Şimdi Ara

Boot menü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımız bayağı bi eski 2010 yılında alınmış bilgisayara format atamıyorum başlatırken boot menü hakkında bir bilgi vermiyor ve biostanda flash belleği görmüyor Biosta bayağı eski bioslardan sürümünü isterseniz atarım he bide eğer iso dosyasını direk yazdır deyip yapsam biostanda boot önceliğini dvdye versem çalışırmı?

Windows 10 kurmayı denedik ama olmadı şimdi windows 8 kurmayı deniycez windows 7 bilgisayar şuan

• Windows 10 İSO derlemesini rufus aracılığı ile USB’ye yazdırıp deneyin, biosta usb legacy support menüsü var mı? Bilgisayarınız ya da anakartınız ne kadar eski olursa olsun mutlaka boot menüsü vardır, eğer yoksa bios bozuk olabilir, bilgisayarın/anakartın marka modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 31 Ocak 2020; 9:4:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Windows 10 İSO derlemesini rufus aracılığı ile USB’ye yazdırıp deneyin, biosta usb legacy support menüsü var mı? Bilgisayarınız ya da anakartınız ne kadar eski olursa olsun mutlaka boot menüsü vardır, eğer yoksa bios bozuk olabilir, bilgisayarın/anakartın marka modeli nedir?
    ben windows'un kendi sitesi üzerinden usb bellek oluşturdum (dvd için iso dosaysı olarak indirilebiliyor, ya da direkt USB'ye yazdırılabiliyor), bununla format atabiliyorum, dosyayı bilgisayara indirip Rufus ile flash belleğe aktarmanın bir artısı var mı, windows'un kendi sitesi üzerinden direkt USB belleğe aktarmak da zaten aynı işi görmüyor mu?
  • Selamlar, Hocam Bios menüsümü açılmıyor ? Genelde F12 , F2 , Delete tuşları olabiliyor , Format dosyasını görmesi için DVD okuyucu değil USB belleğin markası ismi gözükmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkodd

ben windows'un kendi sitesi üzerinden usb bellek oluşturdum (dvd için iso dosaysı olarak indirilebiliyor, ya da direkt USB'ye yazdırılabiliyor), bununla format atabiliyorum, dosyayı bilgisayara indirip Rufus ile flash belleğe aktarmanın bir artısı var mı, windows'un kendi sitesi üzerinden direkt USB belleğe aktarmak da zaten aynı işi görmüyor mu?

Alıntıları Göster
    Aynı işlemi görmüyor hocam. RUFUS ile deneyin.
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    usbye win-10 yazdırıp denedim rufus ile biosta legacy gibi bi ayar görmüştüm (sadece ayar) anakartın modeli pegatron ıpx41-d3 biosta 3 tane advenced yazan bölüm var dı tam hatırlamıyorum teşekkür ederim
  • StoryBro kullanıcısına yanıt
    bios menüsüne başarılı bir şekilde girebiliyoruz ancak boot menu hakkında hiçbir bilgi yok
    birde biostaki boot yerini tam anlamış değilim ancak bi yer buldum ve boot option 1 2 3 gibi şeyler vardı orda flash bellek gözükmüyordu bir anlatırmısınız flash belleğin gözükmesi için
    yani usbyi görmüyor hocam bi ayar var diye biliyorum ancak o ayarı bulamıyorum
  • Evet sonunda çözümü buldum. bilgisayar başlarken esc-f1-f2-f3-f4-f5... o sıradaki tuşlara basıyoruz.daha sonra bios ekranı geliyor ve sonra boot menü açılıyor sonunda buldum.
  • tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsEs_FaN -- 13 Mart 2021; 3:29:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.