Şimdi Ara

Boğaziçi Tarih Yok Mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaşlar şu forumda bir tane Boğaziçi tarih öğrencisi yok mu?Bu yıl 60 kişi girecek ve ben bir tanesine bile ulaşamadım.

Film:Bölümdaş Arayan Boğaziçili
    Tür:Dram
    İMDb:9.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kolorov -- 10 Ağustos 2017; 21:12:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bölümle bir ilgim yok ama merak ettim mezun olduğunda iş imkanları nedir ?

• CemUzanaMezunŞoku kullanıcısına yanıt
    akademisyen olursun ya da tarih ogretmeni başka ne olcan?

• aynen hocam boğaziçi tarih okuyup mezun olunca ne olunur

• coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    Akademisyen olma şansın yüksek mi peki buna güvenilerek girilir mi

• Reklamcı
    İnsan kaynakları
    Editör
    Akademisyen

olarak çalışabiliyorlar ama bölüm ve hocaları çok kaliteli. Mezunları paso yurt dışında master ya da doktora yapıyor.
  • CemUzanaMezunŞoku kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.

Bölümü İngilizce göreceğiz ve mezun olduğumuzda üst düzey İngilizce ile iş hayatına atılacağız.

Ayrıca ikinci bir yabancı dili de öğrenip bu dilde bir tez yazmamız gerekiyor.Örneğin ben Fransızca seçeceğim.Yani iki tane yabancı dili öğrenmiş olarak mezun olacağız.Buna ek olarak Osmanlıca öğreneceğiz.

Bölümde matematik dersleri bile var analitik düşünceyi geliştirmek için.Buna ek olarak geniş bir seçmeli ders havuzu var.

Bölümde hem kendimizi entelektüel olarak geliştireceğiz hem dil öğreneceğiz hem de geniş seçmeli ders havuzuyla başka alanlarda bilgi sahibi olacağız.

Peki ne iş yapabiliriz?

1-Akademisyen olabiliriz.

2-Müzelerde ve sanat galerilerinde çalışabiliriz.

3-Medya sektörüne yönelebiliriz.

4-Çevirmenlik alalınına yönelebiliriz.

5-İnsan kaynakları,reklamcılık ve halkla ilişkiler sektörlerinde çalışabiliriz.

6-Kitabevlerinde editörlük yapabiliriz.

7-Üniversite hayatımız boyunca aktif olarak yer aldığımız bir kulüpte (Örn. tiyatro kulübü)

ilerleme şansımız olabilir,o alana yönelebiliriz.

...

Örnekleri arttırmak mümkün.

Burada önemli olan yabancı dil eğitimi,sosyal aktiviteler, erasmus vb. faaliyetler...

Okuduğun alanda iş sahibi olma dönemi dönemi bitti.Alanlar arası çizgi inceldi.

• Senin için de yazdım hocam

• Yukarı!

• Kolorov K kullanıcısına yanıt
    Hayatta başarılar dilerim

• Ah hocam 10.sınıfa kadar tarih istiyordum hatta seçmeli seçerken(98liler 10da seçiyordu) sözel yoktu tm seçtim. Sonra aile ve çevre baskıyla değiştirdim sayısala size gerçekten imreniyorum ve bunun pişmanlığını çekiyorum . Boun sosyoloji mezunu tanıdığım mezun olur olmaz iş buldu bir internet sitesinde editör olarak o yüzden iş sıkıntısı çekmesiniz boun mezunu heryerde iş bulur. Neyse bende temel bilim yazdım iş alanı yalpazesi geniş diye umarım pişman olmayız.

Boğaziçi whatsapp ve facebook gruplarında belki vardır tarih okuyan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herr Professor -- 10 Ağustos 2017; 22:27:22 >
    vay gerçekten harika bir eğitim alınıyor boğaziçinden anladığım kadarıyla bende boğaziçi okul öncesini hedefledim hadi bakalım çok çalışıp kazanmalıyım

• Yukarı

hocam ben de boğaziçi tarih yazmayı veya okul öncesi yazmayı düşünmüştüm. ts de ilk 1000 deydim. ancak bazı sebeplerden dolayı vazgeçtim. ben pdr veya psikoloji istiyordum aslında. tm den girmişken ts den de gireyim dedim. tm sınavında matım istediğim gibi geçmedi 40 bine girdim. boğaziçine gidip çift ana dal yapmayı düşündüm. eğer o olmazsa psikoloji veya pdr ye kurum içi yatay geçiş yapacaktım. ama kendime çok güvenemedim. birde istanbula gelsem bile yurtta kalmayacaktım ev tutacaktım. o da çok pahalı oluyordu. geri vazgeçtim erciyes pdr yi yazdım onu kazandım. kayseride yaşıyorum bu arada. sizi tebrik ederim. eğer yapabilirseniz kurum içi bölüm değiştirmeyi vs. deneyebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.