Şimdi Ara

📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
141
Favori
73.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam neden 5 gün uzaklaştırma aldınız?
  • Çer çöple uğrasan, ne olduğu belli olmayan, iki sandalye bir masalı, bitik öz sermaye, yada cucuk kadar öz sermayeli şirket peşinde koşan arkadaşlara yatırım tavsiyesi olmadan portföy paylaşayım

Yıl basından beri Selec için 12 TL hedef veriyordum. Gerçekleşti.
    Trade ile güzel para kazandrdı. Mart Nisan 15-16 TL görür. 4ç ve 21/1c bilançosu önemli tabi

Suan ki yeni hedeflerim,
    Tkfen
    THY
    Uzun vadeye alıyorum.

An itibariyle 14.83 den tkfen 13.481lot,
    11.65 den 1001 lot THY kızım adına açtığım hesapta alım yaptım. Onunla uğraşmayacağım. Uzun vade 2021 sene sonuna kadar düzenli alım yaparım oraya.
    Maaşlı çalışan adAmların uzun vadede güzel ve güvenli kazancagı hisselerdir. Göz altı, alt pazar hisseleri batırır. Bunlar gitmiyor diyen varsa, mesajın sağ üstünde bulunan butona basarak beni bloklayabilirler.

Kendım, suanda endekste obo var. Düzeltme sonrasında %80 tkfen ve %20 THY yapacağım. Tekfenin ciğerini bilirim, 6 sene taşıdım ve güvenirim ondan dolayı %80 tkfen.

TKfen beklentim 20-25 TL arası,
    THY 17-20 TL arası.
    Alıp beklemem, uzun vadede alıyorum ama fiyat hateketlerinden ve vioptan faydalanırım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Kendı stratejimdir. Bu iki hissede sabırlı, inançlı adam işidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 30 Kasım 2020; 12:43:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Bacası tüten, sektöründe lider olan,ihracat yapan,patronu yatırımcı dostu olan şirketleinden hisse alan kişiler kaybetmezler.
    Uzun vade yatırım candır.
    İhtiyacım olan parayla asla yatırım yapmam.
    Kademeli alış yaparım.
    Mutlaka paramın bir kısmı nakitte durur.
    Şok düşüşlerde depoyu fullemek için.
    Sektörler farklılık göstermeli portföyde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIKIRMIZI 01

Bacası tüten, sektöründe lider olan,ihracat yapan,patronu yatırımcı dostu olan şirketleinden hisse alan kişiler kaybetmezler.
    Uzun vade yatırım candır.
    İhtiyacım olan parayla asla yatırım yapmam.
    Kademeli alış yaparım.
    Mutlaka paramın bir kısmı nakitte durur.
    Şok düşüşlerde depoyu fullemek için.
    Sektörler farklılık göstermeli portföyde.

Sepete karşıyım ben. Maksimum 2-3 hisse.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Demir çelik.
    Sigorta.
    Araba.
    Elyaf akrilik.
    Savunma.
    Kimya.
    Gıda.
    Ben bu sektörlere yatırım yapıyorum.

15 20 hisseye bende karşıyım.
    7 hissem var.
    2-3 bana az geliyor.
    Karşıt yatırım da yaptım,pandemi döneminde.
    TAV hissesini aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tavı satmadım 7 aydır 17:30 dan bekliyorum 8 bin lotum vardı.geçen 20.25 den 2 bin lot sattım kaldı 6bin lot.

Şimdi biraz aşağı verdi gene ne yapıcam bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Arkadaşlar tavı satmadım 7 aydır 17:30 dan bekliyorum 8 bin lotum vardı.geçen 20.25 den 2 bin lot sattım kaldı 6bin lot.

Şimdi biraz aşağı verdi gene ne yapıcam bilmiyorum.

Hocam QNB finansbank filo olmayan ne olur?

• Kervan gıda halk a arz oldu durumu ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray_Tuna_

Kervan gıda halk a arz oldu durumu ne olur

oldu talep edilenin %2,9'u kadar lot verildi

• Hocam tavsiyeniz var mı
  • Uzun vadede yatırım yapmak istiyorum. Her ay bir miktar (planlarıma göre 200 tl) hisse, döviz veya altın alayım diyorum ancak tecrübem olmadığı için karar veremedim. Dün baktığım altına bugüne göre daha düşükken yarın daha da düşük olabilir. Biliyorum uzun vadede yatırım yapacağım için bu anlık iniş düşüşler beni çok ilgilendirmiyor ama en iyi kararı vermek istiyorum. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

• Dünde 20.50 den tavın hepsini sattıp ekgyo ettim.Biraz pişman oldum ama tavdan çok iyi şeyler bekliyordum ama çok uzatmıştı.Covid 19 un havayolu hisselerini 2-3 ay daha stoplayacağını düşünüyorum.Yoksa tavdan hedefim 28-33 de felan satmaktı.

Şuan beyler ekgyo ortalamam 2.05 oldu eklemelerle.pörtföyun %77 ekgyo kalan ise 4.30 dan aldığım Kardemir D.

Ekgyo yu 2.8 civarı satarak tamamen çıkmayı düşünüyorum.Şahsi fikrim 4-5-6 seviyeleri baya sürer.Ondan sonra tekrar tava dönüş edebilirim 20 altında kalırsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayGlock -- 2 Aralık 2020; 16:18:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: möhendis kafası

Uzun vadede yatırım yapmak istiyorum. Her ay bir miktar (planlarıma göre 200 tl) hisse, döviz veya altın alayım diyorum ancak tecrübem olmadığı için karar veremedim. Dün baktığım altına bugüne göre daha düşükken yarın daha da düşük olabilir. Biliyorum uzun vadede yatırım yapacağım için bu anlık iniş düşüşler beni çok ilgilendirmiyor ama en iyi kararı vermek istiyorum. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

Konu ile ilgili fikriniz yok ise fonlar ile ise başlayabilirsiniz,

Tefas dan farkli fonları seçip karşılaştırarak aklınıza yatani alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: möhendis kafası

Uzun vadede yatırım yapmak istiyorum. Her ay bir miktar (planlarıma göre 200 tl) hisse, döviz veya altın alayım diyorum ancak tecrübem olmadığı için karar veremedim. Dün baktığım altına bugüne göre daha düşükken yarın daha da düşük olabilir. Biliyorum uzun vadede yatırım yapacağım için bu anlık iniş düşüşler beni çok ilgilendirmiyor ama en iyi kararı vermek istiyorum. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

Altın ve dolardan yatırım olmaz.

paranızı fonlara vererek, paranızdan onlara daha çok para kazandırmayın.

şirket seçin, ortak olun, temettulerle de tatile çıkın :))

• möhendis kafası kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=FRhYwtSdZro&feature=youtu.be

Hocam şu videoyu izle kafanda fikir oluşturur türkiye borsası yerine yabancı borsalara geçebilirsen hem paranın değerini korur hemde paranı işletirsin
  • ismen

📊 Borsa Görüşleri, Analizleri [ANA KONU] 💰💰💰
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Altın ve dolardan yatırım olmaz.

paranızı fonlara vererek, paranızdan onlara daha çok para kazandırmayın.

şirket seçin, ortak olun, temettulerle de tatile çıkın :))

Alıntıları Göster

Fonlar konusunda bu kadar on yargili olmayin,

Herkes sirket incelemek, bilanco okumak vs zorunda değil. Kaldi ki her bu isi yapan da başarılı olamiyor.

Bu isler ile uğraşmak istemeyenler için sagdan soldan başkalarının yonlendirecegi tiyo tabir edilen hisseleri yönetmektense fonlar cok guzel bir alternatif. Özellikle borsa icin

Tabi isteyen kendisi de alip satsın ona itirazım yok ama bir hisse al bekle uzun vadede temettuler ile tatile cik da çok iyimser bir bakış acisi.

Tekrar edeyim fon iyi hisse kotu demiyorum, bunlar birbirlerine alternatiftir diyorum. Kisi kendine uygun olanı secmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 3 Aralık 2020; 13:22:11 >

• tskb ne zaman alınabilir uçacak gibi de

• Hocam alınmalı mı sizce ve ne zaman alınmalı
  • o_tsubasa10 O kullanıcısına yanıt

valla ben de hiç bilmiyorum daha iyi bilenlerin görüşlerini merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.