Şimdi Ara

BORA KULLANANLAR BAKABİLİRMİSİNİZ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
26.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lionbaha

MERHABA ARKADAŞLAR BENİM 2004 BORA PASİFİC VAR LPG TAKTIRCAM.AMA SERVİSE GİTTİĞİMDE LPG TAKTIRMAMAM GERKETİĞİNİ ARACA ZARA VEREBİLCEĞİNİ SÖYLEDİLER. 6 AY YADA 1 YIL GÜZEL KULLANABİLECĞİMİ DAHA SONRA ARABANIN SORUN ÇIKARACAĞINI SÖLEDİLER. ACABA BÖLE Bİ DURUM VARMI BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ MUTLU OLURUM TEŞEKKÜRLER..

Arkadaşım,

VW Servisi sözleşme şartları gereğince kendilerine bakım/tamire gelen VW marka araç sahiplerine LPG hakkında "tavsiye etmemek" dışında hiçbir açıklama yapamazlar. Bu konuda çok katı kurallar mevcuttur.

BORA PACIFIC aracınızdaki motor LPG'ye uyumlu, BRC veya LANDI-RENZO benim tavsiye ettiğim, fakat bütçenize göre diğer markalara da yönelebilirsiniz. Yeter ki iyi bir usta bulun.www.lpghaber.com adresinden bu işi iyi yapanları bulabilirsiniz.

Aracınız LPG'den sonra kilometreye 15-16 Ykr yakacaktır. Bir depo ile rahatlıkla 400-450 km yol alabilirsiniz.

Saygılarımla

Taner Göde

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

quote:

Orjinalden alıntı: lionbaha

MERHABA ARKADAŞLAR BENİM 2004 BORA PASİFİC VAR LPG TAKTIRCAM.AMA SERVİSE GİTTİĞİMDE LPG TAKTIRMAMAM GERKETİĞİNİ ARACA ZARA VEREBİLCEĞİNİ SÖYLEDİLER. 6 AY YADA 1 YIL GÜZEL KULLANABİLECĞİMİ DAHA SONRA ARABANIN SORUN ÇIKARACAĞINI SÖLEDİLER. ACABA BÖLE Bİ DURUM VARMI BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ MUTLU OLURUM TEŞEKKÜRLER..

Arkadaşım,

VW Servisi sözleşme şartları gereğince kendilerine bakım/tamire gelen VW marka araç sahiplerine LPG hakkında "tavsiye etmemek" dışında hiçbir açıklama yapamazlar. Bu konuda çok katı kurallar mevcuttur.

BORA PACIFIC aracınızdaki motor LPG'ye uyumlu, BRC veya LANDI-RENZO benim tavsiye ettiğim, fakat bütçenize göre diğer markalara da yönelebilirsiniz. Yeter ki iyi bir usta bulun.www.lpghaber.com adresinden bu işi iyi yapanları bulabilirsiniz.

Aracınız LPG'den sonra kilometreye 15-16 Ykr yakacaktır. Bir depo ile rahatlıkla 400-450 km yol alabilirsiniz.

Saygılarımla

Taner Göde

BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.ÇÜNKÜ BEZİNLİ OLCAKA GİBİ DEĞİL BİR AN ÖNCE TÜP TAKTIRMAK İSTİYORDUM AMA SERVİSE BAKIMA GİTTİĞİMDE ARIZLARIN OLABİLDİĞİ BİR ÇOK BORANIN LPG YÜZÜNDEN ARIZANLANDIĞINI SÖYLEYİNCE KAFAM KARIŞTI. BİDE ARAÇ OTOMATİK HERHANGİ BİR SORUN OLURMU TAKDIRDIMIZDA...

• şehir içi normal kullanımda 8,5lt yakıyor.tasarrufla en az 8,2 yaktırabildim.hesabını yaparsın burdan.2004 pacific bu araç.
  • ben 2004 senesinde, bir iki ay arkadaşın arabası ile benzin parasını paylaşma şeklinde beraber işe gidip gelmiştim, Istanbul Bostancı'dan Kemerburgaz'a. Bilmeyenler için 45-50KM'lık bir yol, otoban gibi olmasına ragmen sabah ve akşam trafiginde genelde dur kalklı en fazla 40-50km hız yapılan parkur.
    O zamanlar bir depo ile 550-570 km yol yapıyorduk. Nadiren 600 gördüğümüz oluyordu.
    O tarihlerde bendeki 1976 Mercede E230 otomatik vitesi en fazla 400KM yapardım hemde daha büyük depo ile
  • arkadaşlar merhaba 2004 bora pasificlerde otomatilerde turbo olayı var mı? bilgilendiriseniz sevinirim
  • SEN RAHATLIKLA BORA AL ABARTILIĞI KADAR DEĞİL MERAK ETME
  • benimde 2004 1.6 boram var.8 valf. yakıtı abartıldığı gibi değil.benzinde kullanmadım,hemen lpg taktırdım.zavolli marka kit.yakıtı ise şehir dışında 14 ykr,şehir içi ise 18 ykr dur. 1.85 ytl lpg fiyatına göre.
  • quote:

burak7777
    SEN RAHATLIKLA BORA AL ABARTILIĞI KADAR DEĞİL MERAK ETME

quote:

ozhal
    benimde 2004 1.6 boram var.8 valf. yakıtı abartıldığı gibi değil.benzinde kullanmadım,hemen lpg taktırdım.zavolli marka kit.yakıtı ise şehir dışında 14 ykr,şehir içi ise 18 ykr dur. 1.85 ytl lpg fiyatına göre.

8 Valf veya 16 Valf, BORA GOLF TOLEDO LEON A3 OCTAVIA araçlarda kullanılan bu iki motor (AKL 8V ve BCB 16V) sağlamlığı ve LPG'de inanılmaz DÜŞÜK yakıt tüketimi ile şu anda 2. el piyasasında konfor ve kalite arayan kısıtlı bütçeli veya tasarruf etmeye dikkat eden vatandaşlarımız tarafından büyük rağbet görüyor.

Taner Göde

• taner bey;

size bir kaç sorum olacak.acaba lpg takıldıktan sonra araç ta gaz kelebeği yada diğer egr valfi gigi yerlerin adaptasyonu n asıl yapılacak? teşekürederim.
  • 8 sıbop yakar ama 16 sıbopta yakıtla ılgılı hıcbır problem yok en azından bnm bı problemım yok bende 2004 bora war we 2 3 senedır tup hıc taktırmayı dusunmedım 300 cıvarı yakıtı war arabanın sehır ıcınde 16 sıbop al alırsan hem yakıt hem kalıte hemde serılık olarak 8 sıboptan ıyı hıssedılecek sekılde
  • Sayın CORVETTE 82,

BORA, GOLF, LEON ve TOLEDO'da kullanılan AKL ve BCB kodlu motorlar hakkındaki yorumlarınız için teşekkğrler. Serilik konusunda 8 Valfli motorun gaz pedalından motor bölümündeki gaz kelebeğine bir halat çekildiğini ve bu nedenle arada elektronik bir parça olmamasından ötürü daha seri olduğunu ben de doğruluyorum. Ancak 16 Valfli motorun gerçekten de daha az yaktığını belirtmek zorundayım, bilhassa da LPG'de herhalde daha az yakan bir 1.6 motor yoktur.

Saygılarımla,

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: bora0255

taner bey;

size bir kaç sorum olacak.acaba lpg takıldıktan sonra araç ta gaz kelebeği yada diğer egr valfi gigi yerlerin adaptasyonu n asıl yapılacak? teşekürederim.

Değerli dostum,

Ben ve otomobil hastası kuzenlerim araçlarımıza daima ve hep LANDI-RENZO taktırdık. Bu marka ve bu işi yapanlar konularında uzman. Kit gerçekten de tüm parçaları eksiksiz içeriyor. Hatta fazla parça bile var diyebilirim. Gaz kelebeği ve diğer parçaların adaptasyonu ile herhangi bir sıkıntı yok. Bu iki motorun 20V 1.8 motor ile birlikte üçüne de LPG çok iyi bir şekilde uyum sağlıyor. 8 Valiflisine halen takılıyor. Forumda PASSAT 3C 1.6 102 HP LPG UYGULAMASI şekil de bir topik var, resimler orada. Hem de Almanya'da BRC takılmış.

Selamlar,

Taner Göde

• yeni nesil golflerde ve boralarda(yeni adı jetta) 1.6 8v 102 hp dir. bundan önceki üretim 1.6 8v lerin hepsi 100hp dir. dolayısıyla boralarda da 1.6 8v motorlar 100 hpdir. ben bi ara kullanmıştım 2000 model 1.6 8v 100hp borayı. yakıtı çok aşırı değil. yol bilgisayarına göre ölçüm yapardım. yaz aylarında ş.içi ve dışı karışık kullanımda ortalama 9lt yakardı. brz agresif kullanım da buna dahil. eğr daha özenli kullanılsa daha da düşebilir yakıt. ş.dışı 7lt yakalamak mümkün. ş.içinde ise mesafenin kısa olup olmamasına göre değişir. mesafe çok kısa(2-3km) 10lt altına inmez ki ben dizelle bile kısa mesafede zor iniyorum 10lt altına. mesafe uzarsa ş.içinde 10lt altına inmek mümkün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

yeni nesil golflerde ve boralarda(yeni adı jetta) 1.6 8v 102 hp dir. bundan önceki üretim 1.6 8v lerin hepsi 100hp dir. dolayısıyla boralarda da 1.6 8v motorlar 100 hpdir. ben bi ara kullanmıştım 2000 model 1.6 8v 100hp borayı. yakıtı çok aşırı değil. yol bilgisayarına göre ölçüm yapardım. yaz aylarında ş.içi ve dışı karışık kullanımda ortalama 9lt yakardı. brz agresif kullanım da buna dahil. eğr daha özenli kullanılsa daha da düşebilir yakıt. ş.dışı 7lt yakalamak mümkün. ş.içinde ise mesafenin kısa olup olmamasına göre değişir. mesafe çok kısa(2-3km) 10lt altına inmez ki ben dizelle bile kısa mesafede zor iniyorum 10lt altına. mesafe uzarsa ş.içinde 10lt altına inmek mümkün.

sehir dısı 7 ltre bile cok özenli kullanırsan cok dikkatli kulanırsan bu araba 5.5-6 ltre benzin yakalmaka bile mümkün kullananlar bilir.birde benim 2001 model octavia var benimki 102 hp 100 degil

• bora lpg siz ise tam bir intihar, şehiriçi 10 un üzerinde rakamlar görebilirsiniz, kısacası 2.0 bir araç ne kadar yakıyorsa bora da o kadar yakıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkun oglu

quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

yeni nesil golflerde ve boralarda(yeni adı jetta) 1.6 8v 102 hp dir. bundan önceki üretim 1.6 8v lerin hepsi 100hp dir. dolayısıyla boralarda da 1.6 8v motorlar 100 hpdir. ben bi ara kullanmıştım 2000 model 1.6 8v 100hp borayı. yakıtı çok aşırı değil. yol bilgisayarına göre ölçüm yapardım. yaz aylarında ş.içi ve dışı karışık kullanımda ortalama 9lt yakardı. brz agresif kullanım da buna dahil. eğr daha özenli kullanılsa daha da düşebilir yakıt. ş.dışı 7lt yakalamak mümkün. ş.içinde ise mesafenin kısa olup olmamasına göre değişir. mesafe çok kısa(2-3km) 10lt altına inmez ki ben dizelle bile kısa mesafede zor iniyorum 10lt altına. mesafe uzarsa ş.içinde 10lt altına inmek mümkün.

sehir dısı 7 ltre bile cok özenli kullanırsan cok dikkatli kulanırsan bu araba 5.5-6 ltre benzin yakalmaka bile mümkün kullananlar bilir.birde benim 2001 model octavia var benimki 102 hp 100 degil

octaviadan bahsetmedim zaten vw modelleri (golf ve bora) için söylemiştim 100 hp mevzusunu. burda da bora sorulduğu için sonrada onu belirttim. octavia farklı olabilir. ben ortalama kullanım şekline göre yazdım 7lt yi. yoksa elbetteki daha düşük değerler elde edilebilir. zaten fabrika verisi zannedersem 5.6 lt ş.dışı için. o değere yaklaşmak çok ama çok özenli bir kullanım ister.

• merhaba 1,5 yıldır bora variant kullanıyorum 75,000 km yaptım bu dönemde lpg taktırmıştım atiker 7,5 litre yakıyor makul sürüşlerde uzun yolda agresif kullanımda 11 litreye kadar çıkar şehir içide maksimum 11 litredir aracım satılık ilgilenenlere duyrulur mail adresim bilgi@kasget.com tel 05052104538
  • bora yı yavaş ve devirsiz kullanırsanız yakıtı çok yakıyor ama 3.vitesde 90 la giderseniz çok makul degerlere iniyor yani gaza basıcaksınız yüksek vitesde dşük hızda kullanırsanız çok yakıyor 3bin devirden aşagı düşürmeyin güzel degerler görürsünüz bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sadall arkadaşım,

CRUISE CONTROL'u yurtdışından bulup ve getirtip burada taktırmak biraz pahalıya mal olur kanaatindeyim. Sisteme müdahale gerektirir ve ayrıca da araç bilgisayarını proğramlamanız lazım. En iyisi orjinal donanım olarak 16V motorla almak ve LPG taktırmak. İddia ediyorum ki şu anda tüm avantajları aynı anda bir arada toplayabilen başka marka/model yok.

Selamlar

Taner Göde

yetkili servisler 200-250 ytl ye parça ve montaj takıyorlar.2004 pasific e 200 ytl ye cc takıldı ısparta zeki otomotivde..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.