Şimdi Ara

BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
17
Favori
169.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam,

yaklaşık 8 aydır 2015 520i kullanıyorum. ;Araç 20000 kmde. genelde eco pro modunda kullanıyordum. ama 14 lt civarı bir tüketim vardı, son 1 aydır comfortta kullanıyorum 13,8 lt. güzergah genellikle tarabya - cihangir - beşiktaş vs yakın mesafeler. Trafiğin oldugu yerler fakat yakıt için değil, zaman için trafiksiz zamanlarda yol yapmaya gayret ediyorum. önceki aracım 2011 audi a4 allroad idi. bu arac 2.0 lt 211 hp 4x4 her yonuyle muhtesem bir araç idi. bu araç 13 lt yakıyordu ki performanslı kullanımda. Oylesine seri bir araçtan sonra 520i den hiç keyif almasam da bana tek faydası 500tl civarı ocak mtvsi oldu. bu arada cok guvensiz hissediyorum surerken aracın arkası en ufak ıslak zeminde oynuyor. nasıl bir rakamdır o 8-9lt'ler. arkadasımda 80000de 520d var 2009 model o yakıyor o kadar.

sonuc olarak bi 4x4 audi özlemi çekiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artstick -- 8 Mart 2017; 20:41:31 >
  • Ben de Yen'i aldım aracımı henüz 1500 km de umarım yakıtı ilerde daha da düşer şu an uzun yolda 110-120 sabit hızda 7.5-8 lt yakıyor bulunduğum ilçede sabah çalıştırıp 1 km gidip duruyorum 15-16 lt yakıyor ama çok kısa mesafe ve kısa sürede dönüş ve tümsekler mevcut şu an garantili ama garanti bitince ben de icom lpg düşünürüm araç çok sessiz çok konforlu sadece yakıt sorunu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım şu an 700 küsür kilometrede sadece şehir içinde kullanıldı.
    İl Şanlıurfa araç çoğunlukla ev iş arası yaklaşık 8 km mesafe arasında motor soğukken kullanıldı.
    İş giriş-çıkış saatleri olduğu için yoğun trafikte dur kalk baya fazlaydı. Sürekli comfort mod sürüşü, sakin kullanım, en fazla 50 km spor modda kullanmışımdır 3-5 km'de eco proda. Eco proda araç gitmiyor zaten.
    Araç yakıt verileri
     BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ

• Gönül rahatlığıyla binmek için lpg şart bence lpg taktırınca rahatça gaza basabiliriz sıvı sistem lpg için 30.000 km öncesi garanti veriyor firmalar

• 2014 aracimi yeni aldim , sehir ici 150km yaptim 9.5 lt gorunmekte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg olmuş 3,5 lira neyin ekonomisi güzelim aracın içine etmeyin ya 10 litre tüketim normal prtalama yüketime bakım anlığa değil

• Önceki dizel aracımla şehiriçi 100km.de 13lt, şehirlerarası ise en kastırdığımda 9.7lt'ye düşebiliyordum. Buradan anladığım kadarıyla 5.20i ile konfor, sürüş vs. üst seviyeye gidecek ancak benzin istasyonlarına uğrama frekansım aynı olacak :)

Daha da öncesinde 8 yıl kadar Laguna 1.6 Privilege kullanmış ve sattığım kişinin beni işyerime bırakırken şehiriçi yaklaşık 15 km. gibi bir menzilde hayal edemeyeceğim 8 yıldır hiç şahit olmadığım kadar düşük ortalamaya indirmesi, bu yakıt tüketimi konusunun gerçekten ustalığa/eğitime bağlı olduğunu kesinleştiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

Önceki dizel aracımla şehiriçi 100km.de 13lt, şehirlerarası ise en kastırdığımda 9.7lt'ye düşebiliyordum. Buradan anladığım kadarıyla 5.20i ile konfor, sürüş vs. üst seviyeye gidecek ancak benzin istasyonlarına uğrama frekansım aynı olacak :)

Daha da öncesinde 8 yıl kadar Laguna 1.6 Privilege kullanmış ve sattığım kişinin beni işyerime bırakırken şehiriçi yaklaşık 15 km. gibi bir menzilde hayal edemeyeceğim 8 yıldır hiç şahit olmadığım kadar düşük ortalamaya indirmesi, bu yakıt tüketimi konusunun gerçekten ustalığa/eğitime bağlı olduğunu kesinleştiriyor.

Dizel ve 13 lt helal olsun demekten başka bişi diyemiyorum :) arac nedir kullanımjnız nasıl acaba. Baya tüketim fazla duruyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Captiva 2010
  • Son 3 depo ankara sehir ici ortalama 10.2 gorunmekte.

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    bu ağırlıktaki araç için çok iyi değerler.Ancak yine de prins sıvı sistemli lpg yi bekliyorum ben yaygınlaşınca çok kişi taktıracaktır.
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    3 yil garanti uzattim sanirim taktiramam ben bir uc yil kadar.. ama takilirsa da tatdindan yinmez.. Turbo E180 ler icin montaj videolari var youtube da istanbul ve ankara oldukca performansli gorunuyor ..

Evet prins marka takıyor Mercedes'ler sorunsuz kullanıyor benim de daha 2 yıl garantisi var bitinceye kadar daha da gelişir sistemler ve yakıtı dizelden daha az olur performans kaybı olmadan

• Yaklaşık 1600 km lik bir yoldan geldim dün.
    Bu yolun yine yaklaşık 1400 km si 120-110km/h aralığı hız cruise control ile sabit.

30-40 km kadar trafik yoğunluğu olmayan şehir içi
    Geri kalan yaklaşık 100-120 km kadar 160-170 km/h üzeri hız.
    Bolu - Samsun otobanı kullanıldı. Bolu dağı çıkış, istanbul giriş ve çıkışlardaki az miktardaki trafik vs

Tüm bu güzergahtaki ortalamam 7.7 lt. Opet 95 oktan
  • AXAPTA kullanıcısına yanıt
    aracınız kaç model hocam kaç kmde
  • Dun aksam akan bos trafikteki degerler Ankara

değerler çok iyi zaten hocam düz yolda giderken.bu arabada rampa ve ş içi dur kalk çok yaktırıyor
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    Evet tipik dusuk cc Turbo motor karakteristigi.. demekki uzun yolda dikkat edilse bayagi az yakacak henuz denemek kismet olmadi bakalim..
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Hocam 520d f10 da 13 litreleri goruyor(anlik degil)

Ciddi trafikte kaldigim zamanlar 12 13 arasi degisiyor

Istanbulda olanlar bilir

Kadikoy acibadem umraniye atasehir arasi kullaniliyor arac otoyola cikmiyor surekli trafik ortalama hiz 20 civari

Otoyola ciktiginda zaten baya dusuyor

Ancak sahsi fikrim cok trafige girecekler icin degil 520i.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.