Şimdi Ara

Borc isteyen adama borc vermeyince bozuldu :/ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
22.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum musadenle kisa bir animdan bahsedeyim.

Ocak/2008 yeni ise baslamisim 1000 tl maas aliyorum. Abim diye sevdigim Kuzenim 1 hafta sonra verecegim diye 500 tl borc istedi. Aklima zerre olumsuz bir dusunce gelmeden verdim. Yuzsuzluge vurunca surekli benim hatirlatmamla 2011 yilinda baskasiyla geri gonderdi parami. Teyzemlere gore kotu ben oldum yine. O gunden sonra akrabayla maddi bagimi kestim..

Bosverin hocam paranizin pesinde kosacaginiza vermediniz diye kotu olun..

Saygilarimla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birader vermemişsin işte bizene ?
    vicdanını rahatlatmak için yazmışsında yazmışsın
  • İyi yapmıssın
  • oozgur16 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş olalım en iyisi böyle alacaklıya can kurban

• İnsanlar mı çok rahat biz mi kasıntıyız anlamadım.. Birine borcum varsa maaş gününde faturamı yatırmam önce borcumu veririm sonra rahat rahat gezerim kimseye muhtaç kalmamak en mantıklısı.

• Bu devirde kimseye borç vermeyin giden para geri gelmez benden demesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben insanlardan borç istemeye utanırım şahsen. Eskiden çok yakın bazı insanlardan aldığım borçları en kısa zamanda vermişimdir.

Çok muallaktaysam borç almam kredi alırım. Yani paranın geleceği garantiyse aradaki boşluğu geçiştirmek için borç alırım sadece.

Çok uzun zamandır da böyle sıkıntılara girmedim daha da girmem zaten.

Ben inanıyorum ki öyle huyunu suyunu tam bilmediğin aynı sofrada yemek yemediğin, yolculuk etmediğin insana borç verilmez..

Yolda ayak üstü muhabbet ettiğin borca girmiş belki seneden seneye gördüğün 36 yaşındaki insana 50 lira bile verilmez.

36 yaşındaki adam görmüş geçirmiştir, böyle toplara kendi girmemeli. Samimiyetsiz bulmuşsundur zaten iyi ki para falan vermedin.
  • Aylık 5000 lira gelirim olsa tabiki 100 lirayı dert etmem, ama borç verdiğim arkadaşım benden zenginse dert ederim, sen etmiyorsan sende bi sıkıntı var demektir. 100 lira gibi bir parayı da borç olarak istemeyen biri varsa yakın arkadaş falan olamaz, veren varsa da bi an önce kendine gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevdigim ,tanidigim, akrabalik bagimin oldugu iki kisiye bor verdim, ikiside verdigine bin pisman ettirdi beni, birinden hala daha alamadim, 1,5 sene oldu , ustelik 2-3 ayligina almisti borcu

maaelsef kotu olursam alirim ama boylede ben yapmak istemiyorum ,bekliyoruz bakalim
  • s.uzun kullanıcısına yanıt
    Para gitse de üzülmezsin. Yakın arkadaş insana kardeş gibidir. Zaten sen istemeden de verir. Ortada bir paradoks var onu çözemiyorsunuz.

Siz normal birine verilecek borçtan bahsediyorsunuz, aradaki bağlantıyı kuramıyorsunuz.
  • Bence bağlantıyı kuramayan sensin, normal bir arkadaşıma zaten borç vermem. Kardeşin bile olsa borç vereceksin.
  • break the cycle kullanıcısına yanıt
    Yakın dostlarının zor gününde yanında olamıyorsan ne işe yarıyorsun dostluk arkadaşlık konusunda?

A şehrinde oturuyorum aynı mahallede büyüdüğüm bir dostum var, kendisi şuan B şehrinde yaşıyor.

whatsaptan mesaj attı "bana 3.000 lazım."

Ayın başı eşim hamile hesapta 3.600 filan var. IBAN yolla dedim, 5 dk içerisinde geçtim EFT yi.

Bana taahüt ettiği tarihte de paramı verdi sağolsun. 2 ay sonra 10.000 istedi yok dedim. Gerçekten de yoktu. Olsa onuda verirdim.

Sizler kendinize gerçek arkadaş dost biriktiremediyseniz suçu onlarda değil kendinizde aramalısınız.

Anlatmak istediğim bu, Yakınlarınızın zor zamanlarında yanlarında olun.
  • s.uzun kullanıcısına yanıt
    Tabi ki borç vereceksin. Ama bunu borç olarak görmeyeceksin geri geleceğini bilmen gerekiyor. Bende çok yanlış kişilere borç verdim peşinden koştum.

Ama kendine yakın hissettiklerine borç gözüyle bakmayacaksın zaten alacağını bileceksin.

Bu tarz şeyler işte.. Anlatabildim umarım
  • Dükkan aldım, kredi vs her şeyi yaptım ama yine acik var. Arkadasim kendi teklif etti, dugun takilarini. Kabul etmedim cok israr etti. 2013 senesinde 30 binliralik altin aldim. 2 sene muhlet verdi.

6 ay içinde ansızın evine gittim bir kilo baklavayla. Durup dururken koydum masaya altinlari. Nasil mutlu oldu anlatamam.

Alacaksaniz boyle borc alin gencler.

• Ben anlamıyorum 1 hafta sonra 1000tl verebiliyorsan neye para lazımsa beklet kazandığın 1000tl ile yap ne yapıyosan en azından borçla yapmamış olursun ama biz biliyoruz ki 1 hafta sonra 1000tl veremiyeceksin erteleyip duracaksan ozaman de ki 1000tl para lazım elim bollaştığı zaman veririm de bari

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Hay Allah razı olsun senden, bende bunları anlatmaya çalışıyorum. Adam 1000 lira borç veriyim mi vermiyim diye annesine soruyor. 26 yaşında adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45D13A301

Hay Allah razı olsun senden, bende bunları anlatmaya çalışıyorum. Adam 1000 lira borç veriyim mi vermiyim diye annesine soruyor. 26 yaşında adam.
    bu ısler butce meselesı. kımseyı yadırgamamak lazım.

ceyrek yuz lırayken 300 lıra borc verdım arkadasa. dedım kı bak altın bırıktırdıgımı bılıyosun, sana 300 verdım ama alırken 3 ceyrek altın alırım demıstım.

2 sene sonra borcunu ödedi.ama 3 ceyrek vermesı gerekırsen 2 ceyrek verdı. cunku 2 ceyrek 300 lıra edıyordu. tabıı hıcbısı demedım.
    yakın arkadasım cunku.

sonuc olarak verdıgınızı aldıgınızı ıkı nusha olarak yazın. kardes kardese dusuyor, arkadas nıye dusmesın.

ama yardım etmekten cekınmeyın. dogru kısıye destek olun.
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Tabi ki bütçe meselesi ama bunların ki bütçe değil, tamamen çocukluk.
  • - para var, vereyimde mi kötü olayım, vermeyeyim de mi?
  • Geçen sene bu ay kuzenim para istedi dükkan açmıştı işleri kötüydü haftaya dükkanı devrediyorum veririm çok sıkıştım dedi, 1200 lira verdim 1 yıl oldu bir kere aramadı bile.
    Şubat ayında arkadaşım işten çıkarılmıştı aradım yapabileceğim bir şey var mı dedim bu ay çok sıkışığım bu ayı atlatsam rahatlarım dedi 1500 lira gönderdim kaç ay oldu konusunu bile açmadı hatta bir kaç defa daha istedi ben yok çektim.

İnsanlar çok rahat, gram gam yok. Ben hayatımda kimseden borç isteyemem bırakın borç istemeyi borcumu bile isteyemem utanırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.