Şimdi Ara

Boks vs MMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler, ağustos itibariyle spora başlamak istiyorum muhtemelen dövüş sporuna başlayacağım. Üni okuyorum ve hemen yanında da Boks salonu var yani dersten çıkıp spor yapabilirim. Diğer taraftan da MMA'ya karşı baya ilgim arttı. 6 ay kadar Boks yapmışlığım var bir süre spor yapamadım artık geri dönmek istiyorum. Amacım profosyonel olmak değil sadece özgüvenimi artırmak ve kavga&tartışma esnasında soğukkanlı olmak. Yeri geldiğinde sokakta da kendimi koruya bilmek. Siz ne dersiniz bu işe? Benim gönlüm MMA'dan yana çünkü zaten striker olarak az çok bir şey kaptığımı düşünüyorum ve grappling'e yönelmek istiyorum ama aynı zamanda da striking becerilerimi de kaybetmek istemiyorum. MMA'nın büyük bir kısmı BJJ'dan ibaret olduğu söyleniyor bu kavga esnasında 1v1'de işe yarayan spora benziyor ama bu konuda yeteri kadar tecrübem yok. Tekme pek sevmem. Varsa yoksa yumruk+güreş. Önerilerinizi bekliyorum.

• mma derim. bi de gözüne fazla darbe almamak için başını öne eğmeden ve dik durarak dövüşmeni tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 30 Haziran 2017; 20:47:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaş iki spor hakkında da bir tecrüben yok bir bilgin yok neden insanlara tavsiye vermeye çalışıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rychte

Yahu arkadaş iki spor hakkında da bir tecrüben yok bir bilgin yok neden insanlara tavsiye vermeye çalışıyorsun ?

çünki tavsiye vermek bedava hem bilgim olmadığını da nereden çıkardın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

mma derim. bi de gözüne fazla darbe almamak için başını öne eğmeden ve dik durarak dövüşmeni tavsiye ediyorum.

dostum ben bu sporları profosyonel olarak yapmayacağımı zaten söyledim. "mma derim."den sonrasını dikkate almıyorum. Çok teşekkür ederim yorumun için.
  • Ayrı ayrı grappling ve striking sporları çalışman daha verimli olacak mma açısından. Türkiyede bu sporu yapmak isteyen arkadaşlarıma bunu tavsiye ediyorum bildiğim mma eğitimi veren gymlerden her şekilde daha iyi bir sonuç sağlanacağını düşünüyorum. Kaliteli,ciddi ve dürüst adamlar bir takım adımlar atmadığı sürece maalesef bu şekilde kalacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.