Şimdi Ara

Bölümün adı niye elektronik ve arduino oldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arduino sadece bir çeşit geliştirme kartı. Başlığın böyle olmasını çok yanlış buluyorum. Bence açıklama kısmına yazılmalı.

• Bence de yanlış.

Arduino alt bölüm olsa daha mantıklı.
  • Bence de hatalı bir davranış olmuş. Çünkü elektronik dediğimiz şey zaten arduinoyu da kapsıyor. Bölümün adı değişecekse, Elektrik ve Elektronik olmalı, arduino değil.
  • Bunu yapan elektronikten hiç anlamıyorsa sorun değil ancak anlayan biri ise ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de yanlış. Elektronik olsa daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de yanlış bir değişiklik olacaksa Elektrik & Elektronik olsun, yada eskisi gibi Elektronik olarak bırakın...

ama Elektronik ve Arduino olmamış
  • Yanlış bir başlık olmuş bencede.

• Bence endüstriyel elektronik falan olabilirdi elektronik ve arduino çok saçma olmuş tabi benim düşüncem
  • fishkopf F kullanıcısına yanıt
    Ayni fikirdeyim.
    Arduino bana,tüketici toplumlara pompalanmis bir kart gibi geliyor tamamen tüketim kültürünün parcasiymis gibi. Aparatları onca para kendisi desen içinde atmel işlemci bir kristal ve kondansatorlerle oluşturabileceğin bir yapının süslenmiş püslenmiş üstüne fiyat eklenmiş hali gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayer_ank -- 28 Nisan 2015; 0:05:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer_ank

Ayni fikirdeyim.
    Arduino bana,tüketici toplumlara pompalanmis bir kart gibi geliyor tamamen tüketim kültürünün parcasiymis gibi. Aparatları onca para kendisi desen içinde atmel işlemci bir kristal ve kondansatorlerle oluşturabileceğin bir yapının süslenmiş püslenmiş üstüne fiyat eklenmiş hali gibi.

adam haklı!
    bu yüzden ben klon arduino kullanıyorum
  • Tamamen yanlış çok ziyaretçi çekmek için derdim ama dh nin ihtiyacı da yok garip

• bu fikri veren kişi hangi meslek grubundan acaba çok merak ettim
  • Burak (citizen) arduinoya bulastigina gore kesin onun isidir, overlokcuda olabilir, alt baslik daha mantikli sonucta bir cesit gelistirme karti, ama cinden ithal sensorler ile yapamayacagi yok yok...

• Bence de elektrik elektronik olmalı

• saçma olmuş hiç elektrtnik bilgisi olmayanda o işle uğraşırken niye birleştiki....anadal elektronik sonra kendi arasında ayrılabilir
  • slayer_ank kullanıcısına yanıt
    Aslında tersi bir urun olsada bu yöne kaydığı bir gerçek. Arduino açık kaynaklı bir proje. Kartı alanın sadece geliştirmeyi o kartta yapıp urununu kartın tasarım dosyalarında kullanmadığı şeyleri silip kendine yeni bir kart yapması gerekir. Ki sağlam adamlar bu şekilde yapıyor diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik & Elektronik olmasi taraftariyim

• quote:

Orijinalden alıntı: slayer_ank

Ayni fikirdeyim.

Karta dahil ttl dönültürücü, aşırı akım ve voltaj korumaları entegre edilmiş güzel bir şey. Elektroniğe giriş için uygun bir platform. Ama arduino deney ve geliştirme kartıdır arduino ile proje yapılmamalı, yapılmaz.

• Kimse boş konuşmasın bu ne benim işim, ne forgatten2'nin işi ne de Citizen'in işi. Konuyla alakalı Citizen'e Pm attım. Kendisinin haberi olmadığını, Gürkan Bey'e iletmemi söyledi. Bende ona sordum ve isim değişikliğinin sebebi olarak Arduino konularının çoğalmasını gösterdi. Kendisine de şikayetçi olduğumuzu ilettim zaten. Bölümün adı bu şekilde kalmaya devam edecekse görevi bırakacağım. forgatten2'de benimle aynı görüşte sanırım. Böyle saçma bir isim ben görmedim.

• Dun konu acacaktim ama kalabalık etmesin diye acmadim benim dusuncem elektronik bolumunun düzenlemeye ihtiyacı var ama boyle değil başlığın elektrik ve elektronik olması gerekli ve alt bölümlere bolunmeli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.