Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.517
Cevap
102
Favori
562.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar.malum kış geldi ve bende yeni aracımda kar lastiği olmadığı ve 2 .aracım olduğundan bmw yi kışın uzun süreli kullanmıyacağım bu yüzden;

Aracı branda ile kapatayımmı ??boyaya ve kaportaya zararı olurmu?hayır ise hangi marka branda tavsiye edersiniz. Araç bu arada kapalı garjda duracak ama kediler ve çoluk çocuk çok koşturuyor.rahat bırakmıyorlar aracı 😂 Bu arada araç ne kadar süre hareketsiz kalmalı??ne kadar sürede çalıştırıp hareket ettirmem lazım.saolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    hocam ben connecteddrive; uzaktan kontrol ve applcarplay almıştım; connected hesabımımdaki hizmetlerin görüntüsü bu şekilde burdaki adrestenhttps://www.bmw-connecteddrive.com.tr/app/tr/index.html#/portal/dashboard

sende seninki ile karşılaştırabilirsin hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaismail

Koltuk hafıza yok

nerde yaptırdın abi bunu. hangi il. eğer açk yzmk istemezsen özel mesaj attım sana. oradan bakarmsın. yani hangi serviste. olmazsa irtibat kuralım. burada bilmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnurtopu

hocam ben connecteddrive; uzaktan kontrol ve applcarplay almıştım; connected hesabımımdaki hizmetlerin görüntüsü bu şekilde burdaki adrestenhttps://www.bmw-connecteddrive.com.tr/app/tr/index.html#/portal/dashboard

sende seninki ile karşılaştırabilirsin hocam

teşekkürler hocam. galiba ben 1500 verip connected drive paketi almadım ya, ondan kullanamıyorum pek çok özelliği. siz satın mı almıştınız. hediye mi edilmişti. şu anda ücretli görüyorum çünkü.
    satın almıştım hocam nerde hediye ederler mi? applecarplay in süreli olması da ayrı bir saçmalık zaten aldığıma pişman oldum apple carplay, ;zaten spotitfy için almıştım; onu zaten idrivedan da yapıyormuşuz; sırf telefonu kullanır gibi ekranı kullanmak için bana artık gereksiz geliyor; ama remote 3d view i hem kullanamıyorum hemde 3 sene sonra bitecek; acaba itiraz etsem bu hususta bunun süresini uzatırlar mı kullanım yapamadığım süre kadar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnurtopu -- 17 Aralık 2017; 21:58:32 >
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    otodr O kullanıcısına yanıt
    hectorcsr H kullanıcısına yanıt
    foruma öylesine girdim bence çok muhim bir konuyla karşılaştım :D

bende engelli raporuyla araba alma aşamasındayım. Salı günü belli olacak inşallah, Eğer raporu alırsam arac almam 2018'e sarkarsa değişen yasaya uyacammı yoksa raporu 2017'de aldığım için 1.6 motor altı istediğim aracı alabilcem mı acaba?

Ben 4.18i almayı düşünüyorum. Özel donanımlı sipariş geçmeyi düşünüyorum. Özel siparişlerin gelmesi de 2018'e sarkar kesin, ondan dolayı endişe ettim şimdi. Ama fiyatta anlaşıp kaporayı verirsem 2017'de almış gibi olurmuyum? Borusan da nasıl oluyor o işler? Kafam da deli sorular :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEZzZER_TR -- 18 Aralık 2017; 0:9:41 >
  • şimdi araştırdım resmi gazetede öyle bir ilan yada mevzuat halen yok. yada ben mi bulamadım? Sadece haberlere çıkmış mecliste tartışılıyor deniyor. ve araştırken çok haklı bir yorum gördüm ve de çok haklı malesef

"zaten bu ülkede iyi giden nevarki.holdink sahipleri vergi kaçırır,zengin iş adamları vergi kaçırır,futbolcular milyon yuralar alır vergi vermez,devlet makamları trilyonluk araçlara biner ama özürlüye gelince yok anam 70 binliradan yukarı araba alamasın sanane kardeşim benim alacağım arabadan zevkimin amiri sizmisiniz parası olan istediği arabayı alsın.yazık çok yazık"
    borusan istinye.istinyedekilerde bilmiyordur büyük ihtimal.bmw almanya güncelleme yapacak göstergede bir arıza veriyormuş dediler.teslim alınca baktım aynada çalışıyor.hatta sürücü profilindeki ayna ayarlarınıda hafızaya alıyor.1.sürücü 2.sürücü falan yazıyorya anahtar falan değiştirince..
  • SEZzZER_TR kullanıcısına yanıt
    1 ocak 2018 itibariyle yeni uygulamanın yürürlüğe gireceği söyleniyor. Olur olmaz o kısmını o zaman görürüz. Ancak siz kaporayı değil aracın tamamını dahi ödeseniz aracı gümrükten çekmeden adınıza fatura edemiyorlar. Bildiğim kadarıyla da ötv muafiyet onayınızı vergi dairesinden almadan gümrük işlemlerine de başlayamıyorlar. Dolayısıyla evraklarınız yetişmediği takdirde gümrükte hazır bekleyen aracı dahi istediğiniz koşullar altında satın alamamanız söz konusu olabilir. Fazla oyalanmamanızda fayda var derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaismail

borusan istinye.istinyedekilerde bilmiyordur büyük ihtimal.bmw almanya güncelleme yapacak göstergede bir arıza veriyormuş dediler.teslim alınca baktım aynada çalışıyor.hatta sürücü profilindeki ayna ayarlarınıda hafızaya alıyor.1.sürücü 2.sürücü falan yazıyorya anahtar falan değiştirince..

vay canına sayın seyirciler. bizde business var. ayna inmiyor aşağı iyi mi
  • drolgu D kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam, bende iste resmi gazeteye baktim haberin ciktigi gunden simdiki gune kdr ancak hic bir yazi gormedim 1 ocak 2018 de yururluge gircekse onceden mevzuat cikmazmiydi ? Bence daha tasari asamasin da ama ne olur olmaz tabi evraklari yetistirmek gerek Obur turlu istemedigim donanima sahip araci veya ekletmek istedigin ozellikleri ekletemeyecegim

Stress :))

Yasa meclısten gectı ve 1 ocak 2018 ıtıbatıyle otv kdv her turlu vergı dahıl

200 bın tl kadar arac alınabılır ve bu aracın otv sı odenmez.

Aracın kaporasını veya parasını odemenız degıl faturanın kesılmesı onemlı olan. Bunun ıcınde vergı daıresınden otv muafıyetıme daır belge alınıyor ve snra fatura kesılıyor. Bu işlem maksımum 2 gundur. Yanı bayı aracı 1 hfta ıcınde cekerse sızın fatura ışi 2 gunu gecmez. En gec ayın 20 sı gumruk işine baslarsa bayı 27 ne arac en gec gelır ıkı gune kesilir ztn.

Bu arada ötv sız ne fıyat verdıler. Benım arkadasjm da 4.18 i alacak otv sız m paket ama dolu mu yksa boş mu alayım bılemedım dıyo sanırım 20-25 bın fark varmıs. Hayalet vakum navıgasyon ck kullandıgım seyler degil ama 5 yıl uzun sure alsam sattıgım da para eder mı dıye dusunuyor raporu vs hazır

• Fth0088 F kullanıcısına yanıt
    Valla benim raporum daha yok ortada malesef yarın kurula girecek, Büyük ihtimal de çıkıcak inşallah. ben hiç bayi mayi kimseyle konuşmadım sadece bmw sitesinden aracı kendime göre donanımlattım cıkan fiyatı ötvsiz hesaplatma motorlarına yazdım o kadar. Bayilere sorunca daha uygun fiyat alırım herhalde, direkt orda yazan liste fiyatlarından vermezler. Ay sonu satis rakamlarını tutturmak için indirimler vardır gibime geliyor.

Eğer rapor çıkarsa, ilk tüm türkiyedeki bayileri ararım herhalde ellerinde benim istedğim, yada ona yakın donanımda araç varmı diye; 12 günüm kaldı

Fiyat miyat umrumuzda değil, aracı almışken indirimle dolu dolu alma peşindeyiz. Boş aracı kullanmayı hiç sevmiyoruz (hem rapor sahibi olacak babam hem de ben) Satma konusuna gelince ozellikler çok para etmiyor doğru ancak napalım yani zevkimizden de vazgeçelim :D kaç yıl bineceğiz sonuçta. bence arkadaşınız da öyle yapsın yaw almışken dolu olsun

ben ultimate m plusun üstüne head-up display, konfor erişim sistemi (şu anki araçta anahtar cepteyken kapıyı açma, bagajı açmaya çok alıştığımız için bu olmazsa olmaz), değişken spor direksiyon, ısıtmalı direksiyon, hayalet gösterge ekletmeyi düşünüyorum inşallah. Zor bulurum direkt bunların olduğu araç ama hayırlısı bakacağız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEZzZER_TR -- 19 Aralık 2017; 0:49:3 >
    aracın dolu olması satarken de fiyatını etkileyen unsurlardandır. internete girip baktıgınızda hayalet vakum kapı geniş ekran navigasyon vb aracların bu özellikler olmayan araclardan daha yüksek fiyatlı olduğunu görebilirsiniz. ancak satarken tek etken değildir aracın dolu olması. kazasız olması km si gibi diger etkenler de vardır. ötv siz arac alanların dolu paket alması zaten beklenir . zira paketin ötv si ödemiyorsunuz. örnek olarak benim 40 liraya aldıgım paketi siz 27-28 bine alabiliyorsunuz. basit bir hesap yapalım.

next100+business paket 5500 euro+1.60+.1.18 =10.384*4,30 =44.651

ötv siz olduğunda ise 5500 euro+1.18 =6.490*4.30 =27.907

kısaca net 10-15 arası bir avantajınız var zaten. ben bu dolu paketi aldığımda satarken 40 bini yansıtamam 20-25 yansıtabilirim ama siz zten o kadar yansıtsanız verdiğiniz parayı almıs oluyorsunuz. bide 5 yıl sonra bmw mercedes gibi araclar boş özellikli zor satılır. yıl 2023 bmw düşünün koltuk ısıtma yok navgasyon yok vakum yok elektrik bagaj yok hayalet yok. ben şayet almak istemem. ha bu özellikleri cok arayan bir miyim değilim ama bunlar para etmiyor anlamına gelmez. sadece başlangıcta verdiğiniz farkı satarken yansıtamazsınız ama ötv siz alanlar zaten alırken de daha az fark ödüyor.
  • hectorcsr H kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam cok cok sagolun Dolu paket bakiyorum bende zaten Bos araca binmeyi de pek sevmiyorum aslinda Su an tanzanian blue 4.18i icin pazarlik asamasindayiz.

Alıp 1-2 yıl ıcınde satan bırısı ıcın ck onemlı degıl ama 5 yıl onemlı tbı. Ne rakam verdıler?

5 kasayı da gozardj etmeyın derım yenı kasa ve 6 yıl govde degısmez. Ama 4 kasa da gayet guzel bı arac.

Benım de aklımı celıyor 5 alamadık ztn

Bıde guncel kur ve ındırımler neler yılın son gunlerıne gelmısken

• hectorcsr H kullanıcısına yanıt
    Kuru 4.30 a sabitlemisler bide yil sonu oldugu icin normalde %3 olan indirimi %9 yapmislar

Ben engelli raporuyla alacagim icin gayet uyguna geliyor. Simdi soylemiyim fiyati ozelden yazabilirim isterseniz.

Ama bana gonderdigi liste fiyatinda 300k yaziyor.

araci sadece babam kullanacak olsa ona 5 kasa alirdim; ama bende kullanacagim icin 4 olacak Dort kasa da oyle o kdar genc isi gibi durmuyor agir bir araba aslinda Tanzanitan blue oldugu icin agir duruyor bence

4 serisi de makyaj gecirdigi icin de onun de en az uc yil omru var

Birde artik bmw her modelinde mukemmeliyeti yakaladigi ve tasarimlari cok begenildigi icin cok fazla oynama yapmiyor hem yeni kasa da hem de makyajda, 3 serisinin makyaji da oyle oldu. 5 serisinin tipi o kdr da degismedi diye dusunuyorum.

Siz neden alamadiniz ki? Engelli raporuyla mi alacaktiniz da mi alamadiniz?

• Kusura bakmayin g30 formu burasi ama belki muallakta kalanlar icin paylasiyorum.

Otv sız alma ımkanı olmadıgı ıcın😀

Otv sız olsa 5kasa bılemedın 4 alınmaz mı:)

Borusan ekım ayında da %5 ve 5300 tl ındırım yapıyordu.

Şimdı eger 5300 tl ındırım yoksa yıne aynı ındırıme hemen hemen gelıyordur ama kasım ayı 4.45 ıdı bu ay ıyı olmuş.

Arkadasım ekım ayında 4.18 i otv sız148 e almıstı

Gecen ay da bı tanıdıgım 5.20 i 220 e almıstı

Ekım ayında 208 miş aynı arac. Dusun aynı arac 340 şuan.

Sızın soylemenızın de bı sakıncası yk cnm ayıp degıl ya

Tahmını 140-150 dır yıne😀 300 k lıste fıyatı ıse abartıyorlar o 5 kasa içinde 386 bın kıste fıyatı dıyıp 345 e verıyorlardı.

4 kasa guzel bı arac goruntu olarak kesınlıkle 3 den ıyı

5 de ck pahalı be kardesım bnde 4 e kayıyorum ama 5 de bşka orası gercek. Yasa cıkmadan son alanlardan olacaksınız kesınlıkle ck sanslısınız. En kotu 100 bın avantajınız olacak kı satarken arac o kdr bıle dusmeyebılır.

• merhabalar son bir soru sarmak istiyorum;

BMW satiscilarinin teklif formlarına göre aynısını hatta bir kaç özellik fazla olanı bmw sitesindeki tasarla bölümünden tasarlıyorum; ancak bmw danışmanının bana gönderdiği indirimsiz teklif formları arasında dağlar kadar fark var.

örnek olarak olarak teklif formu : 310bin
    bmw sitesinde : 285bin

Teklif formunda araç toplamı 68060euro*4,3: 292bin
    yüzde 9 indirim uyguluyoruz diyorlar düşersek : 266bin
    aslında siteye göre olması gereken : 259bin
    bayinin ötvsiz vergidiği fiyat ise : 164bin

arada 7bin fark var. Bunları kendilerine söylediklerinde nasıl cevap veriyorlar? Soranınız oldumu hiç?
    Sitemiz de güncel fiyatlar değil onlar diyorlarsa diyecek birşeyyim yok hakim bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEZzZER_TR -- 20 Aralık 2017; 0:37:13 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.