Şimdi Ara

Boğaziçi Fizik öğretmenliği mezunu 15 yıllık öğretmenim, soruları alayim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
6
Favori
11.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kezahakeza

Fizik nedir evreni anlamaktır. Her konuda söylecek birşeyin var mı ?

Fizik adına evet tabii ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doctorfizik kullanıcısına yanıt
    Bugün aklıma takılmıştı

Kol saatinin pilinin voltajını arttırırsak çubukların periyodu azalır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer4849 -- 7 Aralık 2016; 23:38:10 >
  • Hocam lise son öğrencisiyim. 3 yıldır fizik gördüğümü zannettim. Fiziği bu sene kavradım. Niye mi? Zira geçen 3 senede bize elinde ki defteriyle gezen ve sadece defterdekilerini bize yazdıran boş bir hocayla,kötü ve sorularda çabuk tıkanan hocayla geçti.

Niye mi anlattım? Ben bu sene özel okula geçmek zorunda kaldım. Ve şahsen,sizin de katılacağınızı düşünerek,devlet okullarının çoğunda. Özellikle fizik dersinin doğru bir şekilde öğretildiğine inanmıyorum.
    Ben bir sürü öğretmen gördüm fizik için. Sadece 2 kişi iyiydi. Gerisi yaptıklarını da yanlış çözdüler.

Bu sene kendi çabalarımla ve okuldaki hocaya soru sorarak çok şükür fizik dersini kafama oturtabildim. Bundan önce fizik ne diye sorsalardı. Çok boş bir ders derdim. Çünkü anlatım çok çok yanlış. Öğrencilerden fazla Öğretmenler de suçlu. Hatta çoğu öğretmenin fizik bildiğini dahi zannetmiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda. Özellikle son derecelendirme hakkında?

• Forumda ne işiniz var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam lise son öğrencisiyim. 3 yıldır fizik gördüğümü zannettim. Fiziği bu sene kavradım. Niye mi? Zira geçen 3 senede bize elinde ki defteriyle gezen ve sadece defterdekilerini bize yazdıran boş bir hocayla,kötü ve sorularda çabuk tıkanan hocayla geçti.

Niye mi anlattım? Ben bu sene özel okula geçmek zorunda kaldım. Ve şahsen,sizin de katılacağınızı düşünerek,devlet okullarının çoğunda. Özellikle fizik dersinin doğru bir şekilde öğretildiğine inanmıyorum.
    Ben bir sürü öğretmen gördüm fizik için. Sadece 2 kişi iyiydi. Gerisi yaptıklarını da yanlış çözdüler.

Bu sene kendi çabalarımla ve okuldaki hocaya soru sorarak çok şükür fizik dersini kafama oturtabildim. Bundan önce fizik ne diye sorsalardı. Çok boş bir ders derdim. Çünkü anlatım çok çok yanlış. Öğrencilerden fazla Öğretmenler de suçlu. Hatta çoğu öğretmenin fizik bildiğini dahi zannetmiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda. Özellikle son derecelendirme hakkında?

Ne yazık ki haklisin. Etüt merkezindeki öğrencilerimin çoğu özel okul öğrencisi. Fizik öğretmenlerinin fizik adına öyle yanlışları var ki şaşarsin. Milli eğitimdekilerin -isini iyi yapanlar mustesna- tek dertleri ek dersler. 15 yıllık öğretmenliğinde 5-10 Milli eğitim ilçe zümresine katıldım, tek konuştukları sen şu ek ders aldın ben bunu aldimdi. Zümre tutanağıni bir tanesi geçen senekinden kopya çekerken diğerleri geyik yapıyordu. Ki çoğunda fizik müfredatı değiştiği için yeni eklenen bilmedikleri birçok konu olmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

Forumda ne işiniz var?

2004ten beri forumdayim, bugün gelmedim. Programlama ve teknoloji hobim. Birkaç programlama dili bilirim, daha önce bir kaç telefon için rom yazmisligim ve yayinlamisligim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: doctorfizik

quote:

Forumda ne işiniz var?

2004ten beri forumdayim, bugün gelmedim. Programlama ve teknoloji hobim. Birkaç programlama dili bilirim, daha önce bir kaç telefon için rom yazmisligim ve yayinlamisligim var.

Yok hocam mesaj sayınızdan da belli de soru hala ne işiniz var. Çoğu eskiler buraları bıraktı gitti. Biz gibi işsizler kaldı

• ben uzay zaman bükülmesine aşırı ilgi duyuyorum bu konu hakkında bilgin var mıdır ? daha detaylı anlatabilir misin. hatta istanbuldaysan kahve ısmarlıyım. zamanın göreli oluşu bana muhteşem geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazarov0734

ben uzay zaman bükülmesine aşırı ilgi duyuyorum bu konu hakkında bilgin var mıdır ? daha detaylı anlatabilir misin. hatta istanbuldaysan kahve ısmarlıyım. zamanın göreli oluşu bana muhteşem geliyor

Var tabii ki. Bu konularla ilgili çok seminer verdim.

• Tesla hakkında ne düşünüyorsunuz hocam
    Şu sıralar kitabını okuyorum, büyük adammış.

• doctorfizik kullanıcısına yanıt
    Hocam sorumu cevaplamicaksiniz sanirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doctorfizik

quote:

Forumda ne işiniz var?

Yok hocam mesaj sayınızdan da belli de soru hala ne işiniz var. Çoğu eskiler buraları bıraktı gitti. Biz gibi işsizler kaldı

3-5 yıldır doğru duruş yazmiyorum zaten bu sayıyı ilk 2010a kadar yapmısimdir. Forum eskisi gibi değil, doğru. Adminlerle beraber geyik yapardık konu dışında.

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer4849

Bugün aklıma takılmıştı

Kol saatinin pilinin voltajını arttırırsak çubukların periyodu azalır mı?

Şimdi gordum değişmez.

• Ateistmisiniz fizikciler ateisttir genelde

• Kuantum dersi nasıl anlaşılır çok soyut ve kafa karıştırıcı.

Ayrıca yüksek lisans falan var mı hocam sizde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achilles.

Ateistmisiniz fizikciler ateisttir genelde

Hayır değilim. Tanriya inanirim. Bu inanisimda fiziğin de etkisi olmuştur. Kaos teorisi, ve quantum teorileri beni çok etkiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Kuantum dersi nasıl anlaşılır çok soyut ve kafa karıştırıcı.

Evet quantum teorisi özellikle mekaniği karışık bir konudur. Nasil olmasın ki, Einstein quantum teorisini kabul etmez mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Kuantum dersi nasıl anlaşılır çok soyut ve kafa karıştırıcı.

Epr'de yüksek lisans yaptım.

• 15senelik öğretmensin ama 4.000 tl yazmak yerine 4k yazıyorsun.

• Cevaplarınızdan fiziği gerçekten sevdiğiniz anlıyorum.Sorum yok ancak şunu anladım ki insan istediği alanı bulup, o alan üzerine gittiği zaman keyif alarak işini yapıyor. Tabi mezun olunan okul ve alınan eğitimlerin payı ayrı ancak tamda meslek değiştirmek üzere ygsye hazırlanan biri olarak mutlu olacaksam bu riski almaya değer.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.