Şimdi Ara

Bölüm Seçme, Çok Kararsızım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu sene bölümüm iktisat (ingilizce)'da birinci seneme başlayacağım. Yanında ikinci üniversite ile aöf'ye başlamayı düşünüyorum ama bölüm seçme konusunda çok kararsızım. Düşündüğüm seçenekler şöyle,

- Eskiden bölümüm yanında aöf'den işletme bitirmeyi düşünüyordum ama bunun fazla bir yararı olmayacağını bunu yandal olarak düşünerek ileri bir tarihe attım bunun yerine aöf'den dış ticaret okuyarak kendimi bölümüme yakın farklı bir alanda da geliştirmeyi düşündüm fakat ders içeriklerine bakıyorum ikinci senedeki bazı dersler dışında fazla bir katkısı olmayacak gibi; https://www.anadolu.edu.tr/akademik/fak_aof/disticaretprogrami/program.htm

- Bir diğer bölüm olarak da sosyoloji, bu seçeneğim hem biraz keyif amaçlı oluyor hem de farklı kariyer hayallerine açık kapı bırakma sosyoloji bitirirsem ileride psikoloji masterı yapmaya olanak sağlıyormuş bildiğim kadarıyla yalnız bunu seçersem de İstanbul Üniversitesi'nden mi yoksa Anadolu Üniversitesi'nden mi başlamalıyım karar veremiyorum.

Kararsızlıklar içindeyim yani yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum...

• İktisat okuduğun için, işletme, dış ticaret vb. bölümleri seçmenin sana bir faydası olmaz, hepsi aynı kapıya çıkıyor çünkü. Sosyoloji en mantıklısı gibi gözüküyor. Zaten sen de sosyolojiye daha bi hevesli gözüküyorsun. Bu yüzden onu seçmende fayda var gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.