Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.023
Cevap
66
Favori
326.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Hocam bilginiz var mı hangileri full oluyor ?

hangileri full oluyor reyis
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

Karıştırma dur
  • quote:

quote:

quote:

Karıştırma dur

çekirdeğimi aldım köşede çitliyorum ben haberin olsun

• Selam Arkadaşlar, Pampalar

Uzun zamandır foruma da, satılık ilanlarına da girip bakamıyordum. Şöyle bir baktım piyasa ne kadar leş arabalarla dolmuş.

Gerçekten leş ötesi olmuş piyasa.

Bu arada e39 kullanma kılavuzunun videosunu yüklüyorum. Umarım işinize yarar. HAvalandırma ile ilgili detaylar vs. Bir sürü işinize yarayacak bilgi içeriyor.

Ben de arkadaşım ile anlaşabilirsem güzel bir dönüş yapacağım aranıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebozkurt800 -- 4 Aralık 2016; 23:52:23 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Soyle bir ilan var bakmak isterseniz, ikinci sahibinden

bozuk bozuk o araba ii deil

Aynen bozuk o araç :) şaka bir yana eli yüzü duzgun duruyor gibi. Tabi ustadlarimiz daha iyi bilirler.

Bu arada antalyadaki 5.30 vardi 135 bindeki. O araç kaça gitti bilen var mi. Adamin numarasini kaydetmiştim soracaktım kendisine fakat numarayi kaybettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VgrooveR -- 5 Aralık 2016; 18:25:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrebozkurt800 kullanıcısına yanıt
    Hosgeldiniz, video icin tesekkurler

Artik 30-35ler hayal oldu fiyatlar 60binlere dogru kayiyor gibi kayanlar var hatta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Hosgeldiniz, video icin tesekkurler

Artik 30-35ler hayal oldu fiyatlar 60binlere dogru kayiyor gibi kayanlar var hatta

Hoşbulduk :)

Fiyat önemli değil, fiyattan bağımsız gene de temiz araç çok az. Yoksa 30-35 bine 3 sene önce de ben almazdım. O zaman bile ucuzdu. Bu araçlarda ucuz etin yahnisi misali.

Çok sıkıntı çıkarabilir
  • Benim.motor yag kaciriyor cok cok az . Ama nerden bilmiyoruz daha detayli bakamadim.muayeneye yetisecegim diye. Sknti yok suan icin. Yag seviyesi normal kontrol ettim. Belki 1 2 damla kaciriyor gibi.

Yag kutusundan olabilir dedi contalardan hortumlardan olabilir denildi vs.

Burada o kadar bmw sahibi var. Bme ustasi olan aracini oraya goturen bir kul yok mudur bana tavsiye etse.

Birde onceden yoktu yeni oldu bu. 5p 60 km hizin usyunde 90 100lerde frene bastigimda arac titriyor. Rot balansci frenlerin yamulmus gibi dedi biraz. Ne önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutttdemirrr -- 5 Aralık 2016; 18:02:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutttdemirrr

Benim.motor yag kaciriyor cok cok az . Ama nerden bilmiyoruz daha detayli bakamadim.muayeneye yetisecegim diye. Sknti yok suan icin. Yag seviyesi normal kontrol ettim. Belki 1 2 damla kaciriyor gibi.

Burada o kadar bmw sahibi var. Bme ustasi olan aracini oraya goturen bir kul yok mudur bana tavsiye etse.

Birde onceden yoktu yeni oldu bu. 5p 60 km hizin usyunde 90 100lerde frene bastigimda arac titriyor. Rot balansci frenlerin yamulmus gibi dedi biraz. Ne önerirsiniz

Yanlış anlaşılmak istemem ama alınmayacak bir araba aldın...
  • quote:

quote:

Benim.motor yag kaciriyor cok cok az . Ama nerden bilmiyoruz daha detayli bakamadim.muayeneye yetisecegim diye. Sknti yok suan icin. Yag seviyesi normal kontrol ettim. Belki 1 2 damla kaciriyor gibi.

Yanlis anlamadim.. ben 2. El 276binde arac aldim. 17 yasinda. Ve suan actigi masraf sadece bakimlari haric. 350 dirwksiyon kutusu baska bir masrafi yok

• quote:

quote:

quote:

Yanlis anlamadim.. ben 2. El 276binde arac aldim. 17 yasinda. Ve suan actigi masraf sadece bakimlari haric. 350 dirwksiyon kutusu baska bir masrafi yok

Temennim orda kalması.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Temennim orda kalması.

Herkese sanayisiz günler

• Eyvallah bu hafta sonu gidicem

• quote:

Eyvallah bu hafta sonu gidicem

Ankara'da kime götürüyorsun?
  • Toplamda 11 yıldır gittiğim Efe Mekanik (Uğur Soysal) Herşeyi(motor, kaporta, boya, elektrik, parça) orada yapıyorum yapıyoruz. Sonuna kadarda tavsiye ederim. Servisin en eski arabası benim araba :)

• Aykutttdemirrr A kullanıcısına yanıt
    Genelde komple motor conta setle yağ kaçırma sorunu düzelir. Frenlerdeki titreşim ise genelde disklerdeki yamulmadan kaynaklı olur. Sıcak disklere su tutarsanız veya su birikintisinden geçerseniz genelde disk yamulması olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Genelde komple motor conta setle yağ kaçırma sorunu düzelir. Frenlerdeki titreşim ise genelde disklerdeki yamulmadan kaynaklı olur. Sıcak disklere su tutarsanız veya su birikintisinden geçerseniz genelde disk yamulması olur.

Aynen kardeşim
    Rot ayari yaptirdim.adam disklerin yamulmus biraz dedi. Totnacilar yapar dedi de biraz kalsin. Simdilik yeni fren diski ve balatalarini yenileyecegim.

Yag kacirma sorunu dedigin gibi.tesisatda cok.sukur . Bmw servisi sanzimanim ve motorumun tertemiz oldugunu soyledi. Gec alan mars artik 1 kerede aliyor. :)

Suan icin tek sorunum.fren diskleri balatalari ve kapanmayan cam ile sol dikiz aynam.

Hamdolsun baska problemim yok. Arabanin hemen hemen agir bakimlarini yaptik.gibi.

Totalde 1600tl harcadim simdiye kadar arabaya.

Motor yagi butun filtreler bujiler direksiyon kutusu revizyonu direksiyon hidroligi 1 takim sis fari silecekler bagaj amortisorleri camurluk sinyalleri vs.

Aracimda suan 40 45 kurus arasi yakıyor. Sanmiyorum.ki 5.20lerden 40 kurustan asagi yaksin.

Gosterge panelinde 15 17 arasi litre tuketimi var .

Tum bmw cilere selam.olsun iyiki.varsin bmw. Ben boyle konfor gormedim. Ozellikle orjinal yaylarini.taktirdiktan sonra.

Ayrica . elimde 1 takim.beyaz.sis fari.4 adet spor yay 1 adetde kumandali eksoz.bulunmakta satiliktir.

Gören isteyen olursa veririm uygundan.

Bu arada bagajda kicker bass var. Inanin bassin sesini alamiyorum. Felaket bir yalitim var. Ilerleyen zamanlarda bir kac projem var.

• GrandLotus kullanıcısına yanıt
    arkadaşım benim ilanlarda izlediğim.5.30i ler full ama tek tük izlediğim 5,20i de var herhalde özel sipariş.
    koltuklar ısıtmalı--ön koltuklar elektrikli-sürücü 3 hafıza-direksiyon stop ettiğinde yükseliyor iniş kolay olsun maksatlı vs vs......13-15 yaşındaki makinaya binip risk alacaksam full+full her zaman tercihim...satışıda kolay olur neticede keyif aracı...
    OYNANMAMIŞ-hasarsız-değişensiz-lokal boya makul-ÖNÜ ARKASI ALÇALTILMAMIŞ-ÖN ARKA FARKLI TEKERLEK BOYUTU KULLANILMAMIŞ-GÖRSELİ DEĞİŞTİRİLİP DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEMİŞ-BEBELERİN ALTINDA OYUNCAK OLMAMIŞ makina tercihim.
  • İşte o saydığınız özellikler aslında her e39da olması gereken özellikler. Yani full+full araba nadir ilana girer. Elden satılırlar. Müşteri hazır olur. Yani neymiş o arabalar full+full değilmiş...

• arkadaslar herkese merhaba :)

bir hata çözümü ile baslayayim. benzer arizasi olanlar masrafa girmesin.

aracimda muayeneden sonra direksiyondan ses geliyordu. bu ses direksiyonu çevirdiğimde kagit kesert gibi ya da 2 a4 kagidini birbirine surter gibi bir ses geliyordu. forumlarda okudum. araştırdım genellikle amortisor takozundan geldigine dair sonuclara ulastim. ama bu tamamen yanlis. direksiyon icerisinde bulunan sargi diger adiyla airbag sargisida denebilir bu sargi normalde e39.lar icin 350 tl fiyati var.

degistirmeyin. genelde kimse bulasmak istemez ama o sargi icinde zamanla gevsiyor. saolsun tanidik usta olunca o riske girdik ve o sargiyi actik biraz sıklaştırdik. ses kesildi.

harbiye para vermeyin. sanirim bunun sebebi muayenede aracin tekerlerini salliyorlar on takimi kontrol etmek icin. bu salllama sargilari gevsetiyor.

herkese kazasiz belasiz.gunler.

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.