Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.023
Cevap
66
Favori
326.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bmw alacak kişi ne alacağını bilen biridir. bu tarz düşünceye kapılan biri lütfen bmw almasın. herkes markasını över işte al filan der, ama biz kullanıcılar bmw markası gibi premium müşterilerin olmasınıda istememiz en doğal hakkımız.

birde burdan tekrar okuyunuz ne anladınız kendinize sessizce mırıldanın.

"- şimdi insanlar 250 bin km boyunca o koltuğa koltuklara oturup kalkıyorlar metal aşınma / yorgunluğu v.s yani takıntılık yapmak istemiyorum ama ne biliyim tuhaf değil mi ?

- 250 bin km lik bir araçta kaç el değiştirdi, plakaya kaç ceza geldi, o şase de kaç plaka yenilendi gibi gibi.. "
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

bmw alacak kişi ne alacağını bilen biridir. bu tarz düşünceye kapılan biri lütfen bmw almasın. herkes markasını över işte al filan der, ama biz kullanıcılar bmw markası gibi premium müşterilerin olmasınıda istememiz en doğal hakkımız.

birde burdan tekrar okuyunuz ne anladınız kendinize sessizce mırıldanın.

"- şimdi insanlar 250 bin km boyunca o koltuğa koltuklara oturup kalkıyorlar metal aşınma / yorgunluğu v.s yani takıntılık yapmak istemiyorum ama ne biliyim tuhaf değil mi ?

- 250 bin km lik bir araçta kaç el değiştirdi, plakaya kaç ceza geldi, o şase de kaç plaka yenilendi gibi gibi.. "

Deyindiğiniz noktayı anladım evet...

Fakat yazdıklarımda kesinlikle haklı olduğumu düşünüyorum. Kekosundan, bilmem neyine kadar 40 45 bin tl parası olan herkes bu tür araçlara binmenin derdinde. Keza biniyorlar da... Hassas olduğum nokta bu. Gaz pedalının 3 konumlu olduğunu bilmeyen hanzo / züppeler patinaj çekmek, yanlamak gibi saçma sapan görgüsüzlüklerini araç üzerinden yansıtıyorlar.

Garaj arabası olarak kullanılmış bir dayıya / aileye ait bir araç tartışmaşız iyi bir hamle olacaktır. Bu hususta hem fikirim. Ama 2 far ekleyip 2 tampon yapıp " hın hın " diye kullanılmış bir bmw nin (Diğer alman mallarının) premium u bırak basic ligi bile kalmamıştır. Umarım ifade edebilmişimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coviden C kullanıcısına yanıt
    Hocam anlatmak istediğinizi anladım, apaçilerin elinden geçmiş olabilir vs. diyorsunuz ve dediğiniz bir alıcı gözüyle çok önemli.

Baktığımız ilanlarda gözümüze illa ki çarpar örnek söylüyorum 1996 5.20i modeline 18-19jant takılmış hemen yapıştır bi m tampon km düşürhttps://youtu.be/ZQrNmsIww9s linkteki arkadaşlar gibi deneyler yapmış olabilir/olsun. Hocam bu tür araçların fiyatlarida diğerlerine göre düşük olabiliyor. 25.000₺ gibi bir rakama görebiliriz. Şahsen ben bu tür ilanları görünce direkt eliyorum. Orjinal istiyoruz temiz bakımlı istiyoruz fiyat 40.000₺ bandına ve üstüne yükseliyor hemen. (Denk gelir belki daha da düşük olabilir.) Sürekli takip edip araştırmak gerek forumda 6ay kadar araştıran üye gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 18 Ekim 2016; 10:28:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• exotic. kullanıcısına yanıt
    Bu özverili açıklamanız için teşekkür ederim. Aslında diğer arkadaşa da danışmak istediğim benim 2008 passat ve şuan ki 2008 dizel mondeo ma istinaden neden 98-2003 arası bir 5 serisi mantıklı teklif ?

Öte yandan maşallah nazar değmesin benim yakıt konusundaki hususun bir depo ile (70 litre) şehir içi minimum 700 km yapıyorum. Bu mesafe Avrupa yakası Bahçelievler den Anadolu Tuzla arası iş Bu konuda hüsrana uğrayacağımı biliyorum. Diğer hususlarda ki mantığı arıyorum efendim

Expertiz için borusan sanırım en doğru tercih olur, bu konuda da öneriniz nedir ?

• Mondeo'ya maşallah nazar değmesin.

Hocam bildiğim kadarı ile Borusan ikinci el expertiz yapmıyor :/ Bu konuda @Ali® hocam bilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

quote:

Orijinalden alıntı: Aykutttdemirrr

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-m-proff-98-model-tam-dolu-346500560/detay

Ustadlar hayirli aksamlar arac bu. Iyi bir fiyat verirse alicam gibi. Ben megane 2 kullanuyorum 100bg arac o bana yetiyorsa bu hayli hayli yeter yanlismiyim. Isterdimki 2001 olaun ama param yetmiyor. Adam motor sanziman iyi masrafsiz dedi.

Aracin gucu bana yeter. Ne dersiniz alinir mi arac ??

Hocam bu arac nasil sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-galeri-yigit-den-lpg-li-otomatik-346600990/detay

Takas mesaji attiniz mi atarsaniz ne olur?

Araci görmedim gidip. Ama genelde iyi yorumlar aldim. Adam takas var demis ama yanasmiyor pek .

Bu arada forumda izmirde sadece bmw calisan m prof cracker cafe ve mclass izmir hakkinda yorum yapanilecek kimse var mi ? Guvenilirmidir alisveris yapan oldu mu .???

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Mondeo'ya maşallah nazar değmesin.

Hocam bildiğim kadarı ile Borusan ikinci el expertiz yapmıyor :/ Bu konuda @Ali® hocam bilgili

Bende Borusan Istınye yapmıyor diye biliyorum ama Borusan Otomol Merter yapıyordu en son.... Bir tanıdığımız orada yaptırmıştı memnundu...

Ince bir kontrol istiyorsanız Maslak Sanayide aşağıdaki adreslere ziyaret etmenizi öneririm, belki başka önerisi olanlar da vardır:

Ön ve alt takımı Maslak Hunter Rot Balansta...

Motoru kompresyon testine sokmak için Maslak Paşaoğlu'na ...

Bilgisayara bağlama ve diğer arızalar için Maslak Abarth Oto'ya...

Boya ve değişen kontrolü için ise Maslak C Servis yada başka bir kaporta ustasına..

Bu yeni mikron boya diye bir iş çıkmış sanayide, arabanın orjinal boyası ile aynı kalınlıkta boya atıyorlar, dolayısıyla makina yanılıyor parça boyalı mı diye ve boyasız gözüküyor, iyi bir usta makina yanılsa da gözle yanılmaz, dolayısıyla makinaya da çok güvenmemek lazım.

• Aykutttdemirrr A kullanıcısına yanıt
    genelde boş araçları alıp jant lastik yay tampon vs doldurup pasta cila temizlik vs ile alıp satan kişiler ilk zamanlar beraberlerdi sanırım sonradan ayrıldılar m profla bi ufak bi alışverişimiz oldu sözünün arkasında durmadı ufak mebla önemsemedim m classhakkında yorum yapamıcam ama genel tavsiyem sahibinden alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

genelde boş araçları alıp jant lastik yay tampon vs doldurup pasta cila temizlik vs ile alıp satan kişiler ilk zamanlar beraberlerdi sanırım sonradan ayrıldılar m profla bi ufak bi alışverişimiz oldu sözünün arkasında durmadı ufak mebla önemsemedim m classhakkında yorum yapamıcam ama genel tavsiyem sahibinden alın

Sagoasin yorumun icin. M class a cok kisi lanet ediyor. Ama m prof iyi diyorlar.. en mantiklisi tabiki sahibinden almak

• quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Orijinalden alıntı: Yunus9707

quote:

Alınır parasıda iyi bence, 523i her zaman 520i ye tercih edilir.

Piyasada peki neden pek 523i yok ?

Borusan fazla getirmemiş o dönem, 520i, 528i ve 540i ithal etmiş çoğunlukla. Avrupa da 523i ler çok sevilir, bizim burada ara motor vs derler şehir efsanesi. Niyetiniz varsa bu araba 38-39 gibi alınır.

Yarin Izmir'e gidiyoruz bakalim, Hayirlisi. Bir sorum daha var, Babam 73 yasinda ve hali ile yasli birisi. Araca kendisi de binecek. Bu E39 kasalar konfor lu mu ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alınır parasıda iyi bence, 523i her zaman 520i ye tercih edilir.

Piyasada peki neden pek 523i yok ?

Borusan fazla getirmemiş o dönem, 520i, 528i ve 540i ithal etmiş çoğunlukla. Avrupa da 523i ler çok sevilir, bizim burada ara motor vs derler şehir efsanesi. Niyetiniz varsa bu araba 38-39 gibi alınır.

Yarin Izmir'e gidiyoruz bakalim, Hayirlisi. Bir sorum daha var, Babam 73 yasinda ve hali ile yasli birisi. Araca kendisi de binecek. Bu E39 kasalar konfor lu mu ?

Konfor abidesi (: E39 a alışan başka arabayı kolay kolay beğenmez abartmıyorum

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederiz hocam

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Ali bey,

Önerileriniz için çok teşekkür ederim

Araştırmaya devam ediyoruz bakalım,,,

• Arkadaşlar tam 45 gündür e39 arıyorum. 5 araç test ettim hepsi dökülmüş. 5.28 in motorunu çok beğendim. Bulduğum bir aracın motoru yüzde 100 çıktı ancak elektrikli koltuk vs yoktu.

Bir de bu araçlara yağmur ve far sensörü takılıyor mu? Çok alıştığım özellikler bunlar.

@allstar34 @mevsimsiz_kar45
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

Arkadaşlar tam 45 gündür e39 arıyorum. 5 araç test ettim hepsi dökülmüş. 5.28 in motorunu çok beğendim. Bulduğum bir aracın motoru yüzde 100 çıktı ancak elektrikli koltuk vs yoktu.

Bir de bu araçlara yağmur ve far sensörü takılıyor mu? Çok alıştığım özellikler bunlar.

@allstar34 @mevsimsiz_kar45

Ustad test ettigin araclarin plakalarini ilan numaralari varsa yazarmisin... bende ariyorum. En azindan faydali olur inlara hic bulasmam

Herkes icin faydali olur tskler.

• dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Her zaman orjinal full olanını almaya bak. 5.28 yerine 5.25 bak veya 5.30 bak.

• dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Arabanın orjinalin de zaten var yağmur ve far sensörü? Donanımlarına bakın görürsünüz.
  • Arkadaşlar merhabalar. 98 model 5.28i ile aranıza yeni katıldım.
    Sizden bir ricam var araç hareket haline geçince kapılar otomatık kıtlenıyor bunu nasıl devre dışı bırakabılırım. Kitlenince acılması ıcın kapı koluunu ıkı kez acmak gerekıyor fakat bınenler bılmedıgınden kapı kolları kırılma rıskınde.
    Bu yuzden kapıların hareket halındeyken otomatık kıtlenmesını devre dısı bırakmanın bır yolu varmı ?
    yardımınız ıcın tesekkurler
  • mert_er7 M kullanıcısına yanıt
    Autologic yada türevi bir obd lazım. Kendiniz yapamazsınız. Herhangi bmw serviside yapamaz. Çünki o logic 18.000€. Kaliteli servis bulmanız lazım yani. 50 tlnizi alırlar

• http://app.letgo.com/k8Mk/PR9w1aZyCx

Evet arkadaslar. 5.28i koltuk ositma haric full hafizali ktuklar. 225binde degisen heralde 2 parca on sag camurluk.
    Ici felan pril piril. Bakimlarini yaptirdim dedi. Conta kapqgini degistirmis oyle ufak bi duman atti ffelan diyordu simdi problem yok dedi. 350 tl hasar kaydi var.

Tampon cok saglikli degil dedi. Kaputta az bir macun var dedi
    Alinir.mi ne dersiniz
    ***BMW E39-E46***

***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutttdemirrr -- 20 Ekim 2016; 10:59:59 >

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.