Şimdi Ara

Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
11.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ilgili araç yaklaşık 10 aydır bende, ciddi anlamda hiç bir sorun çıkarmadı, çok memnunum.. alacaklar yüksek motor farkını görmelerini ve yaşamalarını tavsiye ederim :)
    araca bakarsanız araçta sizi memnun ediyor, kışın kış lastiği, yazın yaz lastiği ile kullandım (sıfır aldım) yağıydı suyuydu kontrol ettim hep.. birde nacizane tavsiyem araç alacagınızda mutlaka 2-3 ustadan yorum alın, bir kişinin önermesiyle iptal etmeyin yada almayın

camlara filmde çok yakıştı :)

Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir2050 -- 8 Temmuz 2017; 12:27:13 >

• Hocam, mutlu oldum.

Ben 350bin kmdeki araçtan tereddüt ederdim.

Ancak muhtemelen sizin ki bakımlı bir arac idi ve siz de de problem çıkmadı. Biraz benim de ön yargımı kırdınız. :)

Aracı kimden almıştınız ?

Bu arada bende de 530i var 2005 model.

147binde. Bazı masraflarım oldu. Ancak çok ciddi şeyler değildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 321binde aldım ben bunu, şuan 330binde.. 350 olmadı daha :)
    son halide böyle (far temiztletme ve farlara şeffaf film çektirdim)

Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir2050 -- 17 Ağustos 2017; 15:33:27 >
  • eski kasa 530i kullanıcısı olarak ben de korkarak aldım. ancak şu an gözüm dolu dolu e60 5.30i araçlarda. bu arada bu araçları kullandıkça ister istemez Alman mühendisliğine hayran oluyorsun.

Bmw E60 530i 2004 model (M8 Paket), yok yok alınır mı ? (ALINDI)
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    ayenn hocam konfor bile çok iyi.. geçen 2011 model jettaya bindim benım aracımla uzaktan yakından alakası yok :)
    bu fiyata aralığınıda araç alacaklar için referans bu araç olmalı, 70bin veripte kutu gibi araçlara binme nasıl iş bilmiyorum
  • bekir2050 kullanıcısına yanıt
    ben aracı ilk aldığımda bu yaşta araba alınır mı? zaten masrafı çok vs. diyen arkadaşım yan koltuğa oturdu. koltuğu geriye almak için koltuğunda altında mekanik kolu aradı. yan taraftaki düğme ile otomatik olarak geri alabileceğini söyledim. o sırada attığı bakışı hiç unutmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

ben aracı ilk aldığımda bu yaşta araba alınır mı? zaten masrafı çok vs. diyen arkadaşım yan koltuğa oturdu. koltuğu geriye almak için koltuğunda altında mekanik kolu aradı. yan taraftaki düğme ile otomatik olarak geri alabileceğini söyledim. o sırada attığı bakışı hiç unutmam.

iyi günlerde kullanın, bu tip araçlar gerçekten sorunlu değil, piyasadaki 150.000 km görünen bir çok araç zaten bu km lerde :)
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. bir de bir sorum olacak. şu an audi,mercedes, bmw bakarken genelde dolu araçlar konya'da çıkıyor. ancak konya'dan araba alınmaz gibi bir tabu var. gerçekten bir aslı astarı var mıdır? araç birleştirme gibi çok fazla dedikodu var.

bu yüzden 1-2 arabayı direkt elemiştim.
  • hocam konyada bmw çok bu bir gerçek, dediğiniz konu hakkında bilgim yok ama zaten alacagınızda aracınızı mutlaka 2-3 farklı ustaya gösterin.. ben konyadan aldım aracımı fakat izmirden gelmiş, 3 farklı ustadan onay alıp almıştım... ufak tefek boya ve çizik kusurlarınada takılmamak da lazım, sonuçta sıfır araç almıyorsunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

alinir da, banka da hazirda nakit bulundurun siz yinede herhangi bir sikinti icin. kimse bana alman seviciligi yapmasin simdi ne ulkemizin yolu almanya ne yetkili servisi almanyadaki bmw servisindekiler kadar prof.

bu soruyu almanyada sorsaniz herturlu alinir derdim. fiyata falan girmiyorum onlar sizin bileceginiz is.

konu sahibi arkadaş bu kişiler yorumlarında ne kadar haklı çıktılar ? şunlara sağlam bir kapak bekliyorum sizden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

alinir da, banka da hazirda nakit bulundurun siz yinede herhangi bir sikinti icin. kimse bana alman seviciligi yapmasin simdi ne ulkemizin yolu almanya ne yetkili servisi almanyadaki bmw servisindekiler kadar prof.

bu soruyu almanyada sorsaniz herturlu alinir derdim. fiyata falan girmiyorum onlar sizin bileceginiz is.

konu sahibi arkadaş bu kişiler yorumlarında ne kadar haklı çıktılar ? şunlara sağlam bir kapak bekliyorum sizden.

Çocuk gibi hareketler.Adam almış arabasını sorun yaşamamış.Hayırlı olsun.
    Bozulsa da ben haklı çıkayım gibi düşüneceğimi mi zannediyorsun.Daha 10 ay geçmiş.İnşallah sorunsuz binersin.Ben yazdığımın hala arkasındayım bu araçlarda problem olursa çözüm zor ve pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

ne bu kin ne bu nefret? "HADI KAPAH YAPSIN GONU SAHIBI ARKADASH"?

Ulkede arabasini 0 alan adam 1 bilemedin 2 defa yetkili servise sokuyor. fahis fiyatlar yuzunden de alinmaca gucenmece sonra zirlayip bilmem hasan ustaya goturup birakiyor. bmw 5 serisine binen de golfe binen de ayni kafa. kac kisi TR de arabasni servise gunu gunune bakimini gunu gunune yapitiriyor? allah askina samimi olun. kendinizden yola cikmayin.

bos beles mesaj

• Aslında olay biraz göreceli, eniştem 20bine vectra almıştı 5-6 yıl önce, kasa olsun araç olsun sevdiği bir modeldi.. aracta sorun çıktı zamanla, yemin billah etti bir daha opel almam diye, sorun opeldemi yoksa o araçtamı önemli olan bu aslında, bu aracın konforu ve gücü yerinde haliyle sorunuda ona göre olacaktır. Zenon beyni arızalanmıştı birara sıfırı 600tl, çıkmasını 200tlte taktırdım. Masraf birazda kişinin bütçesine göre degişiyor. 1760TL yıllık vergisi var zaten, aracı hiç kullanmasanız garajda dursa
    1760TL + 670(sigorta) = 2430TL yıllık ödemesi var, buda aylık 200TL kafadan gidiyor.

Yakıt ortalaması : şehir için 80kuruş benzin , 45 kuruş gaz
    benzin deposu : 370TLye doluyor, gaz deposu 125TL civarı

hergün araçla yol yapan birisi için bu tutarlar bütceyi artıracaktır, ben günlük ortalama 20km yol yapıyorum (ev/iş) bana sorun yok.
    bir çok aracın yanında kendini gösteren ve albenisi çok yüksek bir araba emin olun.

• 3lt lik atmosferik bu benzinli motor seçenek olarak en masrafsızı ve performanslısı olarak duruyor. Zira dizellerin masraf açma potansiyelleri çok daha yüksek.

Uzun yolda yeni nesil 5'lerin şansı olmuyor. Zira neredeyse hepsi bu araçtan daha düşük beygirliler. 520i, 520d, 525xd ler 530i 'ye rakip olamıyor. Tek tük olan yeni nesil 535i veya 530d ler performans olarak daha iyidir. Gene tek tük olan S500, E350, 745i, 740i lere falan av olursunuz. 🙄

Yüksek Suv'lar istedikleri kadar yüksek motor hacmine ve beygire sahip olsunlar 150-160'lardan sonra ağırlık merkezlerinin yukarıda ve rüzgar dirençlerinin yüksek olmasından ötürü size rakip olmaları imkansız. Bundan belki (genr bir ihtimal) Porsche Cayenne lerin en güçlülerini (350-400ps ve üzeri) hariç tutabilirim. Ancak onlardan bile emin değilim. Ama sizin kadar hızlı viraja girmeleri bence gene mümkün değil.

Otobanda en performanslı %1 lik dilimde olmak çok güzel bir duygu. 😄😄

70-80bin liraya tadılması güzel bir duygu. 😊

Masraf elbette oluncastandart C sınıf bir aracin 2 katı olabiliyor. Elektronik arızalar ortaya çikabiliyor. Şanzuman elinizdeyken bozulabilir. Sanzuman tamiri yeni nesil çift kavramalıların masrafı kadar olur bence. Elektronik arızalarda ise iyi bir bmw ustanız ya da facebook paylaşım sitelerindeki diger kullanıcılardan destek alabilir bu şekilde ucuza halledebilirsiniz.

Her gün yoğun Ist köprü trafigi sürüşlerinde tahminim benzinde 15lt/100km falan tüketir. Hafta sonu gezmeye ve arada gazlamaya ve tatlı sert kullanım için alınırsa tüketim 10-12lt ler civarında gezinir. Lpg de ise tüketimin üzerine %15 falan ilave edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 30 Eylül 2017; 16:33:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.