Şimdi Ara

📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
141
Favori
73.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam sizi tekrar buralarda görmek güzel sağolun paylaşımlarınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvardar77

Hocam pgsuz 1.2 gündür tavan gidiyor sizce 52,30 dan girilir mi?

Pgsuz tavan diye thy girdik bakalım.

Aşı haberleriyle birlikte havacılık hisseleri yükselişe geçti , sizin aşı ve corona hakkında düşünceniz ne önemli olan o , aşıdan olumlu haberlerin gelmeye devam edeceğini ve hastalığın seyrinin düzeleceğini düşünüyorsanız yükseliş devam eder . Mesela kasımın 3. haftasında acil onay için sonuç alacaklardı ,kötü bir sonuç alırlarsa düşüşe geçer onay gelirse yükselişe devam eder bence ytd

por favor hocamın yorumunu da bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

Aşı haberleriyle birlikte havacılık hisseleri yükselişe geçti , sizin aşı ve corona hakkında düşünceniz ne önemli olan o , aşıdan olumlu haberlerin gelmeye devam edeceğini ve hastalığın seyrinin düzeleceğini düşünüyorsanız yükseliş devam eder . Mesela kasımın 3. haftasında acil onay için sonuç alacaklardı ,kötü bir sonuç alırlarsa düşüşe geçer onay gelirse yükselişe devam eder bence ytd

por favor hocamın yorumunu da bekliyorum

Alıntıları Göster

Düşünceye göre mi hareket ediyor hisseler? Çok ilginç bakış açısı. Tekfen iş alsın yukselsin diyorum yukselir mi ? :))) 8 yıldır borsadayım ilk feda böyle bir bakış açısı ile karşılaştım

pegasus tavan gitti diye THY almak da güzelmiş :))

şeytanınız bol olsun :))

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Düşünceye göre mi hareket ediyor hisseler? Çok ilginç bakış açısı. Tekfen iş alsın yukselsin diyorum yukselir mi ? :))) 8 yıldır borsadayım ilk feda böyle bir bakış açısı ile karşılaştım

Alıntıları Göster

Düşüncene göre hareket edersin dedim sadece ben aşının başarısız olacağını düşünüyorum takip ettiğim haberlere göre ve böyle olduğunda havacılık hisseleri tekrar düşüşe geçecektir (Ytd) Siz daha teknik olabilirsiniz bu konularda başka bir konuda da takip ediyorum sizi benim teknik anlamda çok bir bilgim yok fakat koronaya bağlı düşüş yaşadıkları için yine aynı etkenlerle toparlanacağını düşünüyorum aynı şekilde azerbaycan olaylarıyla tekfen almayı da düşünüyorum :D (ytd)

ben işin acemi ve kumar tarafındayım her daim bol olur umarım 📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 

• quote:

Alıntıları Göster

tekrar okudum yazdığımı tam ifade edememişim kendimi

aşı başarısız olur koronada da tırmanış devam ederse düşüşe geçer tam tersinde yükselir, sen hangisini düşünüyorsan ona göre işlem yap demek istemiştim. ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: Monsieur Vincent

Düşüncene göre hareket edersin dedim sadece ben aşının başarısız olacağını düşünüyorum takip ettiğim haberlere göre ve böyle olduğunda havacılık hisseleri tekrar düşüşe geçecektir (Ytd) Siz daha teknik olabilirsiniz bu konularda başka bir konuda da takip ediyorum sizi benim teknik anlamda çok bir bilgim yok fakat koronaya bağlı düşüş yaşadıkları için yine aynı etkenlerle toparlanacağını düşünüyorum aynı şekilde azerbaycan olaylarıyla tekfen almayı da düşünüyorum :D (ytd)

ben işin acemi ve kumar tarafındayım her daim bol olur umarım  

Alıntıları Göster

Anladım hocam. Bende aşının başarılı olsa bile THY hemen uçuşa geçeceğini düşünmüyorum. 9.11 maliyetle elimde vardı 10.20 den sattım. 11.55 den short açtım.

son 3 gündür işlem hacmi, maliyetlenmeye bakarsak olası bir kar satışında 10.04 altına inmeyebilir. Ama dediğiniz gibi virüs patlarsa 0.93 cente kadar düşüş olur.

temelciyimdir bu arada. Temel yoksa teknik çöp olur. Temeli olmayan hissede olmam ben :)

• Turkcell ne olur sizce arkadaşlar? Maliyetim 15.75 şu anda hisse 15.61

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Anladım hocam. Bende aşının başarılı olsa bile THY hemen uçuşa geçeceğini düşünmüyorum. 9.11 maliyetle elimde vardı 10.20 den sattım. 11.55 den short açtım.

son 3 gündür işlem hacmi, maliyetlenmeye bakarsak olası bir kar satışında 10.04 altına inmeyebilir. Ama dediğiniz gibi virüs patlarsa 0.93 cente kadar düşüş olur.

temelciyimdir bu arada. Temel yoksa teknik çöp olur. Temeli olmayan hissede olmam ben :)

Alıntıları Göster

Tavsiyeler için sağolun hocam bilen insanları takip ederek fikir edinmeye çalışıyorum ben de, temel konusunda da haklısınız başka bir konudaki mesajınızda tekfeni görüp araştırmıştım öyle takibe aldım onu da

sizce şuan almak mantıklı mı tekfeni ?

• Avod için grafik paylaşıyorum, kendi çizimimdir.

şu anda 10,20 kritik seviyede hareket ediyor, 11,03 önemliydi ve aşağı kırdı. 10 tl altına gelirse önemli destek 9,05 tl. Önemli direnç 12,17

Rsi nötr

Macd 2,11 al diyor

En son kap haberi önemli:

"Çorum Boğazkale'de bulunan 200712071 ruhsat numaralı bakır madenimizin satış ve ortaklık konularıyla ilgili gizlilik sözleşmesi imzalamış olduğu bilgisi, 20.10.2020 tarihinde, KAP açıklaması ile Sayın yatırımcılarımıza duyurusu yapılmıştır.

Özel Durumlar Rehberi'nin aşağıda ki maddeleri kapsamında;

Bakır madeni sahasında ortaklık veya satın alma olanaklarını görüşmek üzere, Koç Holding iştiraki Demir Export A.Ş. şirketi ile gizlilik sözleşmesi imzalanmış olduğu Sayın Yatırımcıların bilgisine sunarız,"

İlginçtir koç holding ile ortaklık veya satın alma görüşmeleri içeren kap haberi pozitif fiyatlanmadı.

Firmanın döviz borçları var, ve son bilançoda zarar açıkladı. Maden satışını yaparak borçlarını kapatırsa güzel rakamlara gelebilir. (565 milyonluk rakam söz konusu)

Al, sat, tut tavsiyesi değildir. Sadece analizdir. Benim sepetime bugün uzun vadeli olarak 10,21 tl den eklenmiştir.

📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰

• quote:

Orijinalden alıntı: kvardar77

Hocam pgsuz 1.2 gündür tavan gidiyor sizce 52,30 dan girilir mi?

Pgsuz tavan diye thy girdik bakalım.

aman hocam THY için 11 ler çok riskli. daha tam ucuslar başlamadan girmek büyük risk

kağıt 9.50-10.50 arası baya dolandı durdu çünkü

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt

Temeli olmayan hisseden kasıt nedir hocam 📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 Büyük şirketler mi, yoksa Şirketlerin F/K, PD/DD, FAVÖK gibi finansal oranları açısından iyi olanlar mi henüz çaylağım da 📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 

• quote:

Orijinalden alıntı: steakburgerr

Temeli olmayan hisseden kasıt nedir hocam  Büyük şirketler mi, yoksa Şirketlerin F/K, PD/DD, FAVÖK gibi finansal oranları açısından iyi olanlar mi henüz çaylağım da  

Şirket bilgilerini acın bakın. Kimdir nedir ne iş yapar ne ayak diye bakın.

sonra

ortaklıkları vsvsv kim. Bu ortaklıklarda ki sermayesi ne?

sonra karına bakın

sonra sermayesine bakın

sonra öz sermayesine bakın

sonra açıklık oranına bakın.

sonra hangi pazarda işlem görüyor

yabancı oranı

kar yapmamış olsada sebebini bakın. Kar yapamasının sebebi, suanda olduğu gibi dönemsel kapanma vsvsv sebeplerden olabilir. Yada bir satınalma vsvs gibi etkenlerde olabilir. kasadaki parayı yatırıma kullanmış olabilir.

oz sermayesi sermayesinden düşük ise gerisine bakmaya gerek yoktur. Öz sermayesi sermayesinden düşükse o hisseden hayır gelmez.

halka açıklık oranı, %50 üstünde olan hisseler özellikle %60-70 üzerinde olan hisseler spekin elindedir. Yani şirketin kontrolünde olan bir hisse değildir. Uzun vade taşınacak hisse değildir.

hangi pazarda işlem gördüğü önemli. Çünkü burada denk geldim, gözaltı pazarında ki hisseler alınıp satılıyor. Daha geçen egcyho kottan atıldı. Yani %5 kazanayım diye hisseye dalanlar donunu bıraktı. Ruchanlardan uzak durun. Ruchan alıp batan çok adam var. Neden bu hişseler alınır satılır akıl dışı şeyler, aman banane nasılsa batar, siz uzak durun

aslında kısacası pandemi döneminde temettusunu Ödemiş hatta geri alım yapmış şirketlere basın parayı uzun vadeye işlem acın. Bu dönem temettu odeyıp hatta geri alım yapan şirket batmaz. Aylık maaşınızdan düzenli alım yapın 5-10 yıla milyoner olursunuz. Eğer fıyat hareketlerinden faydanlanırsanız daha güzel olur. Temettulerle tatile falan gidersiniz. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 12 Kasım 2020; 1:3:45 >

• por favor kullanıcısına yanıt

Uzun vadeden kastınız 1 yıl mı? Hedefiniz nedir?

• por favor kullanıcısına yanıt

Hocam twitterda bir spekülatörün de elinde olan hisse avod. Sakata gelme ihtimali için ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Şirket bilgilerini acın bakın. Kimdir nedir ne iş yapar ne ayak diye bakın.

sonra

ortaklıkları vsvsv kim. Bu ortaklıklarda ki sermayesi ne?

sonra karına bakın

sonra sermayesine bakın

sonra öz sermayesine bakın

sonra açıklık oranına bakın.

sonra hangi pazarda işlem görüyor

yabancı oranı

kar yapmamış olsada sebebini bakın. Kar yapamasının sebebi, suanda olduğu gibi dönemsel kapanma vsvsv sebeplerden olabilir. Yada bir satınalma vsvs gibi etkenlerde olabilir. kasadaki parayı yatırıma kullanmış olabilir.

oz sermayesi sermayesinden düşük ise gerisine bakmaya gerek yoktur. Öz sermayesi sermayesinden düşükse o hisseden hayır gelmez.

halka açıklık oranı, %50 üstünde olan hisseler özellikle %60-70 üzerinde olan hisseler spekin elindedir. Yani şirketin kontrolünde olan bir hisse değildir. Uzun vade taşınacak hisse değildir.

hangi pazarda işlem gördüğü önemli. Çünkü burada denk geldim, gözaltı pazarında ki hisseler alınıp satılıyor. Daha geçen egcyho kottan atıldı. Yani %5 kazanayım diye hisseye dalanlar donunu bıraktı. Ruchanlardan uzak durun. Ruchan alıp batan çok adam var. Neden bu hişseler alınır satılır akıl dışı şeyler, aman banane nasılsa batar, siz uzak durun

aslında kısacası pandemi döneminde temettusunu Ödemiş hatta geri alım yapmış şirketlere basın parayı uzun vadeye işlem acın. Bu dönem temettu odeyıp hatta geri alım yapan şirket batmaz. Aylık maaşınızdan düzenli alım yapın 5-10 yıla milyoner olursunuz. Eğer fıyat hareketlerinden faydanlanırsanız daha güzel olur. Temettulerle tatile falan gidersiniz. :))

Alıntıları Göster

Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler hocam, anladım hepsini 📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 

• derebeyi01 kullanıcısına yanıt

Benim gibi beklemesini bilene sakata gelme ihtimali yoktur. 10,21 den aldım, düşerse önemli destek gördüğüm 9,10 tl altından ekleme de yaparım ve gerekirse yıllarca beklerim. Hisse senedi yatırımı sabır işidir. En iyi noktadan maliyetlenme işi ancak tahtayı elinde tutanın yapabileceği iştir.

10,21 den aldım, kaçtan sattığımı da zaman gelir burada yazarım.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

13 tl üzerine geldiğinde satarım. Bu belki haftaya olur belki 2 yıl sonra olur hiç dert değil. Yıllık faizden % 12 filan kazanıyorsun 2 yıl bekleyip % 30 kazansam yine kazançlıyım diye düşünürüm. Borsa sabır işidir.

• Por favor hocam portfoyunuzu paylasacaktiniz maliyetlerle yazabilir misiniz?

Bir de su anda borsada benim en anlam veremedigim sey su, asi haberi geliyor pandemi bitecekmiscesine sektorel fiyatlamalar oluyor. Bi kere asi kesin onayi alacak da, dagitilacak da, once ilk risk grubundaki saglikcilar ve 65 yas ustune yapilacak. Yani bu kis bitimine kadar belli ki bu grup haric kimseye asi olma ihtimali yok. Vakalar pik yapti onumuzdeki aylarda daha da artacak, kisitlamalar artiyor. E o zaman neden bi asi haberiyle gida ve saglik sektoru dusuyor, havacilik ve petrol hisseleri artiyor. Havacilik sektoru icin onumuzdeki 4 ay hic bir fark olmayacak halbuki, hatta oldukca kotu gececek. Gida sektoru pandemi sebebiyle disaridan daha az yiyecek olan insanlar ya da potansiyel kisitlamalardan dolayi yine iyi is yapacak. Piyasa beklentiyi satin alir evet ama o beklenti icin cok erken degil mi. Bu noktada onumuzdeki asi haberleri nasil etkileyecek ve pandemiden vaka sayilarinin firlayacagi kesinken bu nasil etkileyecek kestirmek zor. Bu konuda fikrinizi de merak ediyorum.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba
    Temettüsü olan şirketler dediniz acaba birkaç örnek şirket ismi verir misiniz. ? Araştırmak amacıyla..
    Şimdiden teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.