam 1.35 e falan yazardım ve gün içinde aşağı salınmada almayı beklerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: huntelarr

quote:

Arkadaşalr cuma 1.37 den kapanan bir hisseyi....ilk defa alacamda bankadan alış emri 137 mi girilmeli yoksa daha fazla mı??? almama durumu olabilir mi kapanışa göre daha yüksek bir fiyat mı yazılma lı???

o hisseye ait özel bi haber beklenti v.s olmuşmu olmamışmı son 2 günde, endekste sert bi hareket olacakmı v.s bir çok değişkene göre hareket edilir ayrıca sen o hisseyi hangi fiyatttan almak istersin yani ben bu hisseyi 1.40 olsa dahi almalıyım dermisin ? gibi yani kesin bi cevap olmaz ama ben olsam 1.35 e falan yazardım ve gün içinde aşağı salınmada almayı beklerdim

TŞK.137 yazdım almamaış.şimdi 146 oldu gise:( ....Şimdi kaç yazmalıyım)):)

• GARAN tutuyor endeksi, eğer onu da satmaya başlarlarsa şelale olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

parsan da güçlü bir şirket takip edilebilir.

Bu hafta sonu ilk kez parsan gozume carpti.

Ama ben Konfort u izliyorum. Simdi cok prim yapti alinmaz yada keskin hisse fiyatlarindan korkulabilir ama orta ve uzun vadede cok iyi yerlere gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

GARAN tutuyor endeksi, eğer onu da satmaya başlarlarsa şelale olur.

Beni hafife aliyorsun sanirim versem Tupras lari tepe taklak gider

Saka tabiii bende ki 3-5 lot Tuprasin uzerindeki ufacik toz zerresidir.

Hayirlisi aldim guard i mi asilacagim mallar belli zaten dususlerde kumbara misali toplayacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

merhabalar, bir müddettir ben de bakıyorum buraya, haberim yoktu hisse bilgi paylaşımından, başka sitelerden takipteydim...

Valla firma icinden birini direkt yada dolayli yollardan taniyan birisi olsa super olur.

Sirket Iran ADSL isi yapiyor, Pakistan haberi gelebilir.

Benim en cok ilgimi ceken cok genc yani bebek olmasi.

Bu anlamda bedelli korkusu olmas MANGO da hedefimde cok yatirim yaptilar cok ufak bu firmalara sans verip beklemek lazim. Yoksa yeteri kadar primlenmis hisseler zaten borsada mevcut. Bende Tupras ben bunu 10 tl den zamaninda alamadigim icin onumuzdeki 10 yildada cok buyuk kazanclarim olmayacak.

Yani portfoy zengiligide onemli hep defansif temettu hisseleri yapmiyorum.

• MRSHLL nin bugun ki sert dususu hakkinda bilgi sahibi olan var mi daha once 52 TL civari girip 74 TL civarindan cikmistim su an son maldan ciktigim fiyatinda altina inmis bu dususu firsata cevirsem mi diye tereddutteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

GARAN tutuyor endeksi, eğer onu da satmaya başlarlarsa şelale olur.

yatırımcıların özelliklede KY ların çoğunluğu şelale düşü bekliyor EE OZAMAN BU OLMAYACK DEMEKTİR EN AZINDAN ŞİMDİLİK....
  • Bir banka kağıdı endeksin yönünü tayin ediyor
  • 
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.