Şimdi Ara

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
5
Favori
7.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Demek istedigim sey o bolumlere ihtiyac yok degil.

Kaliteli insanlarin o bolumde heba olacaklari.

Ben bildigim gordugum seyi soyluyorum.

Sektorun icine girdiginiz zaman anlayacaksiniz ne demek istedigimi.

Basarilariniz cok guzel. Bu basarilari onunuzde daha az engel olan yerlerde degerlendirebilirsiniz diye yazmak istedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yazıların yeri burası değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sad Amore -- 27 Temmuz 2017; 11:36:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir veli olarak yazıyorum.

Bu çocuklar o kadar araştırma yaptılar ve herkes kendince bir kara verdi. Sizin yazdıklarınızın şu an itibarıyla hiç bir önemi yok, zaten gittiklerinde yaşayacaklar.

Benim de kızım çok araştırdı, bölüm ve okul olarak, Bilkent endüstri tercih etti. Bilgisayar müh istemedi.

Bu genç, parlak ve motive olmuş gençleri demoralize etmeyin.

Ayrıca kendi fikrim bilg müh. Liğinin çok da geçerli olduğudur. Siz devam edin gençler, bölümünüz ve okulunuz canavar gibi.

Syg.

• hıhı pc mühendisliği

• Kampüsten yer tutun seneye orayı parçalamaya geliyorum

• "10 yila yakindir bilisim sektorundeyim. "

"Pc muh"

Zuahahhaha sektörde pozisyonun ne çaycılık mı?

• elonardo kullanıcısına yanıt
    çaycılığı aşşağılayan bir aşşağalık hayatında 1 kere olsun çalişmayan bebelerin lafı
  • izmirindağları kullanıcısına yanıt
    Olayı anlamadın galiba çaycıyı aşağılama yok. Troll 10 yıl sektordeyim yazıp Pc mühendisligi diyor bu hatayı alakası olmayan çaycı bile yapmaz. Ayrıca son 4 yıldır babamdan harçlık almadım internetten kazanıyorum. Bilip bilmeden konuşma.

• elonardo kullanıcısına yanıt
    ben olayı anladım sadece aşşalıyıcı cümle kurmuşsun kabul etmen lazım ve sondaki aşşalıyıcı yorumu düzeltmen gerekri düzeltmezsen keyfin bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: osum

Bir veli olarak yazıyorum.

Bu çocuklar o kadar araştırma yaptılar ve herkes kendince bir kara verdi. Sizin yazdıklarınızın şu an itibarıyla hiç bir önemi yok, zaten gittiklerinde yaşayacaklar.

Benim de kızım çok araştırdı, bölüm ve okul olarak, Bilkent endüstri tercih etti. Bilgisayar müh istemedi.

Bu genç, parlak ve motive olmuş gençleri demoralize etmeyin.

Ayrıca kendi fikrim bilg müh. Liğinin çok da geçerli olduğudur. Siz devam edin gençler, bölümünüz ve okulunuz canavar gibi.

Syg.

Sizi kutlarım, allah razı olsun boyle ınsanlardan benım ailem de tıp istemelerine rağmen beni özgür bıraktılar hatta gidip gördük beğendiler okulu bilkent endüstri geliyorum ben de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

Bilg muhendisligine gitmeyin.

Gittiginizde 3. Sene farke deceksiniz ki 15 yasinda ki cocuk sizden daha iyi yazilim biliyor 18 yasinda ki kisi 4 dil yazabiliyor.

Ama siz daha yenice yazilim ogreniyorsunuz.

Bilgiye kolay ulasilan bu donemde yazilim ogrenmek icin okulunu okumaya ihtiyac yok.

Muhendisligin elbette avataji olacaktir ama imza mihendisi olmak yerine guzel isler ve kaliteli egitim icin bilg muh yanlis tercih.

Elektrik elektronik daha dogru olacaktir.

Nedeni ise. Herkes elektrik elektronik ogrenemez. İmkani el vermez.

Ama herkes bir yazilim dili ogrenebilir. Elinin altinda 1000₺ lik laptopla. Azimli olan herkes yazilima baslar.

Öncelikle bilişimde bu tip insanların olması inanın üzdü ama konunun başındaki arkadaşları görünce pek de takmadım

umarım yanlış anlamazsınız şu an 3 programlama dili biliyorum ve büyük ihtimalle boğaziçi bil. müh. gelicek ing bildiğim halde hazırlık okuyacağım çünkü üniversitenin eğitim ortamından ve hayatlarını bu işe vermiş hocalardan alabileceğimi almak istiyorum kendini geliştirme olayı ise önünüzdeki imkanlara göre şekillenir bu yüzden bil. mühendisliğinde üniversite gereksiz lafı yanlış aksine çok önemlidir

Sorun aslında kafası yatkın olmayan sizin gibi insanların seçmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepMind

Şuan bunu izliyordum 23. Dk deyim
    😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 28 Temmuz 2017; 13:29:26 >
  • agjjbr A kullanıcısına yanıt
    Yetkin hoca dediklerinin penetration testing nedir bilmez. Sql aciklarinin tepiti nasil yapilir. Network aglarinin zaaflari, cracker hakkinda bilgi.

Bunlari veremezler malesef.

Verebilen varsa da malesef gelip hocalik yapmiyordur.

Ama burada ne kadar anlatirsam anlatiyim anlamamakta kitlenmissiniz.

Elbette muhendisligin avantajlari var. İhtiyac var

Ama turkiye derecesi yapip da rakiplerinin alayli sekilde seninle yarisabilecegi global bir ortam yerine.

Sadece gercek muhendislik mantigi ile hareket edilecek alanlar daha onemli.

Tabi sen suan kendi beyabinda yazilim

Bildigini diyorsun. Bu senin icin buyuk avantaj. Umarim ulkemizi en guzel sekilde temsil edecegim bir mevkide olursun.

• İlk tercihe yazdim gelir umarim siralama 1018

Tartismalar hakkinda bolumdeki cem hocayi dinleme sansim oldu kendisini bu konuda baya sikmislar sanirim o tatli adamin bile anlatirken biraz sinirlendigini hissettim

Onun anlattiklarini aktarmam zor ancak kaba tabirle yazmam gerekirse

internet baglantisi ve basit bir bilgisayari olan herkes dil ogrenir yazar ama bu bizim urettigimiz parkinson hastalarinin nobetlerini takip eden cihazi programlamaya gelistirmeye o uyartilari ayirt etmeye herkesin gucu yetmez

biz zaten burda dil ogretmiyor dil ogrenmeyi bilgiye ulasmayi ve daha cok sosyal becerileri aktariyoruz

aslinda kendisi cok guzel konusmustu ama benim iletisim becerilerim bu kadar aktarmaya yetti diyeyim

• quote:

Yetkin hoca dediklerinin penetration testing nedir bilmez. Sql aciklarinin tepiti nasil yapilir. Network aglarinin zaaflari, cracker hakkinda bilgi.

Ama turkiye derecesi yapip da rakiplerinin alayli sekilde seninle yarisabilecegi global bir ortam yerine.

Bildigini diyorsun. Bu senin icin buyuk avantaj. Umarim ulkemizi en guzel sekilde temsil edecegim bir mevkide olursun.

Boğaziçindeki hocaların yaşından fazla makalesi var sen gelmiş sql açıklarını tespit etmeyi bilmezler diyorsun. Kardeşim siz mühendisliği sadece bilgisayar başında kod yazmakla bir tutuyorsanız bilmiyorum ama bu işin teorik eğitimi de var. Senin alaylı dediğin kaç kişi bir proje yönetebilecek kadar sosyal eğitimli? Ya da kaç kişi akademik araştırmalar yapabilecek kadar donanımlı? Evet 15 yaşındaki çocuk da programlama yapabilir ama kimse 15 yaşındaki çocuğu alıp silah savunma sistemlerinde geliştirici yapmaz anlatabiliyor muyum? Kimse server yönetimini ona vermez. Lisans eğitim dili değil dil öğrenmeyi, teorik bilgileri ve akademik araştırma yapabilme yetisini de öğretir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMechanicalEngineer -- 30 Temmuz 2017; 14:40:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMechanicalEngineer

quote:

Boğaziçindeki hocaların yaşından fazla makalesi var sen gelmiş sql açıklarını tespit etmeyi bilmezler diyorsun. Kardeşim siz mühendisliği sadece bilgisayar başında kod yazmakla bir tutuyorsanız bilmiyorum ama bu işin teorik eğitimi de var. Senin alaylı dediğin kaç kişi bir proje yönetebilecek kadar sosyal eğitimli? Ya da kaç kişi akademik araştırmalar yapabilecek kadar donanımlı? Evet 15 yaşındaki çocuk da programlama yapabilir ama kimse 15 yaşındaki çocuğu alıp silah savunma sistemlerinde geliştirici yapmaz anlatabiliyor muyum? Kimse server yönetimini ona vermez. Lisans eğitim dili değil dil öğrenmeyi, teorik bilgileri ve akademik araştırma yapabilme yetisini de öğretir.

arkadaş galiba alaylı bir programcı ve mühendisliğide programcılık sanıyor.

• Şimdidn giden arkları tebrik ediyorum

• DeepMind kullanıcısına yanıt
    İkisine de girmesek bir şey olmaz di mi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.