Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.023
Cevap
66
Favori
326.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jackson

Zaten sordum aracınız modifiyeli mi diye.

Verilere göre sizin aracın orjinal m54 motoru 168 hp(170ps) 0-100 hızlanması otomatikte 10.2 saniye(manuel 9.1).

Orjinal m54 ile dsc ve asc+t kapatılıp manuele alarak 9 snnin altina inebiliyor.Bu aractadada yazdigim gibi ufak bir ekstra var.Otomatik ve sistemler açık hali ile 8.6 8.7 gibi rakamlari görüyor. Spor modda 8.3 snde görüyor. Zorlarsam en faz 8.0 sn olur.(manuele alarak)Tabi gereksiz şu halide gayet iyi.Eski 330um icinde tam hatirlamiyorum teknik veriler 7 sn diyordu 6.2 sn de 100 görüyordu. En fazlada 5.95e dusebildi.Yani bmwnin teknik verilerinde 0.5 ile 1 sn arasi daha erken 100 gorebiliyor.F30 316i icin 9.2 sn idi yanilmiyorsam 0-100 .Bir dergi testinde 8.5 sn çıkmıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Araç çok temiz. Tekrardan hayırlı olsun.

sagolun tesekkur ederim

• Ailecek Mercedes sevdalıyız sülale tek Bmw gördü oda 320i 1994 idi v6 olayı cidden güzel her ne kadar bmw sorun yaratır onu yaratır kasa şöyle böyle deseler'de bence gayet güzel araçlar özellikle gerçek m paket e39 ve e46 hoşuma gider.Bir ben aldıramadım babama bir e39 ama temizide tuzluya geliyor oda ayrı yoksa 20 liraya'da var. Hayırlı uğurlu olsun Almanın bakımını ve yemini iyi seçin yoksa darılıyor meretler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WanZei

Ailecek Mercedes sevdalıyız sülale tek Bmw gördü oda 320i 1994 idi v6 olayı cidden güzel her ne kadar bmw sorun yaratır onu yaratır kasa şöyle böyle deseler'de bence gayet güzel araçlar özellikle gerçek m paket e39 ve e46 hoşuma gider.Bir ben aldıramadım babama bir e39 ama temizide tuzluya geliyor oda ayrı yoksa 20 liraya'da var. Hayırlı uğurlu olsun Almanın bakımını ve yemini iyi seçin yoksa darılıyor meretler.

Sans mi bilmiyorum ama daha once hic bir bmwmde sorun yasamadim.Ama araba icin her zaman ne gerekiyorsa en iyisini aldim.Parca mi lazim bizzat almanyadan getirtirim.LPG mi takilacak en iyi ustayi en iyi seti taktiririm.Yurt disi dahi olsa giderim.Kisacasi ondan bişey esirgemem.Yola ciktigim zamansa insanlar dönüp bakarlar...Teşekkür ederiz :)

• Hayırlı olsun, gerçekten ''Maaşallah'' denecek bir aracınız var. Bir Hondacı ve 2000 model Accord EX sahibi biri olarak, uzunca bir süredir, e39'lara göz kırpıyorum ben de.

Piyasası o kadar değişken ki bu kasanın, ne kadar para eder, kime götürülür de baktırılır, iyi araştırmak lazım.

Ayrıca Volvo S60 2.0t (bir önceki kasa) da aklımı çelmiyor değil.

Tabi bir de Saab 9.5'ler var. Ama yetim kaldı firması, tam bir macera onu almak.

Benim araç 147 hp ve 183 nm tork üretiyor, 1450kg.lık kasasına ancak yetiyor bu değerler. 1.5 tonluk araçlara mümkünse turbolu ve asgari 170-180 hp ve 220-340nm tork lazım tatmin edici bir performans için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nadir -- 31 Ağustos 2013; 12:17:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadir

Hayırlı olsun, gerçekten ''Maaşallah'' denecek bir aracınız var. Bir Hondacı ve 2000 model Accord EX sahibi biri olarak, uzunca bir süredir, e39'lara göz kırpıyorum ben de.

Piyasası o kadar değişken ki bu kasanın, ne kadar para eder, kime götürülür de baktırılır, iyi araştırmak lazım.

Ayrıca Volvo S60 2.0t (bir önceki kasa) da aklımı çelmiyor değil.

Tabi bir de Saab 9.5'ler var. Ama yetim kaldı firması, tam bir macera onu almak.

Benim araç 147 hp ve 183 nm tork üretiyor, 1450kg.lık kasasına ancak yetiyor bu değerler. 1.5 tonluk araçlara mümkünse turbolu ve asgari 170-180 hp ve 220-340nm tork lazım tatmin edici bir performans için.

Temiz alındığında kullanılacak masraf cikartmayacak yeni tip bir e39 icin 40bini vereceksiniz. Ankara'da baktiracak yer belli EFE MEKANIK sasmazda vs heryerde bilinir. Onlar size araci hersey soylerler.

• GrandLotus kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle başlık sahibine: Aracınız çok güzel. Güle güle binin.
    Her arabada temiz bakımlı araba kendini belli eder ama BMW'de e39 gibi tasarımı ve işçiliği çok özel arabalarda bu durum çok daha fazla kendini belli ediyor. Kafamda şöyle bir bilgi var. Teyidini size bırakıyorum. BMW mekanikerlerine göre en iyi BMW makyaj sonrası e39 m5 olduğu kabul ediliyormuş.
    Bu kadar girizgah sonrası bu başlık vesilesi ile aklıma gelen bir soruyu size yöneltmek isterim.
    Otomatik araçlarda (özelde BMW'de) fabrika verisi 0-100 d modda tüm sistemler açık olarak mı ölçülüyor, yoksa DS mod ve esp, dtc kapatma gibi bir durum var mı? Son olarak en hızlı 0-100 için bmw'de hangi modu tavsiye edersiniz? Yabancı bir forumda kalkışta fren ve gaz pedalına aynı anda basılı belli bir devire gelindiğinde fren pedalının bırakılması ile aynı anda gaza sonuna kadar basılması tavsiye edilmişti. Bu konuda siz ne dersiniz?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekküler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elagance45 -- 1 Eylül 2013; 17:35:15 >

• Koltukları dağılmamış ender e39 diyebiliriz.

Çift vanoslu motor harici alınmaması lazım.

Kazasız belasız sürüşler.
  • bak arabayı acil satmam gerek satıyorumde hemen gelip 38 bin çalışmassam eline nakit sayıcaksın taktaktaktatkataktak nakitttttttttt satıyorum de yeterki

koltuklar vinlexmiş orjinal deri olsa okadar ederdi 36

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 1 Eylül 2013; 18:45:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elagance45

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle başlık sahibine: Aracınız çok güzel. Güle güle binin.
    Her arabada temiz bakımlı araba kendini belli eder ama BMW'de e39 gibi tasarımı ve işçiliği çok özel arabalarda bu durum çok daha fazla kendini belli ediyor. Kafamda şöyle bir bilgi var. Teyidini size bırakıyorum. BMW mekanikerlerine göre en iyi BMW makyaj sonrası e39 m5 olduğu kabul ediliyormuş.
    Bu kadar girizgah sonrası bu başlık vesilesi ile aklıma gelen bir soruyu size yöneltmek isterim.
    Otomatik araçlarda (özelde BMW'de) fabrika verisi 0-100 d modda tüm sistemler açık olarak mı ölçülüyor, yoksa DS mod ve esp, dtc kapatma gibi bir durum var mı? Son olarak en hızlı 0-100 için bmw'de hangi modu tavsiye edersiniz? Yabancı bir forumda kalkışta fren ve gaz pedalına aynı anda basılı belli bir devire gelindiğinde fren pedalının bırakılması ile aynı anda gaza sonuna kadar basılması tavsiye edilmişti. Bu konuda siz ne dersiniz?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekküler...

Vites manuele alınır, dsc kapatılır, Fren basılı iken devir yükselim araç asılmaya başlayınca fren bırıkılır dip gaz basılır 6500 devirde vites değiştirilir.Bu şekilde 0-100 9 sn de görebilir...Benim araçta ufak bir ek var bu şekilde 8.3 sn sürüyor.Fabrika nasıl test ediyor bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

bak arabayı acil satmam gerek satıyorumde hemen gelip 38 bin çalışmassam eline nakit sayıcaksın taktaktaktatkataktak nakitttttttttt satıyorum de yeterki

Ne yapdın hocam yav :))Ben zaten 45e maal ettim LPGsi vs.Birde benimkisi tanıdık işi oldu dışardan gelene fiyatı 44dü ben birde eş dost hesabından daha ucuza aldım.Birde euro yüksek tabi.Üzerindeki LPG 2 haftalık şuan sıfırı 4bin lira.Ne E39'lar var koltuk desen koltuk değil iç desen dağılmış onları veriyorlar 36binlere.Birde oda yetmezmiş gibi Türkiye'ye giren son e39lardan birisi...Ederini veren çıksa bile düşünürüm yani satsam mı diye.Tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

quote:

bak arabayı acil satmam gerek satıyorumde hemen gelip 38 bin çalışmassam eline nakit sayıcaksın taktaktaktatkataktak nakitttttttttt satıyorum de yeterki

Ne yapdın hocam yav :))Ben zaten 45e maal ettim LPGsi vs.Birde benimkisi tanıdık işi oldu dışardan gelene fiyatı 44dü ben birde eş dost hesabından daha ucuza aldım.Birde euro yüksek tabi.Üzerindeki LPG 2 haftalık şuan sıfırı 4bin lira.Ne E39'lar var koltuk desen koltuk değil iç desen dağılmış onları veriyorlar 36binlere.Birde oda yetmezmiş gibi Türkiye'ye giren son e39lardan birisi...Ederini veren çıksa bile düşünürüm yani satsam mı diye.Tekrar teşekkür ederim

bizdede 2011 de 2003 invidual vardı biliyorum ne kadar masraflı araba oldugunu 36 ya alıp 45 e mal etmiştik 40 a sattık eger herkes 40 a alıp 5 bin masraf yapıp 45 e satabilseydi gözünü sevdigim dünyası evet çogu ölmüş durumda ama bu arabaların şuan yapcagı fiyat 32- en iyisyse 37 dir tr piyasası cok kötü bi pyasa etmeyecek degerleri istiyolar malesef. 55 e tiguan aldık 47 ye zor sattık 2 ayda . malesef herkes istedigi fiyata satamaz

bu arada fiyat 44 dü falan yok o arabanın ederi 37 bin tl babam bizzat bu arabalarla çok ilgidir bu e39 hakkında dehşet bilgiye sahiptir tiguan aldıktan sonra hala bunlara bakıyodu konuyu gösterdim araba iyi dedi ama işte sadece sizde degil hepsinde böyle fiyatlar çok abartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 2 Eylül 2013; 19:53:07 >

• quote:

quote:

quote:

bizdede 2011 de 2003 invidual vardı biliyorum ne kadar masraflı araba oldugunu 36 ya alıp 45 e mal etmiştik 40 a sattık eger herkes 40 a alıp 5 bin masraf yapıp 45 e satabilseydi gözünü sevdigim dünyası evet çogu ölmüş durumda ama bu arabaların şuan yapcagı fiyat 32- en iyisyse 37 dir tr piyasası cok kötü bi pyasa etmeyecek degerleri istiyolar malesef. 55 e tiguan aldık 47 ye zor sattık 2 ayda . malesef herkes istedigi fiyata satamaz

bu arada fiyat 44 dü falan yok o arabanın ederi 37 bin tl babam bizzat bu arabalarla çok ilgidir bu e39 hakkında dehşet bilgiye sahiptir tiguan aldıktan sonra hala bunlara bakıyodu konuyu gösterdim araba iyi dedi ama işte sadece sizde degil hepsinde böyle fiyatlar çok abartı

Alıntıları Göster
    Istek üzerine silinmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrandLotus -- 2 Eylül 2013; 23:57:41 >

• Bu kıymetli bilgiler için teşekkürler. BMW aşkım sayesinde ilk aracım 90 model E34 kasa 5.20i olmuştu. O yılların arabası olmasına rağmen şu gün bile konfor ve güven hissini sonuna kadar yaşayabiliyorsunuz. Bütçe konusunu hallettikten sonra kesinlikle düşünmeden E39 alacağım. Sizden edineceğim daha çok tecrübeleriniz vardır eminim :)
  • quote:

quote:

quote:

...silindi...şuan sitedeki en temiz araba bu Deri koltuklara bakarsan anlarsın hocam temizligini. +olarak vinlex degil

quote:

tr piyasası cok kötü bi pyasa etmeyecek degerleri istiyolar malesef
    Bunu sizden duymak ilginç.

Siz geçenlerde tiguan'ımı neden satamıyorum diye başlık açıp, 56'ya aldığınız aracı 50 ye vermek isteyip en son 48'e kadar çekip bu 10bin lira zarar mı edeceğiz dememiş miydiniz.
    Son VW zammından sonra aracınızın sıfırı 75bin olunca, 53'e satarım artık derken size 50'ye satarsanız iyi demiştim. Demek ki olmamış 47'ye bırakmışsınız.
    Herkes aracını istediği fiyata satar da o fiyat piyasa fiyatı olmalı...bunu iyi kötü anlamışsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Praetor -- 2 Eylül 2013; 19:59:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

quote:

quote:

quote:

quote:

tr piyasası cok kötü bi pyasa etmeyecek degerleri istiyolar malesef
    Bunu sizden duymak ilginç.

Siz geçenlerde tiguan'ımı neden satamıyorum diye başlık açıp, 56'ya aldığınız aracı 50 ye vermek isteyip en son 48'e kadar çekip bu 10bin lira zarar mı edeceğiz dememiş miydiniz.
    Son VW zammından sonra aracınızın sıfırı 75bin olunca, 53'e satarım artık derken size 50'ye satarsanız iyi demiştim. Demek ki olmamış 47'ye bırakmışsınız.
    Herkes aracını istediği fiyata satar da o fiyat piyasa fiyatı olmalı...bunu iyi kötü anlamışsınız...

herkes aracını istedigi fiyata satamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 2 Eylül 2013; 23:45:33 >

• ColDasHeLL kullanıcısına yanıt
    Satar satmasına da o istenilen fiyatın piyasa koşıllarına uygun olması lazım öyle değil mi

Bu arada arkadaşın arabası çok güzel olmasına çok güzel de sıkıntılı bir araç, full donanım mersoları bmw'leri sevmiyorum. Elektrik aksamındaki bir sıkıntı illallah dedirtiyor. Ama bundan sonra ne maalesef bunlarla yaşamaya mecburuz.
  • Orijinalden alıntı: GrandLotus
    Hocam az önce rastladım bir konuda araç inceleme linkinize ellerinize sağlık zevkle okudum çok hoşuma gitti..
    Arabaya değişiklik yaparsanız modifikasyon gibi onlarında incelemelerini yazmanızı bekliyorum ....
  • İleride keyif arabası olarak e39 um olsa başka bir şey istemem.
    Araç çok şık. Hayırlı olsun.
  • Orijinalden alıntı: Roadstar

Hocam az önce rastladım bir konuda araç inceleme linkinize ellerinize sağlık zevkle okudum çok hoşuma gitti..
    Arabaya değişiklik yaparsanız modifikasyon gibi onlarında incelemelerini yazmanızı bekliyorum ....

Yakın zamanda bir çalışmam olacak o zaman paylaşacağım

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.