Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: myycan44 , myycan44
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
21.274
Cevap
301
Favori
1.651.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Ben de takipteyim, içime sinen iki üç araçtan birisi. Alıp 5 sene arkama bakmak istemiyorum.
    3.20 d alabilsem 5 sene bende araba defterini kapamak istiyorum ama imkansiz sanirim
    Euronun 5.90 falan olmasi lazim oda suan imkansiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F30un ikinci el piyasası neden değerlenmedi? Neden hala 3-4 yıl öncenin fiyatları ile F30 satılıyor ikinci elde? Dolar euro artışının ikinci el F30a da yansıması gerekmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lazukan

F30un ikinci el piyasası neden değerlenmedi? Neden hala 3-4 yıl öncenin fiyatları ile F30 satılıyor ikinci elde? Dolar euro artışının ikinci el F30a da yansıması gerekmez mi?
    Bmw ikinci elde kesinlikle prim yapmiyor
    Cok uyguna alman lazim
    Mesela 5.30 i alanlar acayip karli
    2016’da 40. Yil 3.20 i alanlarda oyle
    Ama gerisi degil
    3.18 d 2 ayda zor sattim ben

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Benim gözlemim de aynı yönde. Ne yazık ki BMW satarken kullanıcısını üzüyor. Audi ve Mercedes ikinci el değer kaybında sahibini daha az zarara uğratıyor.
    Araba zaten bir yatırım değil ama kayıp fazla olunca insan üzülüyor ister istemez. Kullanırken aldığın keyif yanına kar kalıyor işte.

Sanırım beklenti endeksi diyelim buna.Ancak bu aracın 300 değil 350 bin in altında girme ihtimali yok:(
    Zira bakın şimdi 2019 lar dökülmeye başladı piyasaya.

Mercedes c 200 ler 360 bin bandından yukarı gidiyor...
    CLA nın yeni versiyonu olan A sedan bile 250 binden girdi.
    G20 gibi standartları daha dolu bir aracı imkansız bu aralıkta alabilmeniz.
    En azından kendi tahminim budur.
    Bunun üzerine eski sipariş kota indirimlerini de yok sayarsak ve normal de 17-20 bin araçlık satış hedeflerinin bu sene 6-7 binlere sabitlendiğini de koyarsanız.Otomotiv piyasasını çok entersan süreçler bekliyor:( Ama ÖTV indirimi devam edecektir kanaatindeyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Sanırım beklenti endeksi diyelim buna.Ancak bu aracın 300 değil 350 bin in altında girme ihtimali yok:(
    Zira bakın şimdi 2019 lar dökülmeye başladı piyasaya.

Mercedes c 200 ler 360 bin bandından yukarı gidiyor...
    CLA nın yeni versiyonu olan A sedan bile 250 binden girdi.
    G20 gibi standartları daha dolu bir aracı imkansız bu aralıkta alabilmeniz.
    En azından kendi tahminim budur.
    Bunun üzerine eski sipariş kota indirimlerini de yok sayarsak ve normal de 17-20 bin araçlık satış hedeflerinin bu sene 6-7 binlere sabitlendiğini de koyarsanız.Otomotiv piyasasını çok entersan süreçler bekliyor:( Ama ÖTV indirimi devam edecektir kanaatindeyim..
    350.000 den girse m paket 400.000 olur herhalde
    1.6 benzinli arabaya kimse bu paralari vermez
    Borusan zaten araba satamiyor 5 ayda 2855 araba satmislar genel olarak 10.000 bulmasi imkansiz bu sene
    300/310 bine m paket 3,20 d satildi sonuc olarak onu nasil sattilarsa bunu da oyle satacaklar

• certac C kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz Mercedes fiyatları liste fiyatları. Almaya gidince işler bayağı değişiyor.
    M paket fiyatının 350bini geçeceğini sanmıyorum. Baz paket de 300bin seviyesinde olur tahminime göre.
    Zaten bikaç güne herşey belli olur. Biz ne kadar konuşsak da sözü Borusan söyleyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Bahsettiğiniz Mercedes fiyatları liste fiyatları. Almaya gidince işler bayağı değişiyor.
    M paket fiyatının 350bini geçeceğini sanmıyorum. Baz paket de 300bin seviyesinde olur tahminime göre.
    Zaten bikaç güne herşey belli olur. Biz ne kadar konuşsak da sözü Borusan söyleyecek.
    Mercedesin elinde hala 2018 model 1.6 dizel reno motorlu araba var onlar bitmedigi icin 160 lik dizelde indirim olmuyor hali ile
    Bu hafta bayilere arabalar gelecekmis bakalim ne olacak bende merak ediyorum
    Ama asiri yuksek bir bedel beklemiyorum 3,20 ied icin

• Bu ekonomik koşullarda, hiç sanmıyorum bu araçların satılacağını.
    Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizliği ve en yüksek döviz mevduatı. Sanıyorum son veriler 185 milyar dolar idi.
    Vatandaş, sadece ekmek alıyor ve kalan kazancı ile döviz alıyor, veriler onu gösteriyor. Bu devirde, döviziyle gidip araba alacak adam çok olmaz sanıyorum. Yakın arkadaşım elindeki düşük km'leri Passat'ını 6 ayda zor sattı.
    Fiyatınında 280-360 arasında olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Bu ekonomik koşullarda, hiç sanmıyorum bu araçların satılacağını.
    Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizliği ve en yüksek döviz mevduatı. Sanıyorum son veriler 185 milyar dolar idi.
    Vatandaş, sadece ekmek alıyor ve kalan kazancı ile döviz alıyor, veriler onu gösteriyor. Bu devirde, döviziyle gidip araba alacak adam çok olmaz sanıyorum. Yakın arkadaşım elindeki düşük km'leri Passat'ını 6 ayda zor sattı.
    Fiyatınında 280-360 arasında olacağını düşünüyorum.
    Heleki bu faizlerle peynir ekmek gibi araba satmak imkansiz sattigin araba 300.000 olacak birde
    Eskiden ayda 1500 taneye yakin c200 d satilirdi simdi mercedes 1 ayda o kadar araba satamiyor
    Bu ay satislar biraz fazla olur otv indirimi bitecek panigi ile

• Fiyatların Mercedes C serisi (309 - 410 bin aralığında) ile aynı olacağını düşünüyorum. Olmazsa da ~6 ay sonra dengeleneceklerdir.

Bu kriz ortamında da düşük faizli kampanya yapacaklarını düşünüyorum.
  • Araçlar donanım olarak boş gelmeyecekmiş, bundan dolayı da 380'den başlayacakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbye

Araçlar donanım olarak boş gelmeyecekmiş, bundan dolayı da 380'den başlayacakmış.
    Fiyat bilgisi yokmus ama arabalar baya dolu gelecekmis
    Bakalim ne olacak
    Bana harman kardon
    Digital ekran
    Nbt
    Yeter fazlasi onlarin olsun

• m paket 320i 350 bin dediler bana
    donanım belli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanchez44

m paket 320i 350 bin dediler bana
    donanım belli değil
    Sabirsizlik ile bekliyoruz bakalim carsamba gunu belli olur

Bende bekliyorum. 4-5 bayi aradım, çoğu farklı şey söyledi. Ama sonunda doğru bayi buldum sanırım. Araçların geldiğini, gümrükte olduğunu, fiyatlandırma netleştiğinde öncelik kapora verenlerin olup satışa başlayacaklarını söyledi. 10k kapora verdim, beklediğimin üzerine çıkmaz inşallah. Kısmi detayları da paylaştı. Araç doluluk olarak güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Bende bekliyorum. 4-5 bayi aradım, çoğu farklı şey söyledi. Ama sonunda doğru bayi buldum sanırım. Araçların geldiğini, gümrükte olduğunu, fiyatlandırma netleştiğinde öncelik kapora verenlerin olup satışa başlayacaklarını söyledi. 10k kapora verdim, beklediğimin üzerine çıkmaz inşallah. Kısmi detayları da paylaştı. Araç doluluk olarak güzel
    araçlar bıral gelmeyi daha üretilmedi bile :) temmuz üretim ağustos teslim
  • Demo araçlar yarın bayilere giriş yapacak. Fiyatları da açıklarlar heralde. İlk gelecek araçlar doluluk olarak yüksek olacakmış, kosifler aradı az önce beni de.

Bayinin söylediğini yazıyorum. Adam donanım listesini de verdi ve çok net konuşuyor. Yoksa 2-3 ay sonra gelecek, daha donanımı belli olmayan bir araca kapora vermenin zaten bir alemi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Bayinin söylediğini yazıyorum. Adam donanım listesini de verdi ve çok net konuşuyor. Yoksa 2-3 ay sonra gelecek, daha donanımı belli olmayan bir araca kapora vermenin zaten bir alemi yok
    Aracalar uretim planin da temmuz da uretilecek agustos teslim olacak bu kesin bilgidir
    3.20 1.6 motor uretmedi zaten bmw hic daha yeni uretecek

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.