Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1099. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huntelarr

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Nakitte durmayi cok sevmem IMKB de guzel gidiyor ama anlamadigim bu IMKB neye guveniyor

Dolar aksine gevsemedi, Brent artiyor(Gerci Tupro ya yarar)

O zaman biz cari acigi ve enflasyonu nasil dusurecegiz?

Bi yerlerden bir kopma olur ama nerden? 64.500 den mi yoksa daha yukardanmi bilmiyorum.

Sadece izliyorum. Su anda benim tarzim olan kagitta dahil alamam.

Bazen sorgulama KENDİNİ AKIŞA BIRAK,ANI YAŞA ZEVKİNİ ÇIKAR..............

Haklisin dostum kaarin cilvesine kapilip uyur gezer olmamak lazim.
    Havalar musait. Endex de bir bant olustu bu bantta dogru hisselerde guzel alim satim oluyor. Ters ayakta yakalanmamak kaydi ile stop noktasi illa belli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxu

quote:

Kiymetimi bilin sizler icin bir firma arastiriyorum.

Yerine filan ugrayacagim. Ziyaret edecegim nasillar bakalim.

3-4 sene sonra hepimiz zengin olacagiz. Sirket daha bebek, arastirma safhasindayim.

Yurekli yatirimcilar icin ahhh bugun dustu yarin yukseldi diye bir tutum icinde olmamak lazim.

Biz uzun vadeli resme bakacagiz. Nasil bir NETAS 140tl olduysa bu firmaninin 2.xxxx lerden 3-4 yil sonra 10 tl ve uzeri olmasi beklenebilir.

Firmayiiiiiiiiiiiiiiiii acikliyorum. Neyse simdi spikilasyon filan olur. Biri cikar yok hisse pazarliyorsun filan der.

Sadece sunu soyleyim firma sahibi 2.46 dan yoneticilerine hisse satti.Yani elleri mahkum hem calisacaklar kendileri kazanacaklar hemde yatirimcisi

Allah razı olsun, çocuklar için azar azar alıp biriktiririz :) dört gözle bekliyoruz

Biraz daha arastirma yapmam lazim.
    Bahsettigim firma KRONT dur.
    2.46 dan sirkette calisanlara hisse sattilar.
    Yani firmanin limit noktasi normal piyasa sartlarinda belli.
    Odenmis sermayesi az 8 milyon.
    Genislemeye acik bir sector.
    Bugun netas neden 144 tl.
    Arsasi, 7 milyon odenmis sermayesi, yaptigi islerden dolayi. Bu seviyelerede cok kisa surede gelmedi.

Bakalim 2.60 alti hafif hafif bu bebegi buyutmek icin ortak olmak cazip geliyor.

Mevcut kaari ve fk si bile yine guzel.
    Sirket 2012 de 4 milyon kaar yapsa fiyati 6 tl olur.

Siskin fiyatli primlenmis firmalara ortak olmaktan ziyade genc potansiyeli olan gelecekte guzel gunler yasata bilecek bir firmaya ortak olmak daha cazip.
    Takip edelim kront u.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Kiymetimi bilin sizler icin bir firma arastiriyorum.

Yerine filan ugrayacagim. Ziyaret edecegim nasillar bakalim.

3-4 sene sonra hepimiz zengin olacagiz. Sirket daha bebek, arastirma safhasindayim.

Yurekli yatirimcilar icin ahhh bugun dustu yarin yukseldi diye bir tutum icinde olmamak lazim.

Biz uzun vadeli resme bakacagiz. Nasil bir NETAS 140tl olduysa bu firmaninin 2.xxxx lerden 3-4 yil sonra 10 tl ve uzeri olmasi beklenebilir.

Firmayiiiiiiiiiiiiiiiii acikliyorum. Neyse simdi spikilasyon filan olur. Biri cikar yok hisse pazarliyorsun filan der.

Sadece sunu soyleyim firma sahibi 2.46 dan yoneticilerine hisse satti.Yani elleri mahkum hem calisacaklar kendileri kazanacaklar hemde yatirimcisi

Allah razı olsun, çocuklar için azar azar alıp biriktiririz :) dört gözle bekliyoruz

Biraz daha arastirma yapmam lazim.
    Bahsettigim firma KRONT dur.
    2.46 dan sirkette calisanlara hisse sattilar.
    Yani firmanin limit noktasi normal piyasa sartlarinda belli.
    Odenmis sermayesi az 8 milyon.
    Genislemeye acik bir sector.
    Bugun netas neden 144 tl.
    Arsasi, 7 milyon odenmis sermayesi, yaptigi islerden dolayi. Bu seviyelerede cok kisa surede gelmedi.

Bakalim 2.60 alti hafif hafif bu bebegi buyutmek icin ortak olmak cazip geliyor.

Mevcut kaari ve fk si bile yine guzel.
    Sirket 2012 de 4 milyon kaar yapsa fiyati 6 tl olur.

Siskin fiyatli primlenmis firmalara ortak olmaktan ziyade genc potansiyeli olan gelecekte guzel gunler yasata bilecek bir firmaya ortak olmak daha cazip.
    Takip edelim kront u.

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU !

Hazırladığım grafiği incelemende fayda var.

http://www.borsax.net/borsa-haberleri/kront-hisse-analizi.html

• Gunaydin Dostlar,

Bir konuda aciklama yapma ihtiyaci duyuyorum. Ozel msg yolu ilede arkadaslar ilgi gostermisler. Gecmiste burda bana yok su hisseyi pazarliyor reklam yapiyor gibi camurlar atildi bahsettigim hisselerde; FROTO-ARCELIK-TUPRAS-TTRAK-ADEL di keske gecen sene bir cok arkadas bunlari alsaydi.

Simdi KRONT diye bir firma yazdim bu firma yi cok iyi tanimiyorum tanimaya calisiyorum gecmis fiyat hareketleri cok zarar verici boyutta. Bu yuzden kendiniz arastirmadan etmeden burda benim yada baska birinin yazdigi hisseyi almayiniz. Sonu husran olabilir. Ben hisse isimleri veriyorum neden? Cunki arastiriyorum hosuma gidiyor ve burda da belki baskasinin ilgini ceker o kiside arastirir benim gormedigim noktayi gorur yada o kisininde hosuna gider ve alir diye. Amacim tamamen budur. Burda bizlerin olusturacagi 300-500 bin tl lik hacimle zaten bir hissede etkili olamayiz.

KRONT icin ozelden bir arkadas cevap vermistim bunlar benim gerekcelerim gerceklesirse kazanirim yoksa kaybederim. Ilerde isler kotu giderse bu firmalar bedellide cikarabilir yani her turlu risk mevcut.

Beni cesaretlendiren nedenler

KRONT firmasi ilgimi cekiyor. Nedenlerini kisaca bir kez daha yazayim.

Yeni halka arz edildi.
    Sermayesi 8 milyon(BAGFAS 3 milyon, NETAS 7 milyon, BRISA 7 milyon, Karton) Bu hisselerin hepsi az odenmis sermaye ve bedelsiz ile yuksek fiyatlandilar ama bu yillar aldi. Ornek KRONT 5 yil sonra 10 milyon kaar eden bir firma olursa hisse fiyati 30-40 tl arasi olur.

Caslisanlari yonetici ve yardimcilarina 2.46 dan hisse satildi. Bu demek oluyor ki firmanin en dusuk ederi bu rakam onlara gore. Bu rakamim altina inislerde onlarda hisse toplar.

Firma calisanlarinin yonetici-mudur yardimcisi v.b kisilerin firmaya ortak olmasi cok iyi olur daha fazla enerji daha fazla is anlami cikar.

Tabiii bunlarin hepsi on goru dedigim gibi boyle bir firmada uzun vadeli olmak lazim herseyi goze almak lazim. Ilerde buyumek icin bedelsizler filan da cıkarta bilirler ama firmalar boyle basliyor.

TTRAK: 2.34, ADEL:2 TL den halka arz edilmisler simdi bu hisseleri almak icin ugrasiyoruz. NETAS-BAGFAS-BRISA-KARTON bu fiyatlara bir kac yilda gelmediler.

YTD degildir. Ben KRONT u henuz almadim zaten oyle looop diyede almayacagim az-az biriktirerek.

Endex de geri cekilme olursa 2.60 ve alti alim baslatiyorum.

YTD degildir sadece paylasimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 15 Mart 2012; 9:13:53 >

• Sn cemele, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler...

Hisse pazarlama konusuna gelince, kimse kimseye zorla hisse alın demiyor..Kaldı ki forum sayfalarında birilerinin tavsiye ettiği hisseleri toplayarak borsada yatırım yaptığını sananların vay haline..Bu konuda en son suçlanacak kişi sizsiniz..Teşekkür edileceği yerde bu şekilde itham edilmek hakikaten üzücü..Siz fikirlerinizi yazmışsınız, benim kafama uyuyorsa eyvallah, karşı fikri olan arkadaşlar varsa onlar da söylesin, onları da aynen sizi dinlediğimiz gibi dinleriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp250

Dün arkadaşımdan tüyo geldi, çimento hisseleriyle ilgili, bugunde nedense hepsi çok güzel prim yaptı.. Galiba kar falan acıkladılar..
    Alıntı olarak paylaşayım ytd diim ve aynen aktarayım.
    "Demir çelik çimento hisselerini izle, otkardan uzak dur cunku devletle işi sona erdi, Anadolu isuzuya cok dikkat et her ihaleyi kapıyorlar, fena para donuyor"
    ytd.

Otkar'ın nasıl devletle işi bitti? En azından milyar dolarlık Milli Tank(altay) projesi onlardayken..
    Arkadaşınız bunu biraz daha açıklayabilir mi? zira bende bütün mal OTKAR'da..
  • quote:

Sn cemele, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler...

Hisse pazarlama konusuna gelince, kimse kimseye zorla hisse alın demiyor..Kaldı ki forum sayfalarında birilerinin tavsiye ettiği hisseleri toplayarak borsada yatırım yaptığını sananların vay haline..Bu konuda en son suçlanacak kişi sizsiniz..Teşekkür edileceği yerde bu şekilde itham edilmek hakikaten üzücü..Siz fikirlerinizi yazmışsınız, benim kafama uyuyorsa eyvallah, karşı fikri olan arkadaşlar varsa onlar da söylesin, onları da aynen sizi dinlediğimiz gibi dinleriz...

Herkes sizin gibi dusunmuyor maalesef gecmiste dogal olarak portfoyumde ve yakindan tanidgim firmalari yazinca kendini bilmez su anda buraya ugramayanlar bana saldirdilar ceza bile almama neden oldular. Oysa soyledigim hisseler ne ucup kacacak nede riskli hisselerdi.

Neyse artik takmiyorum, ben kendimi bilanco ve hisse seciminde kriterler konusunda son 8-10 aylik surecte cok gelistirdim. Bu yuzden secimleri buna gore yapiyorum.

Hosuma gidenleride paylasiyorum. Bu paylasimlarda esas olan eksikleri noksanlari belirtmek bir birimizi yanlistan korumak. Haaa soyle guzel bilancolu bir hisse bulup kafamizi dizine koyup beklesek sadece ne guzel olur. Amacim budur.

Bizim ufaklik(KRONT) bugun cok atesli dunki etki devam ediyor Ama merak etmeyin o sahibini almadan bir yere gitmez.

Hem bir bakalim ilk ceyrek bilancolara napiyor cocuklar isler nasil? Zaman olsa firmayi ziyaret edecegim napiyorlar ne ediyorlar yerleri filan nasil.

Saglikli olsunda 3-4 tl gibi alalim. Burda dikkat edecegimiz en onemli unsur sirketin temel goruntusu bu odenmis sermaye sirket cok buyuk kaarlar yapmasada ilerde fiyatlanir. 8 milyon odenmis sermaye hisse fiyati 2.9xx ler.

• quote:

quote:

Herkes sizin gibi dusunmuyor maalesef gecmiste dogal olarak portfoyumde ve yakindan tanidgim firmalari yazinca kendini bilmez su anda buraya ugramayanlar bana saldirdilar ceza bile almama neden oldular. Oysa soyledigim hisseler ne ucup kacacak nede riskli hisselerdi.

Neyse artik takmiyorum, ben kendimi bilanco ve hisse seciminde kriterler konusunda son 8-10 aylik surecte cok gelistirdim. Bu yuzden secimleri buna gore yapiyorum.

Hosuma gidenleride paylasiyorum. Bu paylasimlarda esas olan eksikleri noksanlari belirtmek bir birimizi yanlistan korumak. Haaa soyle guzel bilancolu bir hisse bulup kafamizi dizine koyup beklesek sadece ne guzel olur. Amacim budur.

Bizim ufaklik(KRONT) bugun cok atesli dunki etki devam ediyor Ama merak etmeyin o sahibini almadan bir yere gitmez.

Hem bir bakalim ilk ceyrek bilancolara napiyor cocuklar isler nasil? Zaman olsa firmayi ziyaret edecegim napiyorlar ne ediyorlar yerleri filan nasil.

Saglikli olsunda 3-4 tl gibi alalim. Burda dikkat edecegimiz en onemli unsur sirketin temel goruntusu bu odenmis sermaye sirket cok buyuk kaarlar yapmasada ilerde fiyatlanir. 8 milyon odenmis sermaye hisse fiyati 2.9xx ler.

Paylaşıma aynen devam

Sizin favoriniz, benim de ky sı olduğum tüpromuz temettü açıkladığı günden beri (gerçi 2 gün oldu şunun şurasında :) ) olumlu sinyaller verdi. 6 Nisana kadar gideceği rakam hakkında öngörünüz varsa paylaşırsanız sevinirim..Zira hatırı sayılır bir rakamı bulursam temettüden önce çıkacağım, aksi takdirde temettüyü de alıp satmadan hissede kalmaktan yanayım..50 TL'ye yaklaşır fikri size göre nasıl..

• akmgy, plastik kart ve burçelik.

bu üç kağıda dikkat. 3 ay sonra bakın fiyatları nereye gidiyor görün.
  • IBTYO benim elimde de var iki haftadır güzel al sat yapilabilirdi ama yapmayıp bekledim ben.
    EMBYO hakında yorumu olan var mi
  • quote:

quote:

quote:

Paylaşıma aynen devam

Sizin favoriniz, benim de ky sı olduğum tüpromuz temettü açıkladığı günden beri (gerçi 2 gün oldu şunun şurasında :) ) olumlu sinyaller verdi. 6 Nisana kadar gideceği rakam hakkında öngörünüz varsa paylaşırsanız sevinirim..Zira hatırı sayılır bir rakamı bulursam temettüden önce çıkacağım, aksi takdirde temettüyü de alıp satmadan hissede kalmaktan yanayım..50 TL'ye yaklaşır fikri size göre nasıl..

Ben 1 yildir elimde Tupras tutuyorum. Icinde gecen yil 46 dan aldiklarimda var agostosda 30 tl den de. Maliyetim oldukca dusuk diyebilirim.

Yalniz bu zamana kadar bu hissede ne zaman tamam dediysem daha yukari gitmistir. Bu yuzden dususkerde sadece ve sadece toplama isi yaparim. 42 nin altinda her zaman alirim.

Borsalarin yonu yukari gorunuyor Tuprasda burdan kendine dusen payi fazlasiyla alir.

Yani endexler le beraber degerlendir. Yukselen bir endex de Tupras satilmaz. Temettu sonrasi da yukselir.

Ama dedigim gibi yukselen endexlerde. Ben kiprasmam bana cok ders verdi. Tupro icin 2016 fiyatim kesinlikle 100 tl ve uzeridir.

Bunu ben demiyorum yapilan ve devreye girecek yatirimlar diyor.

• Şok! Türk bankalarının notu inebilir!

Moody´s kredi derecelendirme kuruluşu, 13 Türk finansal kurumunun kredi notlarını, bu kuruluşların tekbaşına ayakta kalma kredi değerlendirmelerinin hali hazırda Türkiye´nin kredi notunun üzerinde olmaları nedeniyle olası bir indirim için izlemeye aldığını duyurdu.

Moodys´in bu açıklaması global olarak ülke ve finansal kuruluş kredi profilleri arasındaki bağlantının yeniden değerlendirilmesini yansıtıyor.

Moody´s açıklamasında 12 Türk finansal kuruluşun tekbaşına ayakta kalma Banka Finansal Güç notlarının hali hazırda ülke konunun üzerinde olduğunu ve bu notların olası bir indirim için izlemeye alındığını belirtti.

Moody´s ayrıca 9 bankanını GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarını da olası bir indirim için izlemeye aldı. 7 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notları daha önce izlemeye alınmıştı.

2 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarında gözden geçirme uzatıldı.

Moody´s 3 bankanın GLC uzun vadeli ihraççı ve mevduat notlarını Baa3 olarak teyit etti.

Moody´s tarafından notları izlemeye alınan bankalar şöyle:

Akbank: Baa1/Prime-2 olan GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Anadolu Bank: Ba1 olan GLC mevduat notu ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

DenizbanK: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

TEB: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve D+ olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Garanti Bankası: Baa1/Prime-2 olan GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Halkbank: Baa3/Prime-3 GLC mevduat notu durağan görünüm ile teyit alındı. Diğer notları etkilenmedi.

İş Bankası: Baa2/Prime-2 GLC mevduat notu ve C- olan finansal güç notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

TSKB: Baa2/Prime-2 olan yerel para cinsinden ihraççı ve D+ olan finansal güç notu

olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Vakıfbank: Baa3/Prime-3 olan GLC mevduat notunu teyit etti, D+ olan finansal güç notunu olası bir indirim için izlemeye aldı.

YKB: D+ olan finansal güç notunu olasi bir indirim için izlemeye aldı. Baa2/Prime-2 olan GLC mevduat notundaki gözden geçirme uzatıldı.

BUNLAR TAM O.... C..... TURKIYENIN NOTUNU ARTTIRMAK YERİNE BANKALARIN NOTUNU DUSURMEYE CALISIYORLAR.

NEDEN MI: TURKIYENIN NOTU ARTSA YATIRIM YAPILABILIR SEVIYE YE GELSE TURKIYEYE ANINDA 50 MILYAR DOLAR GIRECEK VE FAIZLER DIP YAPACAK. DISARDAN GETIRDIKLERI PARALAR ILE TURKIYEDE FAIZ DEN PARA KAZANAN BARONLARIN ISINE GELMIYOR. DUSUNUN ADAM ABD DE KREDI ALIP TURKIYEDE BU ALDIGI KREDI YI DAHA YUKSEKTEN SATIYOR.

Yani bu suna benziyor ben PLANTAMAX a cok dusuk maliyetli kredi veriyorum o bu kredi yatirim amacli kullanmak yerine 3. Dunya ulkelerinde 3-4 kat fazla ile kredi olarak veriyor. Ne hammadde, ne girdi ne cikti var sadece ve sadece kuru para.

Soyleyin siz olsaniz Turkiyenin notunu arttirirmisiniz? Artmasi gerekiyorsada boyle bankalarin notunu izlemeye alarak esitlersiniz.

• hadi biraz hareket.
  • quote:

Şok! Türk bankalarının notu inebilir!

BUNLAR TAM O.... C..... TURKIYENIN NOTUNU ARTTIRMAK YERİNE BANKALARIN NOTUNU DUSURMEYE CALISIYORLAR.

NEDEN MI: TURKIYENIN NOTU ARTSA YATIRIM YAPILABILIR SEVIYE YE GELSE TURKIYEYE ANINDA 50 MILYAR DOLAR GIRECEK VE FAIZLER DIP YAPACAK. DISARDAN GETIRDIKLERI PARALAR ILE TURKIYEDE FAIZ DEN PARA KAZANAN BARONLARIN ISINE GELMIYOR. DUSUNUN ADAM ABD DE KREDI ALIP TURKIYEDE BU ALDIGI KREDI YI DAHA YUKSEKTEN SATIYOR.

Yani bu suna benziyor ben PLANTAMAX a cok dusuk maliyetli kredi veriyorum o bu kredi yatirim amacli kullanmak yerine 3. Dunya ulkelerinde 3-4 kat fazla ile kredi olarak veriyor. Ne hammadde, ne girdi ne cikti var sadece ve sadece kuru para.

Soyleyin siz olsaniz Turkiyenin notunu arttirirmisiniz? Artmasi gerekiyorsada boyle bankalarin notunu izlemeye alarak esitlersiniz.

adamlar dışarda %1-2 faiz veriyor burada %10

ohhhhhhhh

kafan rahat, senet fiyatı düşkü kalktı heyecanı yok

• Bankaların notlarının izlemeye alınması gelecek için bir plan. 1-2 ay sonrası için.

Mart sonuna kadar yatay yukarıya götürecekler daha bizi. 65.xxx leri göstereceklerdir.
    Ağaçlar çiçek açacak, kuşlar cıvıl cıvıl şarkılarını söyleyecek, bahar gelecek hoş gelecek.

Sonra Nisan-Mayıs aylarında herzamanki gibi verecekler malı elimize. Ky bir yıl daha beklesin işi ne.

savaş yok, kriz yok, yunanlar eyiye gidiyor bahane lazımdı ağalara.
    Bu seneki bahaneleride bankaların notlarının düşürülmesi olacak. Bu belli oldu.
    Hele birde yonca sazı eline alırsa(ki alacaktır), tutabilene aşk olsun.

YTD değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timsah-16

Bankaların notlarının izlemeye alınması gelecek için bir plan. 1-2 ay sonrası için.

Mart sonuna kadar yatay yukarıya götürecekler daha bizi. 65.xxx leri göstereceklerdir.
    Ağaçlar çiçek açacak, kuşlar cıvıl cıvıl şarkılarını söyleyecek, bahar gelecek hoş gelecek.

Sonra Nisan-Mayıs aylarında herzamanki gibi verecekler malı elimize. Ky bir yıl daha beklesin işi ne.

savaş yok, kriz yok, yunanlar eyiye gidiyor bahane lazımdı ağalara.
    Bu seneki bahaneleride bankaların notlarının düşürülmesi olacak. Bu belli oldu.
    Hele birde yonca sazı eline alırsa(ki alacaktır), tutabilene aşk olsun.

YTD değildir.

Sell in May and go away, diye bir laf var...

• elimdeki hisselerin alım fiyatı şu şekildedir

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU !

TTRAK PETKİM brtyat 10.2 den hisselernden
    alım emri yazacağim seçtiğim hisseler ve alım fiyatlarım
    hakkında yorum yaparsanız sevinirim tcell satayımmı bekleteyimmi
    afyon 49000 olmus payını azaltıp baska hisseye yöneleyimmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkartaln

quote:

DH deki kimsenin IMKB de posizyonu yokmu?

Yazan cizen kalmamis. Neyse ben daha cok yazmaya calisayim. IMKB de hacim yok burda population yok.

IMKB de 55.500 ustu ve Dolar 1820 altinda kaldigimiz surece yonun yukari olacagini dusunuyorum.

Bu yuzden yeni Posizyon acmak icin ben kendi adima USD yi gozetliyorum.

Tabiii birde DOW un zirvesi olan 12810 a cok yaklasmis olmasi Avrupa-ABD ve dunyada bir resesyon korkusu var iken DOW un 12800 u gecmesi hemde hacimli nasil olacak bu bende cok buyuk soru isareti.

Gecen subat tecrubelerimizde borsalar kara gunler gecirmisti. Subat ayindan mart-nisan-mayis bahar gelir ve temettu mevsimi.

50000-52.000 arasinda temettu verecek firmalardan mart ayina hazirlik yapabiliriz. Bende var ama almayanlar icin oneriyorum.
    Temettu guzel sey.

Şuanki pozisyonum:
    İSCTR (%-21)
    SNGYO (%-24)
    EKGYO (%-21)

EREGL (%+11)
    IHMAD (%+16)

Toplamda %18 zarardayım..Kağıtlar maliyetine geldiğinde tek lot dahi bırakmadan çıkmayı düşünüyorum.Daha sonra bende altıncı olucam muhtemelen..

gün itibariyle sadece ekgyo da %2 lik bi zarar kaldı.. Kısmetse o zararıda kapattıktan sonra borsa ile vedalaşmayı planlıyorum.. artık altıncı olacağım :)

• quote:

quote:

quote:

DH deki kimsenin IMKB de posizyonu yokmu?

Yazan cizen kalmamis. Neyse ben daha cok yazmaya calisayim. IMKB de hacim yok burda population yok.

IMKB de 55.500 ustu ve Dolar 1820 altinda kaldigimiz surece yonun yukari olacagini dusunuyorum.

Bu yuzden yeni Posizyon acmak icin ben kendi adima USD yi gozetliyorum.

Tabiii birde DOW un zirvesi olan 12810 a cok yaklasmis olmasi Avrupa-ABD ve dunyada bir resesyon korkusu var iken DOW un 12800 u gecmesi hemde hacimli nasil olacak bu bende cok buyuk soru isareti.

Gecen subat tecrubelerimizde borsalar kara gunler gecirmisti. Subat ayindan mart-nisan-mayis bahar gelir ve temettu mevsimi.

50000-52.000 arasinda temettu verecek firmalardan mart ayina hazirlik yapabiliriz. Bende var ama almayanlar icin oneriyorum.
    Temettu guzel sey.

Şuanki pozisyonum:
    İSCTR (%-21)
    SNGYO (%-24)
    EKGYO (%-21)

EREGL (%+11)
    IHMAD (%+16)

Toplamda %18 zarardayım..Kağıtlar maliyetine geldiğinde tek lot dahi bırakmadan çıkmayı düşünüyorum.Daha sonra bende altıncı olucam muhtemelen..

gün itibariyle sadece ekgyo da %2 lik bi zarar kaldı.. Kısmetse o zararıda kapattıktan sonra borsa ile vedalaşmayı planlıyorum.. artık altıncı olacağım :)

bende de

BMEKS var (% -20)

kulağıma küpe oldu, borsaya yeni giren bir kağıda atlamayacaksın

en az 4-5 senelik geçmişi olacak

• 
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.