Şimdi Ara

bmw 318d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
22.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce de belirtmiştim arabalar arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.Önceki konuda freelander 2 yi araştırmıştım bazı arkadaşlar da fikirlerini yazmıştı ancak freelander2 bana işçiligi çok basit geldi iç plastiği çok zayıf tıpkı bir çinli ğibi algıladım.
    şimdi ise bmw 318 d inceliyorum bu konuda fğikirlerinizi okumak istiyorum?İşte sorularım:
    1- 318d ile 320d arasındaki fiyar farkına değer mi?
    2- Aradaki fiyat farkina donanım alınması daha mantıklı mı?örneğin Bi xenon veya ses görüntü sistemi gibi
    3- Her iki aracıda deneyip kullananlar var sa tercihiniz ne yönde olur?
    4- mercedes cdı 220 bmw ye göre fiyat farkına değer mi?Aradaki fark makul mü?
    5- makyajlı bmw almak (ne de olsa eski kasa) yeni kasa mercedes almakla kıyaslanabilir mi?

Kafamda ki soruları ifade etmeye çalıştım.Hekim olarak çalışmaktayım zorlarsam nercedes de alabilirim ama benim hayatta kendime sorduğum sorulara cevap vermeli.Verdiğim her kuruşu hak etmeli. Kullanmadığım özelliklere para vermek bana uymuyor.cevaplarınızı bekliyorum

• İki aracı da kullanmadım ama okuduklarım kadarıyla cevap vereyim.

1.Çok göreceli bir soru. Para varsa tabi ki 3.20d alırım ama bu tamamen sizin bütçenizle alakalı.

2. Ben performans delisi biri olmadığımdan ve de 3.18d testinde de performansın oldukça yeterli olduğunu okuduğumdan dolayı aradaki farka aksesuar alırdım. Zatten ara beyin ya da çip gibi uygulamalarla da 3.18d motoru rahatça ve sorunsuz olarak güçlendirilebilir.

3. Kullanmadım, yorum yapamayacağım.

4. C220 CDI da çok iyi bir araba ama ciddi bir vergi dezavantajı var. %60 yerine %84 ÖTV ve daha fazla MTV ödüyorsunuz. Bence bu C220 almamak için yeterli bir nedendir.

5. İkisinin de farklı özellikleri olsa da ikisi de çok çok iyi arabalar. Bence ikisini de kullanın, hangisinin içinde daha mutlu olursanız onu alın.
  • Bu birazda ne istediğine bağlı.318d 143 hp gelmişken 320d 177hp yi sadece daha fazla performans için tercih edebilirsin.Mercedes alacaksam 1600cc motor hacminde olan c180 k alırım.Dizelin kendini amorti etmesi çok zor.Birisinin mtv si 628 tl,diğeri 2605 tl.Sırf vergi farkı için en az 20 bin km ve bakım farkı içinde 10bin km dersek en az 30 bin km yapman lazımki eşitlensin.Üstüne üstlük baştan en az 15 bin euro fark vereceksin.

En son bayiye gittiğimde arkadaş donanımlı 318d leri 45bin civarına verdiklerini söylemişti.

Kasa takıntın yoksa;
    1.Araba almak için acelen varsa; bayilerin elinde e200k lar kalmışsa ben olsam onlara bakarım
    2.Acelen yoksa sene sonunu bekle.2010 model 520d al.Kasası değişeceği için büyük indirimler yapacaklarına eminim.320d fiyatına 520d alırsın.(Benim için en iyi tercih budur)

Yeni kasa istiyorsan;
    Bmw 318d yada c180k al.
  • quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

Yeni kasa istiyorsan;
    Bmw 318d yada c180k al.

katılıyorum.eğer aradaki güç farkı senin için önemli değilse 318 al fiyat farkıylada aracın opsiyonlarını zenginleştirirsin.

vergi avantajı var dersen yeni c180 gayet güzel bir seçim ama ben bu sınıfta araçlar arasında mercedes c serisine bir türlü ısınamadım.3 serisi c den bana daha alınası geliyor.
  • 320d e92 kullandım.177 bg lik motoruyla mükemmel gidiyor.çok performanslı.ama diğer arkadaşlarında dediği gibi çok fazla performans aramıyorsan 318d iyi bir tercihtir.az da yakıyo diyolar
  • TAvsiyem 3.18d alman geri kalanlada opsiyon alman.Mümkünse Board Monitor veya M-Paket alabilirsin inan çok farklılık katıyor arabaya :) Beklersin ama değer performansı gayet tatmin edici test sürüşüne çıktım.177lik 3.20d yide kullandım
    Pek tavsiye etmem ama Chiple aynı güce ulaştırabilirsin ilerde
  • 318d KAMPANYA LİNKİ

Muhtemelen bu fiyattan da biraz indirim var
  • Sıfır Almayacaksın sanırım o kadar etmez her iki araba'da.. Satarken yarı parasına bile satamıyorsun
  • arkadaşlar öncelikle sıfır düşünüyorum 520 bıraz büyük kasa geliyor m paket farkı ne kadar eder. board monitör konusunda bilgim yok
  • donanımlar konusunda ayrıntılı bilgi istiyorum gereksiz bulduklarımı almak istemiyorum mesela navigasyon veya otomatık silecek ya da otomatik yanan far gibi.Vazgeçilmez olan tercihlerim xenon cruıse kontrol hertirlü güvenlik elemanları gibi
  • 3.20d almak daha mantıklı bir seçim olur bence.Zaten en çok tutulan 3 serisi araç 3.20'dir.Bmw alıyorsan performansda olmalı konforda olmalı.3.16 ve 3.18 ne yazıkkı pek başarılı değiller bu konuda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deppblue

donanımlar konusunda ayrıntılı bilgi istiyorum gereksiz bulduklarımı almak istemiyorum mesela navigasyon veya otomatık silecek ya da otomatik yanan far gibi.Vazgeçilmez olan tercihlerim xenon cruıse kontrol hertirlü güvenlik elemanları gibi

Ayrıntılı bilgiyi ancak Bmw satış temsilcisinden alabilirsiniz, bence 3.18d için görüşmeye gidin şu an ciddi bir kampanya da var. Orada sizin önünüze uzunca bir donanım listesi çıkarırlar, işinize yarayanları seçersiniz
  • quote:

donanımlar konusunda ayrıntılı bilgi istiyorum gereksiz bulduklarımı almak istemiyorum mesela navigasyon veya otomatık silecek ya da otomatik yanan far gibi.Vazgeçilmez olan tercihlerim xenon cruıse kontrol hertirlü güvenlik elemanları gibi

Otomatik silecek,otomatik yanan farları çıkartma şansınız olmuyor maalesef onlar standart konuyor arabalara.Şuan kampanyalı satılan araçlarda bixenon,cruise hepsi var.M paket bildigm kadarıyla 3.000€ olması gerekiyor artı vergileri sanırım.Board monitor bence ayrı bir hava katıyor arabaya ama masraflı birşeydir.

Ben alıcak olsam 3.18d artı Donanım alırdım.
  • araç varsa idare edin...1.5 sene sonra çıkacak muhteşem kasa 3.18 d ye kurulun
    heleki c220 dizel gibi eski teknoloji motorlardanda uzak durun
  • quote:

Orjinalden alıntı: egunns

1.5 sene sonra çıkacak muhteşem kasa 3.18 d ye kurulun

2.5 yıl yapalım hocam şunu

http://www.tiklamayankaybeder.com/

Hazırlanan araçlar donanım açısından gayet iyi. Tek eksikleri kaliteli bir müzik sistemi.
  • değerli fikirleriniz için sağolun yarın bursa teknik otoya gidip bir bakacağım.yeni 318d birbuçuk yıl sonra ise beklerim ama ikibuçukyıl bekleyemem
  • m ön, arka tampon , son susturucu , siyah renk arka stoplar için 3.500€ istiyorlardı.
  • amma abartılar böyle fazla değil mi?
  • Boru-san oto sağ olsun Eski tamponlar nerde merak etmedim değil Araç sıfır idi...
  • quote:

amma abartılar böyle fazla değil mi?

M paket + 18'' M jantlara (17 M'den 18'e yükseltme farkına..17 M jantlar çirkindir) toplamda 6500 euro gibi bir para istiyorlar.

Ne veriyorlar bu paraya?

M ön tampon arka tampon
    Spor süspansiyon (- 15 mm)
    18'' M jant
    M direksiyon simidi
    M vites topuzu (otomatikte fark olmaz manuelde vites üzerinde M yazar)
    Delikli deriyle kaplı el freni tutma yeri
    Spor koltuklar
    Alcantara kumaş koltuklar
    Dışarda shadowline siyah kaplama camların üzerinde
    Antrasit tavan
    Aliminyum kaplama

Tavsiye etmem hem pahalı hemde 18'' jant ve spor süspansiyonla bozuk yollarda çok rahatsız eder. İtina ile kullanmak gerekir. (Not: 17'' ve spor süspansiyonda rahatsız eder)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.