Şimdi Ara

BMW 520İ mi Mercedes E180 Mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili Arkadaşlar Şimdi Bir Kaç Soru Soracağım Direk Bilgisi Olanlar Cevap Yazar İse Sevinirim.
    BMW 520 İ Premium Paketmi almalıyım yoksa Mercedes E 180 Edition mu Premium mu almalıyım ?

BMW 520İ de en üst Paket Premium Olması gerek BMW sitesinde 187 bın tl yazıyor ama detaylı modellerın fıyatları yok ! Aradıgımızda ıse 182 bın tl ye en bos paketını verıyoruz dedıler Yanı comfort un da altını, Premıum da yaklasık olarak 200 BIN TL ye yakın dıye dusunuyorum.
    Bu durumda BMW 520İ Premium Almalımıyım ? Yakıt Performans 2.El e bakıldığında daha hızlı gıbı kı zaten ıkı aracıda alsam 2.el almayı dusunuyorum.
    BMW 520 2017 de mı kasa degıstırecek, Mercedes E180 de 2017 demı degıstırecek yoksa suankı kasa yenı degısmıs halı mı ?

Mercedes E180 Edition a baktıgımda ıcı daha bos gıbı ama aracın dıs goruntusu dah akalıtelı guzel sportıf duruyor ?

Gönlümden geçen BMW 520i Premium Sahibinden de 160 169 bın aralıgında 2015 olanları. Bırde bakımları ne kadar ;) her ıkı arac ıcınde soruyorum

bılgı beklıyorum

• BMW'den şaşma. Ben olsam kesinlikle BMW alırdım. Baksana canavar gibi araba.
  • 5 Serisi artıları: performans, tüketim, spor tasarım
    E serisi artıları: konfor, prestij-yıldız, kalite

İkinci el alacaksanız 5 serisinin yeni kasası çıktıktan sonra alın, değer kaybı olur öteki türlü. Premium selection'a bakın, çok iyi araçlar var. Hem de 24 ay garanti olur.
    E class'ın yeni kasa yakında gelir , iyi bir lansman fiyatıyla sıfır bile alınabilir. Buna da 1.6 dizel gelecek deniyor. Kuyruk olur kapısında.
  • İşte BMW 520i Premium 2015 Leri şuan 160 170 bın tl arası KM 15.000 ıle 25.000 arası, sıfır ise 2016 aynı araç 192 bın tl arada 20 bın 30 bın var.
    Mercedes E 180 de peki paketleri bileniniz var mı tam olarak ?
    mercedes e 180
    style en boşu sanırım
    elite bir üstü
    edition orta paket
    premium da en üstü sanırsam bu sıralamada yanlıs olan varmı
    yanı BMW 520 Premıum ıle kıyaslar ısek hangı paket es degerdır E180 de , ve 2.el olarak Mercedes E180 ler daha uygun sankı ?
    yanı mercedes e 180 e bakarken sahıbınden en ust segment olarak hangısıne bakmalıyım ?
    http://www.sahibinden.com/mercedes-benz-e-e-180?a5_min=2015&a4_max=25000&sorting=price_asc&a5_max=2016

• Ikisini de kullandım. Bmw daha sessiz ve süspansiyonları daha yumuşak daha rahat. Performansı daha fazla.

Ikisi de deli gibi yakıyor 11-12 basarsan 15-16 gider bunun kaçarı yok. Göz önünde bulundur. Iki araçta gittiğinin yanında fazla yakıyor kabullenmek gerek.

Premium 520i en son 2014 model 145 civarına bulmuştum Hatasız. 2015 olanlarda elektrik bagaj da var onlar da 150-160 Arasında alınabilir rahatlıkla. Ilanlara takılma , hiç bir mal istenen fiyattan gitmez.

Yıl sonu yıl başı premium paketler 180 liraya satıldı zaten. E edition mercedesleri de 170 bine verildi Sıfır olarak.
    Mercedesin kasası Değişti. Hatta yeni kasaya sipariş verebilirsin ama 1.6 motor mevcut değil şu an.

Tavsiyem 520i al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam BMW her zaman bir adım önde gibi ama gelecek sene kasa değiştirecekmiş ve şuan 2015 modelını alsam seneye kafadan zarar edecek kasa degıstıgı ıcın.
    Mercedes E 180 kasası yenı sanırsam ve daha gorkemlı gozukuyor dısarıdan Icerıden bakıldıgında ıse 520 daha dolgun doyurucu zevk verıcı gelıyor.
    2015 E 180 Paketlerı hakkında bılgısı olan varmıdır *
    Style
    Elıte
    Edıtıon
    Premıum
    dıyeı sıralaması en dolusu habgısı oluyor bırde Sıs farı yokmu bunlarda ya :D goremedem bellı mı olmuyor yoksa ?
  • rentacarantalya kullanıcısına yanıt
    Sondan başlayayım,
    Sis farı var, farlar led far olduğu için sis farı düğmesine bastığınızda farlar sis farı haline gelir.
    Paketlerde premium pack ara paket.. Style giriş, edition E orta-üst bir donanımlı ana paket. Elite 2013 de çıktı, orta seviye ve 2015 de kaltı. Paket konusuna da o kadar takılmayın, mercedesler bmwlerden farklı, alınabilecek pekçok paket, opsiyon var. 2013 de elite paket üzerine ben adaptif led paketi, adaptif koltuk paketi, sürüş destek paketi, ses yalıtımlı camlar almıştım, bulursanız kaçırmayın. Premium pack dediğiniz koltuk hafıza, arka elektrikli perde vs içeren bir paket.
    Mercedesin yeni kasası önümüzdeki ay, bmw nin yeni ksası seneye gelecek.
    Bende E180, ortakta 5 20i var, farkları, mercedes daha sessiz, konforlu ve daha az yakıyor. 5 daha atak, seri ve 2 lt\100 km daha fazla yakıyor. Teknolojik anlamda soruyorsanız, mercedes önde, ben e alırkan ortak bmwcileri başıma sardı, bende alacağım aracın listesini ellerine tutuşturup aynı aracı isteyerek kurtuldum. Donanımda 16 özelliği veremediler. Sizde kontrol edebilirsiniz, euroncap sitesinden bakabilirsiniz, 2010 da e serisindeki collusion prevent assist i bmw 2016 yılında verebildi.
    Tabi bunların bir önemi yok, hangisi içinize siniyorsa onu alın. Tercihiniz mercedes olacaksa isterseniz bulduğunuz aracın ilan linkini verirseniz ne olup olmadığını yazabilirim.
    Size bir örnek vereyim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2016-cikisli-e-180-edition-amg-hatasiz-sadece-2.900-km-278816056/detay
    Araç edition e paket diyor, xenon far var. Bu olmaz, edition e lerde adaptif led paket var, araç aslında style pack ve bu fiyat olmaz gibi.

Edit: Örnek ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhansen -- 14 Mart 2016; 11:00:47 >

• orhansen O kullanıcısına yanıt
    Hocam Çok teşekkürler aydınlatıcı bilgi verdiğiniz için.
    her iki aracıda düşünüyorum artılarını eksilerini tam bilmek istiyorum. sıfır fiyatları gerçekten yüksek ne gereği var 10 15 bın km de bır arac aynı ısı goruyor.
    Bmw 520i de şu ili aracı düşünüyorum Antalya dışında pek almak istemiyorum git gel güven meselesi birde.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-birmot-antalya-dan-bmw-5.20-i-premium-otomatik-274788840/detay Bu aracı 162 163 bın tl ye zorlarız gıbıe gelıyor alırsam sayet.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-asd-car-s-2015-model-5.20i-premium-hayalet-vakum.elk.bagaj-251784044/detay bırde bu var antalya da bu ıkısı arasında kalıyorum.

Mercedes de ise şu araçları begendım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-koluman-ankara-2015-e180-edition-sunroof-bej-deri-mat-ahsap-280766537/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-pasa-motorstan-2015-edition-e-siyah-bej-1000-km-de-hatasiz-275200774/detay bu aracın fıyatı dogrumu bılemedım hemde amg
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ustunyildiz_2015-model_0-km-de_edition_hafiza-koltuk-bayii-223676632/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-koluman-ankara-2015-e180-edition-elegance-siyah-ici-bej-hatasiz-265527125/detay bunuunda Jantları cok guzel gostermıs pas parlak
    fiyat olarakda şu 169 165 lık bır aracı bunların ıcınde 157 162 arası almak ısterım.
    2015 sonunda mercedes e180 style komsumuz 160 bın tl ye almıstı.

tesekkurler
    merakla beklıyorum cevabınızı.

Sizin mercedes ilanlarınızı sıra ile 1,2,3,4 dersem;
    1,2,3 gövde olarak aynı araçlar, avangarde, 4 ise elegance. 4. aracın sadece jantı değil, ön pancuru, kaputta yıldızı da farklıdır. Birde süspansiyou. Siparişte oynamadılarsa ilk üçü adaptif spor, 4. adaptif konfor süspansiyonludur, diğerlerinden daha konforludur ve diğer üçünden yaklaşık 1 cm daha yüksek bir araçtır.

Paket bazında hepsi Edition E paket. 2. ilan amg fila değil. Zaten E kasada amg tutulmadı, zor bulursunuz. E kasa müşterisi konforuna düşkündür, amg olacak diye keyfinden ödün vermez. Direksiyon hariç. AMG direksiyonun altı düz olduğundan inme binmeyi kolaylaştırır. Edition E paket içindedir. Zaten dördünde de aynı direksiyon var.

2. ilan beni rahatsız etti, resimler photosoplu. 3 tane 0 E FL aldım, böyle parlak boya görmedim, bunu yaptılarsa vardır bir hikmeti, ben olsam uzak dururum.
    1 de panoramik eksik, 3 panoromikli ama iç ahşap trimleri değişik, 4 farklı. Sizin hangisi hoşunuza gitti.
    Birde, 1 ve 4 yetkili bayi aracı Bakın en ufak hatayı yazıyorlar, 1 de tamponun boyalı olduğunu yazmasalar bulmak mümkün değil, plastikte boya kalınlığı ölçülmüyor. Bayiler sorunu saklamazlar. İleride başlarını ağrıtır. Siz beğendi iseniz öncelikle bayiden pazarlığa başlayın derim. Aralıkta 173k TL ye 0 edition E sattılar.
    Birde navigasyonu dert etmeyin, eğer aracı alırsanız ebaydan 190 euroya bir kart alıp çalıştırırsınız. Bayi fiyatı 650 €, bayiden almamanızı tavsiye ederim, tabiki son karar sizin.

BMW lere gelince, yorum yok. Zaten ben o aracı beğenmiş olsam alırdım, BMW topiğinde birşeyler yazınca yanlış anlaşılabilirim, onun için beni azad edin.

Aslında önemli olan sizin beğeniniz. Siz hangisini beğendiyseniz, içinize siniyorsa lütfen onu alın.

tekrar teşekkürler
    1*-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-koluman-ankara-2015-e180-edition-elegance-siyah-ici-bej-hatasiz-265527125/detay
    2*-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-koluman-ankara-2015-e180-edition-sunroof-bej-deri-mat-ahsap-280766537/detay

o zaman bu iki arasında kalalım .
    bız iş olarak araç kiralama yapıyoruz , ve daha önce hiç lüks aracımız olmadı almadık alamadık ;)
    Bu yüzden korkarak aldığımız bir araç olacak ve yaz pek iyi geçmeyecek gibi gözükmektedir.

günlük kiralamanın yanı sıra düğün gelin aracı olarak kiralamayı düşünüyoruz, ayrıca özel transferler yapıyoruz yaz aylarında havalımanı otel seklınde bundan dolayı tercıhımız sıyah ve bmw grubu transfer ıcın uygun degıl tum makam aracları nasıl mercedes ıse bızde mecbur o yonde mercedes almak zorunda gıbıyız.
    1 nolu araç görüntü olarak çok hoşumuza gitti içerik olarak bilmiyorum dolu mu boş mu diğer 2.araca gore panoramık cam tavan 1 de var degıl mı bırde F1 vıtes varmıdır bu 1 dekı aracta camurlukda ugfak cokuk var demıs fotolarda pek sezemedım ama onemlı bır sey degıl sanırım gozukmedıgı ıcın ! boya olmasın dıye de boyatmamıslar anlasılan ;)
    1 nolu da navıgasyon yok mu sız 190 € verır alırsınız demıssınız ?
    bu araç ile şayet alacak olursa AMG jantlar sıfır fıyatını ve 2.el fıyatını bılıyormusunuz ?
    tesekkurler
    ön goruntusu bu 1 de hem S kasanın on panjurlarınıda andırıyor gıbı

İçerik olarak, hepimiz öncelikle zorunlu ÖTV opsiyonunu aldığımız için opsiyona kalan para belli, Türkiye şartlarına göre dolu.
    1 de panoramik tavan var, metinde ve resimlerde gözüküyor. Çamurluktaki eziği resimlerde göremedim, bakmak lazım.
    Her iki araçta navigasyon ön hazırlığı var, siz haritayı içeren sd kartı alıp takacaksınız. Söylediğim buydu.
    1. araca AMG jant derken, hangi AMG jant fiyatını soruyorsuuz, 450€ dan başlar, gerisi sizin bütçenize kalmış ama 1 nolu araca bu jantı takmamanızı tavsiye ederim, bence elegance da amg jantı komik olur. Tabi tercih sizin.
    1. araç S e benzer çünkü S de bilinen kasa elegance dır.

Ben de bir soru sorayım izninizle, madem rent firmanız var, neden 2. el alıyorsunuz?. Sıfırda %0.49 kredi var, siz zaten herşeyi gider yazabiliyorsunuz ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Evet 1.araç çok hoş duruyor , transfer de kullanmak içinde ideal bir görünüşe sahip.
    rent a car firmasıyız evet ancak sıfır fiyatları çok yüksek bu araçların zaten biz 2.el de alsak da faturalı alacağımız için bir kaybımız olmuyor, ancak sıfır alır isek şuan fiyatlar 200.000 tl civarında sanırsam ?
    mercedes e 180 edition paketi 200 bın tl arada 40 bın tl var ?
    bize mercedes çok da fazla rent a car indirimi yapmıyor diğer firmalar bu konuda daha hassa bizlere 55 bın tl satıs fıyatı olan bır aracı 43 46 bın aralıgında verebılıyorlar. Mercedes ın bu sekılde bır ındırıme gerek duymadığı ıcın bızlerde sıfır almak yerıne 2.el almayı tercıh edıyoruz.
    suan sıfır faız oranları bankalarda 1,33 ile 1,40 aralığında değişiyor
    mercedes kendisinin yaptıgı kampanya da ise 0,49 larda 50 bın tl ye kadar , 100 bın tl ye kadar 0,69 yıne hesaplı ancak kaskousunu bızden yapacanız demıs kasko fıyatı afakı rakamlar cıkmasın :D
    ama kampanya guzelmıs bunu belırtmek ısterım

Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.