Şimdi Ara

Bolca mikrofon . İşten anlayan lazim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Beyler bayanlar.

Ne yapacagim ?

Ozel ders cekimleri yapacagim . Ingilizce egitim seti. Gibi.
    1 ogretmen gerek masada gerek dolasarak gerek tahtada ders anlatacak.

Iceride 6 kadar ogrenci olacak.

Nadiren onlarda soz alip soru soracaklar.

Ben bunlarin video cekimleri. Yapacagim.
    Sesleride ustlerine bindirmek istiyorum.

(Baska bir fikri olan buyursun soylesin)

Not : oda cokda gurultulu degil.

Stereo lazim.
    Mono olmaz.

Fikirlerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konunun tahmin ediyorum ki yeri burası değil, akabinde ayırılan bütçe önemli bu işe.

Ders gösterilecek mekanda, belli bir uzaklığa 1-2 metre uzaklığı geçmeden, Zoom H4N alınabilir. Akabinde, ayrılan bütçeye göre, yaka mikrofonu kullanılabilir ki stereo bulmak neredeyse imkansız veya aşırı pahallı. Yaka mikrofonu kısımını wireless olarak yapmak da ciddi maliyet. İlk dediğim gibi ses kaydedici alıp, sınıfın belli noktasında uygun ayarlar yolu ile uygun ses yakalamak mümkün. Tabii ki biraz Adobe Premiere bilginiz var ise daha kolay çözüm bulabilirsiniz. Öğrencilerin derste konuştuğu aralıklarda vs. yada aşırı yükselip alçalmalara. Dip ses olayı sanmıyorum yaşayacağınızı ancak bunu yine dijital ortamda aşabilirsiniz.

Tascam DR 05 mk2, Zoom h4 ve daha üst modellerini tercih etmeniz de yarar var.
  • gokhan2 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stereo efekti için uygulanan yol mikserlerdeki panorama (pan) potudur. Ortada iken iki kanal eşit yani ortada solist var gibi olur. Sağa yada sola ağırlık verince yönlü gibi olur. Stereo kayıtlarda stereo mikrofon kullanılacak diye bir şart yok. Eğer her kanalı ayrı ayrı kaydedebilirseniz remix yaparken öğrencilerin oturma pozisyonuna göre panı sağ yada sol yapın bir miktar da diğer kanala verin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.