Şimdi Ara

Bold 9700 OS6 Kurulumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
14.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihazımda şu anda OS6 yüklü ve çalışıyor...

http://hotfile.com/dl/79970100/bc85a10/9700_OS6_334.exe.html

burdaki dosyadan yükledim. Yüklemek isteyenler için yaptıklarımı aşağıya yazıyorum...

1-)İlk önce şebeke ile ilgili uygulamaların (net, bbm vs..) çalışmama ihtimaline karşı servis kitaplarını yedekledim. Bunun için önce Seçenekler -> Gelişmiş seçenekler -> Servis Kitapları'na girdim
    ALT tuşu basılıyken SBEB yazıyoruz ve ekranda Legacy Service Book Backup yazısı çıkıyor
    Daha sonra BlackBerry Desktop'u açıp BackUp ı seçip Özel i işaretleyip Servis Books u seçip PC'ye yedekliyoruz. Adres defterini, mesajlarımızı ve BBM kişilerini yedekledikten sonra BlackBerry Desktop'u kapatıyoruz

2-) İndirdiğimiz dosyayı PC'ye kuruyoruz.

3-) C:\program files\common files\research in motion\apploader\ klasöründen vendor.xml dosyasını siliyoruz

4-) Aynı klasördeki loader.exe dosyasını çalıştırıyoruz.

5-) Yüklencek programlardan gereksiz olanları kaldırıyoruz. Bu esnada Facebook, Live Messenger, Twitter vb gibi programların yanındaki thick'i kaldırıp yüklenmelerini engelliyoruz. Bunları daha sonra AppWorld den indirip kurucaz. Burada YouTube'un işaretli olmasına dikkat edin başka bir yerden yükleme şansı yok...

6-) Bir sonraki ekranda yedek alma ve geri yükleme işlemlerine hayır diyoruz. (adres defteri ve mesajları yedeklemiştik onları manıel geri yüklicez)

7-) işlem tamamlandığında telefon OS6 yüklü olarak açılacak ve kişisel ayarlarımızı yapıcaz.

8-) BlackBerry Desktop'u kullanarak Adres defterini, mesajlarımızı ve BBM kişilerini geri yüklüyoruz.

evet hepsi bukadar... Benim servis kitaplarını geri yüklemem gerek kalmadı, herşey çalışıyor. Araştırdığımda bunun daha çok operatörle ilgili olduğunu öğrendim. Eğer operatör kullandığınız cihaz ve işletim sistemi için servis kitabı yolluyorsa gerek kalmıyormuş...

İlk bikaç saatlik izlenim sonucuna göre 15-20 dakikalık bir işlemle çok daha güzel bir arayüzü olan işletim sistemine geçilebiliyor, tarayıcı birden fazla sayfa açmayı destekliyor, youtube var... Ben çok memnun kaldım ama önce iyice inceleyip karar verin, geri dönmek yüklemek kadar kolay değil... Cihazı tamamen silip öyle yüklemeniz gerekiyor...

• yüklemeyi düşünenlere.
    DarthLuca arkadaşın dediklerin yaptım yaklaşık 10 dakika sonra telefon OS6 olarak açıldı ve SÜPER
    DarthLuca arkadaşa teşekkürler
  • ne yaptıysam yüklemeyi başaramadım rica etsem resimli şekilde paylaşabilirmisiniz lütfen
  • kurlum sırasında sürekli bu hatayı alıyorum yardım istiyorum

Bold 9700 OS6 Kurulumu
  • 358 olan sürümü yükledim sonunda :) gerçekten çok hoş olmuş özellikle tarayıcı hem hızlı hemde kullanışlı olmus
  • bu başlığı çok kirlettim ama ben güncellerken servis kitabının yedeğini almadım ve vodafone kullanıcısıyım cihazımdan internete bagalanmıyorum . müşteri hizmetlerini aradım ayar istemek için onlarda veremedi bis aboneliği falan bissürü saçmaladılar napacam ?
  • Çok işime yaradı çok teşekkürler. Diğer sitelerdeki gereksiz kısımlar yok, boş yere tekrar formatlamadan os 6 kurulabiliyor bu yolla. Yalnız link ölmüş. Blackberry Bold 9700 OS 6 şeklinde aratıp bulunabilir.
  • 5. adımda acaba yukledıgımız os surumu gozukuyormu yoksa ekle dıyıpmı eklıyoruz bu adıma kadar geldım fakat yukledıgım surum gozukmuyor?yardımcı olabılecek varmı acaba
  • kırık link beyler calısan bır lınk verırsenız sevınırım.
  • aksam deniyecegim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.