Şimdi Ara

BöLüM MoDeRaTöRünE Ne DeRsİnİz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 300-500 ytl başlıklarına kızılıyor ama burada makine almak için gerekli bilgi yok.Haliyle kullanıcı görüşlerini almak istiyor insanlar.Üst konuya kimse cevap vermiyor.Bu boşluğu giderecek bir başlık olursa açılan konularda azalacaktır
  • PlutosDaddy diyorum ve fikrinede katılıyorum en başta bölümlere ayrılmalı DSLR ve kompaklar birbirinden ayırt edilmeli.
  • bölümler yapılıp forum ayırmak istenmiyor o zaman önemli güncel konular
    gecici veya sürekli üst başlık yapılsın.

örneğin ben ingilizceden ceviriler yapıp yazılar yazabilirim
    hatta lens incelemelerini turkçeye cevirmeyi düşündüm ama üst konu yapcak bi mod lazım

ışık ölçümü hakkında örneklerle uzun yazılar yazdım ama aralarda kayboldu gitti
  • quote:

Orjinalden alıntı: digitaldelisi

Özellikle ''kad_kad'' nickli arkadaşa bu konudaki hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim..

rica ederim dostum...

herkez sahsına göre bir yorum yapıyor bende söle bir öneride bulunayım

Alt forumlar: Dijital Fotoğraf/BaskıYeni mesajlar, Dijital VideoYeni mesajlar DSLR ; kompaklar; teknik bilgi vb.
    (bunlar eklene bilir) BenQ Canon Casio FujiFilm Kodak Nikon Olympus Panasonic Pentax Samsung Sanyo Sigma Sony

bölede yapılabilir cep telefonu bölümündeki gibi

10_ur hatırlatayım dedim

• quote:

Orjinalden alıntı: drgladius

300-500 ytl başlıklarına kızılıyor ama burada makine almak için gerekli bilgi yok.Haliyle kullanıcı görüşlerini almak istiyor insanlar.Üst konuya kimse cevap vermiyor.Bu boşluğu giderecek bir başlık olursa açılan konularda azalacaktır

dedigim gibi olursa makine almak isteyen arkadaşlar rahatlıkla bilgi sahibi olucakdır bundan eminim çünkü marka marka alt konu açılırsa oradan modeli hemen görüp inceleyeceklerdir zaten her modelin ana konusu mevcut forumda o yüzden bir sıkındı arz etmicekdir tahminimce

Alt forumlar:BenQ Canon Casio FujiFilm Kodak Nikon Olympus Panasonic Pentax Samsung Sanyo Sigma Sony

bu örnek

• Cep tel. bölümüyle karşılaştırma yapmak pek sağlıklı değil bence.. Şimdi baktım sadece Nokia bölümünde bile şuan fotoğraf bölümünden daha fazla kullanıcı var, bu da çok doğal.. Marka marka ayrılmaya kalkılırsa çok kopukluk olur kanımca.. Öneri tavsiye şeklinde alt forum olursa daha iyi olur sanki..Buraya gelenlerde oraya yönlendirilebilir..

EDIT: Bu bölüm böyle kalıp, marka marka alt konu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 6 Nisan 2008; 22:51:53 >
  • valla bana göre

1. @PlutosDaddy
    2. @bipekkan
    Bölüm yetkilisi olabilirler.Ama @bipekkan nedenler açıklamış, o zaman geriye @PlutosDaddy kalıyor

@Digitaldelisi de haklı,yetişemeyebilir bir insan.Hele Okulda varsa. 2. bir yönetici şart olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 7 Nisan 2008; 20:52:42 >
  • canon, fujı, sony, nıkon gıbı alt konulara ayrılmasıda bence arayıp bulma konusunda kolaylastıracagını dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi einhander -- 6 Nisan 2008; 23:23:21 >
  • atıyorum

panasonic FZ50 -- fuji S9600 diye baslık acan oldu hemen altında

panasonic FZ50 -- fuji S9600 -- sony H9 arasında kaldım diyen var

hemen üstte bulunan baslıgı okumayıp baslık acan birisi için alt baslıklar olsa ne olmasa ne olur cunku adam okumicak yine soracak...

üst konu olarak kocaman ARAMAYI KULLANIN gibi bir baslık olsun bence cunku bir insanın acacagı baslık mutlaka oluyor forumda..

ayrıca her konu acana bir cevap vermek yerine insanlar yonlendirme yapsa surada bu konu var bu rada var diye ve de hemen bildirse yonetime silinmesi için bence cok iyi olur.. gerci bende bildiriyorum ama biraz gec oluyor..

ayrıca daha önce bu gibi bir baslık acıldıgında Plutosdaddy ben arka planda cok ters düşüyorum yonetimle ben olmam gibi birseyler söylemişti sanırsam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

bölümler yapılıp forum ayırmak istenmiyor o zaman önemli güncel konular
    gecici veya sürekli üst başlık yapılsın.

örneğin ben ingilizceden ceviriler yapıp yazılar yazabilirim
    hatta lens incelemelerini turkçeye cevirmeyi düşündüm ama üst konu yapcak bi mod lazım

ışık ölçümü hakkında örneklerle uzun yazılar yazdım ama aralarda kayboldu gitti

bu sözün üstüne daha ne denebilir ki
    üst konu değil de KALICI konu desen daha yerinde olur. ve bunu yapmak için çok ilgili bir mod lazım.
  • bide dijital düzenleme ile ilgili bölüm yok bil. kadarıyla dimi....
  • ekipmani ayiralim kalabalik yapiyor, insanlari bu ekipman manyakligindan uzak tutmak lazim biraz fotograf konusalim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frostbite

ekipmani ayiralim kalabalik yapiyor, insanlari bu ekipman manyakligindan uzak tutmak lazim biraz fotograf konusalim

Bende senle hem fikirim.

Her ne kadar topiğimizim Donanım bölümünü altında olsada Fotoğrafçılığı Cep Telefonu, Mp3 player kullanmak seviyesine indirgeyip markalarlara ayırmak, bence doğru değil.

Fotoğrafçılık ekipman üstü bir argümadır. Ve 4 bölümde ısrarlıyım,

1-Ekipmanı Kullananların açtığı konular (kullanıcı yorumları ve incelemeleri)
    2-Ekipmanı Kullanmayanların açtığı konular (Tavsiye ve bilgi niteliğinde)
    3-Çekim teknikleri ve Fotoğraf köşesi
    4-Teknik Yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 7 Nisan 2008; 6:22:13 >

• ha birde asiri luzumsuz mesaj var kalabalik ypaiyor birilerinin ayiklamasi lazim :D, ornek icin bir fotograf bin cevap konusuna bakabilirsiniz
  • Bence bu haliyle site gayet güzel.Herkes özgürce fikirlerini paylaşabiliyor.Sadece "300-500 ytl arası makine tavsiye" topicleri yüzünden bu özgürlükten vazgeçilmemeli.
    Sizi bilmiyorum ama bana kast sistemi gibi geldi Kompacktlar bi yerde toplansın,DSLR bir yerde,Çekim teknikleri bir yerde vs...

Benim fikrim Kad_Kad arkadaşımızın yaptığı gibi gereksiz bir topic açıldığında bölüm yetkilisi uyarılsın.Bu görevide 3-4 kişiye verebiliriz.Eğer her gereksiz topic gören üye moderatörü uyarırsa hem moderatörümüzün özel mesajları dağ gibi olur hemde topic kalmaz.
  • ekipman ve fotografi ayiralim diyorum ben, yoksa ister kullan at makineyle cekin isterseniz buyuk duzen 8x10 film ile bana farketmez
  • şu da bir gerçek ki, "300-500 ytl arası makina tavsiye" konularını açanlar kendilerine özel cevaplar yazılsın istiyor,
    bu nedenle daha önce açılmış benzer konularda kim ne konuşmuş öğrenmeye araştırmaya gerek duymuyorlar..
  • Belkide en faal,en aktif en canlı forum burası...
    bencede bu konuda daima ilgilenen ugraşan..biri lazım..anında hemen cevaplar,yönlendirmeler....
    yukarıda arkadaşlar bölümlere ayırma vs konusunda görüşlerini belirtmişler..
    plutos bu konuda tabiri cazise "cuk oturacak" kişidir..
  • plutos olsun...en azından bı nıkoncu olsun
    canonculardanda bı rakıp gelecektir:))
  • Bunun için anket hazırlasaydın daha iyi olmaz mıydı 10_ur? Bence daha iyi şimdi işin yok say bakalım kim ne dedi...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.