Şimdi Ara

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
5
Favori
7.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    yok zorunlu değil ama 18 indeki düzey belirlemeye girmezsen direk p1 den başlarsın
  • Vay be milletin derecelerine bak ben de keşke zeki dogsaydim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pc mühendisliği okumayın zaten bilgisayar mühendisliği okuyun demek istiyor yazar burda çünkü
    pc : personel computer
    pc mühendisliği
    personel computer engineering
    ben bunu anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilfoyle

pc mühendisliği okumayın zaten bilgisayar mühendisliği okuyun demek istiyor yazar burda çünkü
    pc : personel computer
    pc mühendisliği
    personel computer engineering
    ben bunu anladım
    Ben mesaj atalı 4 yıl olmuş. 4 yıl için de binlerce insan alaylı olarak yazılım öğrendi.

Bir çok firmada iş aldı, kendi şirketlerini kurdu.

İnsanların alaylı olarak kendilerini geliştirtirip sizinle rekabet edebildiği bölümleri okumak mantıklı değil. Elbet katkısı olacaktır veya belli kriteleri karşılayacaktır ama bir alaylının size rakip olamadığı bölüm kadar etkili olmayacaktır.

Sonuç olarak zeki, başarılı, azimli biriyseniz daha spesifik alanlara yönelin. Dışarıdan birisi sizinle rekabet edemesin. Böylelikle emeğinizin karşılığını daha hızlı alırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: diğerize

Bu mesaj silindi.
    Bilmiyorum bildirim geldi. Son mesaj benim hakkım da olinca cevap yazma geregi duydum.

• demirden korksak trene binmezdik
  • Millet bilkent ee gelmezse boun cs diyomus simdi nerelere geldik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahahaha bu alaylılar beni öldürüyor

Alaylı adam mühendis değil yazılım bildiğini sanan en ufak bir problemde bocalayan adamdır.

Spesifik bakamaz probleme çözüm üretmede zorlanır ama kodu sıfırdan yaz desen belki bazı bilgisayar mühendislerinden iyi yazar ama bir problem ile karşılaşınca ne yapacağını bilemez.

Almanya'da çoğu şirket alaylıları almıyor çünkü mühendis kafası olmuyor.

Büyük ihtimalle siz de mühendislik okumadınız ve bilgisayar mühendisliği eğitimi bambaşkadır

Youtube'den Java videoları yazıp yazılım öğrenip kendıne yazılımcıyım diyen insanlar ile doldu ortalık.

Mühendislik eğitimi bambaşkadır. A'dan Z'ye bütün donanım ve yazılım öğretilir.

O kodun nasıl ve neden çalıştığını ve yazdığın kod parçacığının sisteme nasıl bir yük bindirdiğini alaylı adam bilmez,

haldır huldur kod yazar. Saygılar

• Yukarıda milleti ceng'e gitmeyin diye uyaran es-es avatarlı arkadaşın içinde büyük ihtimalle boğaziçi ukte kaldı.

Yazılım dilini bu kadar büyütmeyin arkadaşlar. Hiç bir kursa gitmeden evde tek başınıza da öğrenebilirsiniz. Fakat Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliğinin açacağı kapıları lambadan cin çıksa size sağlayamaz.

• Gördüğünüz gibi iyi karar vermişiz :)

• quote:

ahahaha bu alaylılar beni öldürüyor

Alaylı adam mühendis değil yazılım bildiğini sanan en ufak bir problemde bocalayan adamdır.

Spesifik bakamaz probleme çözüm üretmede zorlanır ama kodu sıfırdan yaz desen belki bazı bilgisayar mühendislerinden iyi yazar ama bir problem ile karşılaşınca ne yapacağını bilemez.

Almanya'da çoğu şirket alaylıları almıyor çünkü mühendis kafası olmuyor.

Büyük ihtimalle siz de mühendislik okumadınız ve bilgisayar mühendisliği eğitimi bambaşkadır

Youtube'den Java videoları yazıp yazılım öğrenip kendıne yazılımcıyım diyen insanlar ile doldu ortalık.

Mühendislik eğitimi bambaşkadır. A'dan Z'ye bütün donanım ve yazılım öğretilir.

O kodun nasıl ve neden çalıştığını ve yazdığın kod parçacığının sisteme nasıl bir yük bindirdiğini alaylı adam bilmez,

haldır huldur kod yazar. Saygılar

Güvenlik sektoründeyim bildiğim şeylerin mufredata eklenip ögretilmesi için 5 sene geçmesi gerek.
    Adam akıllı pent test eğitimi veren bir üniversite yok. Ddos atak da modemi kapatın diyen hocalarla karşılaşıyorum. Onlarda mektepli okumuş.

Burada anlatmak istediğim şey, zeki azimli insanlar, alaylıların kendilerine rakip olamayacağı alanları tercih etmeleri gerektigini vurgulamak.

Yoksa okulu okumak elbet avantaj ama okumayan kişi size rakip oluyorsa değeriniz düşecektir.

Tabi senin seviyesiz üslübun ayrı bir olay.
    Bu şekilde egolu yaşamın kayıplara sebep olacaktır. Bol şanslar ihtiyacın olacak.

• ne yapmamı önerirsin?

yazılıma ilgi duyuyorum mühendisliğini okumakla hata mı yapıyorum ?

okulu bırakıp işe mi girmeliyim ?

sizin mantığınızla zeki insanlar yazılımcı olmasın xd yani ilgi duyduğum alanın okulunu da okumayacaksam bu arada 1.sınıfım hazırlıkta kendımı yazılım alanında geliştirdim biraz çok aman aman yazılımcı değilim ama araştırmaya açım sürekli araştırıyorum okula bağlı kalmıyorum.

üslubumda da bir şey olduğunu düşünmüyorum

yaşça benden büyüksünüz saygıda kusur ettiysek affola

• quote:

ne yapmamı önerirsin?

yazılıma ilgi duyuyorum mühendisliğini okumakla hata mı yapıyorum ?

okulu bırakıp işe mi girmeliyim ?

sizin mantığınızla zeki insanlar yazılımcı olmasın xd yani ilgi duyduğum alanın okulunu da okumayacaksam bu arada 1.sınıfım hazırlıkta kendımı yazılım alanında geliştirdim biraz çok aman aman yazılımcı değilim ama araştırmaya açım sürekli araştırıyorum okula bağlı kalmıyorum.

üslubumda da bir şey olduğunu düşünmüyorum

yaşça benden büyüksünüz saygıda kusur ettiysek affola

Okumak elbette pozitif etkili olacaktır.
    Ama okjmayan birisi sana rakip olursa emeğinin karşılığını daha zor alırsın.

Zaten okuyorsan tavsiyem alaylıların kendini geliştirmekte zorlanacakları bölümlere yönelmen. Seninde dedigin gibi java derslee 1 yazıp da google da hemen bulunmayacak bir alana yönel.

Pc muh sadece yazilim demek degil. Belki network olur yada ilgi duyduğun daha başka bir alan.

Mesele rakiplerin de senin gibi muhendis olsun. Yarin alayli birisi cikip senden daha iyi senin isini yapamasin

• eyvallah hocam teşekkür ettim bu arada ben de eskişehirliyim :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.