Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.526
Cevap
102
Favori
565.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aman mtv odemeyecek her yıl bakım masrafına saysın.

Normal bı araca gore de yıllık kasko benzın 2-3 bın fzla odesın. İçenler sıgaraya verıyor daha fzlasını😀

120 bın altına araba almış. Bugun ıkincı el o aracı 300 e bulamaz.

Kasko benzın bakım vs msrf ıcın ortalama bı araca gore 5 yıl 10-15 bın de odenır bmw ıcın. Bunun dızelını alanlar 450-500 odeyıp 3600 tl vergı verıyor bıde bakım kasko.

5 yıl sonra da babasının ogluna aldıgına satar zıra araba 40 bın km yı gecmez. O zmn da bu işe sen yardımcı oldun demez tbı. Yenı yıl zam gelırse arıcam arabanın sıfırı bu fıyat olmuş dıye. Şimdı düştüğünü bilmiyor. Fatihh 208 e almıs sen gec kaldın 220 verdın desem ıyıce bozulur🤣🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar trafikte önümüzden veya arkanızdan biri geçtiğinde yada başka araç yaklaştığında park sensörleri devreye girip ötüyor.bunu devre dışı nasıl bırakılyor? Sensörler sadece geri manevra yapınca çalışssın yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: red_s4

arkadaşlar trafikte önümüzden veya arkanızdan biri geçtiğinde yada başka araç yaklaştığında park sensörleri devreye girip ötüyor.bunu devre dışı nasıl bırakılyor? Sensörler sadece geri manevra yapınca çalışssın yeter

Bunu ilk duyuyorum.Buna ARIZA denmesi lazım.Öyle değil mi?
  • red_s4 R kullanıcısına yanıt
    Park asistanını kapatınız. Geri vitese alınca çalışır sadece.

• O soylediginiz ozellik Auto PDC diye gecer. Ayarlardan devre disi birakabilirsiniz. Ariza degildir.

Bu arada siz kapatsaniz dahi araba surekli olarak eteafini kontrol edip park etmek icin yer ariyor. Bunu bazen elinizle park asistanini actiginizda coktan gecmis oldugunuz yerleri park edilebilir olarak gosterdiginden anlayabilirsiniz.

• quote:

arkadaşlar trafikte önümüzden veya arkanızdan biri geçtiğinde yada başka araç yaklaştığında park sensörleri devreye girip ötüyor.bunu devre dışı nasıl bırakılyor? Sensörler sadece geri manevra yapınca çalışssın yeter

Park asistanı açık şekilde kullanıyorsanız belli hızın altında park yeri aradığı için tabii ki ikaz eder.
  • quote:

pdc aktif. onu kapatın. ya da ayarı var, duyarlı az duyarlı gibi.ondan. 30km saatin altına düşünce hız, park yeri arıyor araç kendinne, ya da manuel kapatırsınız her seferinde, yandaki tuş led yeşil yanıyor o sırada, elle kapatırsınız.
  • geçen borusana gittim ufak bi problem için güncellemede yapacağız dediler,aracı teslim aldım,geri vitese takınca ayna aşağı inmiyordu şimdi iniyor.bu sorun bir ara tartışıldı.programdan herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaismail

geçen borusana gittim ufak bi problem için güncellemede yapacağız dediler,aracı teslim aldım,geri vitese takınca ayna aşağı inmiyordu şimdi iniyor.bu sorun bir ara tartışıldı.programdan herhalde

merhabalar,

Yazılımsal problemin ne olduğunu öğrenebilir misiniz? Belki geri viteste sağ ayna inmeme olayında siz aynayı ayarlamak için , ayar düğmesini sağda unutmuşsunuzdur. o düğme sağda olur ise geri viteste ayna aşağıya inmez. Ayrıca sizden ricam arabanızın anten çevresindeki boya 2 ya da 3 cm kadar anten çevresi boyunca farklı mı ve tırnak takılıyor mu? Bakabilirseniz sevinirim. ben daha önce forumda paylaştım ama bu konuda dönüş alamadım. Sizden haber bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • Ben her türlü denedim olmadı servistede sordum abi olması lazım dediler sohw room daki araçlarda denedik olmadı daha önce.bu sefer güncelleme yapacağız dediler gösterge ile ilgili baktım bu da çalışıyor.anten kısmına dikkat etmedim ama ben aracı komple kaput koruma kaplattım varsada göremem her halde

• Auto Pdc kapattım,sorun giderildi.teşekkür ederim arkadaşlar

• quote:

geçen borusana gittim ufak bi problem için güncellemede yapacağız dediler,aracı teslim aldım,geri vitese takınca ayna aşağı inmiyordu şimdi iniyor.bu sorun bir ara tartışıldı.programdan herhalde

ben yazmıştım bu sorunu. ben de bi gideyim bakayım. benim düzelmmedi. yazılımsal ise düzelir herhalde. o zaman bana, abi ya biz zaten kullanmıyoruz, aklımızı karıştırıyo deyip sırtımı sıvazlayıp göndermişlerdi. sen de kullanmaya getirdiler.
  • Arkadaşlar Bmw Connected telefon uygulaması ios telefonlar için güncellenmiş;https://itunes.apple.com/tr/app/bmw-connected/id1099848339?l=tr&mt=8

Ancak remote 3d view özelliği halen aktif değilmiş Türkiye de; hukuki engellere takılıyormuş(BMW connected müşteri hizmetleri yetkilisinin dediği)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnurtopu -- 17 Aralık 2017; 0:33:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnurtopu

Arkadaşlar Bmw Connected telefon uygulaması ios telefonlar için güncellenmiş;https://itunes.apple.com/tr/app/bmw-connected/id1099848339?l=tr&mt=8

Ancak remote 3d view özelliği halen aktif değilmiş Türkiye de; hukuki engellere takılıyormuş(BMW connected müşteri hizmetleri yetkilisinin dediği)

ben bunu beceremiyorum hocam ya. araç plakasıyla mı telefonla mı ne kayıt oluyoruz ya. o kısımda takılıyorum

• quote:

senin araçta business paket varmıydı?. yani hafızalı koltuk mustafa
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    Hocam öncehttps://www.bmw-connecteddrive.com.tr/app/tr/index.html#/portal/register ; burdan kendi mailin ve şifren ile kayıt oluyorsun, sonra mail kutuna gelen maili açıp aktifleştiriyorsun; sonra tekrar seni bmwconnected.com.tr ye yönlendiriyor, kayıt için kullandığın mail ve şifreni tekrar yazıp connected hesabına giriyorsun, orda araç ekle kısmından aracının VIN (şase no) numarasının son 7 hanesini girerek aracını tanımlıyorsun, sonra aracına mesaj geliyor aracın içinden onu onaylıyorsun ve böylece aracını oluşturduğun hesaba eklemiş oluyorsun, daha sonra appstore veya android ise googleplay den Bmw connected uygulamasını indirip ona da oluşturduğun mail ve şifreyi girince işlem tamamlanmış oluyor hocam

• Koltuk hafıza yok

• quote:

Koltuk hafıza yok

e nasıl oldu o zaman. gerçekten ilginçmiş. yeni yazılım yüklenerek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnurtopu

Hocam öncehttps://www.bmw-connecteddrive.com.tr/app/tr/index.html#/portal/register ; burdan kendi mailin ve şifren ile kayıt oluyorsun, sonra mail kutuna gelen maili açıp aktifleştiriyorsun; sonra tekrar seni bmwconnected.com.tr ye yönlendiriyor, kayıt için kullandığın mail ve şifreni tekrar yazıp connected hesabına giriyorsun, orda araç ekle kısmından aracının VIN (şase no) numarasının son 7 hanesini girerek aracını tanımlıyorsun, sonra aracına mesaj geliyor aracın içinden onu onaylıyorsun ve böylece aracını oluşturduğun hesaba eklemiş oluyorsun, daha sonra appstore veya android ise googleplay den Bmw connected uygulamasını indirip ona da oluşturduğun mail ve şifreyi girince işlem tamamlanmış oluyor hocam

hocam kısmen dediklerinizi anlayıp uyguladm. ama ben "connected" paketi satın almamıştım. sınırlı bi menü açtı. yani uzaktan aracın durumunu göremiyorum. sizde "connected" paket var değil mi, yani satın aldığınız. ek 1500tl mi ne. yok eğer sizde de yok iken ulaşıyorsanız, onun için de servise gittiğimde soracağım. bakın, benim aracın hafıza olmasına rağmen sağ ayna aşağı inmiyor. serviste zaten gereksiz dedi uğurladı. belki satacağımız zaman, alacak kişi için önem arzeder.ben çok mühimsemedim. ub ggibi eksiklerini gidereyim. sonuç: siz ücretle connected paketi aldınız mı?. ben almadım.

• mustafaismail M kullanıcısına yanıt
    ilginç. Piyasa tabiriyle modlamışlar. Belki yeni özellik eklemişlerdir :) , anten çevresinde ise , ilk bakışta belli olmuyordu. Hızlı cila sürürken farkettim. Ardından tırnakla yokladığımda takılıyordu. Belki kaplamadan sonra sizde sadece derinlik farkını hissedebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.