Şimdi Ara

boğaziçi tarih mi hukuk mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar puanim Boğaziçi tarihe puanim yetiyor.TM 3 puanim 32 bin sizce hukuk mu Boğaziçi tarih mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BOUN'a BOA demek nereden geliyor anlamadım. Oradaki A harfinin anlamı nedir? Boğaziçi Üniversitesi BOUN olarak kısaltılır.

Kendini geliştirmeyen insan zaten hiçbir yerde hiçbir şey yapamaz. Hukuk bitirdiğinde boş düz bir avukat olmayı başarı olarak sayan insanlar burada Boğaziçi Tarih bitirirsen ya akademisyen ya da lise öğretmeni gibi vizyonsuz yorumlar yapmasınlar.
  • hukuğu unut da öyle bir kez daha düşün
  • robertososa kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hukuk u ailem yaz diyor tarihte aç kalırsın diye büyükkarakararsızlık içindeyim

• razorrazor R kullanıcısına yanıt
    başka opsiyonlar?
  • boğaziçi tarihe çap yapıcam diye giren 2 üst dönemim hazırlığı da geçemedi bir daha hazırlandı sınava bu sene anadolu hukuk yazacakmış
    illa boğaziçi diye tarih yazma kardeşim...
  • boğaziçi tarih derdim hocam.
  • robertososa kullanıcısına yanıt
    Pdr var

• razorrazor R kullanıcısına yanıt
    bak onu yaz diyicem ama o sıralamaya o da yazılmazki
  • Up

• Çok hırslı, girişken, kendini oluşturan biri değilsen boun tarih bitince aç kalacağın aşikar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lotté kullanıcısına yanıt
    İmzamı atarım. Hazırlığı geçemeyen çok kişi var. Kaldı ki BOA'da tarih bölümünde must dersler var ve matla falan ilgili. ÇAP falan zor işler, herkes o hayalle girer ama oradan çıkamaz yeniden hazırlanır. Kendinize yazık etmeyin, lisans eğitimi zorlu bir süreçtir. BOA'da, Koç'ta, Yeditepe'de, Bilkent'te vs.. fotokopiyle okul bitiremezsiniz. Bunlar TIME'ın üniversite sıralamalarında ilk 500'e girmeye çalışan üniversitelerdir.
    Kaldı ki BOA devlet olsa da yarı vakıfa ait gibi bir şey. Rektörlük seçimlerinde bile Ankara karışamıyor, GSÜ'ye karışıyor ama BOA'ya müdahil olamıyor. Öneki hali Özel Robert Kolejiydi, 71'de üni olp BOA'ya dönüştü zaten.
  • Sevdiğiniz mesleği yapmak;
    Hukuk:Bitirip, boşta kalanını görmedim.Biraz zor oluyor haliyle,üstesinden gelmek size kalıyor.
    Kazanıp artık bitti gibi değil,sonunu getirmek için çok çalışmak gerekiyor.
    Tarih:Tam bilgim yok.Netten iyice araştırınız.

Başarılar.
  • ben de marmara tarihi yazmak istiyorum ama malesef iş olanakları çok sıkıntılı hukuk daha iyi bence .
  • Güncel arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

• Her yerde soyledigim seyi soyleyecegim. Hukuk size dort yilin sonunda bir sifat verir. Toplum tarafindan avukat, hakim, ivir zivir diye tanimlanirsiniz. Eger hukukcu tanidiginiz yoksa isiniz zordur, hele gunumuzde ulkenin yarisi hukuk fakultesinden mezunken. Sirf puaniniz tuttugu icin hukuk secmeyin. Topluluk icinde konusabiliyor musunuz, gercekten yasalarla, ki bana sacma gelen seyler, icli disli olmak istiyor musunuz? Tarih bolumu size bilgiden baska bir sey sunmaz. Ozellikle Bogazici, Koc gibi okullarin bu tarz bolumleri size meslek vermese de, yolunuzu acmaniz icin gerekli olan her seyi saglar. Gerisi kisinin becerisine kalmis. Ne istediginizi iyice dusunun.

• quote:

Orijinalden alıntı: nocif

İmzamı atarım. Hazırlığı geçemeyen çok kişi var. Kaldı ki BOA'da tarih bölümünde must dersler var ve matla falan ilgili. ÇAP falan zor işler, herkes o hayalle girer ama oradan çıkamaz yeniden hazırlanır. Kendinize yazık etmeyin, lisans eğitimi zorlu bir süreçtir. BOA'da, Koç'ta, Yeditepe'de, Bilkent'te vs.. fotokopiyle okul bitiremezsiniz. Bunlar TIME'ın üniversite sıralamalarında ilk 500'e girmeye çalışan üniversitelerdir.
    Kaldı ki BOA devlet olsa da yarı vakıfa ait gibi bir şey. Rektörlük seçimlerinde bile Ankara karışamıyor, GSÜ'ye karışıyor ama BOA'ya müdahil olamıyor. Öneki hali Özel Robert Kolejiydi, 71'de üni olp BOA'ya dönüştü zaten.

quote:

BOA neresi

• Boğaziçi
  • kerem787 K kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi demek istiyor sanırım.

• Ailen maddi anlamda arkandaysa hukuk yaz tabi. Sirf bogazici diye alakasiz bolumler yazanlar sinava tekrar giriyorlar. Tarih bitirince ne olunacagi buyuk muamma.

• Neyi amaçladığınıza göre değişen bir şey. Eğer Boğaziçinin havasına kapılıpta böyle bir tercih yapmak istiyorsanız düşünmeyin bile. Çünkü tarih okuduktan sonra anca akademisyen yahut lise öğretmeni olursun. Eğer akademisyenlik gibi birhedefin varsa Koç tarihe git önerim. Hpesi tam burslu olmak üzere 8 kişi alıyorlar sadece. TS kaç bilmiyorum senin ama 2k ile kapatıyor Koç tarih
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.