Şimdi Ara

BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
17
Favori
169.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 520i, yogun trafikte 13 ün altına düşmüyor, çekilen videoların son 15 dk lık ve yüksek ortalama hız da oldğuna dikkat edin.. illa 5 kasaya binmek isteyenler için uygun 520i ama öyle az yaktiği yok.. 1 depo 70lt benzin ile şehir içinde 500-550km arasında yol yapabilirsiniz..

• Her yerde aracın deposu 70 litre yazıyor ama aracın deposu 63 litre olması lazım.

Zira en son geçen hafta menzil 30-40 km arası gösterirken depoyu fulledim ve 60 litre civarı benzin aldı ve 320 TL ödedim.

63 litrenin üstünde benzin alan var mı hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agrimo -- 29 Nisan 2017; 11:42:47 >
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Isik yanmak uzere iken 58-59 lt aliyor, 550-580 km yapiyor. 70 tam bos depo demek. En son aldigim depo ana ortalama 9.5 lt suan devam ediyorum.. 9.5 10 11 11.5 bu ana degerler ki ankarada henuz 10.5 lt ana ortalamayi pek gecemedim genelde 10-10.5 arasi oluyor..

Bu arada yeni G30 u yakindan gordum... benim kasa icin kusursuz diyorlardi G30 tam kusursuzun evrimi olmus... benzinli 1.6 yada uc silindir 1.5 getirirse omuz uzerinde bas birakmaz Bmw rakipleri arasinda...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_onyx23

aracınız kaç model hocam kaç kmde

2016 20.000km
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinozkan

520i, yogun trafikte 13 ün altına düşmüyor, çekilen videoların son 15 dk lık ve yüksek ortalama hız da oldğuna dikkat edin.. illa 5 kasaya binmek isteyenler için uygun 520i ama öyle az yaktiği yok.. 1 depo 70lt benzin ile şehir içinde 500-550km arasında yol yapabilirsiniz..

Benim aracım da istanbulda 12-13 lt civarında geziyorum. Ancak kullandığım güzergah, köprü trafiği kıvamındaki yoğunluklar. Bir de yollarda tuhaf bir şekilde yavaş giden mıy mıy şoförler var. Genelde hafta sonu çıkıyor bu tipler piyasaya.. onlar sebepli yol, ara ara sıkışıyor, ara ara boş oluyor. Onların arkasında ya da arkasındaki yoğunluğun içinde kaldığımda o yoğunluktan kaçmak için gazlıyorum çoğu kez de manuel modda ya da sport modda. hal böyle olunca 13 hatta 14 lt leri görüyorum.

ancak bundan şikayetim yok aslında, daha önceki aracım dizel otomatik 2015 crv idi. o da 11-12 lt lerde geziyordu. ancak yol sesi, motor sesi, rüzgar sesi, kapılardan rüzgarı içeri alma gibi mükemmel özelliklerinin dışında beni 3 kez yolda bırakmışlığı vardı. tüm CRV ler ya yolda kalmıştır ya yolda kalacaktır zaten.
    Hal böyle olunca, benim çocuğun bu kadar yakmasını umursamıyorum.
    O harcadığım litreler bana konfor, sessizlik, motor performansı, güvende olma hissi olarak geri dönüyor.
    Yılda en fazla 15bin km yapan birisi olarak çok çok memnunum aracımdan.. Çok yakıyor diyen arkadaşlar Pejo ya da kıliyo alsın.. Ne kadar ekmek o kadar köfte..

• AXAPTA kullanıcısına yanıt
    Aynen abicim dingil mesafesi sasisi, arkadan cekisi, yalitimi, performansi, muhtesem kokpiti, hayvan gibi iri genis lastikleri, muthis on izgaralar ve sinirli bakan angel eye ler, isik paketi gorselleri, ambians ic isiklar projektorlu kendinden kapanan vakumlu kapilar, hayalet gostergesi, ultra sessiz ipeksi yolda kaymasi vs.. saymakla bitmez gercektwn kusursuza yakin bir alman efsanesi... aslan besleyen yemine bakmaz densede vaşak kadar yem yiyen aslan gibi araba... bunca sene volkswagen serilerine modelleri yuksek olsun diye para dokmusuz...simdiki aklim olsaydi o paralara alinabilecek yastaki bmw yada mercedes alirmisim...

• Gecen aksam fabrika degerlerini yakaladim :) aracta 2 yetiskin 2 buyuk cocuk... :) 5.6 - 6.5 lt ortalama

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Hazır Ankara'da kullanan birini yakalamışken sormak istedim hocam. Çok trafiğe giriyor musunuz bilmiyorum ama sizin şehir içi, şehirlerarası ortalamanız nedir ve araçtan memnun musunuz? W212 E180 ile F10 520i arasında kaldık. Dizellere şu an için gücümüz yetmiyor. Biz Yaşamkent tarafında oturuyoruz, Eskişehir yolunu kullanırız genelde ve trafiğimiz pek olmaz. Arabayı da pek sıkıştırmayız, sürekli gaz - fren yapmayız. Hız sabitlemeyi 100'e ayarlar, orta şeritten rahat rahat yolculuk yaparız. 2012 Dizel DSG Passat'ımızı kışın 6,5L, Yazın 5,5L şehir içi ortalamayla kullanıyoruz. Şehirlerarası 4,5'lara iniyor. Diğer arkadaşların yazdığı "11-12L'den aşağısı hayal, bu arabalar çok yakar" gibi yorumlar İstanbul trafiğine ve agresif kullanımlara özgü yorumlar mı? Bizim için de geçerli olur mu? Açıkçası 100km'de 8-9L'ler sıkıntı olmaz ama 12-13'e de çıkmasını pek arzu etmeyiz.

• Erotomaniac kullanıcısına yanıt
    eğer yoğun trafiğer girmezseniz çok rahat 8-9 lt de kalır aracınız benim aracım aldığımdan beri ortalaması 9,5 lt. ortalama hız 40 km/h civarında
  • Erotomaniac kullanıcısına yanıt
    Hocam birebir konseptimiz ayni, yasamkentte oturuyorum, onceki aracim 2015 dizel dsg octavia idi.. E180 diye yola ciktik 5 serisine binip E ile karsilastirinca acik ara 5 e karar verdik.. su ana kadar yaptigim en iyi secimlerden biri oldu.. sizin yakacaginiz max 11 olacak ben.yasamkentten alacaatliya trafige gordigim halde ortalama 9.5 10.5 arasi.. Bmw borusan ilgi kalite ve araca sahiplenmeyi ve kolumandaki durumlari gordukten sonra E yi dusunmedik... hem 5 serisi cok guclu hocam E ye gore ve cok teknolijik ve girdigi ortamda ilgi ve saygi gorugor... sol serit angel farlari gorenlerin yol vermesi ile fermuar gibi onunuzde aciliyor..

Iste karsinizda bir ornek sabahlari beysukente okula cocuk birak sonra sogutozu taraflarina git gel haftasonu aydinlikevler sitelere git gel ortalamam bu.. arzu ederseniz bir ara bulusuruz yakinda da bakarsiniz..

• Cevaplar için teşekkür ederim. 520i tercih edersek 10-11 Litreyi geçmeyiz gibi görünüyor.
  • Havalar ısındı yüzler gülmeye başladı şuan 550km deyim ibre kırmızıdan bir üst dilimde.. kalan mesafe 160km genel ortalama 9.8 Lt.. Ankara sehir içi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 6 Mayıs 2017; 18:14:23 >
  • 12-13 lt lerde gezerken 9 lt lere düştüm yazılımla..
    Tabi az da olsa hava ısısının artmasının da etkisi var ama aslan payı yazılımın..

Yakıt sebepli değil ama bu güne kadar yaptırmadığım için kafamı duvarlara vurasım var. Arabanın karakteri değişti resmen..
    Öyle bişey olamaz yazılımla max 1 litre farkeder.kulllanımınız değişmiştir yazılıms bağlı muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Öyle bişey olamaz yazılımla max 1 litre farkeder.kulllanımınız değişmiştir yazılıms bağlı muhtemelen

Evet değişti. Daha da gazlıyorum.

Allah iyiliğiniz versin güldürdünüz :)
    Yazılım işi sanki bana iki yüzü keskin bıçak gibi geliyor... işin ucunu sandık motora kadar götürmesinden korkuyor insan...

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Allah iyiliğiniz versin güldürdünüz :)
    Yazılım işi sanki bana iki yüzü keskin bıçak gibi geliyor... işin ucunu sandık motora kadar götürmesinden korkuyor insan...

Açıkçası ben de öyle düşünüyordum ancak Türkiyedeki 1.6 F10 larda bulunan motorlar Türkiyeye özel üretilmedi. Almanyadaki 2.0 benzinli motorları 1.6 haline getirdiler egzantirik vs ile. Blok piston krank vs aynı. Dolayısıyla motorla ilgili sorun yaşamamayı umuyorum.
    Yaklaşık 8-9 aydır izliyorum yazılım yapılmış f10 ları, hiç birisi sorun yaşamadı. Yollarda devamlı sıkan, arabayı devamlı sıkıştıran 80bin km leri görmüş bir kaç tane f10 var, sorun yok. Hal böyleyse yaptırayım dedim, yaptırdım ben de. Şu an mutluyuz..
    Benim arac 2020 ye kadar garantili 2014 model, acaba borusan yazilmi farkediyormu garanti de problem cikarirmiki..

• Ortalama yakıt tüketimim. %70 şehir dışı kalanı şehir içi

BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.