Şimdi Ara

Bölüm düzenlemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
22.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Firma #Hepsiburada
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizinde katkılarınız olursa çok iyi olur. Programcı arkadaş taleplerin hepsini değerlendiriyor şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Referans ekleyeceğiz unutmuşuz.

Birde yukarıdaki mesaja ek yaptım bakarsanız sevinirim.

Arama dediğiniz gibi başlıkta yaparız ve sonuclar forum gibi gösterilir.

Bu bölüm bizim yeni alanımız ikinci elle ilgilide düzenleme yapıyoruz. Bizden başka bu hizmeti veren yer yok sanırım yanılıyor muyum ?

Arkadaşları konuya davet ediyorum ama haberdar et özelliğini kullanamadım. aynı anda 47 kişiyi davet ettim :) olmadı. Daha sonra 10 kişiyi haberdar ettim o şekilde de olmadı.

Haberdar et özelliğinde üst sınır mı var?
  • Konuların içlerinin görünür olması kötü olmuş. Gereksiz yer kaplamış bence. Zaten etiket sistemi var. Her konu açan kişiye zorunlu etiket sistemi getirilirse, sol tarafta bulunan Firma kısmı çok işe yarar. Şahsen ben bi çek alıcak olsam, iç içe olan konuları bir saat geziceğime sol tarafta ki etiketlerden arama yaparım.

Bu konuların içlerinin gözükmesi sizin biliceğiniz iş. Eğer böyle kalıcak diyorsanız, sağ alt köşeye bi kısayol tuşu koymalısınız. Aşağıya doğru inerken, lazım olduğunda tek tuşla konunun en üst kısmına çıkabilmek için. Aşağıya doğru indikçe, bu kısayol tuşu da bizimle inicek yani.

Şimdilik bu kadar
  • Ayrıca biliyorsunuz ki bu bölümde PM sistemi çok sık işliyor. PM konusunda şöyle bir ricam var. Avatarın alt kısmına ne çok büyük ne de çok küçük olucak bir şekilde, PM ya da Mesaj Gönder butonu yerleştirirseniz çok güzel olur. Önemli olan dikkat çekmesi ve kullanım rahatlığı.

Bir de referanslar kısmını yine aynı ekranda göremedim. Referanslarda, avatarımızın alt kısmına konumlandırılırsa iyi olur.

Tabi bu yazdıklarımı, bölümün şuan ki haline göre söylüyorum. Eğer değişicekse ya da değiştirilmesi düşünülüyorsa bunlara gerek yok.
  • Attığım mesajı değiştiremediğim için ekstradan yazmak zorunda kalıyorum kusura bakmayın.

Bölümün şuan ki halinde, Avatarımızın bir kısmına çevirimiçi durumuzu belirten bir şey koyarsanız güzel olur.

Bunun gibi

Tamam forumdakiler biliyor olabilir ama foruma yeni üye olan sayısıda fazla. Yararlı olur diye düşünüyorum bu önerileri.
  • Sayın yetkililer ayrıca şöyle bir şey yapılırsa daha iyi olur.

Şuan konunun ilk mesajının tamamı görünüyor. Kısıtlama yapılıp sadece 10-15 satırlık kısmı görünse ve resimler görünmez ise daha iyi olur.
  • tenahiz kullanıcısına yanıt
    Yani bu şekilde görülmesinin amacı konunun tüm özelliklerinin görünür olması. Eğer ki bir yerden sonra kapatırsak konudan daha avantajı kalmayacak. ancak acaba aşağı yukarı tuşlar konabilir mi ?

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• quote:

Yani bu şekilde görülmesinin amacı konunun tüm özelliklerinin görünür olması. Eğer ki bir yerden sonra kapatırsak konudan daha avantajı kalmayacak. ancak acaba aşağı yukarı tuşlar konabilir mi ?

Benim demek istediğim şuydu ileride suistimal edilebilir. Örneğin üyenin ilanı 20 satır, üye aynı yazıları ilk mesaja birden çok yapıştırır ve kendi mesajı ana sayfada çok uzun görünür ve üyeler bu konudan rahatsız olur. Dediğiniz gibi aşağı açılır liste olabilir. Örneğin konunun ilk mesajının 20 satırı görünür (resim görünmesin) mesajın altında mesajın devamını gör gibi bir ok konur ve isteyen üye istediği mesajın ayrıntılarını konuya girmeden görebilir ve sayfa gereksiz yere uzun görünmez

• Gün bey öncelikle yazdıklarımı dikkate aldığınız için teşekkür ediyorum.

Fakat son düzenlemeden sonra ekran taşmaya başladı. Ben şuan Lenovo 3000 N200 modelini kullanıyorum. Ekran çözünürlüğüm 1280x800 çözünürlüğünde. Diğer konulara veya bölümlere nazaran bu bölümde taşma var. Tarayıcının zoom ayarları varsayılan değerlerde, oynama yapılmadı. Altta göstermeye çalıştım inş anlaşılmıştır

Eğer zoom'da küçültmeye gidersem yazılar okunamayacak kadar küçük oluyor.

Bölüm düzenlemesi

Bölüm düzenlemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masdera -- 27 Eylül 2013; 20:24:48 >

• üye isimlerinin sağda olması olmamış bence de. kocaman ekrana bile sığmıyor goruntu ve sağa kaydırıp görmek zorunda kalıyoruz. insanlar bazen de satıcıya göre işlem yaptığı için o ismi görmek isteyebilir. ayrıca ilk ilanın tamamını göstermek yanlış. satıcılar o zaman uzattıkça uzatır ilanı. bir de ilanın başlığı ile ilan açıklamalarındaki karakter büyüklük farkı biraz daha fazla olabilir..
    ayrıca ilanlar arasındaki aralık belki çok az da olsa büyütülebilir mi?
  • Ben hala güncelleme sistemini anlamadım.
    Günde birden fazla konu açılmıyor zaten.
    Herkes sadece 1 konu açabilsin, üyenin çek bölümünde 1'den fazla konusu olmasın.
    Ama böyle bir şey gerçekleşirse, güncelleme sistemine bir yenilik gerekmektedir.
    @gun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aras. -- 28 Eylül 2013; 23:07:43 >
  • Bana göre de sadece ilan başlığı görünmeli, böyle ilk sayfada 10-12 ilan görünüyor. 2. sayfaya geçmeye bile gerek görmeyebilir insanlar. 24 saat kuralını düşününce ilanlarımız 5-6 sayfa geriye gidecektir.

Arkadaşımızın dediği gibi bazı satıcılar birden fazla güncelleme yapabiliyor, bununla ilgili şikayette bulunup SS de almıştım ama bir işlem yapılmamıştı. Bununda önüne geçilirse iyi olacaktır.

Ayrıca güven açısından belli referans üzerine facebook/twitter gibi zorunluluklar getirilebilir, bu biraz ütopik olabilir ama dolandırıcılığın önüne geçilmesi için bi öneriydi.

Yenilikler için teşekkürler
  • merhaba nacizene fikrim:
    1- şu an bir sayfada görülen konu sayısı çok sınırlı olmuş bence sadece başlıklar görülebilirnir veya başka bir seçenek olabilir ama az yer kaplamalı
    2-başlık altında toplam kaç sayfa olduğu görünmeli ve istersek son sayfayı tıklayarak direk son sayfaya gidilebilmeli
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacikemal

Bana göre de sadece ilan başlığı görünmeli, böyle ilk sayfada 10-12 ilan görünüyor. 2. sayfaya geçmeye bile gerek görmeyebilir insanlar. 24 saat kuralını düşününce ilanlarımız 5-6 sayfa geriye gidecektir.

Arkadaşımızın dediği gibi bazı satıcılar birden fazla güncelleme yapabiliyor, bununla ilgili şikayette bulunup SS de almıştım ama bir işlem yapılmamıştı. Bununda önüne geçilirse iyi olacaktır.

Ayrıca güven açısından belli referans üzerine facebook/twitter gibi zorunluluklar getirilebilir, bu biraz ütopik olabilir ama dolandırıcılığın önüne geçilmesi için bi öneriydi.

Yenilikler için teşekkürler

Zaten önceden sadece ilan başlığı görünüyordu. Ve diğer tüm forumlarda konu başlığı görünüyor.

Güncellemelere kesin çözüm bulunmalı ve cezası ağır olmalı

İlk sayfada 60 adet konu görünüyor hocam. Dediğiniz gibi ilk sayfada ki konu sayısı artırılabilir örneğin 100 konu olabilir. ama kesinlikle konunun ilk mesajının tamamı görünmemeli en fazla 20 satırı görünmeli. her konunun sonunda olan bir ok işaretine tıklayınca konunun ilk mesajının tamamı görünmeli. Ayrıca konuda yer alan resimler ok işaretine tıklayınca görünmeli. Ana sayfada görünmemeli

• soldierkan kullanıcısına yanıt
    Gördüğünüz şeyler aslında birer konu, başlığa tıklarsanız içine gidebiliyorsunuz. Zaten daha rahat anlaşılır olması için bir tuş koyacağız bu gidişle.

• tenahiz kullanıcısına yanıt
    Şu anda mümkün olduğunca bu şekilde gideceğiz ama dediğiniz gibi çok sıkıntı çıkarsa önce resimleri kaldırır sonrada sınır getirebiliriz. Ancak şu anda çok ürün satanın konusuda bırakın biraz uzun olsun yada adam süslemişse bırakın süslesin ticareti arttırmaz mı o şekilde. Scroll ederek her zaman aşağıya doğru inmek sizin elinizde.

• Masdera kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın bizim hatamız. Biz tabii 1920x1200'lük ekranlarda çalışınca fark etmemişiz. Pazartesi en kısa sürede düzelteceğiz.

• gumus299 G kullanıcısına yanıt
    Ekrana sığmaması bizim tasarımsal ayarlarla alakalı bir hatamız.

Özellikle boş yere uzatanları uyarıcağız uymayanlara ceza verebiliriz. Ancak adam on tane ürün satıyorsa ve hepsinin resmini şuyu buyu koymuşsa her birinden varsa 5 çeşit bu adamı ayrı ayrı ilan açmaya yöneltçeğimize tek ilan açmasını sağlamak daha iyi. Direkt dükkan gibi hizmet verecek mesajı. Tabii adam dükkanını renklendirir afişler koyarsa ticaretide arttırmaz, sayfaya canlılık katmaz mı ?

Dediğim gibi özellikle rahatsız edenleri uyarmak gerektiğinde ceza vermek her zaman bizim elimizde.

• komikadam kullanıcısına yanıt
    Sayfada bizim forum standartımız olan 60 konu gözüküyor. Bu konu içlerindeki standartımız ile aynı.
    Ama yukardan 100-200 gibi ayarlar yapacağız ki isteyen daha da uzun şekilde görebilsin.

Dediğiniz gibi bir sayfalama gerek aslında onuda ekleyeceğiz birde altta açılan mesajlar son mesajlar olacak.
    Teşekkürler önerileriniz için.

• quote:

Gördüğünüz şeyler aslında birer konu, başlığa tıklarsanız içine gidebiliyorsunuz. Zaten daha rahat anlaşılır olması için bir tuş koyacağız bu gidişle.

ben ne kadar süre arayla aynı ilanı tekrar açabileceğim ilanım satılmadı veya stoğum fazla diyelim aynı ilanı her 24 saatte bir açabilirmiyim ayrıca bir ilanımın içine 3 çeşit koyup ilgili markalardan birini seçip ilanımı açsam kuraldışı olmayacaktır değilmi ? teşekkürler

Ekleme : Marka seçmeden satılık ilanı nasıl açacağım zorunlu olarak uyarıyor marka bölümünü boş bırakırsam listedede sattığım marka yok (koçtaşın hediye çekleri ve aveanın hediye tl lerini açmak için sordum )

Cevabınız için ve çalışmalarınız için teşekkürler şimdiden , iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldierkan -- 29 Eylül 2013; 2:20:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.